U kap me kokainë, deputeti i PD-së mbrojtje djalit të Sali Lushajt: Rama hakmarrës, ka hall se ja rrënon figurën tek rinia

Deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi, i ka dalë në mbrojtje këngëtarit Arkimed Lushaj i cili u kap duke konsumuar lëndë narkotike dhe me një sasi pluhur të bardhë të dyshuar si kokainë.

Boçi i ka dalë në mbrojtje këngëngëtarit i njohur ndryshe me emrin e artit “Stresi” duke nënvizuar se kjo është një hakmarrje e kryeministrit Edi Rama ndaj tij pasi e ka kritikuar publikisht.

Demokrati, në mbrojtjen që i bën personit të ndaluar, shton se shefi i qeverisë e ka personale me reperin pasi nuk do që ky i fundit t’i rrënojë imazhin tek rinia.

Ndërkohë, nga ana tjetër vetë Lushaj ka pranuar që ishte duke konsumuar lëndë narkotike dhe se drogën e kishte për konsumim vetjak.

“Stresi i Ramës quhet STRESI

Jo në një rast këngëtari i njohur e ka sfiduar Ramën.

Njëherë me arratisje. Shpesh me deklarata thumbuese e të drejpërdrejta.

Rama e di mirë që ato ndikojnë shumë në rrënimin e figurës së tij tek rinia.
Prandaj nuk është fare i qetë për këtë.

Megjithëse Rama ka bërë shpesh ndaj Stresit “të padëgjuarin”, atë hakmarrësin e vogël që i gëlon në shpirt e ka aktivizuar gjithmonë dhe stresi i është shtuar.
I akuzoi të atin vetëm para pak ditësh, në kazanët e tij, se ishte organizator në protestën e Kukësit dhe tani godet vetë këngëtarin.

Angazhoi forcat speciale, agjentët, policinë, sejmenët e soj e sorollop, m.q.s Stresi siç e ka pranuar dhe vetë si artist që është, e bënte ndonjë vizë me raste festash, vetëm e vetëm ta arrestonte.

Unë habitem si nuk organizon po kaq forca me kap ato që e fusin kokainën në Shqipëri dhe që e shpërndajnë.

Sa për përdoruesit, nuk po bëj moralistin, nuk jam dakort me atë çka ato bëjnë.
Por ama përdoruesi më zyrtar në vendin tonë që dihet dhe botërisht është vetë kryeministri.

Por ky nuk ndalohet e arrestohet nga “policët”.

Ky nderohet!????

Po e them këtë që mos më akuzojnë pastaj për moskallzim krimi, siç ja bënë dhe Stresit”, shkruan Boçi në rrjetin social Facebook. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

42 komente në “U kap me kokainë, deputeti i PD-së mbrojtje djalit të Sali Lushajt: Rama hakmarrës, ka hall se ja rrënon figurën tek rinia”

 1. Toni says:

  Kta paskan dal jasht cdo shine!!

  Politikan jan kta?!

  1. Harilla says:

   Na ngrenç mutin o Boçi muti.Jo more jo! shpifni sa te doni,Edi Rames t’i rruani koqet se nuk kini per t’a rrzuar kurren e kurres.Ate, kane votuar njemiljon shqipetare, dhe ka vulen e fitores nga populli.Pd-ke dhe lsi po punon kundra interesave te popullit,por nuk po le edhe qeverin te punoi per popullin.Kete e kuptojme te gjithe,dhe do ta merni vesh mire ju te kutia e votimit, se sa rende do ndeshkoheni.

  2. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


   Rrugë të bujur
   paska Stresi
   bashkë me shpirtin
   i del vesi.

  3. NGA MEMEDHEU says:

   O BUCI. PO NE CILIN VEND TE BOTES KE PARE TI DALESH NE MBROJTJE NJE KOKAIN THITHES. “APO STE BEN PERSHTYPJE TY SE E THITH PERDITE.”

  4. Kujtimi says:

   PD MBRON VETEM KRIMINELET
   JAN VET TE GJITH HAJDUT DHE ATA MBROIN TURP
   PER KETA RUGACE

 2. salem says:

  Ore idiot,ishte apo nuk ishte me droge ai? Prano nje here kete pastaj fol.
  Pastaj akoma vazhdoni me palacolleqet e Saliut ju? C’pune ka Edi Rama ?apo ja coi ai drogen dhe e mashroi,pastaj lajmeroi policet ?! Epo pike e zeze me keta .

 3. Berti says:

  Ish eurosocialisti Luciano Boci mbron drogaxhijte.Ky neokomunist i PD i biri i sekretarit te byrose partise te uzines mekanike te kombinatit metalurgjik , ish spiun i sigurimit mbahet si figure qendrore e PD.
  Ne fakt kjo eshte PD.

 4. Timi says:

  Parti kriminelesh ne mbrojtje te gjithe krimineleve ja kush eshte PeDe-ja hahaha! Policie e prokuroria le te bejne punen e tyre dhe ta cojne ne burg tek Zani Caushi kete malok qe kujton se eshte kengetar…dhe Zani do ja centroje bythen qe ti dale zeri me i bukur.

 5. Tironsi USA says:

  ca palo mileti jane keta berishistet mor jahu,na cane mender bythen,droga,droga,por kur kapet ndonje soj i tyre i dalin ne mbrojtje,o Lucian llapaqeni,keni ndonje fije dinjiteti,apo nuk e njifni fare.

 6. Beny uk says:

  Eshte e pabesueshme qe ne radhet e pd nuk ka asnje objektiv shikoni neser mbas garave te f1 po fitoje ferrari 🏎 eshte dhe fitore e pd po humbi eshte faji i Rames 🤣🤣🤣🤣 o zot prite rrezikun ci ka gjet shqipetaret me kta injorant!

 7. Azio says:

  So pas teje moreBoci,apo me mire Poci eshte me mire te lihen te lire drogaxhinjte,sepse keshtu ka qejf PD?
  Po ti qenke kaush fare more idiot.
  Apo me fal,se ti je kontigjent I veshgjateve te pd qe pellasin diten per shell.
  Mjere sipatizantet e pd kush I perfaqeson ne parlament.Plehra.

 8. Muli says:

  Ky Boci eshte shume tarallak,fajin qe zhgarravina Stresi u kap me droge e paska pas Edi Rama.
  Po mire te gjithe budallejte e ketij vendi tek PD jane mbledhur.

 9. do vijë një ditë says:

  Keta njerez kane mbaruara fare. Qelloni me bajga Luçianon me gjithe zagaret etij. E felliqni rruges se keta paskan mbaruara , jane bere per ne varreza persegjalli. Nga njera “sulmojne” drogen, nga ana tjeter mbrojne perdoruesit e tyre. Shqipetare ngrini koken dhe largohuni nga bastardet.

 10. orli says:

  Konkluzioni:pedeja (pd) eshte nje parti ku therret qameti, nje hale ku dhjesin drogaxhinjet, hajdutet, spiunet e te gjitha regjimeve, agjentet serbo-sllav, budallenjet, te paaftet, servilet, gangsteret e vonuar e celesin e kesaj wc-je e mban kopili e spiuni serb sali vuk berisha.

 11. tir says:

  Luciano kerrici, turp qe del ne mbrojtje nje rrugaci. Ai eshte fytyra jote o Boci fhe e PD-se tende te krimit, Droges. Kush i hapi depot e armeve? Kush i premtoi parate e pastra te Piramidave, kush e beri Getdecin e armeve, kpo 21 Janarin, kush e perligj kurverine ne parlament, kush ., kush. ??? Pika deputetit me gojen sa nje corap.

 12. mik says:

  Deputetet nuk kan ra nga qielli, na i kemi zgjedh, e nuk ka arsye me u habit.
  Nqs Pozita ka ket lloj Opozite, kjo dmth qe as Pozita nuk asht ma e mire, perndryshe, me ke perballet ajo……. me llojin e vet !!

  1. undefined says:

   Jane deputete te emruar jo te zgjedhur .

 13. gjergji says:

  Drugaxhijt ne burg

 14. O loqe! A ke tru ne kok!? Ore a jane mire kta? Ai kapet duke pi mall ky thot Rama e ka inat ja ben kastile! A ka njeri ta zgjidhi kte ekuacion???

 15. Cuku says:

  Pse cuditeni me kete?
  Ky edhe emrin e ka Loqi-ano Boqi,,,,

 16. luciana merr ne mbrojtje cdo person qe i thote lulushiana. mjere elbasani ke ka deputet.

 17. Pushti i UDB-se says:

  Cfar idjoti ! Vetem injorante e kriminele bashke , mund ti
  dalin ne mbrojtje krimit , ore gomar ! Nuk e lani dot
  fytyren me shurren e banditit Sali Lushaj e pjelles se tij !
  Ja , keta jane deputetet “demokrate” !

 18. Moni says:

  Epo Luçi kur ishte pedagod merrte leke, kur dolen dekoderat satelitore dixhitale klononte kartat, pra vidhte. C’te presim nga nje njeri me moral te deformuar? Kthen ne kauze arrestimin e nje llumbashi te droguar.

 19. T.T says:

  Shifni malokun,edhe robat I duken sikur eshte nje lypes,ste tako ty more malok me vesh LA.

 20. Gopisti says:

  Po cfare imazhi mund te jap apo te rrezoje nje rrugac dhe nje i droguar mor derdimen?. Po duket se ju nga i pari te i fundit kini roitur dhe per ju imazhin e kerkoni jo te qyteterimi por te rruga e droga.

 21. Lala says:

  Ka nje fjale te urte greku ose ketu e degjova une te pakten:”Mund ta ve me te gjithe po me injorantet(budallet) jo ,,Mos u lodhni cuna jane injorante , jane budallenje.

 22. SI KA MUNDESI GJITHE BUDALLENJTE NE PD JANE MBLEDHUR.JA DHE KY KOQJA QE NUK KA DY PARE MEND.

 23. fiqiri says:

  E kujt i intereson se kush u kap me droge, vecanerisht dikush qe nuk ka asnje funksion ne ate shtet. Problemi mbetet tek politikanet e shtetaret e rangjeve te ndryshme qe me veprimet apo mosveprimet e tyre e kane mbush Shqiperine me droge skaj me skaj. Nu perben aspak lajm per popullin fukara se nje qytetar i thjeshte qofte dhe i permenduri,u kap me droge. Po ashtu dhe denimi i cilitdo shkelesi ne kete nivel, nuk do ta ndryshoje jetesen e shqiptareve. Apo qellimi i medias atje mbetet vetem lajme, sa me shume lajme per ta larguar gjykimin e te vuajturve nga shkaqet reale te fukarallikut.

 24. Devolliu says:

  Eh po rrugaçi, rrugaçin do ta mbrojë.

 25. Monitor says:

  I paska fut nje pordhe edhe Luciano! Pirdh or mik pirdh! Je i pregatitir! Ke studjuar mire!
  Mire Luli, Sala, sala tjetr e kane vleresue shume. Kane mnajte shenim tek ditaret!
  Luli u buzqesh, Salaz tyja ke perspektiv, Sala i vogeel te ka ofru mbeshtetje. Stresi kish thone se mos je drogachi! Gjithsei bytepirja jote e sotme ishte e shenuar! Te gjithe po studjojne per kundesin e vecante qe tregon pd per drogachinjte! Narkoqeveria nuk po kryen detyren
  Ka ra Stresi mrena. Kerkoni zgjrdhje te parakoheshme! Javes qe vjen edhe ne protest me pjesemarrje alla Sale! Turpi per Ty z. LUCIANO!

 26. I Sakti says:

  More delutet i pd. Mbaje mend si surrat,si muzikant,si kundershtar politik fhe oasi te dale Mistresi nga burgu beje dhenderr se te pelqen shume. Mbase do te dale per hajer.

 27. Lushnjari says:

  Ketij stresit nuk e kupton ku Kari lales qe si rruhet njeriu se je tropojan apo malok.Futi ndonje dacke surratit ketij koke palarit.

 28. Te bardhe nga loqet o koqe says:

  I mungon doza e Prandaj flet Keshtu percart ky koqja tani gruaja jote mund te beje nje pronocim si tendin se askush tjater Mos u merzit se per gruan ja gjejme dermanin me te bardhen e loqeve o koqe ?

 29. Lulka says:

  Moj kasolle ku na mblodhe….. po kaq njerez te ulet qenkan keto te PD qe i dalin ne mbrojtje cdo plere qe shkel ligjin.
  Emagjinoni te Marin pushtetin keto plera .

 30. Roberto says:

  O Luciano qenke budalla komplet.Po kush eshte Stresi qe do renoje figuren e Edi Rames tek rinia?? Po vertet tek cila rini??? Nese kjo rini ka mbetur qe te marre shembull Stresin e Sali Lushes hallall e paste dhe gjynah per te qe e quan veten rini gjithmone kjo sipas teje.Nese kjo rini veretet kerkon te marre shembul nga Stresi vete?? qenka e marre fund komplet.

 31. OooooBooooboooo….!!!..
  — Me menyren , kulturen e te shprehurit ky farsoj burrit MUND TI THUASH GJITH FARE SOI , POR VEC DEPUTET JO.
  — Po chyn Ketu Kryeminisyri i nje vendi me nje “rrjepist:” drogaxhi e idjot . Rrpacak si ky gjen sa te duash more mender deputet.
  — SI DALLAVEREXHIJ QE INI KTHYER SHUMICA JUAJ…. KJO LLOJE NDERHYRJE I DUHET QE TA PERDOORE ” SI I PERSEKUTUAR NGS KRYEMIMISTRI I VENDIT” E PER TE NGRITUR IMAZHIN KY FARE “RREPISTI”, BRENA APO JASHT VENDIT……DUKE PERDORUR DHE EMRIN “DEPUTETI LCIANOO”.!!!….hej ..karagjoza deputet..

 32. Qytetari durrsak says:

  Z. Boci, mbrojtja qe po i ben Z. Lushaj, tregon se “miqesia” ndermjet jush qenka e thelle, intime politikisht dhe ne shpirt, etj. Me siguri, Z. Lushaj e ka “vizituar” shume shpesh Elbasanin, ne shoqerine tende ! Sa poshte ke rene Z. Boci ! Hiqesh edhe si ekspert, me demek, i sistemit arsimor dhe edukativ ne Shqiperi ?!

 33. Vari lesht says:

  SALI LUSHAJ I KA KERKUAT NJE FAVOR KETIJ DEPUTET PARLACO,,,,ME QE JE DEPUTET, SHKRUAJ DY RRESHTA QE TE BEHET AARESTIMI PER MOTIVE POLITIKE,,,MEQE NE JEMI DEMOKRAT BYTHLEPIRSA TE BERISHES, VETEM PER TE PERFITUAR TOKA DHE NDERTIME LOKALESH NÉ GOLEM,,,EDHE PSE JEMI ALPIN ,NE KEMI DHE TOKA NE BREGDET,,,I PLASI RROTA EDI RAMES, KE KY I STRESUMI QE TEREQ TE BARDH NGA MJESI NE DARKE ,,,,,PO DUHET TE QUHESH LUCIANO BOCI QE TE KESH KURAJO DHE TE SHKRUASH KETO PALACOLLEQE,,,SIGURISHT DUHET TE JESH DHE DEPUTET I PD,,,SE PO NUK QE TRAP,ATA TE PD NUK TE AFROJNE,,,MER SHEMBULLIN E MULIT,,, DRU ME PRE,,,,,

 34. Lida says:

  Mos u lodhni me Lucianon ,eshte me kufizime ne intelekt.Eshte servil i peshtire.Ne fillim ishte me rinine socialiste nuk po cante ne kariere e kaloi me PD.I jati ish funksionar i Partise Punes .
  Llogjika e tij eshte sa e pules.
  Mbron drogaxhijte nqse jane te PD dhe pastaj reciton permendesh cfare i thote Basha e Berisha.

 35. dajti says:

  Ore fytyre kale! Nuk ke turp qe mbron nje plehre, drogaxhi vetem se e arrestoi policia e Rames.
  Keshtu kujton se do shtosh vota ore debil!
  Turp te kesh, nje deputet merret me budalleqe, qe as publiku nuk nuk i jep fare rendesi.

 36. titiipotes says:

  Luciana nuk eshte budallaqe…por puna eshte se keshtu DUHET te flasin te gjithe ata qe jane TE PERLYER more shqiptare.d.m.th.eshte pjese e KAZANIT TE BERISHES.mjere ky popull qe rri dhe FLE ndersa PLERAT derdellisin perdite.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *