Monika Kryemadhi rrëfen amanetin e madh: Pas vdekjes dua që hirin e trupit të ma mbjellin pemë në Skrapar… (tregon dhe një sekret nga rinia)

Monika Kryemadhi ka rrëfyer një pjesë të pazbuluar të jetës personale në “Why Not” mbrëmjen e djeshme. Ndonëse jemi mësuar ta shohim më shpesh në skenën e politikës, Kryemadhi ka treguar jo pak nga adoleshenca dhe rinia e saj. Mund të mos e përfytyroni menjëherë, por nuk është aspak çudi që Monika e ka nisur cigaren në moshë fare të vogël.

“E kam pirë që në klasë të tetë, deri në moshën 20-vjeçare. Ma mësoi vëllai im, meqënëse ishte më i madh. Dhe ai e mori këtë iniciativë, ngaqë e pinte vetë dhe kishte hall se kur ta kapnin prindërit, t’iu thoshte: ‘Po ju me mua mereni, shikoni një herë këtë, sa e vogël, me cigare’. Më pas, unë ia mësova gjithë shoqërisë time dhe e lashë vetë kur isha rreth të njëzetave”, ka shpjeguar Kryemadhi, duke shkaktuar të qeshura në publik. Megjithatë, cigarja nuk ishte i vetmi rebelizëm i Monikës.

Ajo ka rrëfyer se ka konsumuar edhe alkool gjatë viteve të universitetit. Gjithçka Kryemadhi e ka justifikuar me faktin se studimet në Fakultetin e Shkencave të Natyrës për biokimi ishin tejet të vështira.

“Leksionet nisnin në 7 të mëmgjesit. Klubi pranë shkollës hapte në 6.30, kështu që ne kishim kohë të kthenim nga një gotë raki dhe kaçurrel. Përndryshe, nuk mund të përballoje lëndët bombë”, ka rrëfyer dhe më tej Kryemadhi, duke kujtuar plot humor vitet e mëparshme.

Monika ka treguar se i pëlqen të vishet sportive, kur nuk ka ndonjë angazhim të caktuar zyrtar.

“Kur vishem sportive, njerëzit nuk më njohin. Kur jam me kostume apo fustane, më pikasin menjëherë”, është shprehur Kryemadhi, duke theksuar se për garderobën e saj kujdeset në veçanti Enada At’Nikolla. Sa për amanetin e lënë, Monika ka thënë se të afërmit e dinë që pas ndarjes nga jeta, hirin e saj ta çojnë në Skrapar, pasi lidhja e Kryemadhit me këtë vend është vërtetë e fortë dhe e pandashme.

REMOTE_ADDR:[]

56 komente në “Monika Kryemadhi rrëfen amanetin e madh: Pas vdekjes dua që hirin e trupit të ma mbjellin pemë në Skrapar… (tregon dhe një sekret nga rinia)”

 1. AL-Nakba says:

  Mire kjo e ka ne terezi po Mero cpati qe na kujton 1 Prillin.

  1. kulla bjeshkeve says:

   Ekstremisht e pa cipe.Mos,,do me ndyhe Skraparin,moj buce.

   1. Goni says:

    Cingare qe ne klase te 8-te ???…dhe ju a mesove dhe shoqeve te tuaja !!!
    Studente duke pire raki dhe kacurrel qe ne 6 e gjysem kur hapte klubi,
    per te perballuar lendet bombe ???

    ” QELBESIRE E NDYRE QYSH ADOLESHENTE DHE STUDENTE! !!!

   2. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


    Kur dje, në mbrëmje vonë
    “Pse Jo?!” ngriti siparin
    Monika nis të thotë
    se kur filloi carin.
    Shqiptarët lanë lugët
    me zorr po mbanin frymën
    me ankth e pritën çastin
    kur Mona çpoi vrymën
    Kokmadhe, bythëmadhe
    pa shpatlla dhe pa bel
    në pikë të sabahut
    ja fuste kaçurrel.

    S’mban mend kush ish i pari
    kush ish, s’e ndan dot veç
    i kujt na ishte cari…
    Dhe ishte 22 vjeç!!!

    Kështu na u rrit Mona
    alkol, duhan, hajdarë
    Por Liken kur takoi
    e kish për herë të parë.

    😉

  2. XheJ eN Bi says:

   Si Agronom ju jap një këshillë zbatuesve të amanetit të Monika Norodom Metës që mos ta hedhin në asnjë pemë se do ta thajnë.
   Hirin mund ta hedhin në ferra që janë shkure të pa dobishme dhe më mirë të thahen ato se kështu të vetmen gjë të mirë që përfitojmë nga Monika Norodom Meta është tharja e një ferre.

  3. shvejku says:

   Kur te cojune ne biruce atehere do besh qejf per qejf!
   Do fillosh nga e para te pish raki,kacurrel,cigare dhe ta “mjelesh” kungullin,qe nuk na e the!
   Te fgjithga sa the jane mashtrime,se ti nje cope maloke nga Dibra kie ardhutr ne Tirane me shallvare dhe shami ne koke dhge per te mbuluar kete na tregon rakine dhe cigaren,qe as qytetaret nuk i perdornin ne ate kohe se te perjashtonin nga universiteti!
   Meqenese nuk ke lene gje pa thene,na trego ne se atehere i mbaje veshur breket apo i hiqje per te qene ne gatishmeri nr.1!

  4. Guinness Record hajnash says:

   Dyshe si dy pika Shurre
   Vjedhes njeri e hajdut tjetri mbrriten Presidencen
   Syri i keq eshte per fukarenjte apo Drejtesija shkon bashke me syrin e keq Vidh o like se zanatin qe kishe ne fshat hajdut pulash te priu mbare deri ne vjedhjen e floririt Guinness Record for both

 2. santiago says:

  nuk ka peme qe te mbaje hirin tend moj buce

  1. presidenti i zi says:

   kam nje kuusheri ne fshat fiks si Lili nuk asht rrob i keq.

  2. Harillaqi says:

   Duket kjo monster qe ka qene rrugaçe qe ne vogeli,e duhanit dhe e alkolit.Por ç’fare mund te presesh nga nje femer te till? Asgje,se ajo ka degjeneruar qe kur ka qene e vogel.Pa le pastaj tafllakun e çuar lisho.Pret shqiperia nga nje femer e degjeneruar.A mund t’ja jap voten njeri kesaj lloj femre,qe mendon dhe vepron si ato te dhive te pyllit? Mjere shqiperia me keta njerez.Prandaj sillet edhe sot si rrugaçe ajo,se e paska kete vese qe ne vogeli.

 3. Po ik moj putane,ti je turpi i nuseve skraparllesha,je nje ordinere e pike.Varrn tende do e pshurrin edhe ne Diber ta kesh jo ne Cepan.Ti dhe Iliri ua keni ulur koken skraparllinjve.

 4. Futja kot says:

  Mos e gdhifsh deri nese baxhelle muti. Do te permjerim mbi ty fytyre e ndyre, hajdute me çizme.

 5. Treviso says:

  Monika, te lutem ndrysh mendje. MOS ha venne ate gabim, se do kontaminohet edhe Skrapari. Te lutem?

 6. Toni D. says:

  Keta pazaret beje kur te keshe moshen 75- 80-at moj zonje ,me te afermit dhe jo tani duke i bere publike pasi ste njeh njeri,njohim pasha Ilirin ose grabites Ilirin Po.
  Mgjate m’billni 100-d peme qe te mbijetoje nje.

 7. Shiko c’monstra jane! Cfar historie !!! Vellai qe te shpetoj nga ndeshkimi qe pi cigare i jep dhe ksaj esht pun geni kjo gje! E imagjinoni cmund te bejn kta per te fshehur mekatet?! Zot i madh na shpeto nje ore e me pare nka keta vampir

  1. shqipe says:

   O Zot,sa te shemtuar dhe te peshtire qe jane,a thua dhe shpirtin e kane te till?!

 8. 😡 says:

  DORËZONI PLAÇKËN E VJEDHUR, PASTAJ VENDOSNI KU DO TA HAVE HIDHNI HIRIN ,!
  NE PARATË TONA NA INTERESOJNĒ!!😡👎

 9. 123 says:

  Po kjo s ka mbjell as edhe nje fije bar sa eshte gjalle. Dashka peme kur te vdese

 10. Boston says:

  Sa here e lexoj them me bindje se kjo eshte pa culture qytetare dhe femerore dhe teper genjeshtare. Keshtu do te edukoje kjo rinine……..Kur thote per kete dege qe quhet Bio-qyly, shko me injorate me brire.

 11. PO u mboll ajo peme ,dije se emrin do ta kete ” PEMA E ZEZE” Jam i bindur se, cilitdo skraparlli ,qe do t’i bire rruga nga ajo peme ,do ti beje shurren ,pse jo edhe mutin. Per kete te jesh e bindur qe do te ndodhi. Mos ta kesh merak. Meqenese nuk u ngope me flori e euro,ndo ngopesh me shurre e mut.

 12. Trimi says:

  Uroj te ktheheni ne hi familjarisht..bashke me Lsi.

 13. Loku says:

  Na thuj te cila peme do te hedhin hirin qe te vime te bejme shurren o mortje

  1. Cari says:

   Rush mendoj une o Loku, rrushi se i shkon edhe Skraparit, per raki (k#ri)

 14. Tomor says:

  Kjo qe thua ti moj Dezdemone eshte si puna e atyre nuseve qe betohen per koken e vjehrrave!

 15. petrit says:

  Osman Gazepi i kerkoi mbretit ta dergonte prefekt ne Korce pasi ne Berat e kishte bere lemsh. Mreti i tha: Korcen deshe, Korcen te dhame, dhite dhe Korcen sic dhjeve Berane. Keshtu ndodh edhe me monen, e cila pasi nuk la gje pa bere ne Tirane, tani mendon qe ta dhjesi edhe skraparin.

 16. Dersniku says:

  Po kujt i pelcet bytha per hirin tend.Ai hi kudo qe te hidhet boten do qelbe.Ke bere nje resume vetes tende dhe nxore vertet ato te verteta qe mileti ne nje fare menyre i ka mare vesh qe ti je nje e perdale,cdo njeri pyet pac fatin e k….rves.Ti moj e pa udhe je milionere ne skrapar,ti moj e pa udhe je gruaja e presidentit,ti moj e pa udhe je kryetare partie dhe sjell verdalle gjith ata legena qe te vine pas,ti moj buce nuk do shtet se nje shtet me regulla dhe ligje ti i dorzon pasurine tende dhe shkon fre ne burg.Prendaj qepe halen shko pas kriminelve dhe hajdutve se dhe vete ashtu je bashkoju Sali dhe lul kriminelit shfrytezoni banoret e kuksit se vetem ata dine te bejne zullume dhe cajini turren Rame gomarit se tani i ra ne mendje Rame gomarit qe kuksianet duhet te kene status te vecant se jane brenda shtetit duke i krahasuar me qytete te tjera konkluzioni im ju te gjithe jini te pa afte dhe kini tendenca te poshtra mbi elektoratin majtas dhe djathtas duke mos i gjukuar si shqipetare inshalla e keqja bie mbi ju,por koha ka vertetuar se ju sju gjen gje populli i gjore e ha

 17. KOMBINATSI says:

  Hmmm mona mona gjith jeten halabake hajdute dhe injorante ke qen , si i pysje cunat e mehalles ateher, – home a keni q.. gjo ?
  e veshtir me gjet na i shqiptar qe nuk ta jep mallkimin me gjith zemer ty dhe burit tat… kur nuk te do populli jot dihet perfundimi

 18. silvi says:

  Moni o cope mishi o dhjam edhe pasi e ke hequr dhjamin,hiri jot do pshurret nga Skrapallinjte.

 19. ela says:

  o zot e dike fundin tend po ke ngateru vend shko dhe varosu pleher ne dibren tende mos u varos ke mermeri se ai vend kullon gjak nga krimet qe ke bere ti buce me gamorin tend me ate skraparliun me koke me cepa

 20. X says:

  ti je per tu djeg me nje cizme tjetren varja likes

 21. skrapalliu says:

  I poshteri i tille mbetet edhe ps vdekjes. Kjo qe nuk mbolli nje fidan gjat gjithe jetes se saje, do qe me hirin e saj te helmatisur te thaje qofte edhe nje peme ne Skrapar. Po jo moj monster, do te ta hedhim ne wc -ne e 11-te , qe ke ndertuar per macen ne Gjirin e Lalezit. aty e ke vendin ti ne shurren e saje.

 22. .......!!!!!? says:

  Mos ki frike se ska per te ngelur njeri pa ta dhjere varrin ty ,le qe po e hodhen hirin tend prane ndonje peme ajo do thahet per 24 ore!!!!

 23. Drini says:

  Po Skrapari nuk eshte landfill moj karaputane.

 24. Roland says:

  U qifte qeni femijet ….juve e te gjithe kurvave si puna juaj…

 25. sapa says:

  Shqiptaret jane gati te paguajne edhe rakete qe hiri jot te qellohet ne galaxi :me te vetmin qellim qe asnje kokerr pluhur te mbese ne shqiperi se do perhapej Viroza jote e ndyre!

 26. Hasani says:

  Po likja floririt a eshte dakort te plotsojedeshiren,je kjjtuar shpejt perporosine perpara saj ke shumegjynahe per te lare ti dhe likja per te miratqe i keni bere ketij populli.

 27. Bureto says:

  Ç’duhen komentet. Fotografia i tregon të gjitha. E thonë dhe turqit ‘çehre debeli’, pra që shqip do të thotë fytyra tregon. Shikoni me vëmendje. Ta shpifin, tamam ka gjetur tenxherja kapakun. Megjithatë drejtësia mënon, por nuk harron, pavarësisht se kur, nga kush dhe si vjen ajo.

 28. Muna debilja me nje cizme says:

  Lavire politike si puna jote,po ti djegesh dhe ti mbjellesh ne dhe’ gjekundi e shperfytyrojne token e shenjte.Hirin tend,meqenese e hap vete kete teme,shqiptareve qe do jetojne ne ate kohe u lihet amanet ,qe ta nxjerrin prej aty dhe ta hedhin ne nje hale’bashke me cizmen tjeter qe te ka mbetur,mundesisht afer halese ku do jete Berisha e tavarish lyli.Atje meritoni te jini qe te tre ju!

 29. Vasiliki says:

  Dukesh, moj dukesh.qe nuk ke pire vetem cigare dhe alkool qe ne moshe te vogel, por ke thithur edhe nga hundet, prandaj gdhihesh e ngrysesh me fjalen: droga, droga, droga!
  Si nuk ke turp!
  Sa per hirin, mos u bej merak, e ke vendin, ne wc e maces apo te maćokut.
  Skraparlinjte, nuk duan te ndyjne viset e tyre fisnike me nje te luajtur mendsh si ty, me nje baxhelle si ty.

 30. Tonini says:

  Ju lutem ,mos e shani shume,se neser mund te behet ktyeministre.

 31. te dashuruarit, plaku iir meta duhet ta justifikoj pasurin milionshe nga hajdutria 20 vjeqare,ne profesionin e korruocionit.

 32. BRSS says:

  KU KE NDER TI MOJ PUTANE O NJERI I PESHTIRE QE TË VENDOSET HIRI NE SKRAPAR SKRAPARI ME TY NUK FSHIN BYTHEN

 33. te dashuruarit, plaku iir meta duhet ta justifikoj pasurin milionshe nga hajdutria 20 vjeqare,ne profesionin e korruocionit.

 34. oxav says:

  Po presim…….!

 35. ishi i lsise says:

  Mos more mos ndjelle zi Monika,je ende e re.Nuk po te shkon politika,po te shkatrrohet partia ,por jeta ka shume vlera tjera.Iduhesh Ilirit ,femijeve me siguri ne familje nuk je kaq agresive sa ne politike se mjere familje atehere.Por sidoqofte lere hirin se kjo don te thote se duhet te djegin trupin dhe koken e kjo me duket e tmerrshme,me dhimbsesh se ende je e re.Mos u demoralizo se politika eshte lavire e ti nuk besoj se je e tille.

 36. Kolonjari says:

  Me mire te ta hedhin hirin ne hale se sa ta shurrosin qentë.

 37. moni says:

  me falni sepse nuk e pashe emisionin mbreme: I kishte veshur Monika cizmet mbreme?

 38. Shvejk says:

  Me sa di une Plepi eshte nje peme qe rritet per bukuri ne mut. Mos ma merrni per keq, vetem nje propozim ishte. Duhet te na vije keq dhe per Plepin qe do ta vuaje gjithe jeten origjinen e rrenjeve te tij.

 39. Alidemsi 325 says:

  Fotografia me e goditur kontemporane midis nje Boleje dhe nje Boli….No coment…!

 40. Alidemsi 325 says:

  Fotografia me e goditur “kontemporane” midis nje Boleje dhe nje Boli….No coment…!

 41. XheJ eN Bi says:

  Si Agronom ju jap një këshillë zbatuesve të amanetit të Monika Norodom Metës që mos ta hedhin në asnjë pemë se do ta thajnë.
  Hirin mund ta hedhin në ferra që janë shkure të pa dobishme dhe më mirë të thahen ato se kështu të vetmen gjë të mirë që përfitojmë nga Monika Norodom Meta është tharja e një ferre.

 42. Presidenca says:

  Like benu burre dhe lidhe kete rrugace qe te ka Rene per grua Sa per ate hirin, gjeji ndonje vend tjeter ose fute poshte jastekut te ngrohesh, po me pare gjej ndonje kundragaz se si hi do bjere nje ere qe mjerre ti dhe femija

 43. shoku i klases says:

  Ja Monika eshte “modeli” i ruspies, qe te rinjte e te rejat e LSI ,po ndjekin dhe po edukohen.

 44. Taku says:

  Merrni masa ju luten neqoftese nuk doni ta cpopulloni ate ved.neqoftese kjo ndodh athere as nje skrapalli nuk ngelet atje ne ate vend me arome qe me pas do kutruboje ere te keqe

 45. Ivan i madh says:

  Prostituta pak nga pak po i nxjer cilesi te e saj që nga cigaria, rakia e deri tek hedh ja e hirit ne Skrapar teori e tipit kines te Cuen Lait. Po kur eshte palluar per ere te pare tek bregu i lumit sna i tha. Sndahet kjo race nga keto bindiet qesharake. Pak.e ka helmuar kombinatin kjo buce po do që me m… hirin e saj te helmoje e Skraparin.. Po vetem nje gje nuk na i sqaroni kjo biokimistja e fanshme si e mori diplomat kjo, Likja e brezi i saj ne ato vite te turbulla ku mesim nuk behej ne fillore e jo ne universitetet. Apo te na roje Shezai Rokaj me shoke që tani ja shperblejne me vendosen deputet që i dha diplomat ketyre mostrave si Kristali para disa viteve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *