Raporti i “Freedom House”, reagon këshilltari i Metës: Një orkestrim mafioz në dëm të integritetit të Presidentit

Drejtori i komunikimit në Presidencë, Emiljano Aleksi ka reaguar pas publikimit të raportit të Freedom House për Shqipërinë dhe konkretisht për pjesën ku thuhej se Meta shihej si simbol i korrupsionit.

Përmes një postimi në facebook Aleksi thotë se raporti është i bazuar në doza kolumbiane dhe e quan një orkestrim mafioz për të krijuar fokuse artificiale në dëm të integritetit të Institucionit të Presidentit të Republikës.

“Dozat kolumbiane mbi të cilat bazohej raporti i “Albanian Freedom House”, jo rastësisht u shoqëruan sot me shkrime nga portale të oligarkisë.

Asgjë e rastësishme por një orkestrim mafioz për të krijuar fokuse artificiale në dëm të integritetit të Institucionit të Presidentit të Republikës.

Me neveri i hedhim poshtë këto provokime të orkestruara në mënyrë mafioze e ordinere, nga portale që përdoren në përpjesëtim të drejtë me koncesionet, në kurriz të qytetarëve shqiptarë”, shkruan Aleksi. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Raporti i “Freedom House”, reagon këshilltari i Metës: Një orkestrim mafioz në dëm të integritetit të Presidentit”

 1. Latif Dreqi says:

  Lesh o lesh ti qe ma paske emrin si ata sazexhinjte neper tallava edhe Like hajduti. Portalet e syve te tu qe te pellcasin. Ja tek e ke mu tek webiste i Freedom House.
  https://freedomhouse.org/report/nations-transit/2018/albania

  1. Lirka says:

   Keshillyar 30 vjec me ate parqitje si down vetem ketu ne albanistan ndodh. Keto jane shpenzime abuzive te taksave tona per te bere qoka. Keta “keshilltare” si ky dhe i perjershmi ylli gjirokastriti jo vetem qe nuk kane se cfare te keshillojne por kur ja kerkon shefi dalin ne menyre te neveritshme ne mbrojtje te tij pa argumenta. Presidenca megjithe vemjet qe vegjetojne atje duhet shkrire per te miren e ketij vendi. Iliri duhet te shkoje ne burg ndersa keta keahilltaruce te kerkojne azil ne turqi

 2. raqi says:

  Ke shume te drejte per « integritetin » e Likes or ti
  «Armiqte» e jashtem ja kane me hile Likes,,,
  Ai 7%ishte kot ,,,,,
  Amerikanet e nxorren origjinale vidion ,
  Ndersa keta « inxhinerat» e L.S.I. me gjithe gjyqtaret e Saliut e nxorren te montuar,,,,,,,
  A ju dhjefsha integritetin ore hajduta te shpifiur , ,
  Flisni ju Universiteti I Hajduterise,,,,,,Turp,,,,

 3. Ballist puro says:

  Emiliano bej nje sondazh ne internet se ilir meta njihet nga populli si simboli i korrupsionit dhe i krimit ne shqiperi ,dhe keshtu ke nje prove per t’ju a dhjere amerikaneve,por s’ke byth o i menderosur

 4. Jak Boston says:

  Ti sherbetor i hajdutit me ze dhe me figure dhe me bllok ne dore!
  Nuk ke si te flasesh per integritet kur nuk e ke pasur ndonjehere, por vedem i ke degjuar emrin si ti qe i sherben hajdutit si hajduti vete.
  Po te donte zoteria integritet nuk bente ato qe ka bere plus plot gjera qe sjane publikuar akoma.
  Nese ju jeni aq burre i mire dorehiqu si person I padenje per posting, kjo vlen si per sherbetorin e hajdutit ashtu dhe per vete hajdutin pushtetar.
  Integritetin nuk e ka kolltuku zyrtar por personi qe ulet aty.
  Fatkeqesisht shefi yt hajdut nuk eshte i tille.

 5. petrit says:

  Po mbrohet me administrate tani likja. Akuza eshte direkte jo per administraten, prandaj likja duhet te pergjigjet vete, megjithese ai ka inkriminuar te gjithelesh e line. Gje e cila duket qarte nga arrestimet qe i jane bere anetareve dhe qe vazhdojne akoma.

 6. Jak Boston says:

  Stafi i moderatoreve te gazetes tema po i sherben hajduto-kriminelo-tradhetareve te ndryshem nepermjet bllokimit te komenteve.
  A do te thote kjo se dhe ju jeni hajduto-kriminelo-tradhetare???

 7. Jak Boston says:

  Stafi i moderatoreve te gazetes tema po i sherben hajduto-kriminelo-tradhetareve te ndryshem nepermjet bllokimit te komenteve.
  A do te thote kjo se dhe ju jeni hajduto-kriminelo-tradhetare???
  Jo per gje po Mero na hiqesh si patriot me ambasaden ruse, por censura e komenteve provon te kunderten, pasi korrupsioni i sherben korit ortodoks antishqiptar dhe antiperendimor.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *