Influenca ruse në PD, Flackenstein i përgjigjet akuzave të Berishës: Nuk e di çfarë ke në mendje, por…

Eurodeputeti Knut Flackenstein ka reaguar lidhur me akuzat e ish-kryeministrit Sali Berisha i cili e konsideronte si të lidhur me manjatin George Soros.

Sipas artikulimit të  Berishës në televizionin “Fax News”, lihet të kuptohet se pas raportimeve në mediave ndërkombetëre mbi ndikimin rus në Partinë Demokratike, fshihet diplomati i lartë.

Ndërkohë, raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, i pyetur nga gazeta “TemA” mbi akuzat e adresuara ndaj tij, shprehet se nuk e kupton ish kryeministrin me këtë deklaratë që ka bërë duke lakuar emrin e tij.

“I dashur Andrea Danglli,

Faleminderit që kontaktoni përsëri me z. Fleckenstein.

Fleckenstein nuk e kupton se çfarë kishte në mendje zoti Berisha.

Ai nuk ka bërë asnjë deklaratë publike për ndikimin e Rusisë në PD,” shkruhet në reagimin dërguar në “TemA”.

Më poshtë po përcjellim edhe komentin e ish shefit të qeverisë në intervistën televizive që nxiti edhe reagimin e eurodeputetit gjerman.

“Kush i fryn fushatës pro ruse? Është Soros një nga më kryesorët. Sepse Soros, për të justifikuar sulmet e egra që i bëhen, thotë se këto m’i nxit Putin. Nga i di unë këto? Po i tregoj. Është një deputet gjerman që quhet Fleckenstein. Kam pasur muhabet me të dhe prapë ruaj një lloj respekti.

Ky vjen një ditë në Tiranë dhe deklaron se Berisha me këto deklaratat që bën për Soros, është e habitshme, se ai është personalitet i fortë dhe jo i dobët, që të bëj deklarata të tilla. Ky kishte dalë në listën e konfidentëve të Soros në Parlamentin Europian, dhe unë i përgjigjem dhe i them se Georgen mik mbaje, por mos e dëgjo,” nëvizoi Berisha.

Ndërkohë ai vendosi theksin edhe tek disa organizata të shoqërisë civile të cilat sipas tij janë sorosiane dhe kanë marrë garanci nga eurodeputeti mbi rolin e tyre.

“Ky thërret dhe bën një takim me pesë shoqata të shoqërisë civile, që të pesta sorosiane, dhe u thotë të mos bëhen merak se ato deklarata që bën Berisha kundër Soros e shtynë rusët.

Pra çfarë kuptova unë me këtë. Kuptova që kjo ishte një stisje sorosiane për të mbuluar veprimtaritë e tij anti-demokratike, që ai zhvillon në vendet ish-komuniste”, përfundoi Berisha. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “Influenca ruse në PD, Flackenstein i përgjigjet akuzave të Berishës: Nuk e di çfarë ke në mendje, por…”

 1. Nila says:

  ORE, ËSHTË ÇMENDUR BERISHA?
  DESHA TË THEM, ËSHTË ÇMENDUR FARE?!?!🙄
  SE QË VETËM ÇMENDURIRA KA BËRË , JEMI TË GJITHË DËSHMITARË.
  PO NUK U ZHDUK AI NGA POLITIKA, DO TË NA ÇMEND TË GJITHË.!👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎🤡🤡Berisha🤡🤡

 2. Qytetari durrsak says:

  Ky, Sali Berisha, ky agjent serb, krimineli dhe i me i korruptuari politikan shqiptar, sulmon edhe miqte me serioze dhe me te mire te Shqiperise, dashamire te saj, sic eshte Z. Flackkenstein. Ky i pacipe, Sali Berisha, qe kerkon te djege Shqiperine, popullin shqiptar, vetem e vetem te shpetoje vepren e tij kriminale dhe te familjes Berisha, nga ndeshkimi i Drejtesise se re qe po instalohet ne Shqiperi. Sa i urryer ky njeri dhe sa i poshter, njekohesisht ! As me Esad Pashe Toptanin nuk mund te krahasohet, aq larg ka shkuar me ligesite dhe antishqiptarizmin e tij !

  1. Shpata says:

   Zoti Durrsak, bukur ke shkruar, dhe Berishen e ke kuptuar shume mire dhe ne thellesite e ligesise se tij. Do te doja te shtoja, pa ti marre aspak meritat, nje fjale qe me del nga shpirti.
   Sali Berisha ka qene dhe do te mbetet nje RENEGAT!
   Duke te falenderuar, I nderuari Durrsak, Mirupafshim!

 3. arben says:

  Nje fjale e urte thote se derri do plumb.Shpellari i Vicidolit e ka mbushur kupen .Ua ka bere jeten shqiptareve me zi se Enveri.Te pakten ay mbahet mend se ndeetoj shtet kurse Berisha do mbahet mend si shkaterues i shtetit.Do Zoti dhe na shpeton nga ky mallkim.

 4. Spartaku says:

  Zoti Flenkeinshtejn! Mos u mere me njeri te çmendur si Sali Berisha.Ai ka rrjedhur dhe flete perçarte.Atij,ç’fare i vje nga bytha flete nga goja se nuk kupton dot.Ka kaluar.Duhet çuar ne psiqiatri.

 5. Cobo says:

  Njeri I vdekur, nuk duhej te jete mes te gjalleve.

 6. Lupo says:

  Ja kur je Zoteri dhe nuk merresh me nje plak te matufepsur qe perlyhet me mutin e vet.
  Ske ci ben! Duhen 200 vjet qe tju shkoje fraku europjan shpellareve si berishajt. Kane lekun, pushtetin, gjithcka, por po kafshe ngelen.
  Te uritur, te terbuar, hajvane, idiote, sharlatane, injorante, te dhunshem, te pangopur, orientale.

 7. Xha Teme says:

  Salehu i Qoftelargut. Z. Fleckenstein (jo Flackeinstein sic i thote gazetari) eshte nje personalitet i diplomacies europiane. As per leter higjenike nuk do ta perdorte ai Salehun se do ti fillonin hemorroidet.

 8. shushica says:

  Flackstein edhte nje nga miqte me te medhenj te Shqiperise .Sali Berisha eshte armiku me i madh i Shqiperise dhe shqiptareve .Doni fakte ,Berisha shkaterroi çdo gje ,nen sundimin e tij u shkaterrua shteti ,ekonomia ,arsimi ,shkenca ,ushtria ,morali ,prona ,pra gjithcka .Ndersa eurodeputeti gjerman ,pavaresisht mungesave tona ,po ben ceshte e mundur ta ndihmoje Shqiperine per ta integruar sa me shpejt me BE, e vetmja rruge per te dale nga varferia dhe prapambetja.Atehere eshte e qarte ,siç e thote durrsaku dhe te tjere komentues …Berisha eshte me keq nga Toptani ,me keq nga nazistet ,te cilet hodhen ne ere ura e porte ,por per aresye te tjera .Berisha hodhi ne ere gjithcka.Cudia eshte se ka akoma qe e votojne ,çfare injorance …

 9. tomorraku says:

  “…Dhe une i them : se Georgen mik mbaje , por mos e degjo…” Dhe Saliu si atehere ne OKB filloi ti jape botes keshilla me mendjen e tij
  “te ndritur” . Eshte bere per tu meshiruar ! Mire qe kundershtaret e shtyjne qe ai te degjeneroje plotesisht por familjaret e tij dhe
  “partizanet” qe e rrethojne si nuk e mbrojne , duke e derguar ne shtepi , apo kane deshire edhe keta qe ta shohin ne burg apo ne cmendine !

 10. P2 says:

  Mos u lodh shume ta marresh vesh! Berisha eshte gomar. Kupton vetem gjuhen e drurit. Po e nenshtrove, te sherben si lavire. Ndryshe heren tjeter do jete akoma dhe me idiot nga cmund ta imagjinosh.

 11. tomorraku says:

  “…Dhe une i them : se Georgen mik mbaje , por mos e degjo…” Dhe Saliu si atehere ne OKB filloi ti jape botes keshilla me mendjen e tij
  “te ndritur” . Eshte bere per tu meshiruar ! Mire qe kundershtaret e shtyjne qe ai te degjeneroje plotesisht , por familjaret e tij dhe
  “partizanet” qe e rrethojne si nuk e mbrojne , duke e derguar ne shtepi , apo kane deshire edhe keta qe ta shohin ne burg apo ne cmendine? !

 12. Alban Dega says:

  From: Alban Dega
  Date: February 25, 2017 at 07:20:53 EST

  MODELI MAQEDONI APO PROJEKTI
  PUTINIST I BANDES SE BERISHES

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  A nuk e pohuan me gojen e vet lideri de jure Lulezim Basha, UDB-shet Sali Berisha, Flamur Noka, Aldo Bumci e shume telalle te Mafias se kjo proteste organizohet sipas modelit Maqedon!
  Jo vetem Maqedon por edhe Serb, Malazez !?
  Cfare eshte ky model dhe kush fshihet pas tij edhe ne rastin e kesaj cadre!
  Eshte modeli i Ruskaja Intelixhensia Axhensia, Agjencise Ruse te Zbulimit, RIA, ish KGB-ja sovjetike dhe GRU- e ushtrise se Vladimir Putinit qe ka filluar mesymjen ne mbare Balkanin perfshi edhe Shqiperine, edhe Kosoven…
  Kush i organizoi pergjimet e niveleve me te larta shteterore ne Maqedoni!?
  Kush kurdisi komplotin per vrasjen e ish- kryeministrit te Malit te Zi diten e zgjedhjeve!?
  Kush sajoi gjoja atentantin ne pergatitje dhe municionet kunder Vucicit ne Serbi!?
  Kush organizoi qendren kryesore te sajimit te lajmeve te rreme per zgjedhjet e fundit ne SHBA kunder Klintonit dhe stafit te saj !?
  Kush!? Disa cunake te Veleshit !? Me vjen per te qeshur e per te qare njekohesisht !!!
  Jo vellezer e motra ishin ujqer te vjeter te ish- KGB-se sovjeto- ruse, RIA-s e GRU- se Putinit, specialiste te mbaruar te kibernitikes dhe te gjuhes angleze, qe kane arritur te futen deri ne makinat e numerimit te votave ne shtetet vendimtare te votave amerikane, per cka jo rastesisht kembengulin si mushka Berisha , Noka, Basha, Mediu, Pollo… te lidhur me njemije e nje fije te fshehta qysh ne mosha gjimnazi me KGB-ne, UDB-ne, Asfaline… me dreqin e te birin e tyre antishqiptar!
  Ndaj largohuni nga ajo cader! Sot! Neser mund te jete teper vone.
  Ajo eshte cadra e modelit Maqedon de jure e RIA ruse de facto modeli i Sali Berishes dhe Mafias se tij jo e juaja!
  Vigjilence vellezer e motra qe na bashkon shqiptaria, gjuha, gjaku kombi

  Syceltesi … Nena e te gjitha te keqijave

  Shen Petersburgu e Moska, Nena e Serbise , Rusia eshte nena e te gjitha te keqijave per shqiparet si popull e si komb, per Shqiperine si shtet historikisht.
  Cdo sakatim e copetim i trojeve shqiptare, cdo masaker serbi- malazezo- maqedono- greke ne to, sic e ka pohuar edhe vete Trocki, kane intrigat, komplotet dhe bekimin e Rusise!
  Jo vetem agjentet e UDB-es Sali Berisha e Lulezim Basha, Flamur Noke Stanishici e Fatmir Medihoxha, Genc Pollo e krejt Korporata e tyre e krimit te organizuar dhe atdheshitjes, por edhe vete Moska hoqi sot maskat e doli hapur kunder qeverise me te suksesshme, me reformatore dhe me ala amerikane e properendimore ne historine e Shqiperise.
  Si Putini edhe zagaret e tyre te Tiranes do korrin disfate te turpshme perballe 97 per qind te shqiptareve qe perkrahin Reformen jetike ne Drejtesi, Vetingun, SHBA-ne e BE-ne.
  Kur Enver Hoxha ca pushke me gjalme e topa te ndryshkur gjermane trofe lufte i perzuri me bisht ne shale kete shtrire te vjeter dhe krejt Trajtati e Varshaves, Shqiperia ne NATO dhe aleate e Amerikes u mall daten si Putinit edhe kelysheve te tij te Tiranes!
  Shqiperia eshte e shqiptareve jo e tradhetareve dhe e zagareve !
  Syceltesi !

 13. alphade says:

  Populli thote: “Gungacin e rregullon varri,ndersa Berishen e rregullon
  jo burgu por litari te Skenderbeu !

 14. Elbasani says:

  e ca e ka gjet Shqiprin me malokun e maleve i habiti tgjith injoranti

 15. I marri says:

  O media palaco, mos i jepni mikrofonin ose hapsire per intervista ketij te cmenduri, se i nxoret bojen Shqiperise. Sa me shume i teferoheni atij, aq me shume e ushqeni marrezine e tij. Mjaft se do na perbuzin edhe ata pak njerez qe kane mberur neutrale ndaj Shqiperise.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *