FOTOT: Flamur Noka dhe Ervin Salianji sulmojnë Ramën me miell, përjashtohen nga Parlamenti

Deputeteti demokrat Flamur Noka dhe Ervin Salianji kanë sulmuar kryeministrin Edi Rama me miell.

Ndërkohë, pas aktit të tyre ka ndërhyrë menjëherë garda e republikës që kanë larguar ligjvënësit.

Nga hedhja e miellit nga deputetët e PD u prekën kryeministri Edi Rama, Senida Mesi,ministri Ditmir Bushati dhe kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi.

Fill pas këtij incidenti kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi ka kërkuar përjashtimin nga seanca të deputetit të PD Ervin Salianji dhe Flamur Noka, pasi hodhën miell drejt kryeministrit Edi Rama. (TemA)

 

16 komente në “FOTOT: Flamur Noka dhe Ervin Salianji sulmojnë Ramën me miell, përjashtohen nga Parlamenti”

 1. kashi says:

  i kishte mbetur nga trahanaja te shkretit

 2. Lumi A says:

  Ja pra keta jane aletrenativa. Vodhen, shfrytezuan dhe shiten cfare u doli prepara, vrane dhe shkaterruan shqiperine pa ju hyre nje xhemb ne kemb. Ne fakt ky si hjedh midhe ka kater apartamente ne sarande te pervetesura si I pastrehe. Mire jau beni ketyre te PS sepse nje parti e paster do ta kishte mundesuar ndeshkimin e ketyre kriminelve.

  1. toni says:

   me thoni ka shqiperia ma te pa fetyre, ma pa burra, ma pisa ,ma te poshter, keta ” trima ” duhet te varen ne litar

   1. BE Gazetar says:

    Leni trimat, po sa ishte vlera e mallit te bardhe qe shperdoruan banditat vellezer te PS?
    Po ta vini re , Rama e nuhati menjehere qe nuk ishte mjell nga Lazarati dhe u shmang. Ai eshte mesuar me ate te Kolumbise, 100% Coke e paster.

    1. Moisi Golemi says:

     BE gazetar. U shmang se nuhati p***n e sat’eme

    2. KUJDES TI GAZETARI SE PO TE SHKON GOJA LONG, KUSHEDI SI TE ESHT BO HUNA FYLL PER MELODI,,,,,

 3. selim rroshi says:

  O shqipni mos Shqipni
  Kta tkan cu me krye n hi
  Te dy palet bajagi

 4. Timi says:

  Futini mor nr burg qelbesirat. Katunari Myl Noka do plumb seose derri do plumb.

 5. manastiri says:

  E tha mire Konica i shkrete ……….shqiptare hiqni dore nga budallalleqet se u beme palacot e dheut .

 6. xoni says:

  Po Griden ku e la SALIANUSI….

 7. AMSTERDAMI says:

  PRAPE MALOQI FLAMU(T)R RROCKA ?????KUSH E FUT NE PARLAMENT KETE MUT BIR SALIU KATERQIND BREZASH??????CFARE BEHET NE PORDHAMENTINE ALBANISTANIT TE SAL HALE VICIDOLIT?????

 8. 1plus 1 bejne 2 says:

  Keto skena jane shume te vlefshme per publikun shqiptar.
  Cfar kuptojne shqiptaret? Shqiptaret ngulin akoma me mire ne trurin e tyre se:
  – Partia Dedmokratike eshte parti e dhunes, e vjedhjeve, shkatrimeve, e antivlerave, e kriminalizuar dhe shkaktare per te gjitha ato trazira 27 vjecare qe e kan cuar Shqiperine disa here deri ne buze te gremines,
  – qe partine demokratike realisht e drejton Berisha dhe askush tjeter, qe ky grup i kriminalizuar parlamentar eshte cektuar nga vete Berisha me skiftere, bandite dhe me aftesi te kufizuara mendore te gatshem per te cuar vendin ne lufte civile vetem e vetem qe kriminelet qe e drejtojne kete opozite te mos japin llogari per vjedhjet dhe vrasjet e kryera qe prej 27 vitesh,
  – qe LSI, ashtu sic eshte zbuluar prej 1997-tes, drejtohet nga dy njerezit me te korruptuar Ilir Meta e Monika Kokemadhi, te futur me shume finese nga Shiku ne radhet e Partise Socialiste per shantazh e diversion per llogari te Sali Berishes dhe tanime per krimet e kryera nuk guxojne te dalin nga gardhi i PD-se, parti kjo (LSI) e mbushur me elemente te kriminalizuar dhe te gatshem per trazira per nje lufte te mundshme civile,
  – qe trazirat sot ne Shqiperi, drejtohen dhe mbeshteten nga Sherbimet Sekrete Ushtarake te Rusise dhe Serbise, me synim krijimin e turbullirave ne Ballkan, nxitjen e konflikteve nacionale per ti dhene mundesine Rusise te jete e pranishme ushtarakisht ne kete Rajon,
  – qe ne Shqiperi jane te identifikuara strukturat e nje shteti paralel, i ngritur qe ne vitin 1992 nga Partia Demokratike, nje krah i armatosur dhe i mireorganizuar duke organizuar vrasje e deri grusht shteti, por qe eshte nenvleftesuar dhe akoma nenvleftesohet nga Qeveria aktuale dhe partneret tane nderkombetar, veprim me pasoja te pallogariteshme per fatin e vendit por edhe te Rajonit,
  – keto situata, tregojne se pavaresisht se shqiptaret jane kombi me proamerikan ne Bote dhe njihen qellimet e mira amerikane ndaj shqiptareve, verehet se kohet e fundit ka nje lloj zbehje te kujdesit amerikan ndaj Shqiperise, nga e cila po perfitojne politikanet proruse e proserb e qe shume kollaj mund ti vejne zjarrin Ballkanit per te shpetuar nga ndeshkimi qe po u sjell Reforma ne Drejtesi,
  – Pengesat qe po sjell Ilir Meta per mos funksionimin normal te ShIK-ut eshte shume domethenese, gje qe po e godet rende autoritetin e Shtetit dhe nxjerr jashte funksionit organet ligjzbatuese ne Shqiperi.
  – prania e shume personave rusisht foles dhe serbisht foles te paisur kryesisht me pasaporta malazeze e bullgare, prania e numuri shume te madh te autoveturave me xhama te zinj qe qarkullojne neper Tirane, Shkoder e zonat verilindore, e sidomos naten dhe me shpejtesi tej normave te lejuara, duhet te terheqin vemendjen dhe duhet te nxisin nje bashkepunim intensiv me FBI dhe CIA-n Amerikane.

 9. tomsojeri says:

  Mir ta bejn o Ed Rama ! Ke votat ,ke pushtetin ke forcen dhe ne vend qe ti rrasesh ne burg,shif kur te perlajn kta gangster ,kurva e kurvar e te te cojn ne pidh te semes e te rroft gjatesia e batutat ! Cirret kryehajduti e kryekrimineli tradhtar e te quan trap ,qe esht i zhytur ne krim e mekate pa fund bashk me ate hajduten e hajdutit e kercenon se do te nxij jeten e cirret e ulerin qe ti shpetoj ndeshkimit dhe po duan te “ndeshkojn ” ty !Na mori kurajo dhe ky adoleshenti i grides, pidhi i se ciles te xhveshi ne sy te gjith shqiptareve e po gjun me miell te tregoj se na qenka burr akoma se kujton qe u haru! O zot ku u katandisem !!! Mblidhu z. kryeminister ,hidh friken prapa kraheve e mos ju ler koh ktyre hienave se as ne nuk do te falim se zaten ky milet u mesu ta shkerdhejn kta qelbesira ,e pa ty do vazhdojn cka kan nisur e haram vota jon e po ja arriten qellimit ,me keq nga ne do e hash per zhgenjim te madh ! Na cave trapin neper intervista qe e paska drejtesia kte pun ne do,r po cila drejtesi ???? Pse a paska drejtesi ???Po te kish, nuk benin kto maskaralliqe kta maskarej !Mer e rase brenda Saliun e po ske byth, hidhe ne referendun te vendos populli qe i ka prek thika palcen ……..

  1. Visi says:

   Kete se kuptoi, Ede Rama eshte pale me keta rope q….ra, keta qe skane lene gje pa i bere Shqiperise, ose ska cfare u bene se kane gjykatat dhe pa vendimin e gjykates si fute dote mbrenda

 10. Elbasani says:

  Rrini rrini bani sehir HORRAT e qelbesirs salih dhe sa ko do i duraj populli kto lloj plerash qe vetem per rrumuj dhe dashnore vijn nparlament

 11. Eri says:

  @ TOMSOJER 100% dakort me ty…

Lini një Përgjigje te kashi Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *