Zbardhet takimi 1-orësh i presidentit Meta me ambasadorin Lu, ja për çfarë u fol

Është zbardhur takimi takimi 60-minutësh mës kreut të shtetit, Ilir Meta, me ambasadorin amerikan, Donald Lu, mesditën e sotme në Presidencë.

Pas interesit të mediave lidhur me këtë takim, Arben Cici, drejtori i Kabinetit të Presidentit Meta tha se gjatë bisedës fokusi ishte tek integrimi europian i vendit dhe reforma në drejtësi.

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta priti sot në një takim Ambasadorin e SHBA-së në Shqipëri Sh.T.Z. Donald LU me të cilin diskutuan mbi marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy vendeve tona dhe mbi çështjet aktuale të sigurisë rajonale dhe ndërkombëtare.

Në kuadër të integrimit evropian të Shqipërisë, çështjes së rëndësishme të hapjes së negociatave u nënvizua rëndësia e ecurisë dhe implementimit të reformës në drejtësi dhe u shkëmbyen mendime rreth situatës aktuale në vend.

Fryma e përzemërt, miqësore dhe bashkëpunuese karakterizoi, ashtu si gjithmonë, këtë takim”, thuhet në njoftimin e Presidencës. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “Zbardhet takimi 1-orësh i presidentit Meta me ambasadorin Lu, ja për çfarë u fol”

 1. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


  Ohh sa i qetë jam nashti
  që na sqaroi Sh.T.Z. Çiçi
  e vonë nuk më bëhet ta di
  se ha, ku pi e fle dobiçi!
  🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄

 2. ceni boston says:

  Nuk dime nese e ka pasur dosjen e Likes me vete ambasadori apo thjesht i ka bere nje tredhje koqesh sa per ta kujtuar se e kane ne thes!

 3. mbare populli shqiptar brenda e jashte vendit says:

  Qesh se nuk qan dot,qen i ndyre

 4. Shkullaku Uturaku says:

  Dmth Likja e boni pazarin? E dorezoi valixhen me kodet berthzmore…..

 5. mona says:

  Se mos thone te vertetem kalemxhijte e Like floririt se per cfare kane biseduar!!

 6. Anti korrupcioni duhet te filloje nga lider partiak dhe ministra deuptet.
  Ilire meta dhe edi rama duhet te gjurmohen ne shtepia e dhe mure te vilave si ben aliu i tunizis qe kishte fshehur qindra milona ne mure te shtepis.dhe kerkuar ne baka te evropes per kanto te tyre,pra te flliqura mafije.

 7. Lul - Tollumi says:

  … Rrugacja “Hitleri me Cizme” dhe Ky “Hajduti” President edhe SOT projektuan “planet” qe bene mbreme ne krevat, per te trazuar Parlamentin dhe destabilizuar Shqiperine per deshtim te “Hapjes e Negociatave me BE-ne” !

 8. Pellazgos says:

  Nuk eshte ne interes te Amerikes paqja dhe zhvillimi ne Albania,kush kupton,kupton.
  Strategjia ishte qe ne krijimin e ketij shteti myslimane ne vitin 1913te,qe te udhehiqej nga Ahmet Zogolli dhe jo nje me kulture evropiane qe mbaroi ne Harvard Theofan Stilian Mavromatis,Noli.
  E dyta eshte qe ju la ne balte juve “miqve” te Amerikes kur u ndane Bacet ne Lindje dhe Perendim me Stalinin perpara Greqise,se ju duan per te cfryre lo…….et,shtet per bela dhe per interesa strategjike.
  Me e rendesishmja ishte qe pas 90 tes perpara se tju fuste ne Nato duhej te detyronin Qeverite te hapeshin Dosjet dhe jo “Burre Shteti” ne qofte se u intereson vuajtja e popullit,por nuk duan tja dine,prandaj mos u ankoni pse nuk beni prokopi.
  Ku eshte Demokracia ketu?
  Tani Dosjet skane as edhe nje rendesi,se jane bere milionere komunistet “demokrate”,jane ne te gjitha pozicionet kyce dhe mos kujtoni se do behet drejtesi.

 9. Une says:

  Shtrengim interesant duarsh !!!!!……..

 10. Kuq e zi says:

  Per mendimin tim nuk eshte kjo arsyea e vizites
  Por sesi do bombardojne sirine dhe meta dha pelqimin si president qe eshte

 11. Trimi says:

  Zbardhet takimi 1oresh!!! komenti ata buzqeshen me njeri tjetrin per 1ore.

 12. Taku dhe ngjalat says:

  Populli shqiptar: Putini eshte i korruptuar ndersa Meta eshte shpirt njeriu!

 13. naldi says:

  Populli shqiptar: Putini eshte i korruptuar ndersa Meta eshte shpirt njeriu!!

 14. Devolliu says:

  I duhej kjo foto me Donald Lu, Like FLORIRIT, kryehajdutit të Shqipërisë. Do ta shtyjë edhe ca muaj në Presidencë, por burgun nuk e shmang dot.

 15. mona says:

  Me ne fund edhe ambasadori Lu e gelltiti lugen e corbes se prishur. Takoi me “perzemersi” simbolin e korrupsionit Like floririn.

 16. Meta Vibro Kolera per Shqiperin.
  ky bakter duhet larguar dhe fyture ne kazanin e edi rames per zirje dhe shkatrrim.

 17. Mersin says:

  Si te gjithe ambasadoret e tjere edhe ky. Ne fund te mandatit tallen. Perse duhet takuar Meta?!

 18. sul korriku says:

  Ju lutem titulli i shkrimit duhej te ishte:
  “zbardhet takimi …” ( me thonjeza) ose
  “nxihet takimi…” (por pa thonjeza).
  Une lexuesi kuptova qe Arben Cici nuk besoj te jete drejtor i kabinetit te presidentit por GENJESHTAR (rogetar mjeran) i kabinetit te presidentit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *