Politologu dhe analisti i njohur akuzon: Ka deputetë me pasuri 14 milionë euro pa punuar një ditë

Politologu dhe analisti i njohur Afrim Krasniqi akuzon politiken se ka pasuri pa punuar asnje dite dhe dkerkon qe reforma ne drejtesi te filloje pikerisht nga ata.

Krasniqi i ftuar në “Tonight Ilva Tare” në Ora News thotë se ka deputetë me pasuri 14 mln euro pa punuar një ditë.

Imagjinoni të kontrollojmë pasurinë e politikanëve.

Unë po shoh këto ditë deklarimet e pasurisë së deputetëve.

I besoj shumë deklaratës që Inspektoratit të Lartë nëse do t’i përballet ku pasuri do të kontrollohet për herë të parë pa short.

Unë kam kontrolluar 4 deklarata dhe e kam lënë.

Njëri kish 13 mln euro dhe tjetri 14 mln euro dhe nuk kishte punuar tërë jetën dhe shkon i kërkon qytetarit nëse ka paguar dritat në periferi, ne i kemi në Parlament.

Kërkojua që të japim burimet e pasurive dhe shihni se si bëhet pastrimi.

Këto janë reformat e mëdha”, deklaron Krasniqi.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Politologu dhe analisti i njohur akuzon: Ka deputetë me pasuri 14 milionë euro pa punuar një ditë”

  1. H says:

    Ka përse nuk do të behet kurrë ai vënd se e vjedhin të gjithë kush mundet. Populli hajdut ,nuk ka begati.

  2. @autori says:

    Nje informacion i rendesishem, nga nje analist serioz, percillet ne menyre banale, fare shkurt dhe me gabime shkrimi, ndoshta te qellimshme?! Kush e ka pergjegjesine per mos hetimin dhe transparencen e pasurive te ketyre zyrtareve te shtetit? Parlamenti eshte plot e perplot me Hajdute, ndersa gazetaret kerkojne gjurmet e vjedhjeve..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *