Vasili: Ramës ju qep goja për bombardimet në Siri, se në SHBA drejton Trump dhe jo Sorosi

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ka ironizuar kryeministrin Rama, i cili sipas tij nuk ka bërë asnjë koment për bombardimet në Siri.

Përmes një postimi në Facebook, Vasili shkruan se “Kryeministri që komenton çdo budallëk të mundshëm me të gjithë fuqinë e mundshme dhe me të gjithë cektësinë e mundshme, ka qepur gojën për bombardimet, që SHBA udhëhoqi në Siri”.

Postimi i plotë

Kryeministri qep gojen per bombardimet ne Siri sepse ne Amerike drejton Trump dhe jo Sorrosi.

Kryeministri qe komenton cdo budallek te mundshem me te gjithe fuqine e mundshme dhe me te gjithe cektesine e mundshme, ka qepur gojen per bombardimet, qe SHBA udhehoqi ne Siri.

Sigurisht per kryeministrin, qe urren presidentin Trump fjalet nuk i dalin nga goja sepse Trump po udheheq nje aksion te nivelit boteror per goditjen e diktaturave gjakatare dhe vecanerisht ne Siri.

Turp per kryeministrin qe i kundervihet amerikes dhe shqiptareve duke heshtur.

Fol kryeminister, boll u frike; per te miren e njerezimit Ameriken e drejton Trump jo Sorrosi. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

24 komente në “Vasili: Ramës ju qep goja për bombardimet në Siri, se në SHBA drejton Trump dhe jo Sorosi”

 1. USA says:

  Injorant i neveritshem vemje e Saliut , edhe Vasiliqise dhe Tritan Shehut ja u paska qire grate Sali Serbi, thuani pastai se Saliu spaka cene Karec

  1. korçari says:

   Vasili je bere me keq se Kaçi i Zi ke filluar te grindesh dhe me mizat,kujdes se mesa duket je me Alzajmer dhe mblidh mendjen ne pleqeri se nuk ke kohe te lash turpet dhe gjynahet po shndrohesh ne plehre qe qelb gjitheçka…

 2. Cuku says:

  Boooooo!
  Doli ky boleja plak,,,
  Gazeta ha ky muti ,qe nuk ngeli nje dite pa ngrene mut,,,,,
  O Vasil ,o servil ,shiko llastikun e brekeve te Likes.dhe Mones ,se mos ju keputet
  Me plak budalle nuk ka,,,,

 3. NjeQytetarOptimist says:

  Foli dhe fosili shkolleshumti the breket tek gjunjt punepakti. Po behet dipllomat nderkombetar.. Pa jetuar nje dite ne Amerike I kupton gjerat si funksjonojn. Se di qe me pare kane bashkepunuar ne biznese dhe do bejne biznese.. Dhe kur ke interes biznesesh, nuk I djeg urat.. Por ti I di gjerat je shumeshkollog.. Trap me zile..

 4. Tes says:

  Ky Vasili sikur nuk ka pune tjeter por ri tere diten ne facebook.Qe Sorosi perkrah Ramen kete e dime por qe Trampi qenka me LSI kete nuk e kisha ditur ha ha ha ..kete analize vetem Vasili mund ta beje ose nga injoranca ose behet injorant por me e keqja eshte se mendon qe qytetaret i han keto idiotsi qe thote Skifter Vasili.

 5. Diamond says:

  Hajde koment hajde…..ky eshte ai shkolleshumi?
  E mjera Shqiperi ,e mjera ti….nuk kane fund mul nokat. Kur mendon qe ky ka qene dhe minister….imagjino ushtaret e tyre . Lesh e li parti.
  O idiot . Dje MJ e Shqiperise u prononcua per sulmet nn Siri mesa lexova.
  Paska sulmuar Trumpi thote bolja. Kane kryer goditje me raketa kunder regjimit te Assadit tre shtete: Usa Franca dhe Brtania e madhe.
  Se kuptoj pse i qenka mbyllur goja Edi Rames a thua se Km i Shqiperise qenka aleat i Assadit.
  Ne fund te muajit eshte i ftuar per tu takuar me Merkelin apo harrova…i ka bere bllokade Voltana ne Shkoder dhe Merkeli se paska marre vesh

 6. Milan says:

  E beri presidenti jot o kok loqe

 7. Qe je gomar si politikan dhe si njeri, kete e di gjithe sa ka mbetur ne LSI, ne fakt ne °KOOPERATIVA-PRIVATE META&KRYEMADHI°. Ti Petrit Vasili dhe Ylli Manjani jeni papagallet e Kooperatives-Private Meta&Kryemadhi LSI, qe jo larg do “shijoni” frytet e Reformes ne Drejtesi, qe ju te gjithe si Kooperative me 19-anetare Kryesie (Deputete) do habiteni per fundin e ciftit Kryetare Kooperative dhe jo pak nga Ju servileve, llapaqeneve, hajduteve, kudo ishit Ministra. Sa per Edi Ramen vazhdoni hani MUT papushim cdo here qe ju merr “uria”, se Ai vertete ka do gabime ne punen e tij, por nuk eshte si Ju filo-Sllave Ruso-Serb e Greke njekohesisht, te Kooperatives si dhive LSI dhe Fermes se derrave PD, gje te cilen e di mire dhe Trump dhe stafi i tij…

 8. N.VJOSA says:

  O Petro mendjeshumi,
  Po ja , pershendete ti dhe pershendetur e kemi te gjithe!…
  A Servil i pafytyrë! Ramen me Trumpin!….
  Çilja, more Çilja,
  Që kthehet nga është Bilja…!

 9. N.V. says:

  Foli Ministri Jashtëm në emër të Qeverisë,
  O Vasil Pyka!…

 10. timo says:

  Vasillaq je bërë si mizë kali, për veç të tjerash…

 11. Foli dhe ky i ngrituri nga varri. Se kush dreqin i kerkon mendim ketij koke loqes vetem baxhella duhet ta dije.

 12. gimi says:

  O Vasili , në vënd të trurit ,perëndia të paska dhënë mut te zi sic ke shpirtin dhe pamjen. S’ja vlen të merresh më me ty.

 13. Vl says:

  Vasilis je i modh, ja keni kalu dhe portokallis. Sa her jam i merzitur, lexoj nganje trapllik tuajin e dhihem tu qesh

 14. LORA says:

  O shkolleshumi pune-hic,,,mos u ndal ne publikimet e diarrese tende mendore;qe nepermjet saj edhe me hajvanet te mund te kuptojne se sa e rende ishte per Shqiperine kostua e mandatit 2013-2017, ne koalicinin e detyrushem me lesh-e-line.

 15. Tarrasi says:

  Po qe je kar e dine te gjithe,po qe je me zile tani po e marrin vesh,o unuk i L.E.Sh.I~T,po si nuk te vjen turp,o numror topi,je ba lolo kreijt qe me pare te flet bytha se goja,ju nuk dini se ku jeni dhe cfare kerkoni,po can trapin njeri ne Amerike per ju,po kush u a ven pullen juve

 16. Miri says:

  Keq na vjen o Tito, te ka zen halli ne pleqni te thelle, do sdo do dalesh te pellasesh se ske rruge tjeter.
  Dhe sa i shemtuar je o bur i dheut.

 17. Lumi A says:

  Vasillaqi muhhhhhhhh I thirrnin lopet dikur ne lushnje. Ham ham, mjau mjau, beh beh, cjiu cjiu…po fotot e Luan Rames me Vladmir Putinin nuk te kujtojne diqka ty o shkolle shumti? ik e lepija asaj baxhelles me fetyre bulldogi tani. Plak I ndyre.

 18. Zani says:

  Vasil nuke ke nevoje te besh me komente ne gazet apo rrjete sociale je komplet I zbuluar, je 100% ne funksion te familjes presidenciale nuk te rruhet as te qethet per electoratin qe te ka votuar, ke dale jashte çdo funksioni. Tani ke ngel ti mona the manjani, mund to kthehet edhe likja neqoftese do mbijetoni.

 19. emigranti says:

  Llogjike feminore.
  Sorosi vepron ne mbeshtetje te qeverise amerikane.
  Politikanet tane duhet te mendojne me shume ne interes te Shqiperise.
  Mjafton deklarata e Min. Jashtme, dhe Ju mjaft me keto servilizma idiote per te cilat nuk ka nevoje Amerika.
  Jemi shtet mjaft i vogel dhe pa peshe per te zgjidhur ceshtje te medha te veshtira per tu zgjidhur edhe nga shtetet me te fuqishme.

 20. Iliriani says:

  Kaq budalla qenka ky idioti qe hiqet shkolleshume sa edhe nje njeri me pake klase shkolle e kupton se ne ato qe shkruan eshte llogjika e nje femije e mendoni qe ka qene edhe minister qe me trute qe ka ka bere vrima ne uje O gomar qeveria ka nje minister te jashtem qe pershendeti aieatet per sulmin ,pastaj ti ne rregull je se per partine tende pershendeti presidenti qe sipas teje nuk ka folur ai ne emer te kombit ????!!!!ti akoma kryetare kini?? Si kryetar u ngryse e su gedhive edhe kete tjeter lloj kryetari e ndrite a nuk e kupton qe nuk je per asgje jo no je vetem te bejne gallate njerzit me ty per kete po l

 21. neseba says:

  Petrit, je një politikan i dështuar!

 22. Ed says:

  O Peco delli! Jo te gjithe kane nevoje t’i servilosen Trapit ( dmth Amerikes ) qe tu haroje ndonje dosje qe pret ne sirtater e FBI.

Lini një Përgjigje te Ed Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *