Kujdes! Ja sa euro duhet të paguajmë për të kaluar në “Rrugën e Kombit”

Kosova vazhdon të mbajë vendin e parë për hyrjet në Shqipëri.

Sipas ‘Koha Ditore’  shqiptarët e Kosovës që hynë në Shqipëri gjatë janarit dhe shkurtit ishin 140.687. Pra një numër jo i vogël.

Ata njihen si nga përdoruesit kryesorë të Rrugës së Kombit. Ruga e Kombit është një aks rrugos shumë i rëndësishëm për veriun e vendit.

Që nga 25 Marsi do të kenë një “postbllok” në afërsi të tunelit të Kalimashit dhe “për të çarë” atë duhet paguar një tarifë duke filluar me 5 euro (10 euro vajtje-ardhje).

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Kujdes! Ja sa euro duhet të paguajmë për të kaluar në “Rrugën e Kombit””

 1. Spartaku says:

  Kjo pagese eshte edomosdoshme dhe duhet bere.Po shkojme ne Europe.

 2. Lsami says:

  Me shume se Turnpike New York Washington , 3 usd

 3. UjkuTomorrit says:

  Duhen ca kamion me hekura para e tja u sh……dhesh rracen me postbllok dhe polici o plehra. Vetem te vidhni dini dhe kjo gazete pacavure nese do e bente qeveria e berishes do i bente 20 artikuj per nje dite duke fol per vjedhje. Dhe taksa makinave qe jan me te vjetra se nga viti 2009 eshte vjedhje se e din qe potofoli shqiptarve ska mundsi te bleje makina te viprodhimeve te reja. Tiu Masakrosh me qeveri e me media se i njejti mut jeni.

 4. UjkuTomorrit says:

  Edhe per vet faktin qe eshte rruga e “kombit” duhet te jet free se jan ata shqiptar te kosoves qe Edhe pse te shfrytzuar e te diskrim8nuar ne maksimum ne shqep-eri perseri mbajne gjalle turizmin e ktij vendi plehre qe s meriton as lebrozet te vijn ta vizitojne.

 5. Usa says:

  Nje hyrje ne Uren George Washington, kushton $15. Per 5 euro nje kalim qenka problem?
  Shqiptaret duan te jetojne ne kapitalizem, por te zbatojne ligjet e socializmit!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *