PD i kërkon Ruçit të shtyjë seancën: Nesër paradite kemi punë të tjera, do bllokojmë rrugët…

Partia Demokratike ka kërkuar nga kryeparlamentari Gramoz Ruçi shtyrjen e seancës plenare e cila është  parashikuar për të filluar ditën e nesërme në orën 10:00.

Sipas “selisë blu” seanca nuk duhet të mbahet në këtë orar nën argumentimin se ditën e enjte është parashikuar mosbindja civile dhe aktivistët e opozitës do të bllokojnë rrugët kryesore në vend.

PD kërkon që seanca të shtyhet dhe të fillojë në orën 18:00.

Nuk dihet ende se sa parasysh do të merret nga kreu i Parlamentit kërkesa e demokratëve. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në “PD i kërkon Ruçit të shtyjë seancën: Nesër paradite kemi punë të tjera, do bllokojmë rrugët…”

 1. Shpellari i rrjedhur nga trute says:

  Jini me te vertete idjote dhe antipopullore ! Duke bllokuar rruget ,
  ju nuk bllokoni Edi Ramen , por popullin , jeten normale te tij .
  Nje veprim i tille , ju diskrediton ne syte e masave , por juve
  u ka verbuar urrejtja dhe paniku bashke , e kini humbur logjiken !

  1. Kujtimi says:

   Cfar eshte ky Basha
   Pse nuk meret I pandeur
   Vetem keq ka bere
   Kerkon te behet kryeminister vetem ne dhun
   ADOLESHENT kryeminister behest vetem ne volt o hajdut

   1. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


    Ulur në Starbucks
    po bëj një pushim
    nga faqja e TemAs
    vjen zoti Lulzim.
    *
    “Nesër nuk vimë dot
    të shtyhet seanca!”
    në rrugë të madhe
    do dal Aleanca!
    *
    Meta e Berisha
    hapni sytë milet
    djegje e shkatrrime
    gati tridhjet vjet.
    *
    Gati tridhjet vjet
    vrasje e shkatrime
    po bythës së tyre
    nuk i ësht shkul nji qime!

  2. Kujtimi says:

   Cfar eshte ky Basha
   Pse nuk meret I pandeur
   Vetem keq ka bere
   Kerkon te behet kryeminister vetem ne dhun
   ADOLESHENT, kryeminister behesh vetem ne vot o hajdut
   Populli po ju shikon kush jeni

  3. Che Guevara says:

   Kush ia jep te drejten ketij banditi qe te shkele te drejten e shumices se popullit per te qarkulluar neper Shqiperi per punet dhe hallet e tyre?
   E drejta jotrew,banditri Lulzim Basha mbaron atje ku ti shkel te drejten e te tjereve,prandaj shteti t’u tregoje vendin ketyre fashisteve antishqiptare!
   Policia duhet te arrestoje organizatoret e ketyre organizimeve antiligjore dhe kriminale,se keta horra qe kane vrare e vjedhur per 28 vjet kete popull nuk mund te hiqen si engjej!
   Neser shteti duhet t’u jape nje mesim te forte jenicereve cecene te Sali Berishes!
   Edi Rama!
   Ne se ke frike t’u pergjigjesh krimineleve,jep doreheqjen menjehere!
   Keta cuba shpellare kurre nuk mund te perfaqesojne popullin sic ndodhi ne 97-ten!
   Asnje krahasim nuk mund te behet tani!
   Ne se policia nuk e perballon dot situaten,beji thirrje popullit qe te bashkohet me policine ne mbrojtje te shtetit ligjor!
   Ne se nuk donin taksa e tatime,le te rrinin ne socializem keta derra se jane mesuar keto 28 vjet te vjedhin e vrasin nen komanden e Berishes bandit!
   Si kunderpergjigje te djegies se objekteve te firmes koncesionare ne Kukes,u bej thirrje popullit qe te ngrihet ne kembe dhe t’u veme flaken keshtjellave te Berishes dhe Metes ne Gjirin e Lalzit e kudo!
   Labi thote”Koke lashe dhe koke mora!
   Ne kete dynja lahen gjynahet Sali Berisha dhe nuk i shpeton dot hakmarrjes popullore per te gjitha krimet qe ke bere!
   Nuk te mbrojne ca shpellare kuksiane,ashtu si nuk te mbrojten dot ne 97-ten!

 2. albi says:

  Ky vemja duhet rrasur urgjentisht në burgë për vjedhje ( rruga durrës-kukës, pallati 13 miljon euro) ,vrasje (21 janari) tradhëti të vazhdueshme ( shitje e detit, shtëpia e verdhë )

 3. undefined says:

  Çohuni por per ti poshtruar keta kriminele jo si dikur ne 1997 per te shkaterruar vendin ku jetojne femijet Tuaj se keta femijet e tyre I kane jashte sqiperise me djeresen Tuaj.

  1. ce says:

   O ky ka ikur nga fiqiri, qysh se u bashkua me Baxhellen këtij i kane ikur dhe ato 2 gram tru. Po pse or trap duke bllokuar rrugën do vish ne pushtet.Harroje se mund te besh me 97,,,

 4. kasem gahinji says:

  eshte budallallek te anullohet seanca se ka mosbindje civile.ne se duan, ateherete shpallin publikisht se jane ata organizatorete mosbindjes civile,me qellimqe organizatorette mbajne pergjegjesi sic parashikohet ngaa ligji dhe jo te behe mbrojtes politike te shkelesve te ligjit..sic e kane nxitur publikisht me vendime politike te mbajne edhe pergjegjesi ligjore.mosbindja civileeshte vprim i paligjshem.te nerpritet seanca me parrveshje eshte ortakllek i mazhorances me opoziten.ndaj edhe veprimet haptazi ne kunderhtim me ligjin te deputeteve te pd,si goditja e policit,hyrja me force ne objektet e rendesise se vecante ,dhunimi i gjukates,presioni verbal ndajj trupit gjukues dhe policise jane shkelje qe nuk do te ndeshkohen kurre.askuj nuk i duhet nje parlament i mbushur me aventuriere dhe delikuete,me njerez qe jane akuzuarpubliisht i te shitur ndaj te huajve jopartnere ,spiune,te korruptuar etj.ka nje ligj per dekriminalizim,jo vetem per ato te bera me pare ,por edhe per ato qe behen sot.ndaj seanca duhet te vijoje sipas programit.kush ka interes le te shkoje.

 5. Koba says:

  Z.Ruci te njohim per Burre te vertete.Tregohu Ligjin ketyre Bazhibozukeve.

 6. Doli baxhella, mbas mona xhizmes ti je baxhella e rradhes o luli o “tirm” me flete. A do marresh me ndonje raport mjeksor per te mos u paraqitur? Keshtu te mesonte dhalla, merr raport e mos u paraqit se te tjerat I mbyll une. Tani ska me more kryehajdut. Asgje sdo gezosh, as ne Hollande sdo shkosh me, as ne Amerike ku ke vilen lluksoze e apartamentin ne Manhatan. Do te bllokohen te gjitha o zog kurve, nipi I EH. Hajt se tik taku po afron, prandaj jeni cmendur ti, mona baxhella, Sali krimineli, lilua, vasilka, etj….hajt se se shpejti do luani bashke ne birruce.

 7. Pasi te bllokoj rruget,te djegi e shkaterroj,lulashi do qe te vij ne parlament te bllokoj parlamentin te djegi e shkatrroj parlamentin

 8. Gringo says:

  Futini nje hekur te nxehte ne sume ketij shurraqi qarraman. PEDE partia me e kriminalizuar qe ka njohur historia. Lindi si krijese e Sigurimit te Shtetit, u martua me UDB dhe vazhdon te punoje kunder shqiptarizmes. Asgjesojeni keto monstra o shqiptare qe te merrni fryme lirisht.

 9. drita says:

  Lulzim Basha Thirri mendjes Po cone popullin ne lufte o mizerje Si mendon ti o i cmendur qe organizove dhe i drejtove te thyejne dhe te djegin cdo gje qe gjejne perpara? Turp turp E quan veten juristeTurp te kesh o njorant mos luaj ne kurris te varfreve Shko si jurist i ndritur si kryetar diskuto me qeverin dhe kryeministrin Ajo nuk eshte prona e Edi Rames as e kuksianeve por ajo prone eshte e gjithe popullit Ti je kriminel Ti nuk mendon kurre kurre per popullin ti je hipokrit i cmendur Drejtesia duhet te veproi urgjentisht mbi ty Nuk merret posti me veprimet te tilla o injorat Kij kujdes kij kujdes e mos luaj me zgjarrin se do te djeg te parin ty I bej thirje prokuroris te mari masa ndaj teje sepse po percan popullin dhe po bene thirrje per destabilizim te vendit

 10. shkodra says:

  Kjo eshte nje tentative tjeter per te shkaktuar ndonje viktime dhe prej kesaj kaos. Kujdes policia, keto jane te afte per cdo poshtersi.

 11. mergim tari says:

  Rrugeve duket se po ja beni te gjitha…..
  Duket sikur po u thoni ……. do ju bejme motren
  NE KOHEN TUAJ
  Bete sikur I ndertuat
  I inauguruat nga 10 here pa mbaruar
  I vodhet deri ne shifra te paimagjinueshme 200 e ca milione Euro
  I bere ne atë menyre qe te prishen e te rrenohen pa mbaruar mire.
  U kujtuat qe kishte edhe me……. I VUTE FLAKEN
  Tani nuk keni cfare te keqe tu beni me shume dhe beni atë qe ju ka mbetur…….. TI BLLOKONI, te ndaloni njerezit ti perdorin.

  PR CFARE JENI JU PISA TE NDYRE QE ME MOHONI MUA, QYETATRIT TE THJESHTE, TE DREJTEN PER TE LEVIZUR I LIRE NE VENDIN TIM.
  KUSH TE JEP TE DREJTEN TY BASTARD, QE VODHE MILIONA ME RRUGET, TE NDALOSH SHQIPTARET COJNE FEMIJET NEPER SHKOLLA, TE COJNE TE SEMURET NEPER SPITALE, TE TRANSPORTOJNE MALLRAT DHE KAPITALIN, TE SHKOJNE NE FUND TE FUNDIT NE AEROPORT OSE NE PORT NE ORARIN E DUHUR QE MOS TE HUMBIN AVIONIN APO TRAGETIN.

  MOS KUJTOHET SE FITON GJE, PERVEC URREJTJES SE SHQIPTAREVE TE NDERSHEM, QE NE CDO ZGJEDHJE TE KANE DHE PERHERE DO TE PESHTYJNE NE SURRATIN TEND QE KA VULEN E VJEDHJEVE TE 230 MILIONE EUROVE, TE VRASJEVE 21 JANARIT, TE TRADHETISE SE DETIT, TE DOSJEVE TE UÇK DHE GJITHCKAJE TE ZEZE QE KA NDODHUR KU KE QENE TI I PRANISHEM.

 12. mul nokovic udb says:

  Policia por edhe njerezit e mire te ketij vendi duhet te ndihmojne ne kete moment kur trojka anti-shqiptare Berisha-Basha-Kryemadhi me urdher te Putinit kerkon zjarrevenie. Filmoni cdo fytyre cdo vandalizem e cdo moment dhune nga keta qelbesira putiniane.

 13. raqi says:

  Keto I ben Sali.Vicidoli ,
  Ku ka fuqi ky Lulushi
  Ky eshte loder ne duart e.Saliut

 14. de bruxel. says:

  ps et narco guvernement de edi rama c,est une grand gangée pour la albanie.
  la justise et en rupure totale.
  le emigration e trafik droge est un grand probleme pour l’union europeenn.
  alors ,erdi rama degage ou prisons a vie.

 15. opinion. says:

  Edi Ranma ka filluar te atakoj hapas shtetin shqiptar,tani ka kaluar ne Totalitarizum,ku bene procese te muntuara politike kunder protstes se drejte ne kukes,dhe procese te ish jugollavis per shqiptaret e kosoves.
  por ky mostrium nuk fole fare per protdta grusht-shtet te 21 janarit,ku askush nuk u gjukua,se kushte kryeprokuroren private te tij ina ramen.
  mjafton vetem pamja fizike dhe portreti i tij,tipik i papandrehut grek.

 16. zi says:

  S’e kuptuat ?
  Thote robi, kam mare leje qe te bllokoje ruget!
  Kjo eshte ne te mire te te gjitheve me konsesus,miresi,dashuri, mirekuptim.
  Te ndergjegjesohemi, te tere jemi per ne burg,
  te zeme ndonje ruge,te bejme si te pa kenaqur,me ate te gjatin jam mare vesh, mos u shqetesoni.
  Lufte, revolucion,kryengritje,marshim luftarak,mbytje,kthim mbrapa,perpara,anash,majtas,djathtas,lart,posht nuk ka.
  Thjesht duam ti mbushim mendjen dhe saliut te fundit qe ka ngelur ne shtegun e keq, ku theu kemben mushka e murme qe e hengri ujku,
  se;dhia e bardhe mjekeroshe u drogua nga cjapi i rahur nga bariu budall qe mbasi e qiu,
  nxori ne drite ne faqen e dheut keta goxha bula politikan.

 17. Albana says:

  Z. Basha shoqeria civile eshte shkeputur nga ju nga veprimet e juaja ne kundershtim me interesat e shqiptareve te thjeshte. Juve po iu vjen koha qe te ikni dhe kete ju nuk e pranoni dhe me cdo kusht kerkoni destabilitet
  Ka ardhur koha qe kasta e juaj si majtas dhe djathtas te ikni dhe ta leni kete popull te eci ne rrugen e demokracise, pa ju sepse e keni bllokuar. Lereni popullin sepse do jene shume me mire pa plehra SI ju.

 18. Orient says:

  ..e ke kuptuar gabim revolten e kuksit..ajo nuk eshte bere per te hypur ti ne fron. ..HARROJE.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *