Rama ndan një lajm të mirë me qytetarët: Ja 13 shërbimet e reja elektronike që mund t’i merrni pa shkuar në administratë

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një lajm të mirë mbi shërbimet e reja që ofrohen në postalin e-albania.

Shefi i qeverisë ka njoftuar se tashmë do shtohen 13 shërbime elektronike që do t’i mundësojnë qytetarëve shërbime pa shkuar në administratë.

Postimi i Ramës

“Çdo ditë një hap në rrugën për SHQIPERINE QE DUAM🇦🇱🇪🇺

Vazhdojmë lehtësimin e shërbimeve dhe uljen sistematike të ndërveprimeve direkte me administratën, duke reduktuar vijimësisht mundësitë për korrupsion, radhat e kota dhe humbjet e kohës👍

Sapo u publikuan në portalin e-Albania 13 shërbime të reja elektronike me pagesë, të Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve. Nëpërmjet këtyre shërbimeve, bizneset mund të paguajnë direkt nga vendi i punës, shtëpia apo celulari, një sërë detyrimesh tatimore:

1. Tatim mbi të Ardhurat Personale të Biznesit të Vogël

2. Tatim i Lojërave të Fatit

3. Tatim mbi të Ardhurat nga Punësimi

4. Tatim i Mbajtur në Burim

5. Tatim mbi Vlerën e Shtuar

6. Tatim i Thjeshtuar mbi Fitimin

7. Tatim Fitimi

8. Tatim mbi të Ardhurat Personale

9. Taksat Kombëtare

10. Tarifat Kombëtare

11. Renta minerare

12. Kontributet e sigurimeve shoqërore dhe shëndetësore

13. Detyrime globale/Penalitetet

Puna vazhdon, përditë dhe rezultatet do të ndjehen hap pas hapi në të gjitha shërbimet e administratës për qytetarin dhe biznesin👐”(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në “Rama ndan një lajm të mirë me qytetarët: Ja 13 shërbimet e reja elektronike që mund t’i merrni pa shkuar në administratë”

 1. Ina says:

  Shume mire. Por shiko dhe administraten tatimore se po shkon per dreq. Nuk ka kush jep pergjigje atje. Me i vjetri ka 2 vjet pune. Po pse te gjithe duhet te jend te ketyre 5 viteve. Nese nuk ta kane thene duhet te dish qe olani i te ardhurave eshte per dreq…

  1. Freedom House PR says:

   Rama: “Meten d ta rizgjidhja President edhe neser po qe”

   Ja pra, sa e ruajne dhe mbrojne njeri tjetrin keta maskarenj mafjoze. Se kane dosje per njeri tjetrin, per nje dite halli.

 2. Prift says:

  Pyesim e nuk ja japin asnje pergjigje. Nuk e dime si do shkoje . Per mua tatimet nuk kane specialiste per vete.

 3. do vijë një ditë says:

  Ti vazhdo punen ne sherbim te njerzeve, se “ata” kane probleme tjeter bashke me ca lavire gazetare, por me duket se drejtesia po vjen dhe rrezet e saj po i torturojne lakuriqet e nates.

  1. Edi / Meta / Saliu / Basha shkerdhata kombetare says:

   Une te them se nuk kthejne pergigje ti me thua do vije nje dite, po p….. e sateme ty edhe Rames!

   1. Altini says:

    me ke merresh, me militantet e Rames ? Ata dhe bar te hane do ta duan udheheqsin e dashtun. Edi i kujton enver Hioxhen injoranteve.

  2. ENVER GJONIKU says:

   O kelysh monist o pleh kush po punon në shërbim të njerëzve? ?? Ky drogaxhiu??? Na përmend lakuriqësinë ai që ti mendon se po punon për njerëzit është vetë lakuriqi.

 4. Mario says:

  Shyqyr qe ka ngel Pipa. Merite e ministrit. Po te ishte per Bris e Vasilike dhe ajo do iktenga puna. Vasilika ku i ke miqte e tu te qkr-se pse nuk i nxjerr te sqaroj e njerezit. Normal se nuk dine.

 5. tris says:

  po qe per tatime mos pritni rradhen me pagu, sepse po pritet rradhen leket hyn me vone ne shtet, kshuqe hajduti rama e ka pershpejtesuar vjeljen e taksave, kur sfolet per taksa rrini ne rradhe edhe 100 vjet.

 6. Geg says:

  Sa ironike. 13 “sherbime” ne fakt jane 13 tatime qe i merr Rama. Gezo o popull se Ne krahasim me perpara kur e shikoje hajdutin ne sy, tash e mrapa hajduti do ju vjedhe por jeni me fat qe Nuk do ta shikoni duke ju vjedhur. Suksese per arritjen

 7. Kushtrim says:

  Bera kerkesen per certifikate nga italia…nuk me kthyen pergjigje…i mora ne telefon me thane hajde mere ne shqiperi…sepse punonjesi i gjendjes civile nuk pergjigjet…kjo eshte shqiperia qe duam….

 8. Lom says:

  Kte sistemin e beri Bode. Tatimet mexi e vune ne pune tani. E di pse se i ke te paafte. Me shume keshilltare se specialiste. Nese nuk besoni pyesni

 9. Shen Kozmai says:

  Po vetem per taksat e ke bere kete lehtesim o zoti Rama?

 10. Shkodra. says:

  Ps me lsi ikir meta gramoz ruçi dhe edi rama,kane berë dhjetra puçe ne sbtetin shqipetar.
  tani jane ne listen e zezë per ter shqipetaret evropen dhe ameriken.
  vetem rusia i mbane ne pushtet artificiel.

 11. Tirana. says:

  Edi rama dhe ikir meta qdi fjale dhe fraze e tyre eshte nje manivrim i ri per ti maskuar krimet e trafik drogen dhe shiturë shqiotarve jundulkin per shalqin.
  ik krimbi i qelbure se shqiotaret te hudhin ne deti…

 12. pse nukvfolen dhe prononcuan per hyrje te forcave ushtarake serbe deri ne tropojë ,shqiperin e veriut,dhe sot ka fshatra te minuara ku njerzite kane humbure jeten dhe gjymtyret e trupit,kembet e duartë.
  pse pse pse,apo vetet rexhep mejdani,fatos kurva nano,gramiz ruçi dhe iire meta jane turq te mbetur ne shqioeri te kombinuar me martesa serbo-vllehe prindrit e tyre.
  kjo nuk eshte e rastit ,por mire e organizuar nga kjo mafi i huajë ne presidence e qeverin e shqiperis.
  nje president dhe qeveri qe ja kthejn bythen erdoganut turk,kostazias grek dhe vuçiçit serbe,jane hommo te rrezikshum per shqiperin.
  edhe ne 1912 ten vetem isa boletini me trimat e kosoves beren garden e mbrojtjes se pavarsis se shqiperis,se kopilat e turkut e djegshin flamurin e ngritur ne Vlorë.
  6 muaje isa biletini mbojti me pushke flamurin komtare nga pjellat e sulltan hamitit qe foline shqip.

 13. pse nuk folen dhe prononcuan per hyrje te forcave ushtarake serbe deri ne tropojë ,shqiperin e veriut,dhe sot ka fshatra te minuara ku njerzite kane humbure jeten dhe gjymtyret e trupit,kembet e duartë.ilir meta,gamoz ruçi,rexhep mejdani,fatos nano, dhe edi rama.
  pse pse pse,apo vetet rexhep mejdani,fatos kurva nano,gramiz ruçi dhe iire meta jane turq te mbetur ne shqiperi te kombinuar me martesa serbo-vllehe prindrit e tyre.
  kjo nuk eshte e rastit ,por mire e organizuar nga kjo mafi i huajë ne presidence e qeverin e shqiperis.
  nje president dhe qeveri qe ja kthejn bythen erdoganut turk,kostazias grek dhe vuçiçit serbe,jane hommo te rrezikshum per shqiperin.
  edhe ne 1912 ten vetem isa boletini me trimat e kosoves beren garden e mbrojtjes se pavarsis se shqiperis,se kopilat e turkut e djegshin flamurin e ngritur ne Vlorë.
  6 muaje isa boletini mbojti me pushke flamurin kombtare nga pjellat e sulltan hamitit qe foline shqip.

 14. Kari-katuristi Kari-katuron 1 Kari-katurë Kar-akteristike says:

  SHQIPËRIA QË NUK DUAM :
  Taksat Gllabërohen (me Vrap).
  Shërbimet e Vërteta (me Hap).

 15. I riu says:

  Ju falenderojme z.Kryeminister…
  Nder te madh po na ben
  Dite te medha po vine
  Radhen e kane spitalet tani…do te operohesh? Kaq eura ” online”…apo do bier servri!?

 16. Treviso says:

  Bravo per kete qe bere por, nuk kuptoj diferencen e takses kombetare dhe Garmin kombetar?

 17. Treviso says:

  Bravo per kete qe bere por, nuk kuptoj diferencen e takses kombetare dhe tatimin kombetar?

 18. Jak Boston says:

  Rame brekushja eshte bere per te ardhur keq me paaftesine e tij te gjithanshme.
  Gezohet si femije per cdo sherbim qe kryhet online me kompjuter a thua se eshte ky shpikesi i kompjuterit dhe ne vrap shkon tek kendi i tij i lojrave Facebook per te treguar “arritjet e medha” te ketij “udheheqesi te madh” qe gjithe bota na “ka zili”.
  Po 6 vite ne pushtet pse se bere administraten qe te ishte per te qene apo je ne gare me Saliun se kush eshte rrumpalla me i madh?
  Doreheqje i paafte sa me shume e zgjat aq me shume demton Shqiperine nje deshtak si ty.
  Bej rolin e budallait sa te duash do pergjigjesh per te gjitha njelloj si Saliu, Likja, Lulja dhe Mona plus dhe ata perreth jush.
  Mos nje menyre nje tjeter do ti lani te gjitha poshtersite qe keni bere ne grup te gjithe ne bashkepunim dhe bashkevjedhes ju kelyshet e buces se kuqe qe u shperndate ne parti te ndryshme.

Lini një Përgjigje te Edi / Meta / Saliu / Basha shkerdhata kombetare Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *