Berisha lexon “Biblën”: Edvin Kristaq Rama do ketë ndëshkimin e zotit, ja ç’thonë shkrimet e shenjta për të

Sali Berisha duket se ka gjetur zgjidhjen për rrëzimin e qeverisë “Rama” dhe emërimin e kryedemokratit Lulzim Basha në krye të kabinetit qeveritar.

Ish-kryeministri, siguron se Edi Rama do të ndëshkohet nga zoti.

Duke ju referuar shkrimeve të shenjta, Berisha argumenton se shefi i qeverisë e shnderroi natën e Pashkës në natë terrori dhe se për këtë do të duhet të përballet me zemërimin e perëndive.

Sipas Berishës, protestuesit  që shkatërruan pikën e kalimit në Rrugën e Kombit, duhet që të mos ndëshkohen.

Postimi i plotë

Edvin Kristaq Rama, qe shnderroi naten e Pashkes ne nate terrori, do te kete ndeshkimin e Zotit!

Lexoni mallkimin e nanes dixhitale! sb

“Doktor jam nje nane nga qyteti i Kukesit ,mbrame naten e Pashkes pas mesnate Kuksi ka perjetuar njeren prej neteve te terrorit stalinist me te eger me te zi qe nga vitet 50 te shekullut qe shkoje,

Pes police me kapuçe te zi ne koke te rrasur thelle me kane marre dy nipat duke share dhe bertitur sikur te ishin shtaze dhe jo njerze se keni gjuajtur policine me gure,

njani nga nipat e mije nuk kishte qene as ne proteste nuk di çka te theme per tmerrine qe kemi pa mbreme ne ora3 te mengjesit vetem qe Edi Rama dhe ata qe ne e bane naten e Pashkes,nate te zeze terrori paçin mallkimin e zotit!” (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

36 komente në “Berisha lexon “Biblën”: Edvin Kristaq Rama do ketë ndëshkimin e zotit, ja ç’thonë shkrimet e shenjta për të”

 1. santiago says:

  si ka mundesi qe zoti nuk po te mer ty more malok muti

  1. presidenti i zi says:

   doktori e ka marre ndeshkimin j a dha qenjet pasardhese monstra.

   edhe Enveri mbreteroi po Nexhi beri burrgun .zoti qofte me ju…..

   me burrg te lehte…………

 2. fffff says:

  Tallu tani se te erdhi koha! E vodhe hapur rrugen dhe ste hyri gjemb ne kembe

 3. Gazetar BE says:

  Saliu duhet te lexoje Kuranin se Biblen se kupton dot.Te vish nga shpellat e Tropojes dhe te kuptosh cka a Bibla eshte sikur te thuash Saliu lindi Demokrat.


  Edvin Rama , ka shume mekate ashtu si ti por mekatin me te madh e ka qe te lejoje ty te vazhdosh te shkaterrosh Shqiperine dhe te premtoi nje pension te qete e te lumtur sepse , gjoja ti ishe i pavlere, kur humbe zgjedhjet. A te kujtohen deklaratat e bujshme te Narkotikut Rama?
  Ne fakt, ju te dy keni shume epitete te perbashketa, por me te besueshmet: Dilerant dhe Dhi e zgjebosur.

  1. Tradhetar dhe Trushplare says:

   Ca’ ka per tu kuptuar ai liber me perralla si Bibla aman?

 4. KURBAN BASHA says:

  PSE DHE NENA E XHIHADISTIT PREJ KUKSI MUL NOKA FESTOKERKA PASHKET!?

 5. Milan says:

  Ti do varur mor race e shkerdhyer

 6. Toni D. says:

  Haaaa….. flliqesira turkoleshit na permend edhe festen e Pashkeve… njeri i ndyre….
  Flliesira si puna jote Edd R rrini edhe 50 vjet ne Kryeministri… ! Shko e ngre bythen perpjete tani se eshte ora ksizofren i ndyre.

 7. niki says:

  Doktor, jam nje qytetar shqiptar qe kerkon te arrestohen urdheruesit e vrasjeve te 21 janarit 2011.Ju lutem me ndihmo duke vene ne levizje Prokurorine pasi ne qytetareve normale(jo vip) nuk na e vene veshin.!!!

 8. Kastrioti says:

  Tall bythen o Sali dhe ca kohe por do shohesh qe smund ta tallesh per gjithe jeten o lideri i djathte qe rrije ne “2 dhoma e guzhine” . I ke bere nenen ketij vendi aq sa Xhebrail Jemini dhe Shen Pjetri jane futur ne sherr prej teje , kush te te coje me pare ne ferr.

 9. ATZ says:

  Po ty kur do te te hedhin I Madhi Zot ne ferr!

 10. kur nuk je ndeshkuar ti o kriminel ,nuk ka per tu ndeshkuar njeri.
  rama me popullin vetem nje ndeshkim te ka bere qe te hoqi karriken si kriminel,dhe kete po e vuan,por zoti po vonon qe te ndeshkoj nje here e per gjithmon.
  vetem tek zoti e kemi shpresen se drejtesia ketu ka vdekur ose e ke asfiksuar ti kriminel komunist

 11. grand says:

  nuk e prek njeri salen sepse eshte shoku edit, salen ilirin dhe moniken nuk i prek njeri sepse jan grup me edin, fatkeqesi per popullin qe vdes per buke.

 12. Malo Kanina says:

  Interesant, sa ngjashmëri paska mënyra e të shprehurit të kësaj ‘nëne’ më atë të zotit Berisha!!!!!!

 13. Sali kellira says:

  Mire e ke ti!!! Se Rama nuk ju fut brenda ju qe e vodhet rrugen e kombit! Po u fut doren ne xhep qytetareve me taksen 5 euro! Dhe juve vazhdoni jeten normale prishni leket qe vodhet . Tani i vini dhe zjarrin kabinave. E ka fajin Rama o qoftelargu sali. Tju tregoj deren e biruces ju qe vodhet dhe le ta vendos taksen 20 euro po te doj pastaj. Po keshtu sic ben Rama nuk ka llogjik i ngeli dora ne xhepat e popullit dhe ju beni pall ariu.! Na rrofsh topet dhe ti o Edi Rama.

 14. lekli says:

  Kete gazete e ka qejf maloku se neni 55 ishte bere nga udheheqesi shpirteror i tije shoku Enver ….Te pakten diktatori te vriste me ligj por Sali krimineli ka vrare e zhdukur sa ka dashur.Ja fytyra e malokerise te Saliut se cpo bejne,po djegin e shkaterojne ne emer te demokravise se Saliut.

 15. Salushja says:

  Pushti sali hedh zjarrin kuksianet digjensi qiri thirini mendies o njeres pa ment por cfare tu therisni se mos kini?????

 16. zi says:

  Vec me zjarin [perendine], mos luj or zotni kriminel,
  vec, ne qofsh djalli.

 17. Henri says:

  O SHTET I KARIT TE KA KAP PER HUNE NJE I MBUDALLA QE PO MARROS SHQIPTARET PER TRIDHJET VJET AS MOS U MERNI META ME AS MOS SHKRUANI ME SE JANE TE GJITHE NJESOJ.SHQIPERIA SBEHET ME.

 18. saliqiri saliqire do vdese says:

  Lexo rregulloren e burgut o saliqir
  Ti duhet te ishe kalbur o kerme e prodhuar nga kermat me te felliqura te atij vendi te nemur

 19. Futja kot says:

  MOS E.GDHIFSH DERI NESER ORE KRIMINEL MUTI. NUK KE FAJ, ME ATE INJORANCE QE PASHE SOT ME ATA FARE PROTESTUESISH TE KUKESIT BEJ PALLE ORE PALAÇO.PA I DHENE FUND INJORANCES KESHTU ZVARRE DO VEMI SI SHTET DHE PALAÇO SI SALI QENI DO BEJNE ÇFARE U DO QEJFI.

 20. Kujtimi says:

  Bashkim Fino, vajc ne fer qe i dhe dore ketij qeni te pabese te mbijetoje kur qytetaret i shkuan ne presidence te vendosur per ta hequr zvare me litar ne bulevard dhe kur SHBA dhe perendimi kerkonin ndeshkimin e tij.

 21. Saliqiri I fundit je o saliqen says:

  Protestuesit duhe te kishin ardhur ne Tirane me ato varrete dhe te kishin shtypur koken ty o saliqire
  Por nje gje te dish se po shpetove bythen tende ate krimbin tend do ta hane te gjalle nje dite dhe rraca jote e qelbur nuk do te ekzitoje ne Shqiperine tone
  Keshtuqe porosite varrin se rruge tjeter nuk ke

 22. fieri says:

  po te kishte zot do ta kishte marre qoftelargun , po gjithe familjen e tij .

 23. Baca-Bajram says:

  Ha Ha Ha!!! Po o Sali, te drejte ke, se dhe Kuksianet i kthen ne Katolik kur te leverdis ty. Shko more qenie e neveritshme, qe ju ke ngjit ketij populli si bajga ne kepuce.

 24. Alban Dega says:

  The FATKEQESIA KOMBETARE

  – Me gjuhen e fakteve

  – Nga Alban Dega , Nju Jork

  – Si Berisha !

  …. Jane nje shpure qyqesh qe krijojne nje kor sa injorant aq edhe fatkeq… Tamam nje kor qyqesh qe jane gati te japin edhe jeten per “nenen parti” . E heqin veten te djathte pa pasur asgje ne xhep pervec dashurise per “liderin e pavdekshem” dhe milionave te siguruara me korrupsionin dhe tenderat e Padrinos ne kembim te besnikerise dhe servilizmit te tyre pa kushte.
  Kane vetem emra te ndryshem: Lulezim Basha, Flamur Noka, Arben Ristani, Fatmir Mediu, Oerd Bylykbashi, Edi Paloka, Fatri Balliu, Aleksander Frangaj, Blendi Fevziu, …” Klan”, “ Gazeta 55” , “ABC” … Gjithcka tjeter eshte pike per pike si Berisha.
  Flasin si Berisha. Kercenojne si Berisha. Shajne si Berisha, Cirren si Berisha. Per te menduar nuk behet fjale. Kane vetem mendte, me mire te themi mendesine enveriste te Berishes
  Lehin dite e nate per antikomunizem duke harruar shprehjen lapidare te disidentit te sprovuar Vaclav Havel se “nuk ka komunist me te keq se komunistin antikomunist”.

  Haraci i mercenarit

  Me nje mentalitet tipik komunist japin mesime morali kur imoraliteti eshte “virtyti” me i larte i tyre… Flasin per demokraci kur shpirti i tyre eshte prangosur pas nje partie dhe lideri qe pervec emrit asgje nuk kane te perbashket me demokracine…
  Perbetohen per liri kur pervec servilit, sherbetorit dhe skllavit politik nuk dijne te bejne pune tjeter. Clironi shpirtin dhe mendjen tuaj nga prangat o fatkeqesi e vetvetes dhe e Berishes, qe po e demaskoni edhe me keq me genjeshtrat tuaja. Nuk e kuptoj si Berisha pranon te paguaje mercenare te tille qe po ia marrin krejt fytyren… ( !? )
  Nese jeni “vullnetare me zor ” te 97-es coni perpara akrepat e ores edhe plot 13 vjet se nuk u shpeton dot as Berisha. Genjeshtrat tuaja i kane kembet edhe me te shkurtera se mendja juaj xhuxhe o “Skuadronet e Vdekjes” se Ajatollah Ruhollah Gazidedes me emrin e vetem real “Fatkeqesia Kombetare….”
  Genjeshtrat e tyre i kane kembet shume me te shkurtera se rrenat e tyre dhe te padronit te tyre qe u kthen permbys jo vetem shikimin e botes por edhe te vertetat! A e keni informuar akoma Berishen se ku ndodhet Gerdeci !? Po se ku ndodhet Vicidoli!? Ka shume e shume vite pa e shkelur…. Po ….. Po… Nuk kane faj te gjoret. Nuk dine se cfare bejne. Eshte haraci i mercenarit

  Shifrat enigmatike dhe
  pasojat tragjike….

  Cfare kuptimi ka shifra e UDB, e KGB-se dhe sherbimit sekret francez XY, qe ia permendi ish- deputeti Spartak Braho ne Komisionin e Ligjeve te Kuvendit Popullor!?
  Si dhe pse e spiunoi tek Beogradi Xhelil Gjonin, te vetmin qe nuk e arrestoi dot bashke me bllokmenet e tjere !? Cili e rekrutoi i pari dhe sa u shit tek tjetri!? Jane pyetjet e tij jo te miat.
  Jane bere gati kater vjet nga deklarata e deputetit Braho ne nje forum ligjor te Kuvendit Popullor dhe as Kryeministri e asnje zedhenes i tij nuk ka hedhur ose pergenjeshtruar akuzat shume te renda te tij ndaj Berishes. Nje akuze gjithnje quhet e vertete persa kohe ajo nuk eshte pergenjeshtruar me fakte apo nuk eshte provuar e kunderta e saj ne gjykaten e drejtesise …..!
  Me shqetesojne seriozisht keto pyetje !? Nuk behet fjale per nje hafije a spiun ordiner a kaskete 80 lekeshe te ish- Sigurimit te Shtetit komunist. Behet fjale per nje udheheqes partie politike ne pushtet dhe per Kryeministrin e Republikes se Shqiperise qe ka ne dore fatet e vendit ! E di pse?!
  Se pari, sa here lexoj lajme nga Shqiperia sot me kujtohen mallkimet e nenes sime te viteve 70 per ” Qoftelargun e asaj kohe qe “eshte ka e drejton vendin sikur t’ia kete inat popullit te vet”
  Se dyti, as UDB serbe, as KGB-ja ruse nuk do ta drejtonin kaq mbrapsht Shqiperine si qeveria e korruptuar e sotme …
  Se treti, emerimi i Bashkim Gazidedes, nipit te shefit te UDB-se per Kosoven ne ate kohe, si kryetar i sherbimit sekret shqiptar – SHIK, te cilin lideri dhe heroi i demokracise Z. Azem Hajdari e ka akuzuar mese njehere per shitjen e te gjitha dosjeve teper sekrete te paraardhesve te tij UDB-es serbe…

  Zi e me zi per Shqiptari

  Se katerti, kontrabanda e naftes dhe hapja e rubinetave te saj per makinen serbe te luftes dhe terrorit ne Bosnje, Kosove, cka perben nje shkelje flagrante jo vetem te ligjeve shqiptare, por edhe te atyre nderkombetare dhe te Kartes se OKB-se!?
  Se pesti, ftohja dhe acarimi i marredhenieve me ish- Kryetarin e LDK-se dhe te Kosoves njekohesisht , Zotin Ibrahim Rugova ne vitet 1993- 1997, kur ai asnjehere nuk e vizitoi Tiranen.
  Se gjashti, arrestimi i kryeheroit te Kosoves Adem Jashari dhe liderve te tjere te rezistences ilegale ne Kosove ne vitet 94-96 ndersa takohej me Milloshevicin
  Se shtati , rrembimi , torturimi, ekzekutimi ne tortura dhe zhdukja e kufomes se atdhetarit kosovar Remzi Hoxha nga SHIK-ui i Gazidedes dhe mbrojtja me te gjitha mjetet e rrembyesve dhe torturuesve te tyre Sefgjini e kompani nga drejtesia shqiptare nen pretekstin me absurd te mundshem ” per te mos paguar demshperblime per denim te gabuar” duke i dhene vetes edhe rolin e krye-Kryegjykatesit te Shqiperise e duke penguar organin e akuzes shqiptare me emerimin e tij ne poste te larta ku ndodhen burimet kryesore te te ardhurave te shtetit shqiptar

  Nga katrahura ne katrahure

  Se teti, akuzat e befta dhe te pabesa kunder UCK-se dhe rezistences se armatosur ne kohe si “organizate terroriste…. marksiste- leniniste…. si dore e zgjatur e Beogradit” ne kulmin e saj per te dekurajuar luftetaret e lirise.
  Se nenti, organizimi i katrahures 97 qe shkaktoi mbi 10 000 viktima, mbi 4 miliarde dollare deme ekonomike e financiare popullit dhe e shkermoqi krejt shtetin shqiptar duke e futur ne trazira vdekjeprurese e rrenim deri ne zhberje…
  Se dhjeti, organizimi i grushtit klasik te shtetit te 14 shtatorit 1998. Ai shkeli jo vetem kodin e jetes, por edhe kodin e vdekjes. U keqperdor ne menyren me makaber deri edhe arkivoli me kufomen e heroit te dmeorkacise Azem Hajdari per te shqyer dyert e Kryeministrise, per cka ka protestuar mese njehere edhe vete bashkeshortja e Azemit te ndjere. Po te mos ishin paralajmerimet e Uashingtonit, do ta kishte futur Shqiperine ne nje katrahure te re… duke perdorur edhe mercenare te UDB-se serbe ne castet me vendimtare per Luften Clirimtare te Kosoves,
  Se 11-ti, rekomandimet e mbrapshta per Delegacionin e Kosoves ne Konferencen e Rrambujese per te mos nenshkruar ate marreveshje, cka i solli fitim kohe dhe i sherbeu vetem Beogradit dhe Milloshevicit…

  Nga dhuna ne terror

  Se 12, tragjedia e Gerdecit e 15 marsit 2008 shkaktoi mbi 500 viktima, midis te cileve 26 shqiptare te pafajshem te vdekur , fakira qe punonin si skllever pa asnje sigurim shoqeror e pa asnje mase sigurie teknike e jetesore ne fabriken e vdekjes se qevezise Berisha. “ Kjo Mafia ka dale krejt jashte kontrollit” shkroi gazeta me e madhe ne Botes “ The New York Times”
  Perparimi i regjimit te Berishes eshte i dukshem: nga “Qeveri e gangstereve” ne 97-en kalon ne nje “Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” !!!
  Se 13-ti, zullumi antikombetar i Berishes dhe qevezise me te korruptuar ne historine e Shqiperise po ashtu shenon lartesi te reja. Ne prag te zgjedhjeve te reja parlamentare ata miratojne marreveshjen atdheshitese te Otrantos me Athinen, e cila akoma mban ne fuqi me ligj gjendjen e luftes me Shqiperine, tashme nje vend aleat e e anetar i NATO-s.
  Po te mos ishte kushtrimi atdhetar i Kolonelit te flakur nga detyra Myslim Pashai dhe vendimi i Gjykates Kushtetuese, Shqiperia do te kishte sot rreth 350 kilometra katrore me pak ose dhjete Shen Nauma me shume ne nje pellg ku flitet per nje det prej triliona fuci nafte e biliona tone metrik gazi natyror. Secili prej bashkepunetoreve te Berishes ne kete akt tradhetie kombetare gradohen ne majat e diplomacise, ushtrise. Spikat emerimi i“ Kolonelit te Asfalise greke me tre gishta” Arben Imami ne krye te Ministrise se Mbrotjes se Shqiperise!

  Nga vjedhja e pasurive dhe votave tek …

  Se 14-ti Berisha dhe qeveria e tij e korruptuar e atdheshitese nuk lene mjet pa perdorur per ta kaluar sa me shpejt kete akt atdheshitjeje Greqise para zgjedhjeve. Po ashtu ministrat e tij dhe krejt peshkaqenet e korrupsionit hidhen ne gare per te shperblyer mercenaret e Berishes
  me tendera pa fund. Brenda 30 diteve te fundit te mandatit te pare te Berishes dhurohen mbi 50 tendera hidrocentralesh, rrugesh… me vlere prej rreth gjysem miliardi euro vetem per klanin e korruptuar rreth Berishes.
  Se 15-ti, vjedhja masive e mundit e djerses, pasurive te taksapaguesve shqiptare, pasohet nga vjedhja masive votave te tyre ne zgjedhjet e 28 qershorit te vitit 2009.
  “ Votat u numeruan keq ose shume keq ne 30 per qind te tyre” thekson raporti i vezhguesve te Evropes dhe Amerikes demokratike. Per cudi a per leverdi reciproke ata i japin note kaluese kesaj demokracie ala Ahmedinaxhad ne zemer te Evropes e Berisha qeveris me me pak vota popullore dhe me pak se nje te dhjeten e votave te trukuara e sakatuara edhe nga modeli Hollandezo- Spanjoll i Kastriot Islamit!

  Qevezia e hajnave

  Se 16-ti,si rezultat i ketyre vjedhjeve krijohet edhe qeveria e hajnave me ne krye Padrinon Sali Berisha. Ish- ministri i Transportit dhe i Puneve te Jashteme Lulezim Basha i akuzuar jo vetem nga opozita, por edhe nga Prokuroria e Pergjithshme per vjedhje qindra milioneshe ne autostraden kombit emerohet ne krye te Ministrise se Brendshme. Nje i akuzuar per shkelje rendi e ligji emerohet ne krye te forcave te rendit e ligjit!!!
  Ish- Ministri Mbrojtjes Fatmir Mediu ne kohen e tragjedise Gerdeci, i akuzuar ligjerisht per korrupsion, shperdorim detyre dhe vrasje massive te shqiptareve … emerohet si Minister Mjedisi ne vend te dergohet per stazh drejtesie ne birucat e Bences !

  Fjalet plumba dhe ….

  Se 17-ti dhunes fizike te Berishes dhe regjimit te tij ndaj shqiptareve i shtohet edhe dhuna verbale, sharjet prej rrugaci, kercenimet dhe shperthimet skizofrenike kunder opozites shqiptare dhe liderit te saj Edvin Rama, kunder cilitdo qe i kundervihet paranojes diktatoriale te Sali Berishes, qe eshte kthyer ashiqare ne Luigjin e 14-te te Shqiperise “Ligji jam une” dhe klani im. Te tjeret jane “shiftaret e njerkes”!
  Se 18-ti, shkelja flagrante e barazise se shtetasve shqiptare para ligjit , duke i ndare ne shqiptaret e Sales dhe ne shiftaret e njerkes eshte dhunimi me i madh jo vetem i Kushtetutes shqiptare, qe askush si Sali Berisha nuk e ka kthyer ne nje pacavure pa kurrfare vlere. Eshte po ashtu edhe shkelja me flagrante e Konventave Nderkombetare per te Drejtat dhe Lirite Njerezore. Eshte edhe ushqimi me dru i zjarrit te revoltes popullore.
  Se 19-ti, kjo shkelje e flagrante e barazise se shtetasve shqiptare para Kushtetues dhe Konventave te te drejtave e Lirive Themelor te Njeriut shoqerohet me vete zvetnimin njerezor te kryeministrit shqiptar dhe qevezise se tij perballe greves se urise se dhjetra deputeteve te opozites para selise se tij. Bashke me kete degjenerim te cdo ndjenje njerezore vdes edhe iluzioni se ne shpritin e mendjen e kryeminsitri shqiptar ka mbetur qofte edhe nje gjurme e Betimit te Hipokratit, si ish- mjek.

  Parzmorja e hekurt e diktatorit ne vend te bluzes se bardhe te doktorit

  Se 20-ti, ne vend te bluzes se bardhe te mjekut, qe pat premtuar se do ta rivishte sapo ta kerkonin interesat e demokracise dhe subjektit kryesor te saj demosit, popullit shqiptar. Tashme ai imazh ka vdekur pergjithnje. E vetmja gje qe ka mbetur gjalle dhe e fuqishme ne shpirtin mendjen dhe praktiken e Sali Berishes eshte shpirti fanatik komunist, enverist, stalinist i tij.
  “ Une do te qendroj ne pushtet edhe 30 a 35 vjet… aq sa te me jape ymer ai lart” deklaron Kim Jong Ili i Shqiperise. Komentet jane te teperta. Sali Berisha do te shfaqej keshtu me parzmoren e hekurt te nje diktatori komunist pranojak qe ashtu si babai i tij shpirteror ekzekutoi publikisht kater shtetas te pafajshem , qe shikon kudo armiq, puciste, bastuna, stilolapsa revolvere, pilula me helme.
  Tragjedia e 21 janarit 2011 hoqi edhe iluzionin e fundit lidhur me antikomunistin 24 karat komunist Sali Berisha.
  Perfundimisht ai doli para popullit dhe para Botes sic eshte ne te vertete, si ekzekutor publik i qytetareve te vete te lire, faji i vetem i te cileve ishte se kerkonin liri e demokraci, nje jete me te mire per veten, per femijet dhe femijet e femijeve te vet.

  Si ta nxjerrim vdekjen nga politika shqiptare !?

  Duke vrare kater prej nesh, ai na ka vrare secilin e te gjithe ne. Secili prej nesh mund te ishte ate dite aty ku ishin ata, ne betejen per liri e demokraci sipas modelit me te te perparuar e me te sprovuar ne Bote, asaj amerikane.
  Bashke me plumbat e urdheruar te zbrazen mbi kater prej nesh, ne politiken e Sali Berishes ka hyre vete vdekja.
  E vetmja gje qe e nxjerr vdekjen nga politika, thote Nobelisti Gabriel Garcia Markez , eshte denimi me vdekje i politikes se vdekjes.
  Po aq ne mos edhe me sakte e tha edhe mendimtari kombetar shqiptar Akademiku Rexhep Qosja, dikur miku e perkrahesi me i vendosur i Berishes: Kush perdor dhunen ne politike nga dhuna do te vdese!
  E tha hapur e teper njerezisht edhe diplomati i larte amerikan Countryman i cili e filloi konferencen e shtypit sot ne Ambasaden amerikane ne Tirane me ” trishtimin” per vrasjen e 4 shqiptareve me 21 janar 2011.
  Kambanat bien per ata qe kane veshe te degjojne! Ato po bien cdo dite e me fort!

  SHENIM : KY ARTIKULL ESHTE SHKRUAR NE FILLIM TE VITIT 2008. PERDITESUAR ME 27 MAJ 2011. RIBOTOHET PA ASNJE NDRYSHIM

 25. Alban Dega says:

  QEVERIA ME E KORRUPTUAR E SHQIPERISE

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Nje mesim nga Athina qeveritare

  Para dy ditesh ish- qeveritaret dhe ata ne detyre te Greqise deklaruan pasurite e tyre. Ish- kryeministri Karamanlis, djali i ish- kryeministrit historik grek Konstantin Karamanlis ka nje pasuri te pergjithshme qe nuk i kalon te dy milione eurot.
  Kryeministri ne detyre Jorgos Papandreu, djali i ish- kryeministrit historik Andreas Papandreu ka nje pasuri me te vogel se Karamanlisi. Greqia ka nje popullsi rreth 3 here me te madh se Shqiperia. Ka nje turizem qe vleresohet ne majat e atij boteror. Ka edhe pasuri te shumta.
  Karamanlisi dhe Papandreu baba- bir kane mbi tiridhjet vjet qe qeverisin njeri pas tjetrit Greqine. Kjo eshte pasuria e tyre. Po ne Shqiperi!?
  Pas tre- kater muaj ne detyre si minister i Ekonomise Dritan Prifti deklaroi 1.8 milione euro pasuri. Ministgra te tjere kane edhe me shume se ai, pas qene asnje dite kryek,inister as pa pasur ndonje prejardhje presidenciale apo kryeministrore….
  Nje mesim sme shume vlere nga Athina qeveritare, qe vleresohet si nje nga shtete me qeveri me te korruptuar ne Evrope…. Cfare mund te thuhet per qeverite dhe ministrat shqiptare!?
  …. !
  Dy per Salen e nje per Lalen !

  Jo vetem jane mjshter te hajnise e korrupsionit, por edhe staliniste te thekur ne mbrojtjen e tij,. sipas antiparimit “ mbrojtja me e mire eshte sulmi” .
  Ka plot nje muaj qe lideri i opozites dhe kryetar i Bashkise sse Tiranes, cdo dite e cdo jave, here vete e here deputetet e tij, jane ne ofensive te panache. Cdo e dite e me fakte te pakundershtueshme ata denoncojne, “mamuthet” e “ balenat” e korrupsionit qeveritar dhe strumbullarin e tij dhe te krimit te organizuar ne Shqiperi.
  Ka plot nje muaj qe me fakte e te dhena konkrete, opozita dhe lideret e saj i kane marre nga duart Berishes dhe qeverise se tij flamurin e anti- korrupsionit, me te cilin i mashtruan shqiptare qysh prej fushates elektorale te 3 korrikut 2005. Lepe-peqenet e qeverise, te zene mat dhe ne befasi anga opozita flasin em gjuhen dhe stilin e Stalinit “mbrojtja me e mire eshte sulmi”
  Shih sa poshte ka rene Kartagjena berishiane… Albana Vokshi denoncon bashkeshortin e saj te paligjesuar, pra de facto por jo de- jure se i paska dhene 100 milione euro, pra 20 per qindshin e 500 milione eurove qe paska investuar ai vetem ne ndertimet brenda jurisdiksionit te Bahskise se Tiranes. Vokshi nuk dha asnje te dhene e asnje fakt se si i beri ai dhe ajo 500 milione euro!? Po milionat e tjere per gjashte hdirocentralet e Kardhiqit te marra Brenda nje dite me tenderin nen doren e qeverise nga erdhen !? Sa u ka paguar bosave te qeverise !?
  I thone ekonomi tregu e jo shaka! A nuk thonin policet e tij “ Dy per Salen e nje per Lalen!? A nuk eshte polici simboli i pare i cdo shteti? Te pakten gjoba e Rames qenda nje me pese e jo nje me dy si e policeve dhe yesmeneve te Berishes, edhe sikur te jene te verteta vetdenoncimet e tyre!

  Gruaja spiunon burrin…. Prindi- femijen…

  A nuk ju kujton vetem ky fakt kohen e ndritur te Partise se pare te Saliut, kur gruaja spiunonte burrin, prindi femijen, dashnorja- jaranin, vellai – motren, femija prindin…
  Patem menduar se ajo kohe kishte perenduar njehere e pergjithmone. Faktet kokeforta deshmojne krejt te kunderten. Ka nderruar vetem aparenca, emri i partive, emri i Zeusve qe te bejne gjemen,,,, por jo mendesia, jo botekuptimi, jo thelbi stalinsto- enverist qe i ka rrenjet shume te thella se pari tek pasardhesit ne krye te kupoles politiko- shteterore te Shqiperise se sotme.
  Te pakten, formalisht si partia e Stalinit ashtu edhe ajo Enverit mblidhte formalisht e sa per sy e faqe te ashtuquajturat plenume te KQ te partise nje here ne gjashte muaj per ti dhene imazhin e kolegjialitetit shkopit absolut te diktatoreve ish- komuniste… PD e sotme i zhvillon plenumet e saj nje here ne tre a kater vjet….
  Kete shembulll vetdenoncues dhe vetdemaksues te Albana Vokshit perdor edhe ushtari tjeter i Berishes Alibeaj, ne sulmin e tij te donkishotesk kunder mullinjve te eres.
  Pikerisht ne kohen kur lideri i opozites dhe shtabi i tij u zgjuan nga gjumi dhe filluan ofensiven e tyre te mencur kunder pikave me te dobeta te qeverisjes shqiptare, sic eshte mbrojtja e krimit te organizuar dhe roli i saj si strumbullari i korrupsionit ne Shqiperi, e kapur ne befasi pozita e korruptuar dhe udheheqja e saj po bejne gafa pas gafash, duke i dhene fakte edhe me te forta sulmuesve me denoncimin dhe demaskimin e vetvetes.
  Vetvetiu lindin disa pyetje qe do te ishte mire tu pergjigjej vete Berisha e jo telallet e lepe- peqenet e tij :
  Mire qe nuk i zbatojne por te pakten i lexon ai raportet nderkombetare per drejtesine shqiptare.!? Ne vend te ligjit dhe drejtesise, ajo eshte kthyer tash pese vjet ne strumbullarin e cdo kritike per korrupsion, per mbrojtje te krimit te organizuar, per mosdhenie drejtesie, per zbatimin e ligjit te Maliqit.

  Drejtesia e munguar dhe “mamuthet” e nderuar

  Cfare ka bere Berisha dhe ish- Keshilltari Ligjor, ish- Ministri i tij i Drejtesise…, Zoti Alibeaj per ndryshimin e ketij imazhi te saj.!?
  Sa ish- “mamuthe te korrupsionit” e “padrino te mafias ” se qeverise se meparshme te Fatos Nanos kane vene ata ne banken e te akuzuarit ose ne prangat e drejtesise dhe ligjit!?
  Jane te pakten pese ministra te qeverise se meparshme dhe po kaq te kesaj aktuale qe jane akuzuar publikisht per korrupsion multimilionesh… Cili prej tyre eshte vene para forces se ligjit!?
  Gjykata Kushtetuese e Republikes se Shqiperise ka hedhur poshte dhe shpallur si antikushtetuese mbi 10 ligje e marreveshje nderkombetare te neneshkruara nga qeveria e Berishes…
  Sa prej autoreve te dhe hartuesve, miratuesve dhe urdheruesve te tyre jane vendosur para ligjit per shkelje te Kushtetutes se Shqiperise, ligjit themeltar te cdo shteti demokratik!?
  Pse ka heshtur deri tash Vokshi, Alibeaj, Paloka…. Berisha kunder shkeljeve ligjore dhe korrupsionit te kryetarit te Bashkise se Tiranes . Zotit Edi Rama me lejet e ndertimit!?
  Pse keta u zgjuan papritur vetem pasi ai dhe opozita shqiptare u zgjua nga gjumi dhe ua mori nga duart e pergjakura e te ziftosura deri ne shpatulla nga korrupsioni galopant ala Gerdec, ala “autostrade kombetare”, ala Otranto…, flamurin e antikorrupsionit, me te cilin bosi Berisha dhe mazhoranca e sotme erdhen ne pushtet !?

  Nepotizmi – korrupsion ekonomik dhe politik i mirefillte

  Pse u bllokuan miliona dollare investime te Bankes Boterore dhe pse u pezullua projekti i saj per zhvillimin e turizmit ne bregdetin jugor te Shqiperise, qe drejtohej nga dhenderri i kryeministrit shqiptar!?
  Cfare pergatitje arsimore apo aftesie te jashtezakonshme ne fushen e turizmit, arkitektures, ekonomise pervec qenies dhenderi i kryeministrit Berisha kishte ky person per tu ngarkuar me kete projekt madhor!? Kush e rekommendoi dhe mbi c’ baza pervec nepotizmit u be ai emerim!?
  A nuk eshte nepotoizmi shfaqja me e pafytyre dhe me flagrante e korrupsionit jo vetem ekonomik por edhe politik ne Shqiperi!?
  Cfare masash ligjore ose ekonomiko- financiare mori drejtesia shqiptare e udhehequr nga (Ali) Beu i korrupsionit kunder atij personi per pezullimin e atij mega-projekti dhe humbjen qe iu shkaktua ekonomise shqiptare nga pezullimi i atij projekti, kur per nje celular ose disa karta telefonike te vjedhura, autoret e tyre , cironkat dhe sardelet e krimit, denohen deri pese vjet burg!?
  Me gjeni emrin e nje peshkaqeni ose balene te korrupsionit multimilionesh eurosh , pronarin e nje kompanie ndertimi rrugeshs apo banesazh te denuar per korrupsion, gjate pese vjeteve te fundit, pervec disa fakirave!?
  Kush ia shkeli syrin apo urdheroi ne prapaskene Gjykaten e Larte te nderpriste gjykimin e ministrave Fatmir Mehdiu, Lulezim Basha…. per megakorrupsionin tragjik e multimilionesh te Gerdecit dhe te Autostrades Durres – Morine !?
  Si e shikon dhe vlerson drejtesia dhe qeveria shqiptare deklaraten alarmante te ambasadorit amerikan ne Tirane se “ plaget e Gerdecit vazhdojne te pikojne gjak perderisa te mos jete dhene drejtesia per regjizoret e saj ne krye te qeverise shqiptare!?

  Jo vetem strumbullar por edhe protektori me i madh i korrupsionit

  Si e vlerson drejtesia, ligji shqiptar deklaraten e mbretit te shtypit te lire Boteror”
  The New York Times” se : “… Kjo Mafie ka dale krejt jashte kontrollit”!? kur vete kryeministri I Shqiperise duke ia kaluar edhe Josif Stalinit, edhe Enver Hoxhes, edhe Fidel Kastros, edhe Hugo Chavezit…. shkoi deri aty sa at quante “ nje leter higjenike”
  A ka prove me te qarte , a ka alarm me kumbues per cdo shqiptar se ajo deklarate e Sali Berishes se ai dhe qeveria e tij jane jo vetem strumbullari por edhe protektori me i madh i korrupsionit ne Shqiperi!?
  Cfaredo qe te trilloje qeveria dhe shpura e korruptuar dhe krejt e paafte e saj, as Edi Rama e asnje lider i opozites nuk jane as autoret dhe as regjizoret e shkeljeve te renda te ligjit themelor te shtetit shqiptar, Kushtetues se Republikes se Shqiperise, sic u veprua me zgjedhjet atdheshitese te Himares qe mbajne ne karrike nje antishqiptar te terbuar e te deklaruar si Bollano, sic u veprua me Marreveshjen atdheshitese te Otrantos. dhe gradimin maksimal te secilit autor te saj. A nuk u veprua keshtu me “Kolonelin e Asfalise Greke” nga vete kryeministri ne detyre i Shqiperise qe ia dhuroi per kete rol turpi Ministrine e Mbrojtjes se Shqiperise ndersa Athina zyrtare mban edhe sot e kesaj dite ne fuqi Ligjin me absurd te Luftes me nje shtet aleat te NATO-s si Shqiperia…..
  Cfaredo “20 per qindshi” te kete marre lideri i opozites dhe kryetari i Bashkise se Tiranes Edi Rama per cdo leje ndertimi, ajo eshte vetem nje e pesta e 500 milone eurove te peshkaqeneve te korrupsionit qeveritar, pra e atyre qe kane pjesen e luanit ne kete megakorrupsion qeveritar qe po mbrohet me sulme tipike stalinisto- enveriste ndaj akuzave te faktuara e dokumentuara te opozites dhe liderit te saj !
  Edhe “mamuthet e megakorrupsionit” Nano- Baci- Caci me luften verbale ndaj te cileve dhe me pazarlleqet me te cilet erdhi ne fuqi Sali Berisha pas zgjedhjeve te 3 korrikut te vitit 2005 , duken si cironka , si sardele perballe dinosaureve dhe kucedrave te korruptuara te qeverise se sotme, perballe 1.8 milione euroeve te fituara nga Dritan Prifti brenda 3-4 muaj ne postin e Ministrit te Eekonomise se Shqiperise, perballe rreth 300 milione euroeve te shperdoruara ne Autostraden e Kombit , perballe miliona euroeve te bear shkrumb e hi dhe 26 viktimave te pafajshme te tragjedise se Gerdecit

  Ua befte Zoti ilace per semundje te pasherushme !

  A ka pasur ndonjehere Shqiperia qeveri me te korruptuar se kjo e tanishme ne keto gati 100 vjet pavaresie !?
  Ne fund te fundit, cfaredo trillimesh e akuzash qe te sajojne shpura e yesmeneve dhe telalleve te Sali Berishes kunder liderit te opozites dhe kryetarit te Bashkise se Tiranes Edi Rama, as ai dhe asnje lider i opozites nuk eshte as autor as regjizor i tragjedive me permasa kombetare si ajo e 97-tes, si e 14 shtatorit 1998, si e Gredecit, qe vazhdojne e do te vazhdojne te pikojne gjak te dlire shqiptar perderisa autoret e regjizoret e vertete te tyre te mos vihen para drejtesise dhe para ligjit te shtetit juridik, pa u dhene drejtesia e vertete demokratike shqiptare kunder secilit prej pergjegjesve te tyre deri ne konsekuencen e fundit!
  Ligj! Drejtesi! Shtet Ligjor… Eshte kushtrimi i gjakut te dlire dhe te pafajshem shqiptar derisa ligji dhe drejtesia te vihen ne vend nga shteti ligjor demokratik.
  Nese ate nuk do ta beje ligji ne Toke do ta beje me siguri Zoti ne Qiell. Sic thote sovrani popull: ua befte Zoti Ilace mundin e djersen e vjedhur te popullit shqiptar cilitdo qe ve dor embi to. Ua befte Zoti ilace per semundje te pasherueshme cilitdo qeveritari a zyrtari te korruptuar qe e ngaterro xhepin e shtetit me xhepin e vetit, xhepin e miletit me xhepin e vetit! Amen

  SHKRUAR DHE BOTUAR PER HERE TE PARE ME 30 GUSHT 2010

 26. ela says:

  te vrafte shpirti i remzi hoxhes dhe tet gjith te vdekurve dhe te lenet kallogre ne shtepi,pa niper e mbesa,ti marte remziu o malik o felliqsire

 27. maloku viçidolit says:

  Zoti perderisa nuk te ndeshkoj ty o kurva viçidolit , nuk egziston ,se po te egzistonte ty ta kishte shkerdhyer maloken o pler e UDBse serbe ,ksaj i ton qi moj breshk se te ka ardhur dita , se kur kishte çeço biçak bridhje me uturak shurre ter diten e perendis o pusht antishqiptar.

 28. maloku viçidolit says:

  Zoti perderisa nuk te ndeshkoj ty o kurva viçidolit , nuk egziston ,se po te egzistonte , ty ta kishte shkerdhyer maloken o pler e UDBse serbe ,ksaj i ton qi moj breshk se te ka ardhur dita , se kur kishte çeço biçak bridhje me uturak shurre ter diten e perendis o pusht antishqiptar.

 29. me te vertet po ndihet mungesa e progresistit,dhe liderit te demokracis,Salih Berisha.
  salihut ja uroje festen pashke dhe largim nga vula e asimilimeve sulltan hamitit.

 30. Tropoja says:

  Tashti lexon biblen qe te gjesh shpetim, jo mor vrases, hajdut e tradhetar, ska kuran e bibel, qe te mbron ty nga poshtersite qe i ke bere ketij vendi. Ska shpetim per ty, te erdhi fundi i turpshem ashtu sice ke merituar prej kohesh.

 31. Nje durrsak says:

  Ah mor kuksiane kurva,jua .IU familjet ne kembe pukiani dhe ju i dilni akoma krah,o ma keq jua befshin

 32. ha,ha,ha,ha says:

  … VERIORET vazhdojne ende te jene “Fatekeqesia” me e madhe e SHQIPERISE … qe kurre nuk kane punuar per te miren e VENDIT ….

  VRANICKY ne 1997-ten ka deklaruar:
  Shqiperia nuk mund te rine dot me kete VERIORIN Sali, mire eshte te jeni nje shtet “KONFEDERATE JUG – VERI” ….. gje, qe po shihet dhe vertetohet edhe SOT.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *