Sulmet në Siri ndaj regjimit të Assad, ja qëndrimi zyrtar i Shqipërisë

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka përshëndetur sulmin ushtarak në Siri duke deklaruar se Shqipëria mbështet plotësisht aleatët.

Kreu i shtetit shton se “mbeshtesim vendosmerine e Presidentit Trump ne mbrojtje te jeteve te njerezve”

“Mbeshtesim nderhyrjen ushtarake te SHBA, Frances e Britanise ndaj arsenalit kimik te regjimit kriminal te Asadit.

Jemi ne krah te aleateve tane dhe mbeshtesim vendosmerine e Presidentit Trump ne mbrojtje te jeteve te njerezve, te te drejtave te njeriut dhe te cdo veprimi i cili jo vetem ndeshkon akte barbare por krijon me shume siguri dhe stabilitet ne mbare boten,” tha Meta. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Sulmet në Siri ndaj regjimit të Assad, ja qëndrimi zyrtar i Shqipërisë”

 1. undefined says:

  ku jane provat!
  me shume ka prova qe ti ke vjedhur shqiperine sesa
  qe asadi perdori arme kimike kur nuk kishte fare nevoje ta bente sepse po fitonte

 2. undefined says:

  ku jane provat!
  me shume ka prova qe ti ke vjedhur shqiperine sesa
  qe asadi perdori arme kimike kur nuk kishte fare nevoje ta bente sepse po fitonte
  he pra

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *