VIDEO/ Rama interpelancë me banorët e Kukësit: Ju kërkoj ndjesë, ne nuk do ta rivendosim sistemin e pagës deri sa…

Kryemistri Edi rama ka zhvilluar një interperlancë live me banorët e Kuksësit përsa i përket trafisës në “Rrugën e Kombit”.

Gjatë fjalës së tij Rama u kërkoi ndjesë banorëve të Kukësit pasi sipas kryeministrit qeveria nuk kishte bërë aq sa duhej për informinin e banorëve të zonës për vendosjen e trafisës pasi për ata do të këtë lehtësira.

Gjithashtu Rama tha se qeveria nuk do ta rivendosi sistemin e pagesën pa u konsolutuar dhe konkluduar në një zgjidhje me banorët e zonës.

“ Ne nuk kemi arritur të bëjnë sqarimet e domosdoshme ju kërkoj ndjesë që të gjithëve, pasi kjo është pjesë e përgjegjësisë sonë.

Dua t’u garantoj se nuk ka qenë një mungesë komunikimi as sepse kemi qenë indiferente ndaj problematikës, as se nuk e kemi mendjen tek shqetësimet e hallet e njerëzve, dhe as sepse e lamë gjënë të shkonte në rrjedhje të lirë.

Por për një arsye. Nga njëra anë sepse nuk e vlerësuam siç duhet këtë fazë, dhe nga ana tjetër se që nga shkurti ne kemi filluar punën për njërën pikë të kontratës.

Bëhet fjalë për ata që quhen përdorues të rregullt të rrugës, jo dikush që mund të shkojë një herë, apo dy-tre herë në vit. Kontrata parashikon 6 muaj për këtë pjesë.

Ky nuk është justifikim. Duke qenë se kjo ndodh për herë të parë në Shqipëri, ne duhet të ishim më të përgatitur, dhe të bënim shpjegime siç po i bëjmë sot.

Kontrata parashikon 6 muaj për të konsideruar fluksin e përdoruesve të shpeshtë. Mbi bazën e fluksit të përdorimit t’i merr akses në një program tjetër, dhe nuk është si sistemi i pagesës bazë kur hyn njëherë apo dy nga një zonë.

Duke qenë se ne e kemi të qartë se kjo ka nevojë për një komunikim”, tha Rama.

Në këtë bashkëbisedim ishte i pranishëm edhe ministri i Infrastrukturës Damian Gjiknuri. (TemA)

ERTV Live😊: Platforma e Bashkëqeverisjes Shqiperiaqeduam.al – Interpelancë me banorë të qarkut Kukës

Publiée par Edi Rama sur Jeudi 5 avril 2018

REMOTE_ADDR:[]

28 komente në “VIDEO/ Rama interpelancë me banorët e Kukësit: Ju kërkoj ndjesë, ne nuk do ta rivendosim sistemin e pagës deri sa…”

 1. Xha Spiroja says:

  I nderuar Kryeministër! Institucioni që ka propozuar taksën e rrugës së Kombit, e cila vërtetohet se është e pa drejtë nga lapsaxhinjtë, nëse vërtet je ndërgjegjësuar që duhet riparuar, shkarko ministrin e financave Ahmetajn dhe atë drejtorin e taksave me mbiemër Lera. Kështu fillon edhe vettingu për nëpunësit e paaftë. Unë kështu do veproja, dhe kështu kam vepruar kur isha aktiv.
  Respekte
  Xha Spiroja

  1. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


   Turp,
   nuk është kur ke gabuar ndjesë të kërkosh
   Turp,
   nuk është kur i rishikon vendimet dhe një herë
   Turp,
   është kur e ke gabim dhe me inat vazhdon të gabosh
   Turp është të jesh krenar dhe pse ndënë vete je i dhjerë!

 2. ela says:

  ja ka lezet keshtu.EDi Rama mos degjo Arben Ahmetin ai eshte i paafte,ai e seshte keshilltar i mire punon nen rogoz per ILIR METEN

 3. b says:

  O Ram, a je ne terezi or ti, vazhdon me budalleqet akoma?
  Ore mos degjo Ben Ahmetin se Benua do ndonje lek te shpejte nen dore dhe leket nuk behen shpejt me nje dore po nuk bere ndonje ppp.
  Tani nese kembengul fort i bie qe Beni ti sjell ty leket keshtu qe kjo pune do zgjidhur, ceshtja eshte kush nga ju do merrte leket.

  Persa i perket takses aktualisht gjithe njerezit paguajne takse ne nafte dhe takse qarkullimi. Na shpjego fillimisht pse keto taksa nuk dalin dhe mandej flasim per kete takse te re.

 4. mirel says:

  Jo more. I beni pazaret pa hanxhine. Propozimi i Kastratit, plan i studiuar mire apo ..keto jane te gjitha justifikime per vjedhje.
  Planet ti kishe bere qe kur i dhe Lulit 14 milione.
  Dhe tani kerkoni fajtoret neper turma.
  Ju jeni te gjithe kriminele hajdute.
  Tju rrezosh parlamentin ne koke.

 5. Une says:

  Po fare, nuk duhet t’a vendosin kete takse fare. Ne jemi komb i vogel, plot me veshtiresi dhe pengesa, nuk ka pse te shtojne nje tjeter ne kete pike. Nga cdo ane po t’a shohesh – si nga ana nacionaliste, nga ana ekonomike dhe e turizmit, eshte me mire te shtrengohemi pak dhe te lejojme levizjen e lire se e kunderta. Po mire qe po kujdesen per banoret e zones te pakten, se kjo do kishte qene peshe stermadhe mbi supet e tyre.

 6. Nuk i heq asnje presje xha Spiros.

 7. Kaq di says:

  Saaaali Beeeriiisha

  Saaaali Beeeriiisha

  Saaaali Beeeriiisha

  Rroftë Saliiiiii BeriiiiiishaaaaaaAAAA

  Saaaali Beeeriiisha

  Saaaali BeeeeeriiiishaaaaAAAaaaa

  Saaaali Beeeriiisha

 8. Laku says:

  Si shume shpejt tu ftohen pordhet o skizofren.Ik e futi ne nji vize dhe behu trim prap.

 9. qytetare says:

  Po pse keto jane qytetaret qe do na perfaqesojne ne z.Rama?!,,, Jo zoti Rama keta jane llumi i Kukesit. Dhe mund te pyesni gjithkund neper qytetin e Kukesit, nese nuk kane te gjithe te njejtin mendim me timin. Kush i bleu qytetaret kuksiane,,,!? Kush pagoi dhe sa paguan per te na perfaqesuar ne keta qe s’kane lidhje me perfaqesimin. Kush i zutorizoi keta te na perfaqesojne ne. Ku jane qytetaret pjesemarres ne proteste!?,, Dhe me e madhja eshte se keta qytetare kane marre pjese ne vidioekonference me pyetje te pergatitura ne leter. Po, po kjo eshte e sigurte. Dhe per mendimin tim keta jane paguar nga z.Gjici. Dhe turp te kesh zoti Gjici qe blen kaq lire popullin e Kukesit. Por jo, ata nuk jane perfaqesuesit tane. Ata jane perfitues te ndonje kocke qe jua jep kushdo qofte per ta lepire.
  faleminderit,
  Nje qytetare kuksiane,

 10. Adi says:

  Me nje ndermarje te vetme mund te mirembaheshin gjithe rruget e Shqiperise vetem me taksen e qarkullimit plus nje takse per makinat e huaja qe hyjne ne kufi. 140-160 milion euro ne vit jane super te mjeftueshme duke pas parasysh edhe sa lire eshte krahu punes ne Shqiperi

  Po ju nuk e beni dot kete se jeni hajdut i paafte.

 11. laberia says:

  KRYEMINISTER!
  NDJESA ESHTE CILESI SHUME E MIRE NJEREZORE QE JU E SHFAQENI.NE KETE RAST JU DUHET TE MBANI NJE QENDRIM PER ATA MINISTRA QE E KANE PER DETYRE TE SQAROJNE NJEREZIT.MINISTRI I FINANCAVE DHE AI I RRUGEVE DUHET TE JAPIN DOREHEQJEN.NUK KE PSE MBAN NGARKESA NEGATIVE TE NJERZEVE ARROGANT DHE TE PAPERGJEGJSHEM.

 12. Sit back and relaks says:

  Debati fillohet a duhet apo nuk duhet dhene nje rruge publike privatit kur publiku nuk ka asnje alternative tjeter, pasi te jete sqaruar kjo ath mund te kalojm ne detaje teknike si vlera e pageses. Po ju legena e beni fakt te kryer traun dhe tani doni bisedime se sa thelle do ja fusni popullit se faktin qe do ja fusni as qe e vini ne diskutim. Ajo rruge dhe te tjera rruge si ajo nuk ka pse behen me pagese kur shqiptaret already paguaje takse per rruget dhe bile me shume se sa u takon. Kuksianet dhe shqiptaret nuk i genjen dot me keto sperdredhjet hileqare te tipit atij qe nuk ja ha dot koken me te forte t’ja ha me te bute.

 13. Sit back and relaks says:

  Debati fillohet a duhet apo nuk duhet dhene nje rruge publike privatit kur publiku nuk ka asnje alternative tjeter, pasi te jete sqaruar kjo ath mund te kalojm ne detaje teknike si vlera e pageses. Po ju legena e beni fakt te kryer traun dhe tani doni bisedime se sa thelle do ja fusni popullit se faktin qe do ja fusni as qe e vini ne diskutim. Ajo rruge dhe te tjera rruge si ajo nuk ka pse behen me pagese kur shqiptaret already paguaje takse per rruget dhe bile me shume se sa u takon. Kuksianet dhe shqiptaret nuk i genjen dot me keto sperdredhjet hileqare te tipit atij qe nuk ja ha dot koken me te forte t’ja ha me te bute..

  1. mirel says:

   Sakte, po dridhet e sperdridhet per tja futur miletit prape.
   Rruga eshte publike, vazhdon te paguhet nga taxat e popullit dhe cdi pretendim per taxim tjeter eshte vjedhje e hapur.
   Kujton se po i tremb popullin me retoriken e djegies se Berishes.
   Nuk i ha me njeri ato. Duhet te jape llogari per vjedhje se ato qe po digjen jane leket e popullit.
   Nuk ngeli me horr pa futur doren te xhepi i popullit. U be si Qenan beume qehallare. Be o beu yne. Po ta falim gjithe Shqiperine

 14. Tini says:

  Per aeroportin nuk the te verteten. Vjet ja dhe Kinezeve me te njehtat kushte. 2018 ishte viti kur mund te rinegocioje cmimet. Nuk e bere. Pse.

  1. mirel says:

   Se marrin kuotat nen dore. Nuk jane aq budallenj sa te harrojne. Jane horra, jo harraqe.

 15. liksi says:

  Langaraq komplet!

 16. Ton says:

  Faji i administrates tende qe vete e ke vene. Te paafte komplet ….. kthe profesionistet qe po te ikin perdite. Nuk behet administrate me moshe 22 vjec.

 17. dan says:

  Rama veproi taktikish gabim kur deklaroi per taksen prej 10 Euro. Vendosh fillimish nje takse simbolike (1-2 euro) qe askush te marr mundimin te reagoj, e pastaj rrite takse ne menyre progresive psh 1-2 euro ne vit apo ne 6 muaj. Ata qe perdorin rrugen duhet te paguajne per rrugen. Rruga eshte ndertuar nga buxheti i shtetit, dmth nga parate e te gjitheve, edhe te atyre qe kurre nuk do te perdorin rrugen. Gjithashtu, rruga duhet mirembajtur e per kete duhet te paguaj ata qe e perdorin rrugen. Ne Shqiperi njerzit jane te varfer. Perse duhet te paguajne per rrugen edhe ata qe kurr nuk e kane dhe nuk do ta perdorin rrugen? Ata qe kane para per te bler e mbajtur makina duhet te gjene para edhe per te perdorur rruget.

 18. SHQIPETARI-Berlin says:

  I NDERUAR:Edi Rama…Shqipetaret qe jane Shqipetare..si ne Shqiperi dhe Kosove shikojne te ju Zgjidhjen me te “Mire” midise shume te Keqijave..
  Ne se dote jesh i PS-se nuk do te thote te jeshe i “Shenjte”…sepse ish-te “Shenjtin” e PS-se Ilir Meta..qe na u “MBULUA ME FLORI”..po na PS-ja e kishim…me kete do te them i “Dashur”..se KORRUPSJONI nuk eshte Fenomen i Nje Partie..por eshte Fenomen qe duhet Luftuar nga te gjithe..sepse edhe Politikane qe jane ne PS- Mbase kane dashur..te “Lyejne” duar..ose Perfitojne nga Taksa e Rruges se Kombit..
  1-Z.Rama:PERPARA SE TE MERRNI VENDIME shikoni edhe nje here ne Vende dhe shikoni Gjendje e Njerezve te thjeshte..C´fare Zhvillimi Ekonomik ka Kukesi??Aq sa kane Qytet si Corovoda apo Permeti….Ndoshta edhe me Pake…
  Autokritika Merret SHENJE MIRKUPTIMI, por as se si Mos Lini Njerezit e Inkriminuar dhe te Blere nga Spiunet e UDB-se pa Ndeshkuar..ata qe kryen Vandalizma dhe dhune E DINE SE DHUNA NUK KA VENDE NE VENDET DEMOKRATIKE…
  KTHEU BESIMIN NJEREZVE TE QEVERIJA JUAJ..lol

 19. Jak Boston says:

  Ujku qimen e nderron, por zakonin nuk e harron
  Rame brekushja falje kerkon, por koncesionin nuk e anullon
  Rama kuksianeve po ju premton, por mashtrimet prape po i vazhdon
  Ky eshte Rama patriot, qe do te jua ve doganen ne Milot
  Ky eshte Rama i ripjelles, qe manipulon njerezit e mbledhjes
  Rame brekushja i paafte jo per rrena e per gallate
  Rame brekushja skizofren, cfare ti thone ai e ben
  Ky eshte Rama nje mashtrues , si sportist dhe si mesues
  Ky Ramuku faqeziu, qe nuk ndryshon fare nga Saliu
  Mjere populli, mjere Shqiperia per keta hajduta qe na la partia.

 20. neda says:

  Z.Rama prap nuk tregohet i sinqerte, kur thote se po zbatojme piken e pare te kontrates per te evidentuar se sa shpesh perdoret rruga, apsurditet, po pse testimi rruges nuk mund te behej me nje pagese vetem me nje cen per kete periudhe tranzitore? Jo ,ne fakt per mendimin tim kjo u be per te testuar reagimin popullor,per te shikuar se si do te reagonit shqiptaret vjedhjen e metejshme te tyre, dhe fal popullit trim te Kukesit beri qe rrjedhja e kesaj takse te kalojne ne rrjedhen e duhur, duke u konsultuar me popullaten, taksa nuk mud te vendoset apriori apo ne fshehtesi, ne nje vend demokratik ku shteti nuk eshte i kapur, qeveria duhet te kishte dhene dorhejqjen dhe jo ta bazoje pushtetin e tij vetem tek forca sepse po te jete per force forca me e madhe eshte populli, ti leme menjan mendesit komuniste. Pika e taksimit shume mire mund te ishte vendosur ne kufi dhe jo aty,dhe jo 5 euro por shume me ulet, rruget behen per te zhvilluar ekonomine dhe jo per ta penguar ate nepermjet taksave, por ne thelb ju jeni te prirur te varferoni shqiptaret, me politiken tuaj baze per ti detyruar shqiptaret, qe ne pamundesi jetese per shkak te taksave dhe ne pergjithesi te politikave ekonomike antikombetare, te largohen nga vendi. Kjo eshte pergjegjesia juaj Z.Rama.

 21. drino says:

  PO TE MBASH NJE MINISTER IDJOT SI AHMETAJ ME KEQ DO TE PERFUNDOSHE…..

 22. Karikaturisti Karikaturon 1 Karikaturë Karakteristike says:

  MIRËMËNGJES duke shkruar nga FACEBOOK-U !
  MIRËDITA duke shkruar perseri nga FACEBOOK-U !
  MIRËMBRËMA duke shkruar perseri nga FACEBOOK-U !
  NDJESË TIMONIERI: “KOMUNIKIMIN JAVËN E FUNDIT MA PRISHI FACEBOOK-U”.

 23. Lili says:

  Pra gabimet duhet t’i paguaje populli? Lironi djemte se gabimet e juaja i derguan ne burg ,jo reagimi i tyre plot i arsyeshme mbasi edhe ju keni reflektuar.
  Lironi djemte se perndryshe protestat do vazhdojne.
  2. Pergjegjeset per kete skandal duhet te paguajne e minimumi eshte qe t’i shkarkoni prej punes si ministrin e financave qe merr vendime per keso çmime jashtmundesive per kuksjanet,si ministri e rrugeve bashke me keshilltaret e tyre edhe merr do kuksjane aty, nder keto qe per buken e gojes punojne edhe ki me pa se si do kurseni pare ju neper ministrite e si buxheti do mbahet mire e ne regull duke i sherbye atyre qe kane nevoje e jo oligarkeve.
  Provojne ,merri nga kuksi keshilltaret edhe do shohish permiresimin ne shtetformin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *