Basha: Ja videoja ime që vërteton rrëmbimin e kuksianëve, tani duhet një reagim popullor

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka publikuar një video e cila sipas tij vërteton rrëmbimin e qytetarëve kuksianë në mes të natës.

Këto arrestime Basha i cilëson si një krim shtetëror i kryer me ftohtësi kriminale dhe në bashkëpunim kriminal mes policisë dhe prokurorisë.

Më tej Basha thotë se “krimi shtetëror i rrëmbimit dhe burgosjes së paligjshme të qytetarëve të pafajshëm kuksianë duhet të ndëshkohet dhe se kjo është thirrje për një reagim popullor kundër padrejtësisë ndaj kuksianëve kurajozë”.

Postimi i plotë i Bashës

Pamjet që vërtetojnë rrëmbimin e qytetarëve kuksianë në mes të natës dëshmojnë se arrestimet e tyre janë bërë në mënyrë të paligjshme, dhe më pas policia dhe prokuroria kanë fallsifikuar në bashkëpunim me njëra-tjetrën dokumentat zyrtare.

Ky është një krim shtetëror i kryer me ftohtësi kriminale dhe në bashkëpunim kriminal mes policisë dhe prokurorisë!

Ky krim shtetëror tregon qartë se në Shqipëri është instaluar një polici dhe prokurori politike dhe ekstraligjore, e cila shkel dhe dhunon të drejtat kushtetuese të qytetarëve shqiptarë sepse është vënë në shërbim të regjimit të Edi Ramës. Misioni i këtyre institucioneve të kapura nuk është lufta kundër krimit dhe korrupsionit, por lufta kundër çdokujt që rrezikon apo kundërshton regjimin e Edi Ramës.

Krimi shtetëror i rrëmbimit dhe burgosjes së paligjshme të qytetarëve të pafajshëm kuksianë duhet të ndëshkohet.

Kjo është thirrje për një reagim popullor kundër padrejtësisë ndaj kuksianëve kurajozë që mbahen si kriminelë në burg, ndërkohë që kriminelët e vërtetë janë të lirë.

Ne jemi me kuksianët. Ne jemi me popullin. Ky regjim kriminal duhet të ndalet dhe se bashku duhet të rivendosim demokracinë, drejtësinë dhe dinjitetin e njerëzve të thjeshtë.  (TemA)

Pamjet që vërtetojnë rrëmbimin e qytetarëve kuksianë në mes të natës dëshmojnë se arrestimet e tyre janë bërë në mënyrë të paligjshme, dhe më pas policia dhe prokuroria kanë fallsifikuar në bashkëpunim me njëra-tjetrën dokumentat zyrtare. Ky është një krim shtetëror i kryer me ftohtësi kriminale dhe në bashkëpunim kriminal mes policisë dhe prokurorisë! Ky krim shtetëror tregon qartë se në Shqipëri është instaluar një polici dhe prokurori politike dhe ekstraligjore, e cila shkel dhe dhunon të drejtat kushtetuese të qytetarëve shqiptarë sepse është vënë në shërbim të regjimit të Edi Ramës. Misioni i këtyre institucioneve të kapura nuk është lufta kundër krimit dhe korrupsionit, por lufta kundër çdokujt që rrezikon apo kundërshton regjimin e Edi Ramës.Krimi shtetëror i rrëmbimit dhe burgosjes së paligjshme të qytetarëve të pafajshëm kuksianë duhet të ndëshkohet. Kjo është thirrje për një reagim popullor kundër padrejtësisë ndaj kuksianëve kurajozë që mbahen si kriminelë në burg, ndërkohë që kriminelët e vërtetë janë të lirë. Ne jemi me kuksianët. Ne jemi me popullin. Ky regjim kriminal duhet të ndalet dhe se bashku duhet të rivendosim demokracinë, drejtësinë dhe dinjitetin e njerëzve të thjeshtë.

Publiée par Lulzim Basha sur Lundi 16 avril 2018

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Basha: Ja videoja ime që vërteton rrëmbimin e kuksianëve, tani duhet një reagim popullor”

 1. Cerrikasi says:

  LULKA PEDERASTI KU I KE MONTUAR KETO VIDEO MOR KELLYSH I BERISHES SE SHUME U VONOVE APO TANI E MBAROVE MONTIMIN ME SALIKARIN TEND :PTUUUUU RROPTE UA SHKERDHEFSHA MOR QENEF TURKU:

 2. prizem says:

  Ngrehu, ngrehu, ngrehu….por ai i shkrete rri me koken varur…..nuk eksitohet nga thirrjet e hajdutit te “Rruges se kombit”, grabitesit te mandatit per kryetar bashkie ne Tirane, vrasesit te 21 Janarit, rusofilit “Holandes”…

 3. undefined says:

  O zot kush pretendon te qeverise !!!!!!!

 4. Miri says:

  O Lul, Kuksianet jan ne dor te drejtesise, ti shko coje videon tende ne Prokurori po ta mbajti!

 5. lulholandezi says:

  mire do ishte te vinin ne mes te nates tek shtepia jote,e salukut,e munih cizmes,dhe petja bolshevikut.

 6. tirona says:

  o filo seb per cfar rembimi po flet ,pse ceshte policia shoqeri baremirese apo organ represiv i nje shteti.Si mendon zoterote te luanin kukamcefti apo dhunuesit e zjarrevenesit ti vinin para drejtesise.Mos u qaj hallin se u prish gjumi i nates por distancohu nga dhuna dhe antishqiptarizmi

 7. Johani says:

  Merre noken dhe shkoni lironi veq se me pare dihet te dhkoni ne lazarat dhe te hani nese gjeni pak hashash ose si jo shkoni te ristani dhe dehuni me shlivovica,nese edhe kjo sju ban pune thirre llallen eshte ekspett prr lirimin e krimineleve,mbase ti e ke provuar me certifikate mjeksore,ose paguje damin qe jane bere te gjoret,besoi se tkan mbetur akoma lele nga ato te vjedhurat ne rrugek e kombit,si jo merr hua te vjehrri nga ato qe shqiptaret i dhuruan ne vend te gjakpirjes.

 8. Arbi says:

  Po,ke te drejte…nje revolucion popullor ne intestinin tend,qe fillon nga anusi e perfundon ne goje.

 9. Lumi A says:

  Po pse ka nje orar te caktuar kur njerzit duhet te arrestohen kur kryjne vepra kriminale? Sipas logjikes se ketij banditi, nese dikush kryen nje veper penale, aj/ajo nuk duhen arrestuar deri ne oren 10 te mengjsit kur ky palo burre te jete ngritur nga gjumi i arjiut. Ik ore hajdut, vrases, i pabese dhe tradhetar. Turp te drejtosh partine te cilen shum shqiptar te ndershem e shikonim si partin e shpresave.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *