VIDEO/ Momenti i frikshëm: Makinat e parkuara mbulohen nga dëbora

Ky është momenti i frikshëm kur një ortek i madh mbulon me dëborë disa makina të parkuara pranë një vendpushimi të skive në Rusi.

Ngjarja ka ndodhur rrëzë malit Elbrus në Kaukazin verior të shtunën.

Pamjet filmike tregojnë momentin kur kap bora “zbret” poshtë malit, ndërsa një rresht i makinash që ishin të parkuara janë shkatërruar dhe mbuluar nga bora.

Pavarësisht rrezikut skiatorët mund të shihen në sfond vetëm disa metra larg nga orteku.

Forca e dëborës i shtyn disa prej automjeteve mbrapa rreth 10 metra, ndërsa të tjerët mbulohen nga orteku. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *