Avokati i Adriatik Llallës: S’ka si të arrestohet, ndaj tij nuk ka nisur asnjë procedim penal

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Avokati i Adriatik Llallës, Sokol Hazizaj, thotë se ndaj këtij të fundit nuk ka nisur asnjë procedim penal.

Mbi ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla nuk ka asnjë procedim penal të regjistruar në asnjë nga Prokuroritë e Republikës”, tha Hazizaj për TemA.

Gjë që në fakt nuk është e vërtetë, pasi Prokuroria e Durrësit ka nisur prej kohësh hetimet ndaj tij.

I pyetur për aludimet se Llalla do të arrestohet, ai tha:

Unë nuk di ç’të them për lajmet që dalin.

Si përfaqësues ligjor i z. Llalla mund të deklaroj qartësisht se nuk është regjistruar asnjë procedim qoftë penal qoftë jo penal ndaj tij”.

Ditët e fundit portalet e afërta me PD-në dhe LSI-në kanë shkruajtur se Llalla do të arrestohet brenda së martës.

Atoj e kanë paralajmëruar arrestimin e tij, jo për shkak të përfshirjes në veprimtari të dyshuara korruptive, por si hakmarrje të ambasadorit amerikan në Tiranë, Donald Lu, për të treguar kështu, se këtu drejtësia do të vazhdojë të bëhet me urdhra nga lart.(TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

19 komente në “Avokati i Adriatik Llallës: S’ka si të arrestohet, ndaj tij nuk ka nisur asnjë procedim penal”

 1. Koba says:

  cfare avokati eshte ky mor Aman.? Po pse pak jane deklaratat amerikane per kete Kopuk Dhalle.???

  1. Edkari says:

   E ka sajuar Donald Lu-ja me Edi Ramen.

   1. Bunkeri dhe Dhalla says:

    Avukati ka te drejte po shqiptaret jane mesuar me thashetheme dhe gjyqe kafenesh apo kazanesh.

    Tahirin e harruan ashtu si Fullanin e Imamin.Lol?

   2. Ura says:

    O edkaro(sali bersha ) po akoma k… Edit ngele ti plakë matufë

 2. H says:

  Nuk ka nis por duhet të nisi urgjentisht para se të zhduki vjedhjet.

 3. do vijë një ditë says:

  POr jo vetem kaq; paska marre avokat, po perse kur e ndien veten te qete?! 150 mije euro per te transferuar prokurorin qe te mos arrestohej krimineli ! Thoni jane pak, veç te tjerave qe nuk i dime akoma. Ky qene ka shkaterruar Shqiperine me punen e tij ashtu si Fullani qe shkaterroi Shqiperine me parate. Kush eshte kryekrimineli? Kryekrimineli eshte Sali Berisha. Mezi presim diten qe te vendoset para hekurave dhe te japi llogari duke u sekuestruar edhe te gjithe pasurine dhe parate. Ku i gjeten keta ne vërë të tëmave, kur ne vitet -90-te ishim te barabarte? I gjeten me vrasje, me vjedhje me tradheti. Hape porten, roje, se po vijne.

  1. adi says:

   do vije nje dite qe edhe ti te kuptosh ndonje , mgjth nuk kam shume besim
   kur te arish te kuptosh dhe te ndash genjeshtarat e gazetave dhe propaganden nga e verteta do kuptosh se sa shume kane tallur trapin me ty dhe ca te tjere si ti.
   vetem nje fakt
   personi qe ne teleofon mburej se kishte pagauar 150.000 euro prolurorin, ne fakt u denua me 15 vjet burg.
   tani ti si i zgjuar qe je si mendon
   ka paguar vertet 150.000 euro ????
   apo thjesht tallin trapin gazetat me njerezine perfshire dhe ty.

 4. LOKU says:

  Sokol, ke malore te madhe perpara ,kujdes se pas saj fshihet gremine .

 5. Ha says:

  E shikoni?Nuk ka asnje procedim penal per Llallen.Atherre ca mutin na genjejn neve?Ai eshte me i koruptuari por eshte dhe mjeshter per ti rrrgulluar gjerat qe asnje heturs nuk i zbulon dote.Lalla ka perte shpetur paq dhti haj gezuar ate qe ka vjedhur.

 6. taraboshi says:

  Te kem qene une prokuror i pergjithshem e te marr avokat jo ne asnje menyre nuk e beje sepse te qenit prokuror i pergjithshem presupozon qe ligjet i njeh ne maje te gishtave siç e perdorim kete shprehje ne shkoder , kjo tregon qe ky me te vertete paska qene bylmez dhe e ka kap per hunde Berisha .

  1. Sit back and relaks says:

   Po te lexoje pak me shume e te llomotisje me pak nga taraboshi do ishe bere taraploti. Avokati i Trump psh i vene nen hetim nga fbi-ja ka marre avokat per ta perfaqesuar, kjo nuk do te thote qe ai nuk i njeh ligjet por thjesht ka caktuar nje person per ta perfaqesuar ligjerisht duke i kursyer vetes kohe dhe mundim nderkohe qe merret me pune te tjera te tijat. Avokati nuk merr asnje vendim pa dijenine e klientit dhe aprovimin e tij keshtu qe edhe avokati i llalles te jesh i sigurte qe konsultohet me llallen shume shpesh. Gjithsesi kur shkrepin bosh gazetaret e meros me gjithe meron pse mos shkrepi bosh dhe taraboshi.

  2. Sit back and relaks says:

   Po te lexoje pak me shume e te llomotisje me pak nga taraboshi do ishe bere taraploti. Avokati i Trump psh i vene nen hetim nga fbi-ja ka marre avokat per ta perfaqesuar, kjo nuk do te thote qe ai nuk i njeh ligjet por thjesht ka caktuar nje person per ta perfaqesuar ligjerisht duke i kursyer vetes kohe dhe mundim nderkohe qe merret me pune te tjera te tijat. Avokati nuk merr asnje vendim pa dijenine e klientit dhe aprovimin e tij keshtu qe edhe avokati i llalles te jesh i sigurte qe konsultohet me llallen shume shpesh. Gjithsesi kur shkrepin bosh gazetaret e meros me gjithe meron pse mos shkrepi bosh dhe taraboshi..

 7. Nili says:

  PO pse cuditesh ti more avokat… paske nisur memo dhe nuk te kane kthyer pergjigje… mos more… po pse ka kthyer ndonjehere pergjigje ai klienti yt palla ne kohe te vet… a kane zbatuar vartesit e tij kodin e procedures penale?? ca do besh do pesosh.. llalla, palla dhe te gjitha vemjet qe do i shkojne nga mbrapa

 8. Koba says:

  Po Mo EDLOQJA .Ashtu si thue Ti dhe Sali Krimineli Eshte.Po nuk e ndjen se po ju afrohet Huni Ke Suma???

 9. NjeQytetarOptimist says:

  O Dhalle, po ctu desh avokatmbrojtesi, ti kur ishe ne koh tende kalove nga fillorja ne te larten aq I mire ishe.. Te mesmen skishe ce deshe.. Te duhet te duhet good job.. Do jete dosje e trash e di ti sa do ta hash…

 10. agim says:

  Alamet avokati paske gjet, nuk dallon perfaqesuesin ligjor ( perfaqesues per shkak te ligjit,… prindi, kujdestari etj), nga perfaqesuesi i zgjedhur nga vete i perfaqesuari, perfaqesuesi me prokure hahahaha
  Agim

  1. Tacik Lala says:

   More Edkar,emer te bukur paske po dhe trurin po keshtu e ke. Po si more bure( jo burre) i dheut nuk ka brima tjera kavalli yt. Nese nuk ka fute ne bythe e ti behn brimat tamam. Ju vetem me nje bire i fryni atij te shkreti. O bjeri tamam o fute ne bythe e ruaje aty .

 11. Beni bo says:

  Dhalla duhet arrestuar dhte te pergjigjet per vjedhjet dhe korrupsionin Ti sekuestrohet deri ne centesimen e fundit dhe te vaxhdohet me te gjithe te tjeret gjykac e prokurore.Te vazhdoj me politikanet e te gjithe te tjeret e inplikuar me vjedhje e korrupsion.Vetem keshtu do jepet nje sinjal pozitiv per te ardhmen e Shqiperise….

 12. Ilir Gramshi says:

  Date: June 8, 2016 at 8:42:42 AM
  Ne vend te nje letre te hapur per Z. Lu dhe Zj. Vllahutin…

  ADRIATIK LLALLA- KRYEPROKUORI I SHTETIT APO KRYEHOR I KRIMIT-

  – Revan i pandalshem drejt qelive te burgut

  Jo sot! Ai duhet te shkonte ne burg kohe me pare
  Jo sot … Qysh diten qe ofendoi, e kercenoi me jete si nje rrugac e grushtoi Sekretarin e Pergjithshem te Shoqates se Prokuroreve te Shqiperise, Shkelqim Hajdari ne sy te prokuroeve te mbare Shqiperise !
  Cfare perfaqeson ky akt i rende kriminal i kryeprokurorit Llalla !?
  Fyerje per shkak te detyres!
  Kercenim per shkak te detyres!
  Ushtrim dhune fizike per shkak te detyres!
  Ushtrim dhune psikologjike per shkak te detyres!
  Shperdorim flagrant i detyres!
  Qysh diten kur iu kundervu ashper dhe hapur reformes ne drejtesi!
  Veper penale e konfliktit te interesit!
  Qysh ne momentin kur filloi kryqezaten e spastrimeve dhe gradimeve ne Prokurorine e Pergjithshme dhe nje varg prokurorish rrethesh, sipas urdherave te Mafias e tutoreve politike dhe klasike jo vetem shqiptare, qe e komandojne ne cdo hap.
  Me e pakta akuze ne kete rast eshte shperdorim flagrant i ligjit e detyres.
  Pikerisht se nuk u pajtua dhe kundershtoi kete revansh antiligjor e kriminal te Adriatik Llalles, me nje pabesi e cinizem te pashoq e vendosi jo vetem ta shkarkoje nga detyra e Drejtorit te Drejtorise Gjyqesore dhe e anetarit te Keshillit te Prokurorise, ku ai kishte fituar me shume vota se asnje anetar tjeter, por edhe ta syrgjynose prokurorin me te pakorruptueshem shqiptar Arben Dollapi.
  Nuk la dredhi e pabesi pa perdorur qe ta godiste pas shpine si hijenat. Pse !?
  Arben Dollapi eshte simboli i drejtesise dhe ndershmerise ne drejtesine shqiptare… Ishte ai qe e ngriti Adriatik Llallen nga nje polic gjyqesor ala Plepash ne prokuror te Lushnjes…
  Ishte i vetmi qe ne katrahuren e 97-es qendroi si Promete perballe bandave terroriste te Aldo Bares duke e vene ne fije te perit edhe jeten …
  Ishte Arben Dollapi qe jo vetem hodhi poshte me perbuzje por edhe e paralajmeroi se do ta arrestonte ne flagrance nje ish- minister kur i afroi Cek te Bardhe, miliona eurosh vetem qe te fshihte provat e deshmite e masakres korruptive te Gerdecit dhe 26 viktimave te saj.
  Ishte Arben Dollapi qe kundershtoi dhe iu kundervu sy per sy e balle perballe, si nje Falcone i vertete shkeljeve flagrante antiligjore te Adriatik Llalles per tollovine ne emerimet e levizjet krejt korruptive e nepotike te dhjetra prokuroreve te Prokruorise se Pergjithshme dhe kundervenies se tij flagrante ndaj Reformes ne Drejtesi…
  Ishte nderhyrja e tij dhe dy shokeve te tij, midis dhjetera prokuroreve te pranishem ne Koneferencen Kombetare te Prokuroreve, qe parandaloi pershkallezimin e dhunes deri ne perdorim te armeve midis Adriatik Lalles dhe Shkelqim Hajdarit!
  I kam pare me syte e mi ato skena turpi e krimi te mirefillte te Adriatik Palles, ketij krimineli qe ate dite ka kryer te pakten 7 akte te renda penale ne sy te “ajkes” se prokurorise shqiptare.
  Shihni si veproi ndaj Arben Dollapit te pakorruptueshem ky jo kriminel por edhe i paburre, i pabese e mosmirenjohes i peshtire.
  “Nuk ka bishe me te eger se sa njeriu mosmirenjohes” thoshin greket e lashte.
  Jo kryeprokurore si Adriatik Llalla, por edhe prokurore te thjeshte si ata qe bene sehir skenat flagrante te krimit te tij ne ate Konference, apo ne mbledhjen e turpshme e 15 marsit te Keshillit te Prokurorise, te tredhur e te lemerisur prej tij, nuk jane prokurora por jane proku- hora te krimit.
  A nuk ishin pikerisht disa nga ata qe votuan sipas urdherit e diktatit te Lalles edhe ne mbledhjen e tij per ndeshkmin e zerit burreror te Arben Dollapit kunder shkeljeve ligjore flagrante te tij!?
  Dhe Presidenti i PD-se Bujar Nishani, vrapoi me te katra ta dekretonte kete akt antiligjor te Lalles pa lexuar fare denoncimin ligjor e te argumentuar ne menyre shembullore e me fakte konkrete te Arben Dollapit.
  Si mundet qe Presidenti i Republikes, Kryeministri, Kryetari dhe vete Kuvendi i Shqiperise te tolerojne dhe mbyllin syte perbelle krimeve te tilla flagrante qe ne cdo vend demokratik do te ndeshkoheshin ashper e menjehere!?
  Kush eshte ( jane ) protektoret dhe tutoret e tij!?
  Pse Presidenti i Shqiperise, Kuvendi i Shqiperise nuk ndihet perballe krimeve publike te tij!?
  Kush eshte protektori dhe tutori numer nje i tij!?
  Nuk guxojne as ti permendin emrin…
  Cili eshte Padrinoja i tij ose Goodfathers ( Kumbare te krimit dhe Mafias ), sic e ka quajtur publikisht edhe vete Kumbara Tom Doshi disa here keto dy vitet e fundit!?
  Cfare i bashkon ata aq ngushte sikur te ishin vellezer siameze!?
  Mos valle fakti qe te dy jane kapur me presh ne duar, sic thote populli, me kamera, me ze e me figure ne krye te detyres se krimit ne flagrance!?
  Si e kush mund ta mbaje ne ate detyre te larte nje kriminel publik te kapur ne flagrance me ze e me figure duke share kercenuar me jete, duke grushtuar si nje rrugac rrugesh nje koleg te tij e aq me teper Sekretar i Pergjithshem i Shoqates Kombetare te Prokuroreve te Shqiperise!?
  Tutoret e protektoret politike te tyre jane Padrino e Kamorra qe kane kthyer Shqiperine ne nje shtet pa sovranitet
  A mund te kete sovranitet shteteror pa nje shtet ligjor!?
  A mund te kete sovranitet e shtet me nje drejtesi te kriminalizuar nga koka tek kembet, nga kryetari i shtetit e KLD-ja e deri tek rojet e portieret e gjykatave dhe prokurorive!?
  A mund te kete sovranitet shteteror me nje kryeprokuror qe ben haptazi kryavokatin e krimit!?
  Kryeprokuror si Adriatik Llalla eshte nuk jane prokurora Ligji por kryehora Krimi
  Nodal ju Zoti Lu dhe ju Zonja Vllahutin, SHBA dhe BE jeni shpresa e te gjithe shqiptareve per shtet ligjor e sovranitet te vertete shteteror e ligjor ne Atdheun tone te bukur e teper te shtrenjte!
  Ju po deshmoni hapur se e doni dhe punoni per shtetin shqiptar me shume se keta politikane zuzare shqiptare, kusare e vrastare!
  Mesazhi madhor i mikes sone te madhe e te sprovuar Hillari Klinton dhe i Washingtonit dhe i Brukselit “Duajeni vendin tuaj te bukur” ka rene ne veshin e shurdher te politikes antishqiptare te atdheshitesve te politikes shqiptare!
  Faleminderit per mesazhet tuaja te sinqerta e shprsedhenese…
  Miku i mire ti thote kater te vertetat hapur, sy ne sy e balle perballe, thote sovrani yne… Ndryshe ai nuk eshte mik!

  Ilir Gramshi, Kanbera, Australi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *