SHBA dhe BE kërkuan arrestimin e Metës dhe Berishës? Flet për herë të parë Edi Rama

Në një intervistë për TV Klan, kryeministri Rama ka folur për situatën politike në vend,  letrën e Adriatik Llallës drejtuar Kongresit Amerikan si dhe për deklaratën e Berishës se Romana Vlahutin i kërkoi Adriatik Llallës, arrestimin e tij.

Gjatë intervistës Rama tha se nuk i beson letrës së Adriatik Llallës drejtuar Kongresit amerikan se Donald Lu i kërkoi arrestimin e Ilir Metës në vitin 2015.

Mes këtyre shqiptarëve që përmendët dhe amerikanit, unë besoj Donald Lu” u shpreh Rama në intervistën për gazetaren Elja Zotka.

I pyetur për deklaratën e Berishës se Romana Vlahutin i kërkoi Adriatik Llallës, arrestimin e tij, Rama u shpreh:

“Mes gjithë këtyre shqiptarëve që përmendët dhe kroates, unë besoj Romana Vlahutin”.

Më tej duke folur për opozitën Rama tha se forca tërheqesë e kryetares së LSI ndaj Lulzim Bashës në mënyrën sesi po e drejton opozitën aktuale, është e dukshme. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “SHBA dhe BE kërkuan arrestimin e Metës dhe Berishës? Flet për herë të parë Edi Rama”

 1. Abdyl Peja says:

  dhe ti i mbrojte? o bandit dilerantnarkotik

  ti je per vete per tu arrestuar dhe t’na shpjegosh ku i gjete paret per Bunkerin?

  1. Aleanca PD-lesheli says:

   Po ty mos ta kurdis gje trurin saliu apo Monalikja?
   Puna eshte se edhe po ta shpjegoj Edi financat e Bunkerit truri yt i vockel nuk kupton gje se eshte programu nga Sal Vicitoli.

  2. Gjergj Kastrioti says:

   Po mor tru shkulur po e kerkuan arrestimin e ketyre krimineleve te shqiperise sali-e Ilir meta Po ti more lepur cpo ben per ti arrestuar na thuaj.???? Apo i merr urdhrat nga shefi yt islamik erdogan ??? ik more shlavare turku se eshte turp qe je dhe i krishtere ti more Kryeminister kallamishtesh. Ti dhe kur shkon ne WC per te dhjere duhet te marresh lejen e sulltanit te anadollit erdogan se bytha sta mban pa lejen e tij. ysht korrak frikacak se na zhgenjeve te tereve na e ke kthyer shqiperine si Tadjikistan arabistan.!!!

 2. Demi Nuries says:

  Zoti Dyl Kanella , lekët Rama , i ka gjet se ja la ai kodoshi tjetër që voton Ti, Salusho Berisha Me Nanot që qeverisën , dhe ti vje me i majtë hison .
  Dylo…mos i bje gërrnetës kot…se të gjithë politkanët janë njësoj..dhe mos e majë kanarin nga njona onë…se hec shtremeët mësnej..

 3. TIM-ONIERI → KARI-KATURIST says:

  Unë Lulin e kam Shok
  Byrekun e bëjmë bashkë
  Vjedhjet i bënim tok.
  Unë Lulit i jap plot 14 milionë
  Dhe Unë e mbaj Timonin përgjithmonë.
  ———————————————————
  Unë Liken e kisha Shok
  Byrekun e bënim bashkë
  Koncesionet i ndanim tok.
  Unë Liken ia u bëra President
  Dhe Unë e mbaj Timonin në këtë Vend.
  ———————————————————

  1. Aleanca PD-lesheli says:

   Vicitolistet kane fillu edhe me bo vjersha tani…

 4. alphade says:

  Ju ,zoterinj jeni te gjithe te korruptuar prandaj mbroni njeri-tjetrin
  Ato qe beni ne parlament jane thjeshte nje teater komede per te mash-
  truar fakiret shqipare . “Delet shqiotare” u genjyen nje here me Tosin
  e Thanasit dhe Berishen e Vicidolit, kur pasi mbaroi “komedia me 4
  akte” ,na doli se Berisha dhe Tosi na ishin miq te “zemres”, i shterngu-
  an duart njeri tjetrit ne sy te botes dhe ” delet” shtangen dhe bene
  pyetjen : C’behet keshtu” ??? Tosi i henger ca vite ” burg” me pula te
  pjekura e raki e wisky ,mbase edhe “dicka”tjeter. Kjo pervoje duhet t’i
  bente shqiptaret te nxirrnin mesime,por jo ! Jo, akoma besojne te po-
  litikanet dhe poziten e opoziten reale. Ne fakt eshte nje loje e neve-
  riteshme. Sa paradoksal e kemi kryeqeveritarin ! Indiret mbron te
  “Pambrojjturit !!!

 5. selvia says:

  PO O PALLE QE NA VUNE KRYEHAJDUTIN PRESIDENT,SI DUKET U NISE NGA FJALA QE THOTE POPULLI “ILIR FLORIRI “.

 6. "BOHOTINA" says:

  Komentuesit kane te drejte. Kur je vete i ndershem ke force te godasesh te keqen. E kunderta eshte kur je lyer e zhyer ne batakun e korrupsionit edhe vete, nuk ke takat te vendosesh gjendjen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *