“Nëna ime po përballet me një sëmundje të vështirë”, reagon Paloka: Rama po bën rolin e viktimës

Deputeti i PD Edi Palpka thotë se Rama lujti rolin e viktimës dje në Vlorë ky bëri publik faktin se nëna e tij, Aneta Rama, po përballet me një sëmundje shumë të vështirë.

Në një postim në facebook Paloka shprehet e kryeministri kur nuk bën dot “të fortin” dhe arrogantin luan rolin e viktimës që të ngjallë meshirën e të tjerëve.

“I turpshem ne cdo akt qe ndermerr…Kur nuk ben dot “te fortin” dhe arrogantin, luan rolin e viktimes qe te ngjalle meshiren e te tjereve.

Per hir te karriges eshte gati te perdore dhe familjen madje dhe duke sajuar situata te paqena sic beri ne emisionin e Eni Vasilit apo dje ne Vlore”- shkruan Paloka në facebook.

Ky reagim i tij erdhi pas fjalës së Ramës në ceremoninë e dorëzimit të titullit “Nderi i Stomatologjisë Shqiptare”, dhënë nga Urdhri i Stomatologut për Aneta Ramën.

Në këtë ceremoni kreu i qeverisë ka shpjeguar arsyen e mungesës së nës së tij në marrjen e këtij titulli, pasi ajo po përballet me një sëmundje shumë të vështirë.

“Urdhri i Stomatologut nderon nënën time, Anetën, e cila e kishte të pamundur të ishte e pranishme, sepse prej disa kohësh është në një përpjekje jo të lehtë, me një sëmundje shumë të vështirë.

Më takon mua që në emër të saj, të falënderoj nga zemra këdo që pati mirësinë të kujtohet për figurën dhe kontributin e saj në këtë fushë, si një ndër gratë e para që shkulën dhëmbët e burrave në Shqipëri”, u shpreh Rama. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

38 komente në ““Nëna ime po përballet me një sëmundje të vështirë”, reagon Paloka: Rama po bën rolin e viktimës”

 1. Kipi i yllit says:

  Po ti ske turp,po episodet qe tregojne per ty,ata qe te rrine afer dhe merresh me orgji me ta,eshte jashte cdo parafytyrimi,si per trajtimin e nenes,si te ish te ish bashkeshortes,e cfare ta zgjatesh me teper me ty,iu jeni turpi i atyre qe ju qendrojne afer dhe ju njohin mire.Te peshtire,kafshe,mostra

  1. Ujku says:

   Ore i pacipë ri urtë se do të nxjerin dokumenta se cfare orgjishe ke berë ne lezhë me rastin zgjedhjeve ne vitin. ..që të urejnë e gjithë bota

   1. Edkari says:

    Urdheri i dentistes?!
    po pse?
    Edi Rama po mundohet qe te bej me emer dhe
    kurven plake.
    dashte ZOTI ardhe nga lart dhe urdheri qe ta
    qeroj se hale eshte.

    1. do vijë një ditë says:

     kurva e sateme, or mut muti qe ngelet te pa shpirt, ore zjarrevenes, hajduter e kriminele. Mjere ajo nene qe ju ka pjelle, mjere ajo toke qe ju mba, mjere Shqiperia per shqiptare te tille, ore plehra qe nuk vleni as per te plehuruar driza. Po mire Rama, more gjakpires, po e ema çfare te ka bere? ajo grua fisnike, por do ta tregoni veten ti e paloqja.

  2. Kujtimi says:

   PALOQE O GOMAR
   SU BERE NJEHERE KERIC
   MALLKUAR QOFSHI
   NE OPOZIT MBECI

  3. Kujtimi says:

   PALOQE O GOMAR
   SU BERE NJEHERE KERIC
   MALLKUAR QOFSHI
   NE OPOZIT MBECI …..

 2. Besua says:

  Po Paloqeka sa I pafytyr qe je qe meresh me nje nene kushdoqofte ajo sa poshte mund.te bjer njeriu cfare poshtersie

 3. Askushi says:

  Ore Paloqe, ore tharlatan, ore pthikopat.
  Qenke me debin sa cte paskam dit.

 4. eli-tiv says:

  ..kane humur arsyen nga etja qe kane per pushtet…Si mund t’ju japesh voten ketij takemi…primitiv deri ne idiotesi ??

 5. arjani says:

  O trap me syzeeeeeeeeeeeeee. Po ku di ti nga ndjenjat njerezore more injorant. Rama ka njemije e nje te zeza por nese mendoni se jeni ju ata qe ngjallni shprese atehere te na marre mortja.. Besoj se do jemi gjalle kur shume prej jush pushta, hajdute, kriminele do mbani pergjegjesi. Si thate ju? Do beni revolucion? E dini kuptimin e revolucionit ju kara?

  “Përmbysje me dhunë e një rendi shoqëror, politik dhe ekonomik që i ka kaluar koha dhe vendosja e një rendi të ri shoqëror, që sjell në fuqi një klasë të re, përparimtare e që zgjidh kontradiktën ndërmjet forcave prodhuese e marrëdhënieve në prodhim”

  Domethene ju jeni klasa e re perparimtare? Ike ore pirdhuuuuuuuuuuuuuuuuuuu..ahahahahhahahahahaha..

 6. Komshiu says:

  Familja e rames o thuthuq ka qene historikisht me kulture, kurse ti dhe familja jote akoma nuk keni mesu me ec o lafarak qe ke 20 vjet vetem gam gam
  Kur bo ti si i fort o padhoka na kap diareja te gjithve nga e qeshmja

 7. Nje e persekutuar says:

  Aman o Paloqe se me vjen per te vjelle. Boll me me keto komente qe te ulin nivelin ne zero.

 8. Loreta says:

  Terboheni ju palacot e PD-se se njerezit marrin vesh se Zonja Aneta Rama paska qene nje nder te parat stomatologe ne Shqiperi dhe i behen nderimet per kete. Terboheni se Rama vjen nga nje familje e vjeter qytetare dhe intelektualesh dhe ju si pa identitet qe jeni e quani viktimizim te shkruaje dhembjen e tij per nenen e semure. Ju jeni rrace kafshesh, pa ndjenja, kriminele, hajdute, rrace bracash, e keni si lejtmotiv “do tua ngrijme buzqeshjen ne buze”- prandaj qytetaret shqiptar u kane ndeshkuar kaq rende.
  Rama frikacak? Pse ju e njihni vehten per burra? A jeni ju palacot qe nga i pari e deri tek i fundit jeni te denuar per shpifje?
  A ka ves me te keq per nje njeri se sa shpifja?
  Rama eshte me i forte se te gjith ju rrugacet e PD te marre se bashku se ka 1 milion njerez me vehte.
  Turp qe merreni me pjestaret e familjeve te kundershtareve.

  1. pompisti says:

   Grun e pare ta shkerdhyen edhe qente o paloqe, kete te dyten po ta shkerdhen Beni.

 9. Timi says:

  Thuthuqi po behet thithuq…o paloq o idiot shko ha pilafin ose petsheshin se vetem per ate je dhe po ja thith berishrs edhe tani je pleqeri per pak pilaf spo pershesh. Lere aRamen se ai eshte kategori tjeter…ti me pilaf e oershesh do vite drite te arrish nivelin e kategorise ku eshte Rama….ha petshesh ha…thithuq!

 10. tur asllani says:

  Paloka eshte i pa cipe eshte nje rrugac ordiner nje turp i madh qe ai perfaqson rolin e deputetit ! Nje maskara, qe i ka errur syte urrejtja per Edi Ramen kalon cakun e arsyes me njerezore qe mund te kete nje qenie njerezore sot ne shekullin 21 . Rama eshte shume korrekt dhe aty nuk ka asnje ” rol” viktime, mor Palok Gomari me dy vesh te gjata !

 11. h says:

  Duket qarte se e ka infektuar berisha me idiotesi bajate.
  Edhe për budallalliqe nuk janë të zotët ti bëjnë me mendjen e vet,
  mendoni mençurirat.
  Etja dhe kujtimi i pushtetit i ka errësuar sytë.Nuk dinë më ku të kapen.
  I ligu kerkon sebep me u grindur ,edhe ku eshte e qartë se nuk ka kapet.

 12. Shvejk says:

  Paloka dhe tere krimbat e bandes PD, nuk urrejne Ramen, urrejne tere ata qe zgjodhen Ramen. Urrejne tere popullin qe Rama perfaqeson, por si frikacake e te pabese sulmojne Ramen, a thua se Rama u ngjit vete aty ku eshte pa voten e popullit. PD nje grup horrash qe nuk ka besuar kurre te vota e lire ka vendosur me ne fund te helmoje veten si akrepi i rrethuar nga zjarri. Nuk e kane patur kurre me vete as voten e as respektin e popullit, prandaj urrejne popullin dhe Ramen te zgjedhurin me vote te lire. Dhe medemek PD na qenka partia qe na solli demokracine??

  1. Tahyp Lala says:

   More thapathuq muti. Si nuk i ngjave pak babes,dajes apo gopit te sateme. Kur ben dhe ti mo te fortin mos ngelte burre ne kembe.

 13. Franci says:

  Ti o plehre nuk mund te ironizosh dhimbjet e te tjereve, o funderrine.
  Se ty te ka denuar zoti o thuthuq !
  Pthe pethgojon te thjeret o dhugac.

 14. Mergimtari says:

  O i pa fytyre,o thuthuq i peshtire,o Hale,o mi gjirizi, mbylle ate kamare se na ben te vjellim.

 15. xoni says:

  Na plasi trapi,rrac miti ,pse po na vje keq per ty mor alabak ordiner.

 16. FIX316 says:

  Paloka-idiot!..Asnjerit nuk i lejohet te tallet me dhimbje te tilla njerezore .As me dhimbje te Rames,as me dhimbje te Berishes,Bashes,Metes,Kryemadhit,…e kujtdo tjeter,cilido qofte ai.Thjesht:Nuk je njeri.Duhet te shkosh ne…stalle.!

 17. F. K says:

  Faktikisht paloqja po thotë një të vërtetë, ku ka rast me të mire se nëna e sëmurë për të tërhequr vëmendjen nga disa tema të dështuara nga qeveria rama, si p. sh vettingu i pafund, rruga e kombit, papunësia, emigrimi i popullatës, varfëria, dështimet në politikën e jashtme, shëndetësia falas. Janë pikërisht keto detaje që I japin hov paloqes me shokë

 18. Kali says:

  Kur do behesh njeri o PALOQE.Ke hyre dhe do dalesh nga parlamenti Paloqe.Injorant ndyresire i pa shpirt.Nuk di me çfare te te krahasoj se edhe Gomar se ke hake ,Kam frike se ofendoj Gomarin.

 19. Ola says:

  Epo maskarallek me te madh nuk ka ku te veje.Palokes i thuash maskara eshte pak atij cdo epitet ti vesh e ka hak.

 20. Ilir says:

  Kafshe idiot ineveritshem asgje numane cfare te mbjellesh do te korresh

 21. kasem gahinji says:

  se pari, paloka nuk eshte njeri,eshte kafshe.orgjite per te cilat akuzohet jane lirim i instiktit shtazor.se dyti ,jo per te gjithae ka fajin nje kafshe tjeter specie.paloka ka qene i infektuar dhei cekuilibruar qe para se te behej pjestar i kopese se saliut.sa per shkolle dhe intelegjence eshte nen nivelin e gomarit.doni ta provoni?ne nje shteg te ngushte vini perballe nje njeridhe nje gomar,normalisht njeriu i hap rrugen gomarit.po te vesh paloken,do hape rrugen gomari.

 22. Cuku says:

  Po kur ben cubin dhe ky Paloqja,te vjen te dhjesesh Paloqen mbi koke,,
  Ore thuthuq muti,po frike keni juve ore mut se po ju vjen radha per tek vendi
  Rama ty te merr aq seriozisht sa c merret seriozisht dhe « genci »
  E kupton c.d.m.th.« genci »
  E kupton besoj se ashtu je ti si « genci»
  Fytyre mut ,plere ,
  Turp per P.D. te kete njerez me kete nivel ,,kur ka plot vajza dhe djem te mrekullushem,,,,,

 23. Vasil bitri says:

  Burre ma i shkerthyer i poshter i pabese se paloka nuk ka. Te merresh me nenat eshte poshtersi. Zoti te mallkofte o kafshe paloka. Ta shkruajta mbiemrin me te vogel se mbiemrat e kafsheve shkruhet me te vogla. Mos u merr me nenat o pleh i shekullit. Te mallkofshin vuajtjet e nenave

 24. gopisti says:

  Po ku dine bastardet e kafshet se cdo te thote nene , qe te ka sjelle ne jete. Po si eshte e mundur qe ne ate parti jane mbledhur gjithe jshteaitja e kombit?. paloqet jane kafshe pylli e nuk kane te bejne fare me njerezillekun. Nuk te shaj nga prinderit sepse as ata nuk e deshironin te lindnin nje thuthuq idjot si ty, por te uroj per te miren tende e te gjitheve , te rente ne koke nje semundje e rende.

 25. Devolliu says:

  Ky thuthuq Paloqja, bashkë me atë Nul Mokën e zbritur nga pyjet, janë qentë me agresivë të Saliut.

 26. Likja says:

  Per njerzit e ndyr e pamoral edhe dashuria per nenen eshte frike. Dhe nga kush, nga nje kumarxhi e b… q.. si paloqja.

 27. Life is game says:

  Ky paloka pi i ziu dhe pasyaj ka lasetern ne koke qe i thote dil ne tv dhe keputja kot, por kujdes me te madh ja kushton fantazise se semure dhe manise qe Luli dhe Sala ta dine qe ai po flete per dite kunder ER. I zgjuar! Edhe i tregon 2 B qe ai punon nste e dite per PD dhe nga kjo pra nuk pi. Kot e ka ! Njerrezoty see duan fare! E dine qe eshte servil kampion!
  Sa her flete vetem votues i ulen PD. Sepse flete gomarrlliqe! Xhanem nuk eshte vetem ! E pate djr ish- eiurosocialistern e vjeeter L. BOCI qe i doli ne krah drogaxhiut A.Lushaj! vetem e vetem qe ta merrte vesdh SB.
  Luciano ke fitu pike tek SB, por ja fute PD sa krahu! Luciano edhe sot jane arrestu ca djem shqiptar, por shqiptar te thjeshte dhe te pamposhtur. Pse s’del PD ti mbroj! Apo kishe perdonale! Ptu parti ledhi, mbron drogaxhinjte ( keqeardhje per varesine e tyre!) Dhe te cane B….gjithe diten. Abuzues dhe ….

 28. tir says:

  Palok thuthaqi Kujton se nenat shqiptare jane si nena e tij ,qe sigurisht kete pjelle te ndyre e ka me serbin e Sheqeres se Saliut . Shpirt zinj ne ekstrem , Palok&Berishe , qe i gezohen vdekjes se shqiptareve duhet te cregjistrohen per se gjalli nga gjendja civile shqiptare: Ata jane Karaxhic. U shofshin me fare e fis kush kenaqet me semundjen e dhimbjen e tjetrit.

 29. vathi says:

  paloqe ,si qen qe je e nuhat humbjen e radhes,zagar qe mirresh me te smuret dhe ben politike…zagar rrugesh…

 30. LALA says:

  o burr kurve edhe te nena hyn ti o kurve po ajo qe te lindi ty o pjell e keqe nuk eshte nen.leri nenat mos i zer ne goj se ben mekat

 31. s o r g e says:

  Ti o eddi je nje palo burre i neveritshem me dukesh si nje palaco cirku kur merr ekranin e tv me e hedh kunder qeverise O palace merre pushtetin me zgjedhje jo me leninizem diktatorjal me dhune ku ke pare ti ne demokraci marrje pushteti me dhune ty duhet me te var ne litar att e ke vendin o hajdut ti ecen si ben i cartoni. Ne rade te pare te mungon edukata.
  Nuk te ven turp kur merresh edhe me nenen e kundershtarit politik duke e quarter justifikim te tij Dije nje gje se je nje plesht para tij nuk te llogarit aspak.
  Rri urte meru me punte qe te takojne se ashtu behesh i mire.
  Lej rahat nenat tona shiko andej nga e jotja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *