SHËNIM: A mund të jetë deputet një person i tillë, gjuhë dhe mendje pisët?

Nuk është ndonjë lajm i ri të themi se në listat e deputetëve  ka munguar serioziteti dhe përmbajnë emra që s’kanë lidhje me politikën e mirëfilltë apo me misionin për të përfaqësuar dënjësisht popullin.

Këto 28 vjet kemi ndeshur mjaft modele të cilat fatkeqësisht na ulin kokën si shqiptarë sa herë që duam të tregojmë se cilët jemi.

Një prej tyre është edhe deputeti (nëse mund ta quajm të tillë) Myslim Murrizi i cili fatkeqësisht  në mënyrë të përsëritur ka dëshmuar një degradim të thellë mendor duke artikuluar fjalor rrugaçëror.

Në fillim ngjante si i dehur, pastaj si i papërgjegjshëm ndërsa tani ka marrë pamjen e një njeriu të çmendur që akoma se ka kuptuar që është deputet i Kuvendit të Shqipërisë dhe jo një lopçar që po tregon barsaleta duke kullotur bagëtitë. (respekte për punën e lopçarëve)

Fjalori që pasqyron në rrjete sociale, në media, në Parlament apo qoftë dhe me kolegët deputetë, është një shthurje e rëndë që nuk kanë lidhje as me Shqipërinë dhe as me familjen Evropiane ku duam të integrohemi.

Së fundmi, ligjvënësi ka shkruar një status në Facebook për gazetarin Mustafa Nano, ku ka shfaqur lajthitjen e radhës. Po të njëjtën skemë të pisët ka zgjedhur të sulmojë edhe gazetarë, ambasadorë të aleatëve të mëdhenj, personalite, policë, ministra, etj.

Pavarësisht mendimit pozitiv apo negative për këta të fundit, “a mund të jetë deputet një person i tillë, gjuhë dhe mendje pisët?”

Çfarë mund t’i ofrojë shoqërisë ky individ që paguhet nda taksat tona përveç mëllefit që shpreh me fjalët më të ulëta?

Si mund të ndjehet një nënë, një motër, një shoqe kur lexon perveristete të tilla që burojnë nga një mendje e papërgjegjshme?

Cili është modeli që mund të shohë një i ri nga ky ligjvënës që na poshtëron si shqiptarë sa herë mendojmë se kush bën ligjet tona?

Nuk e dimë nëse ndonjë qytetar i Lushnjës ku ai ka marrë vota nën logon e Partisë Demokratike do ishte dakord që ky vendimmarrës të vendoste për fatin e fëmijëve të tyre.

Shkrimi i plotë i Murrizit

“TA FILLOSH DITEN ME MUÇ NANOT E KETIJ VENDI, THONE QE TE HECEN 40 DITE MBBARE”

DY FJALE PER MUÇ NANON , QE MA PASKA MARE MBREME GJITH NATEN NE GOJE,EMRIN DHE QENKA KENAQUR SHUME DUKE E MBAJTUR GATI GATI ,GJATE GJITHE EMISIONIT.

TE FALENDEROJ SHUME MUÇI!!!

U HABITA SHUME KUR NJE MIKU IM ME THA QE:

TA KA MARE NE GOJE MUÇ NANO MBREME GJITH NATEN ,EMRIN TEK EMISIONI I TIJ SI ANAL-LIST I PA VARUR.

NE ÇFARE EMISIONI I THASHE, SE KAM PARE SPORTIN ??

DHE SI MA KA MARE NE GOJE , EMRIN , PA ME NJOHTUR E PA ME TAKUAR ASNJEHERE NE JETE???

OHUUU, ME THA AI MIKU.

MUÇI ESHTE ANAL-IST DHE EKSPERT PER KETO PUNE.

TEK NJE EMISION QE KA EMRIN GATI GATI SI MUÇI ME THA, “PORDHE DHE KACIO”.

Kur e lexova ne nje gazete fillova te qeshja me te madhe.

Ehhh moj dynja si je, thashe me vete.

Dikur MUÇI kishte hall se i thonin BYTH PA LARE e BYTH. GRISUR, sot del si “ ekspert” BYTHE neper ekrane.

Dhe jo ekspert bythe vendi, por ekspert europian bythe.

Bile edhe kur e perzune nga PD me mocionistet, kam qene ne sallen e teatrit te operas ,dhe me ka ardhur shume “ inate” kur disa i thane byth perdredhur disa i thane i pa BYTHE, disa Byth q….

Me “ pardesyn” e bardhe veshur ,u tregua si BYTH GRISUR kur u kthye mbrapa per te mare shishen e ujit qe e harroj ne podium.

E ne fakkt si student ne ate kohe dhe si FSHATAR, nuk i vura faj, se thashe i duhet shishja per ta vendosur ne bufe, se ku kishte uje me shishe ne FSHAT ne vitin 1991, pa le me ne fshatin e MUÇIT qe zbriste DHIJA me frena dore.

AHHH MORE MUÇI!!!
SIKUR TE ISHTE E VERTETE KJO QE KENI DEKLARUAR NE EMISIONIN TUAJ!!!!!!!

PO MIRE MORE MUÇ EUROPIANI QE KETO 28 VJET E PASKAM “ PENGUAR” UNE ME SHOKET E MIJ QE SHQIPERIA TE HYJ NE EUROPE.

PO KUR I PARI I KETIJ VENDI PER 45 VJET ISHTE ENVER QEFLI BYTHA DHE DEPUTET E MINISTRA ISHIN BABALLARET E QEVERITAREVE TE SOTEM QE PER QEJFIN E BYTHES SHKOJNE DERI NE BRAZIL,, PSE NUK NA FUTEN O MUÇIIIII???

JO ORE MUÇI JO.

KY VEND KA NGELUR FIKS ASHTU SIÇ THONI JU ,SE KA PATUR GJITH KOHES MBI KURRIZ BYTH PERDREDHUR ,BYTH PERDORUR , QEFLINJ BYTHE DHE PARAZIT SI SOJI YT.

Po pse ore ,ngaqe nuk paskemi qeflinj BYTHE me shumice, paskemi ngelur kaq mbrapa NE?

Nuk e di pse me ke keqkuptuar MUÇI, se kur kam thene qe kjo BOTE DO TE SHKONTE NE TE SEMES, nuk e kam patur fjalen per TY MUÇI.

Sepse ne fakt ,TI MUÇI ,ke kohe qe e ke rrealizuar kete “ “enderr europiane”.

Une o Muçi jam FSHATAR dhe nuk e mohoj, bile e kam shume per NDER, por jam frikacak MUÇI , jo “ GUXIMTARE” si puna jote.
Une Muçi ja di per nder ZOTIT edhe BABES qe jam ky qe jam.

Ti Muçi ja di per nder LLAPES dhe BYTHES me duket.

Mire ben se “ mirenjohja” virtyt eshte, por shif e shto tek lista e atyre qe te kane bere nder edhe ata qe te “ushqejne“ e te FERKOJNE. MUÇI,
Jo koken por bythen MUTÇI, se Ti aty frymezohesh.

Une o Muç, kam ardhe vete nga fshati ne Tirane dhe nuk i kam kujt asnje qindarke borxh.

Ndersa Ti Muço, po te mos kishte kjo dynja zemerbardh si une apo shoket e mij, do te kishe kohe qe mund te flije ne rrulot.

Kjo bote MUÇI ka rrezikun te shkoj ne te semes nga kjo lloj rrace , qe kurre ne jete nuk kane bere nje pune te vetme por vetem kane LEHUR me pagese dhe kane shitur bythen per 5 leke.

Eshte problem i madh Muçi kur nuk e mban dot QYTETIT dhe ke ardhur nga FSHATI.

Fillimisht Muçi mendon qe te pershtatesh me kohen, ndryshon emrin dhe zakonisht e bem me tre shkronja.

Per kete me ke “zhgenjyer” MUSTAFA, se ke ngelur FSHATAR si puna ime.

Pastaj ndryshon veshjen Muçi duke i blere çorapet dhe kepucet me ngjyra te ndezura dhe te ndryshme kemba nga kemba.

Pastaj ben LLAPAQENIN neper ekrane sikur i di te gjitha dhe ke “ kulture” te madhe, duke debatuar here me Skenderbeun, here me Ilden, here me Vojsaven e here me UJKUN E CERRIKUT.

Pastaj Muçi te duket vetja si “ylle kinemaje” dhe fillon jeten “ moderrne” .
E ne fund per te qene trendi dhe i avancuar i keput nje te ndryshuar edhe VJERRES.

Sepse Ti Muçi mendon qe te jesh “ tamam europian”. vjerra duhet te jete me pozite me pushtet e me para Muçi.

Pastaj qe ti pershtatesh “ modes” edhe pse vjen nga fshati ku te hane QENTE rruges, blen nje QEN .

Dhe e mban here ne preher, here ne vend te pare ne makine , e mbasdite e mer per dore nga liqeni MUTÇI

Dhe e fundit Muçi qe te plotesosh kriteret qytetare EUROPIANE, dhe qe ky vend te mos ngelet më bishti i EUROPES, i fut dhe nje te perdorur BYTHES qe ti vij mendja rrotull asaj.

EHHH une i shkreti sa i prapambetur jam.

Une vazhdoj te blej pantallona me ZINXHIR PARA, muçi, kurse TI,disa vite anash, tani me zinxhir prapa MUÇI.

Te kerkoj “ falje” MUÇI qe prej meje keni ngelur pa u bere EUROPIAN.

Ju kerkoj “ falje” te gjithe MUT-ÇAVE te ketij VENDI qe pse jam une i “ prapambetur” e “ frikacak” , jo “ GUXIMTARE” si JU, paskemi ngelur ne fund te EUROPES.

Veçse nje gje po ta them shum SERIOZISHT MUÇI:

KY VEND DHE KJO BOTE, DO TE VAZHDOJE TE QENDROJ NE KEMBE DHE TE EKZISTOJ, SA KOHE TE KETE, ME SHUME MYSLIM MURRIZA, E ME PAK MUÇ. NANO.

Sepse keshtu e ka krijuar ZOTI.

Diten qe do te kete me shume MUÇ NANO, se MYSLIM MURRIZA, jo Shqiperia Muçi, por BOTA shkon ne TE SEMES.

Fol me ATA SIVLLEZERIT tuaj MUÇI ne europe e me gjere qe te mos na shohin me inat per haterin TIM dhe te TJEREVE si UNE.
Por te mbeshtetet tek ti MUÇI dhe ata si TI, qe ta bejme kete VEND fanar ndriçues si dikur MUÇI, por kete here per BYTH PERDREDHURIT e per QEFLINJT E BYTHES MUÇI, jo si shkemb graniti.

Beji te fala nga UNE dhe nga ATA qe jane si UNE, MUÇI te gjithe “ SHOQNISE” tende qe mendojne se nga BYTHA mund te hyjme ne EUROPE.

Ta ruajt ZOTI Mući , ty dhe te gjithe avandgardeve si Ti, ate te shkrete bythe, qe po e nxirrni ne pazar per te treguar se meritoni vemendje, ose per nje VIZE MUÇI.

Une vazhdoj te jem “ frikacak” MUTÇI .
Dhe me kte mendje qe kam, kurre nuk do te behem dot EUROPIAN duke nxjerre ne pazar BYTHEN si Ti muçi dhe te gjithe MUT-ÇAT e SHQIPERISE.

Ne vendet e “ zhvilluara” Muçi per “ TRIMA” si puna jote, kur martohen( per here te pare behet fjale), ju kendojne kete kenge:

Hidhe vallen e kendo ,
O bytheshpuari i babes O.

Nusja e degjoi dhe ja ktheu:

Dale baba mos nxito,
bythen sonte do ja shoh.

Me “ rafte pika” mua, qe kam lene MUÇIN jashte europes.

SHENDET E BYTHET E FORTA O MUÇ “ EUROPIANI”DHE RRUGE E MBARE TE QOFTE PER KU JE NISUR.

Ne te “prapambeturit” nga ajo pune le te ngelemi siç e ka bere i madhi ZOT, dhe e predikojne te gjitha fetê.

Komunistet dhe pjella e tyre, nuk njohin as ZOT e as FE.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

69 komente në “SHËNIM: A mund të jetë deputet një person i tillë, gjuhë dhe mendje pisët?”

 1. Dan says:

  Fjalor i denje per nje rrugac qe duhet vetem perbuzur dhe lene menjane pa ja varur fare se nese i kushton vemendje i behet qejfi….
  Kam lexuar vetem disa radhe nga shkrimi i tij pervers dhe i ulet dhe nuk ka rendesi te vazhdosh me tutje……. Ndjehem i pikelluar per nivelin e ketyre “prefaqesuesve” te tu o popull….. Zoti te ndihmofte!

  1. Cudia says:

   Ja pra, lopcari sapo e tregon vete arsyen se perse Nano ia ka permendur emrin… te shpelafte bajga a Nanos.

   1. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


    Pa e lexuar deri në fund diarrenë e Muslim-it
    Pa e lexuar deri në fund Provokacija-n e Mustafa-it
    Vë re që:
    i pari ndodhet në gjendjen kronike të tërbimit
    i dyti është kronik në rolin e qerratait!

  2. prizem says:

   Mut-slim Mut-rrizi……mblidh kallabellekun se te paskan ikur mizat nga kashunja.

   1. Katerina die Große-Madona prej Sauku says:

    Lymo Murrizi ti qoke TRU-Qire or lum Nana qi te paska nxjerr e shkreta nga Bytha e do ket heq keq shum..
    Paska bo nji top-Muti te modh si puna jote dhe ne jena te denu me i lexu pislliqet e e tua prej anjorati .
    Ndersa Muçi Puçi dihet qi osht Bythqim se i pelqen ti boje masazh Prostates. 😉 si njerzit impotent.

   2. Gjergji says:

    Ju qe shani me ngjani me ato breket e Shyqos nga Peshkopia.

  3. Lloji says:

   Kjo pra është Partia e Derrave (PD) shif e shkruj….

  4. Furtari says:

   KAFSHE Kafshe. KAFSHE I PD

  5. shvejku says:

   O hajduti Murrizi!
   A mund te na tregosh se me cfare lekesh e ke ndertuar resortin gjigand ne Golem?
   Pastaj ha mut sa te duash!

 2. SKENDERBEU says:

  ca pret nga ky injorant hipokrit prepotent dhe i pagdhendur! as per roje parkingu nuk duhet te punoje

 3. Qytetari says:

  Pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu pu

  Ky eshte deputet i Parlamentit Shqiptar!

  1. Injorant (lexoni gabimet trashanike drejtshkrimore).
  2. Fshatar i pagdhendur (lexoni shfryrjen pa sens llogjik. Futja kot!).
  3. I trashe (nuk kupton llogjiken e shkrimit te Muç Nanos).
  4. Pervers (lexoni sa here shkruan fjalet “gojore” dhe “bytha”).

  Po mor po!
  Rraca jote fshataro-injorante na la ketu ku jemi!

  Ptu! Fare e keqe!

 4. "BOHOTINA" says:

  Bo, bo! Ç’ eshte ky? Nuk di ç’ ka punuar ne jete, po me siguri e ka shtruar ate me te vjedhur. Po mire more majmun, po turp nuk te vjen nga xhaketa qe ke veshur? Sa gjera kam per te shkruar, por nuk dua te flliqem me kete pervers.

  1. Bureto says:

   Mirë ne nuk e njihnim/njohim sot këtë ….(merriton 100 epitete negative)…, por ata që kanë patur të bëjnë me të si ka mundësi t’u ketë pëlqyer mendja e tij? Nëse ka bërë ndonjë shkollë, se thotë që ka qenë student në vitet ’90, si e kanë pranuar aty, ç’shkollë mund të ketë bërë, se niveli që prezanton nuk e kalon as atë të një nxënësi filloreje, por nga ata që kanë çdo gjë qejf, por vetëm shkollën jo. Kushdo nga ne ka njohur të tillë , që mësuesit i cilësonin si rrugaçë. Dhe të kemi sot, në vitin 2018, nivel të tillë deputetësh është për të vënë duart në kokë. Nga sa kam parë mbledhjet e komisioneve të Kuvendit, ky na qenka anëtar në komisionin e sigurisë dhe të ligjeve! ZOT NA RUAJ!

 5. Amy says:

  o zot cfare fjalori dhe togfjalesh qe perdor, ! ky eshte kokra e injorantit, te mendjengushtit, te shpirtvoglit, te shpirtziut, vetem ky nuk e di cfare eshte feja, se po ta dinte nuk nxirrte keto fjale ne mejdan, eshte tamam shkurre murrizi, prandaj dhe ju ka mbetur ky llagap, Vetem nga ky njeri nuk mund te presesh asgje te mire vecse te keqia, dhe bota si ky MURRIZ ka shume, prandaj dhe ka luftra, dhe pak paqe, Mucit ky nuk i vjen as te thoji i kembes, pavaresisht se te dy jane nga fshati, E shpirtzi o katran, o injorant, O zot ke kemi ne ligjevenes !!!!!!!!!!!

 6. Zani says:

  E vetmja gje qe mund te them eshte falenderoje zotin dhe kete vend qe jame sot, qe me dhane mundsin edhe mua te jetoj ne nje vend me njerze dhe si njeri. Si puna e ketij deputetit mendoj se do kemi dhe nje kohe shume te gjate se nuke eshte vetem ky ashtu, po ka dhe shume te tjere. Mjer populli shqiptar qe ska ku te trokas per hallet qe e kane zene.

 7. BB says:

  Legen, Injorant, Batak.
  Turp kush ben politike.
  E keqja me e madhe eshte shkaterimi moral.
  Qe ai qe vjedh quhet “izoti”
  Ai qe vret quhet “I forti”
  Ai qe genjen e mashtron quhet “politikan”
  Ai qe eshte rrugac e pa moral quhet “interesant”.

 8. Tironsi USA says:

  Uaaa,vallahi ky Murrizi i Spolates e meriton te jete deputet i Saleh-ut,bravo Murriz,ja ke kalu dhe shpellarit nga Vicidoli Sali Qenit,fjalor tamam per rangun e PD-es,ke “nderu”veten dhe gjithe zonen e Spolates.Ne zgjedhjet e ardheshme pd me murrizet e saj do fitoj bolet e Muc Nanos dhe shokeve te tij.

 9. ilir says:

  Ore e di ky idiuoti qe eshte pjelle e nje familje komunstes dhe te devotshem. Si mor njeri qe ke lindur ne nje nga fshatrat me te varfer te Lushnjes flet me kete gjuhe? Po mos kujton mor ditezi se te lavderojnë te tut. Tallin ata qe ti e ke per qef ta citos me mira here nbe dite. Qe nga lulishi bile edhe ai Salianji qe eshte me i “ndershmi dhe me i Moralshmi” Juaja se qënka kunder LGBD, ai eshyte edhe kunder familjes meq merret me imoralitetet. Ke parfqesoni ju si qenje te gjalla sepse nuk mund tju konsideroj si njerez apo qytetar. Kuj i duheni. Apo qellimi justifikon mjetit. Ju perdorin si kobure, por si kobure pa pushtet që as mbush as qet. Domethene si hallvaxhinje. Keto vlera te shtuara te PD jeni ju. Ku po e katandisni kete parti. Kujt i sherben kjo gjze e prishur qe po serviret nga udheheqja e paafte e PD per te ardhur ne pushtet. Ka krim me te rende se te perdoresh fjalor te till. Imorali eshte me i keq se hajduti. Turp z. Basha, turp z.Spaho, po e mbushni partine me anormal. Me vjen shume keq. Sindikata nuk kemi, opozite gjithashtu, hajde kapitalizem hajde.

 10. emigranti says:

  cfare merreni me nje myslym murrizi ku ne lushnje mblodhi ne pd te gjithe kriminelat hajdutet e rrugacet

  1. ce says:

   Kjo eshte fytyra dhe përmbajtja e PD se ,mos u çuditni, ketë fjalor përdorin dhe gangsteret Muli, Strazua, Paloka, Grigja, Baxhella, Shezaiu, Poollo, kerpacja, Kejdi, Vokshi,e kështu me radhe,,

 11. Turi says:

  PO MIRE ME MUCIN PO ME KOMUNISTAT CPATE TI KOKE TOPE. KOMUNISTAT I CONIN NE BLUGE TE LUSHNJES QEFLINJTE SI OUNA JOTE O MURIZ. DO JESHE INFEKTUAR AHUME TI PRANDAJ TE DJEGE SUMA SHUME.

 12. Zombi says:

  Ore a ka njeri ti flasi ketij zombi??? Ky qenka rend fare! Deputet te flasi me kte gjuhe???!!! Ku e katandisen pd kta!!! Ore po Bledi Mane e ka lexuar??

 13. Lleshi says:

  SHQIPERIA I KA PAK DEPUTETE TE KETIJE LLOJI SEPSE VETE I KA ZGJEDHUR,,SALIU,LULI,LIKE FLORIRI E SHUME TE TJERE MES TYRE NUK KANE LENE GJE TE ZEZE PA I BERE KETIJE VENDI DHE KY POPULL IDJOT I ZGJODHI QE TA PERFAQESOJNE NE PARLAMENT DHE ME E KEQJA PO KY POPULL IDJOT KERKON TE DJEGE VENDIN PER TE MBROJTUR KETO PERSONAZHE..EDHE THEMI QE FAJIN E KISHTE ENVERI…JO KY VEND NUK BEHET KURRE,,

 14. Rr. B. Gramshi says:

  Kurre nuk kam pare qe nje njeriu ti pershtatat perfekt emri me llogjiken e tij; Muslim Murrizi.
  Po te besh nje retrospektive te PD-ke qe nga krijimi i saj dhe deri me sot veren qartazi degradimin e saj moral dhe politik.
  Sot ajo ka perfunduar me nje tufe deputetesh injorant dhe pervers aq sa te ndihem me turp qe jam bashkekomar i tyre.

 15. Admiri says:

  po ky MI kenetash, si ka mundesi te ushqehet ky me taksat tona oreeee,
  o Lul BAsha , o te rrafte plasja – a u mbaruan intelekteluat ne kete vend qe shkon e zgjedh alabake te ketij standarti ore,
  ptuuuuuu raca te ndyra,
  pak djem e vajza fisnike ka ky vend , po na ofroni keshtu qelbesirash ju o kryetare partish te felliqur,
  Turp, Turp, Turp

 16. Latif Dreqi says:

  Myslimi ka nje problem krahasuar me te tjeret. qe ate qe mendon e shkruan direkt, nuk ka filtra fare. Si Murrizi ne vendin tone mendojne shume njerez, madje mund te jenw edhe me keq ne komunikim por kur dalin ne TV jane hipokrite.

 17. Arjan says:

  Hallall Lymo , se prandaj vene punet me bythe ne kete vend ,ngaqe e kane mare ne dore bythecpuarit…… Respekte nga nje lushnjar si ty !!!!!

  1. Lym Katnari me floket xhelosur says:

   Alo ushnja, ushnja jemi. munalen moj shoqe munalen kerkoj. Balte e dhjerre kjo e Ushnjes qe nxjerr gjallesa te tipit Murrizi, Gjembaci & Co.

 18. Vjosani says:

  Kuptojeni, o njerez me ne fund se kush eshte niveli i PD-es, kuptojeni. Ne se kjo parti nuk shuhet e ribere nga e para, Shqiperia gjithmone do jete ne rrezik…

 19. "papa don't preach" says:

  Deputeti
  Ne kembe
  U ngrit.
  Mbi koke
  Kapellen “Borsalino”
  Vuri.
  Dhe
  Me sa kish ne koke
  Therriti:
  Une jam qytetrimi.
  Te gjithe e besuam
  Sa “era”, ende
  Gjirrizit
  Nuk i kishte dale.

 20. Lushnja says:

  Ku flet dhe ky që deri në 21 vjeç mbante lopët nuk ka lushnjare që nuk edi.ska fai ky lopa pa e ka Basha që e vuri në listë

 21. Mori i zi says:

  Familjaret e ketij pushti duhet te mos dine shkrim e kendim se te pakten nga ata duhet te kishte nje fare turpi ky kafshe, vecse ne mos jane gjithe familja dhe farefisi si ky. Lushnjaret keto shkrime ti bejne me shkronja te medha dhe tja ngjitin ne dyert e shtepive te ketij race muti dhe ne shkollen ku mesojne femijet e tij.

 22. Genci says:

  Po ky e di alfabetin? Apo ja dha Meti te kristali ? Edhe kafsha eshte me mire! Po i duket dhe vetja e i zgjuar????!!!! Ky e cuat kete vend o Sali o mos tu prefshin kockat !

 23. Une Murrizin nuk e krahasoje as me jashteqitjen time qe beje cdo mengjes.

 24. Cen says:

  Ky Murrizi eshte debil komplet. Cfare fjalori!!
  E ftojne edhe ne studio televizioni. Cfare llumi eshte shumica ne Albanistan!!!

 25. joel shkodra says:

  Se mos eshte vetem ky. Te pakten ky e ka shkruar ne facebook. Por kur i thone nga foltorja e Parlamentit? Po kur i thote edhe vete “kokeministri”? Harruat se tha: “nuk ju ngrihet”?

 26. Germicoku says:

  Oooo hoooooo! Po pse, o te uruar , me shkrimin e ketij Murrizit mereni JU ? PO ky vetem pyllin e Gjenorukes ,apo te Spolates ka pare. E shumta e shumta ka pare dhe Gradishten . Edhe ne Divjake nuk ka ardhyr ky djali i Germicokut. Po edhe kur vajti per here te pare ne Lushnje e bleu nje akullore , i tha shokut ” Re Lale, me buke hahet kjo ? Dhe a deni pse? Akullorja po shkrinte . Bobo ,tha : ” Po me derdhet kosi…. E ja keshtu ! JU i zemroheni . Po si u be deputet ? Po se mos eshte vetem ky pyk ne diell ? Jane pjesa me e madhe e PD. E keqja eshte se kjo semundje na zuri dhe LSI-ne e sidomos ato vajzat e reja , te cilat me duket se nuk kane perfunduar as shkollen….. O Mustafa! Mos e caj koken se c’ka shkruar ky derdimeni. POpulli thote : ” Shikoj turine e veri kusine” E ka patur fjalen per lopen,por ky i mer te keqen lopes dhe kaut bashke.

  1. Zombi says:

   O Germicok! Kam qesh me lot! Ku e gjete kte barsalet! I madh je . Hahaaaaaaa o sa kam qesh! Rrofsh plako me solle humorin sot!

 27. AM says:

  Mendoni , kush ja jep voten ketij sa i gjynah qe eshte.

 28. "Mu.. muuu... Murriz-Muci" says:

  Mylazim Murrizi…!
  Sa mire e ka treguar vete se Cili eshte.
  Nuk ka kene vend per komente.
  Prandaj eshte vete parlamenti yne
  Keshtu me turli-lloje Murrizi, dalur nga gjirizi.
  Pse eshte Murrizi kaq I peshtire, nuk do te thote
  se Mu..ci eshte burre I mire

 29. Ilir says:

  Vulgar eshte. Pothuaj po aq vulgar sa Rama dhe Brace.

 30. Cuku says:

  MUSLLUK MURRIZ FERRA….
  O Lulush o trap ,po ku e katandise P.D. keshtu,,,,,
  Si puna e ketij hajvani jane dhe
  Salianji,,,,,Balliu,,,,Grifsha Duma,,,,,Valentina Duka,,,,,,Gurakuqi,,,,,Orioja Pampordhi e plot plera se jane.shume

 31. Lushnjari i Plukut says:

  Mos ja vini re zavalli, produkt i brigades se SMT-se se Lushnjes kur ishte ne fushaten e korrje-shirjeve ,tepke kopili i SMT-se……e pranon dhe vete kur flet, si nje bythe e shqyer nga diareja malarike ,ose me mire nje barkverdhe i kenetes ku ka lindur.

 32. Halete e haleve salihhi me says:

  Pse cuditeni aq di aq thote komplet injorant se mos dinte me shume dhe nuk e tha Qe eshte kokrra e hajvaniit kete e dime Por a do mbajne qenndrim hajvanet e tjere ne Pd kete le te na e thone neser ne pallavra-ment me ne krye shpellarin sali qe fliste per rrugace bulevardi dmth e shoqja lirihja dhe xhita e tij sebashku me xen zhapikun e mureve
  Sidoqofte PD ai qe duket me i miri eshte me muti
  Merreni me mend se cfar haleje eshte ky murriz iiii

 33. emilio says:

  Si ka mundesi o popull qe paguan nje ligjvenes si ky !!?? E tmerrshme cfar niveli.

 34. lulu says:

  o plehre, o deputet i felliqur, jemi dhe ne te felliqur qe nuk te zbythim o qelbesire

 35. Kollodoku says:

  O popull Shqiptar.. Votoni prap keta mostra votojini. Se mutin tat do hash. Se ka fajin ky plera por ti popull legen qe e zgjedh.

 36. gopisti says:

  E pse habiteni?. Mos ka fjalor me te qyteteruar berish?.. Degjojeni neser ne parlament dhe do shikoni , se nga i pari te i fundit , ne ate parti jane mbledhur gjithe bajgat e planetit.

 37. shushica says:

  Programi i PD per zgjedhjet e ardheshme…fjalimi i Murrizit .Haxhi Qamili peballe ketij personazhi ishte intelektual klasi .Kjo eshte beteja mbi 100 vjecare ne trojet shqiptare ..perballe nuk jane partite por perparimi ,kultura ….perballe injorances ,mesjetes.Ne se ndonje kryetar shteti apo qeverie i BE lexon kete cmenduri ,patjeter do te mendohet shume perpara se te votoje Shqiperine …Dhe sikur ky kryetar shteti te jete pjese e komunitetit gej …dhe te tille ka ,….çfare do te mendoje..

 38. Sdapi says:

  Si ka mundesi qe kjo lloj fare me kete lloj morali ja dalin te hane e te pine ne kurriz te nje populli fukara. Ky, plehre ka mare rrolin e injorantit qe qesendis njeriun qe shef perpara duke i shkel syrin mases qe e ka votuar.
  Hajde mut ti e mut kush fshihet pas teje
  Derrrrtrrrr

 39. hahaha says:

  Qenka inatosur derrkuci i moralshem? Hahahahahaha.

 40. Andy says:

  Tw lumte pena muslym murrizi. Kam qesh sa nuk behet. Te jesh i sigurte qe te gjithe keta te shajne ketu jane bythperdredhurit qe paguhen per te kryesuar komentet.me mut nano si ky bythqiri kurre mos shkofsha ne europw.sdi cte shkruaj me teper. Zoti te ruajt nga keta me nder bythqira si MUT NANO

 41. Franci says:

  Niveli i deputetit ne vitin 2018 .
  Turp dhe 100 here turp per ne per keto deputete dallkauke, rrugace e funderrina.Bravo Luli per keto perzdhedhje ……Murrizi, Salianji, Balliu, Nard Ndoka ( filozofi) !
  Dhe shajne pastaj popullin perse nuk voton PD.

 42. a says:

  E katnari Kavajes. Kot nuk thone ku dhemb dhembi shkon edhe gjuha.

 43. PPE says:

  Ne fund te fundit shpreh dhe perfaqson nivelin e atyre qe votuan per te. Kjo eshte fatkeqsia jone kombetare .

 44. dajti says:

  O llum, perfaqesues i denje i degradimit te PD-se. Mjere familja qe te ka, i turprove femijet more funderrine, goje ndyre. Turp per zonen qe te jep votat, me mire nje gomari se sa ti. Si te durojne ata qe shoqerohesh, apo edhe ata llum si puna jote jane.

 45. Keshtu eshte kur i marrin nga lopcar dhe i fusin ne parlament,po lopcar jane dhe keta qe i vene ne lista,lopcar jane dhe ata te shkrete qe e votojne,keshtu qe mos u habisni me fjalorin e tij se ka bere me te miren qe mundet.

 46. Murr Byta says:

  Bravo Lym se e paska qa mo.Nashti nga inati qe te te zhdukin fare po bejne planin per te bere ate punen me zor na bytha e jane te sigurte se ti do vrasesh vedin.Nuk e dine se ti nuk e vret vedin per bythen.hahahahaha vazhdo lym, bythen te ruajne ne ate shtet qe s’ka ligje se ne keto shtetet e bythes te kishin cuar aty ku do ta shfnin bythen cdo nate ekam fjalen ne burg o Lym Bytha.Ndroje emrin ne LYM Bytha. hahahaha

 47. Jimi says:

  Nuk mbulohet dielli me shoshe! Qe ti Murro je nje anetar i devotshem i LGBT-s, kete nuk e fsheh dote, pasi te tradheton zeri yt femeror, i cili na neverit sa here qe te degjoijme, kur reciton ne parlament. Nese nje pjese behen b..q.. gjate jetes, ti je b…q… i lindur.

 48. Jimi says:

  Dhe te imagjinosh qe gjallon njekohesisht dhe ne te njejtin vend ne kete toke me nje frymor te tille!? hapu dhe’ te futem!

 49. shoku says:

  Ky eshte simboli i mutit qe rri ne kembe.
  P.D ka shume mut te gjirin e saj.

 50. Nik says:

  Murrizi trap eshte por the Nanos ja ka bere mire mendoj.
  Nik

 51. Sefedin Hunda nga Margëlliçi says:

  Jam larg, o Murriz, po në ardhsha një ditë në atë vënd, të parën gjë që do të bëjë është të vijë dhe tju takoj dhe t’ju qeras me një gotë. Shoh se po skandalizohen me fjalorin tënd. Çudi! Pse ka mënyrë tjetër për të komunikuar me Muç Nanon?

 52. Mos u cuditni ky eshte fjalori I disa deputeteve te PD pak kohe me pare e pate fjalorin e piste te deputetes Grida Duma me deputetin Salianji ajo i thonte shko qi..dhe ai i kunderpergjigjej shko qi..ti.

 53. mimmo says:

  Ky bicimsez deputeti i quajtur lymi murrizit, pervec discreditimit personal,discrediton dhe P.D. mbare ! ! ! Tung !

 54. Nje e persekutuar says:

  Turp Myslim, nuk tregon gje tjeter veçse qe je nje rrugaç, vaj medet ky popull qe pret nga ty. Pika ty e pika ne.

 55. Mersin says:

  Po cili prej tyre nuk eshte goje dhe mendje e piset!?

 56. BRSS says:

  O LALUC MUTI QE JU QINTE BEU SA HERE DONTE DHE QE SULINTE TE BENIT OXHAK NE SHTEPI ,MOS HA MUTE SE NGA FSHATI MUÇIT ISHIN TE GJITH ME KAL DHE TE GJITH BEJ ,PRANDAJ MOS U NGATERRO ME SKRAPALLINJT SE TE SHKERDHRJN ROBET E SHTEPISE MOR PLERE O SUMQIR

  1. Pras Lushja says:

   More Lym,a te kujtohet kur une te kisha prane ,kohe kjo kur ti nuk ishe bere puuush_ tetare. Ta kishte enda gjithenje te me mbaje ne bythe tende. Une kenaqesha se di gjithnje ti bythe palare ushqeheshe e behesha me i rritur. Kur une rritesha ti Lym kenaqeshe me shume me mua. Aty ne bythe tende kishte vend per me shume pras. Te lutem Lym lere karriken e pusht_ etarit e eja me mua. Ti ngjan me mua Lym

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *