Erjon Braçe “kryqëzon” Bashën: Gënjeshtar që kërkon të vish në pushtet me dhunë, vrave 4 vetë pa dhënë llogari

Deputeti Erjon Braçe ka “shpërthyer” në akuza nga foltorja e Kuvendit ndaj kryedemokratit Lulzim Basha.

Teksa deputetët e opozitës kanë bllokuar foltoren e Kuvendit për të kërkuar lirimin e protestuesve në Kalimash, Braçe i ka kujtuar Bashës skandalet e njëpasnjëshme gjatë kohës kur ka shërbyer si ministër i Brendshëm.

Në këtë sallë ka vetëm një njeri që i ka vendosur Kukësit një taksë prej 385 milionë eurosh.

Quhet Lulzim Basha. Ky njeri është kostoja më e madhe për çdo kuksian.

Ky njeri është kostoja më e madhe për çdo shqiptar, Ky njeri është lulja e pranverës në Moskë.

E dimë të gjithë këtë. Padrejtësia nis në momentin që ky njeri refuzon të dalë para organeve të drejtësisë.

Të kërkonte ndjesë ndaj Kuksianëve për një rrugë që nuk është mbaruar. Unë nuk dua të shikoj protestues në burg, por ky debat për protestuesit bëhet me njerëzit që protestojnë jo me ish ministra që vrasin protestues.

Ka mbi kurriz katër të vrarë si ministër i brendshëm, i vetmi që ka vrarë protestues në demokraci, por vazhdon të qeshë. Edhe në këtë rast refuzon ë dalë para drejtësisë.

Ish-ministri i brendshëm i demokracisë, më 21 janar janë arrestuar 442 vetë, në ditët që pasuan pasi u vranë 4 protestues, u dënuan me burg 42 protestuesm, për të mbuluar vrasjen e protestuesve. Ka edhe kuksian të dënuar më 21 janar.

Ka padrejtësi në këtë vend. Një pensionist sot në Tiranë paguan taksë shtëpia sa Lulzim Basha. Ai ka tre kate shtëpi, ndërsa ka edhe pensionistë që paguajnë  taksë sa ai. 100 lekë në muaj.

Si mund të jetë e drejtë kjo dhe e padrejtë që Basha të paguaj më shumë taksa për atë shtëpi që ka, tha Braçe.(TemA) 

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Erjon Braçe “kryqëzon” Bashën: Gënjeshtar që kërkon të vish në pushtet me dhunë, vrave 4 vetë pa dhënë llogari”

 1. Hyseni says:

  Mire mo brace mire, por ne spo shohim ndonje hetim nga ana juaj per kete veper, thjesht pordh me rigon.

 2. Al Nakba says:

  Bravo konja Brace, e dike qe ka vrare 4 veta dhe nuk shkon te shoqja Arta per kallzim.

  Prit te dali dhe ai Palla i Librazhdit ,ta n’dgjome edhe katnarin per ment e bukur qe ka.

  Per Tahirin dhe drogen Kolumbiane, ke gja me than, o Brace Kopace?

  1. Franci says:

   Te lumtë por tashme duhet të coheni te gjithë deputetet e majtë dhe ti diskretitoni me fakte palacot

  2. Guri says:

   Ore hajvan po ste pelqen Bracja degjo antikapatin cunin gazetes 55 ose idiotin flamur nokja spiunin serbë

 3. Antikomunisti says:

  Mire o miush arash, po ju cbete per super kriminelet, super mafiozet e droges, oligarket qe kane privatizuar cdo gje ne Shqiperi?
  Je qenia me e urryer, sje burre, ti je legen femer, gore.
  Kur e paskan bere ca keni bere per ti hetuar o baxhella bordellosh?
  E keni kapur sistemin e drejtesise, na flet per kuksianet, ku 11 edhe sot e kesaj dite vazhdojne te jene ne burg, vec pse shkaterruan ate qe i mbante me buke.
  Se di a ka zot duke fillu nga ai Lartemadheria Edi pederasti e duke mbaru te ty tju djege e tju percelloje se i shkaterruat shqipetare duke marre rruget e botes.
  Po mire tju behet atyre qe u votuan juve plehra, koken hengshi.

  1. Gringo says:

   Antikomunisti Sumes,
   Merr fryme o mjerran , gelltit persheshin e SHQUP-it dhe pastaj vill ne blog. Kush e ka kapur sistemin e drejtesise o morracak. Kush I vuri Llallet, Gjin Gjonet dhe gjithe mafiozet qe smunden te justifikojne pasurine e vene ne kurriz te ketij populli fukara. Jane falangat e Saleh Qoftelargut qe spo dine ku te fusin koken. Mes tyre do jesh edhe ti “antikomunisti of my ass”. Race muti ju shpellaret.

 4. 21 Janari says:

  Se nuk i kerkoi njeri llogari, prandaj. Ata qe morren votat per ti kerkuar llogari nuk e bene.

 5. Lisi says:

  Basha vazhdimisht,qe kur e pruri Salehi ne pushtet ,vetem kunder Shqiperise dhe shqipetareve ka luftuar. Te shpresojm nga Vetingu dhe mbeshtetja e SHBA .

 6. mirel says:

  Edhe une ashtu them o Brace, po pyet njehere Ramutin pse e pagoi me 14 milione euro?
  Kishim dhe rrugen per te rregulluar, apo e kemi detyre te “kujdesemi” per kriminelet?
  Punon qorri, ha horri

  1. Mir more ju komentues te prapanices se bashes e te salihit. Zoti ua dhente ne deren tuaj te keqen. Ju a vrafte dhe juve pjestarin e familjes e dovtu dhembe atje ku duhet mi

 7. Wendy B says:

  Po mire o Brace, kur e di qe i ka vrare, pse se denoni.
  Apo qente hane ne nje sahan, (ose tepsi tani, )te gjithe

  1. Wendy A says:

   O Wendy B,
   Denon gjykata jo Bracja apo Rama. Jemi ne nje tjeter sistem tani e 30 vjet apo akoma skeni kuptuar. Ne sistemin e pare te merrte xhaxhi E dhe te kendonte kengen katermbedhjete breza. Ne kete sistem te denon gjykata. Prandaj po behet kjo rezistence ndaj Reformes ne Drejtesi. Pa shfarrosur faren e Gjin Gjoneve & Co nuk do kete drejtesi ne Shqiperi. Durim o te uruar. Ja kerkoni Braces te beje Policin, Prokurorin dhe Gjykatesin.

 8. Kokoshi_G says:

  O Roni. Pse nuk e paditet ne prokurori? Pse nuk e hapet kete ceshtje sic premtuat ne fushate? Llogari kujt ti jepte kur askush nuk i kerkoi ate? Ju e kishit mundesine po nuk e shfrytezuat dhe tani ha m… si gore. Ptuuu palaco i pafytyre. Njeri pa kellqe qe vetem leh gam gam. Rruajini trapin tani Bashes. Kaq e keni pak. Ju meritoni t’ju bejne shurren ne koke. Dhe ata nuk e kane per zor t’ua bejne. Dhe do t’jua bejne. Dil pastaj duke qare para kamerave dhe vazhdo leh. Ham ham ham.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *