SHBA dhe BE kërkuan arrestimin e Metës dhe Berishës? Flet për herë të parë Edi Rama

Në një intervistë për TV Klan, kryeministri Rama ka folur për situatën politike në vend,  letrën e Adriatik Llallës drejtuar Kongresit Amerikan si dhe për deklaratën e Berishës se Romana Vlahutin i kërkoi Adriatik Llallës, arrestimin e tij.

Gjatë intervistës Rama tha se nuk i beson letrës së Adriatik Llallës drejtuar Kongresit amerikan se Donald Lu i kërkoi arrestimin e Ilir Metës në vitin 2015.

Mes këtyre shqiptarëve që përmendët dhe amerikanit, unë besoj Donald Lu” u shpreh Rama në intervistën për gazetaren Elja Zotka.

I pyetur për deklaratën e Berishës se Romana Vlahutin i kërkoi Adriatik Llallës, arrestimin e tij, Rama u shpreh:

“Mes gjithë këtyre shqiptarëve që përmendët dhe kroates, unë besoj Romana Vlahutin”.

Më tej duke folur për opozitën Rama tha se forca tërheqesë e kryetares së LSI ndaj Lulzim Bashës në mënyrën sesi po e drejton opozitën aktuale, është e dukshme. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...