Deklaratat e Llallës për arrestimin e Metës, ambasadori Lu takim urgjent me presidentin

Ambasadori Donald Lu ka shkuar në zyrën e presidentit Ilir Meta një ditë pas zbardhjes së deklaratave të ish-kryeprokurorit Adriatik Lalla.

Ky i fundit artikulonte se diplomati amerikan i kishte kërkuar arrestimin e kreut të shtetit Meta.

Ndërkohë, pretendimi është  hedhur poshtë menjëherë nga përfaqësuesi i SHBA-ve në vendin tonë duke i cilësuar si trillime që bëhen për t’i shpëtuar drejtësisë.

Mësohet se sot ka qenë ambasadori Lu ai që ka kërkuar takim me Metën në zyrën e presidencës. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Deklaratat e Llallës për arrestimin e Metës, ambasadori Lu takim urgjent me presidentin”

  1. ela says:

    skishe pse shkoje ke meta zoti Lu ,ke bere gabimin me te madh dhe jo diplomatik duke shkuar atje,kjo do te thote perulje ndaj personit qe eshte shpall nga populli shqipetar si me i koruptuari,pra je ul para korupsionit vafsh dhe ti ne te amerikes ke 3 vjet qe vetem genjen.rendesi kish vetem arestimi i tahirit? mor qelbanik nga syte kembes ti bashke me ameriken tende rrofte rusia

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *