Basha zotim para shqiptarëve: Do fus në burg politikanët e korruptuar, do çliroj ekonominë nga oligarkia

Kryedemokrati Lulzim Basha u ka dhënë një premtim të madh shqiptarëve nga Berlini.

Përmes një video-live, ai është zotuar se do ta çlirojë vendin nga oligarkia dhe se do të fusë në burg të gjithë politikanët e korruptuar.

Në fjalën e tij, kryedemokrati shprehet optimist për hapjen e negociatave.

“Jemi në Bunderstag, në takime me ekspertët e politikës ë jashtme dhe të Sigurisë nga Zyra e Kancerlares Merkel dhe nga grupi CDU-CSU për hapjen e negociatave për Shqipërinë.

Kemi kërkuar mbështetje për Shqipërinë dhe shqiptarët, për një ëndërr për t’u anëtarësuar në BE. Për përpjekje për të plotësuar kriteret, reforma në drejtësi, dhe korrupsionin.

Këto janë ambicie të thella për ne. Ne si PD i kemi garantuar për të vijuar beteja për të çmontuar krimin e organizuar.

Për të çmontuar narko-shtetin, për të luftuar korrupsionin që të jenë të barabartë para ligjit. Për të çliruar ekonominë nga monopoli dhe për të vijuar betejën si parashikuat.

Përmes hapjes së negociatave kemi kërkuar që të çlirohemi nga padrejtësia dhe korrupsioni. Diskutimi i parë sot ka shkuar shumë mirë.

Do vijojmë nesër me anëtarë të punëve të Jashtme të Bunderstagut. Këto janë lajmet nga Berlini, do ju mbajmë të informuar”, tha Basha.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

34 komente në “Basha zotim para shqiptarëve: Do fus në burg politikanët e korruptuar, do çliroj ekonominë nga oligarkia”

 1. Para Laci says:

  “Do fuse ne burg te gjithe politikanet e korruptuar…”
  E paska vra ndergjegja Bashen si duket… Don me fut veten e vet ne burg.

  1. Kujtimi says:

   Po ti je hajdut me I math
   Po ti po mbron HAJDUTET
   ADOLESHENT HAJDUT

  2. Kujtimi says:

   Po ti je hajdut me I math
   Po ti po mbron HAJDUTET
   ADOLESHENT HAJDUT
   Po ti me Sali QENI kini vrare

 2. kashi says:

  fillo nga vetja per korupsionine rruges se kombit dhe 4 te vraret e 21 janarit

 3. Lumi A says:

  Hahahaha cfare thote ky paljaqo ore? Ky eshte politikani ma i korroptuar dhe kerkon te bej drejtesi? Ne fakt, drejtesija duhet te ndeshkoje ty te parin ore hajdut, vrases, spiun, dhe tradhetar.

 4. Qytetari I thjeshte says:

  I pari duhet te shkosh ti i dashur Ish Minister i Trasporteve per mega aferen korruptive te Rruges se Kombit.
  Vertet ajo duhej ndertuar me cdo kosto por jo te vidhnit sa te mundnit edhe ju!!!!
  Ora po vjen TIk Tak, Tik Tak…..
  “Kosi me uje” (Llalla dmth) do vej i pari ne burg, mbas tij edhe ju te tjeret.
  Rrofte Shqiperia Etnike!!!!

 5. Veri says:

  Shikon endrra me sy hapur son of the bitch. Deklaro sa ke vjedhur debil Lulja flet sikur ka ardhur nga ndonje planet tjeter Turp per gjithe njerezit qe I shkojne pas ketij birbo nje hajdut i rendomte. Po pse u shuan intelektualet ne Shqiperi Zgjohu milet tregoj vendin ketij dhe shume te tjereve si ky. U bene 27 vjet qe hajdutet i lene vendin njeri tjetrit.

 6. Beni says:

  Hahahaha. Lulushi keshtu???? Uau…cfare pinoku qe je more lulush. Me ty ne opozite Rama ben qejf 100 vjet ne pushtet. Mjere Shqiperia!

 7. syri blu says:

  Ik or karabush keput qafen , ke do futesh ne burg ?? Veten ?? Saliun me femijet ?? Meten ?? Edvinin ??Nanon ?? ke ?? Jeni qe te gjithe njesoj , pa asnje dallim . Me konkret , jo ne pergjithesi bejme betime famoze per te peshkuar vota nga pleqte , qente e partise qe te ndjekin nga mbrapa me fanatizem te semure . Kjo e para , dhe e dyta e shikon qe Shqiperia avash avash do mare diten e fillimit te bisedimeve me EU , dhe shkove me vrap qe te perfitosh politikisht nga mareveshja qe vjen , pasi dihet qe kur Shqiperia te mari diten e fillimit te bisedimeve , pikerisht ajo dite do jete dhe vdekja jote politike , dhe shkove urgjent te lepiesh mos ndoshta te simpatizojne sado pak gjermanet , jo mor djale , nuk behet keshtu politike , te kane genjyer . Te genjesh tjetrin , apo te te genjej tjetri , eshte teper fizike , te genjesh veten tende , eshte idjotesi injorance dhe papjekuri ………Ky je ti dhe asgje me teper ………..

 8. Lleshi says:

  Po ty kush do te fuse ne burg o plehra e Shqiperise,,ti qe ke vjedhur 230 miljon euro, ti qe ke vrare 4 njerez te pafajshem ne mes te Tiranes nuk mund te besh deklarata te tilla por per derisa ka akoma budallenj ne kete vend qe te votojne ha m…t pa pushim..

 9. Lani says:

  Ik mor poshtersi hajdut i poshter te ka ardhur koha te japish llogori per 250 miljon euro te vjedhura ke rruga e kombit vrasja e protestuesve ne mes te pazarit ..ik o i degjeneruar. 4 vjet fjete ne bashkin e tiranes. Poshtersi njeri

 10. A te besojme ??!! says:

  Do clirosh ekonomine nga oligarkia ??
  E bukur kjo per te minimizuar.gjith ate zullum qe ke bere, por na shpjego me shume , si dhe me cfare strategjie??!! Dhe kush jane oligarket ne kendveshtrimin tend ??
  Se deri tani oligarket e shqiperise, mekatet e hajdutllikut i lajne duke i dhene milionat qeverive qe jane ne pushtet ose e shumta duke ndertu na i xhami

 11. Tironsi USA says:

  vallahi keta te lene pa brinje,sa kame qeshe,jetovshe gjate ne burge o Lylash,do fuse ne burge te korruptuari thote gaztori,po he o vic i pa lepire,prij te korruptuarit se bashku me mentorin tende Sali Qenin,burgu i ri ne Shkoder po behet gati.

 12. Azio says:

  Me duket se ky moster po genjen perseri kur thote se mbeshtet hapjen e negociatave.
  Po kush te pjerdh ty more legen ne Europe per ceshtjen e negociatave kur ky vendim eshte marre nga lideret e BE,apo do dhe ti ndonje Locke?
  I pari qe duhet te ishte ne burg me kohe,je ti dhe Sali Karaxhici pastaj qente e tjere te pd.
  Felliqesire shqiptare me titullin:Genjeshtar,Spiun serb,Vrases,Hajdut.

 13. Timi says:

  Ah kurve berishiste…lujton de po flet je delet jo me njetezit ….kurve e keqe… Tani qe Edi Rames po i buzeqesh suksesi i hapjes de negociatave prt anetaresim ne BE ti o kurve qe nuk le gje te zeze pa thene per Shqiperine po mbeshteske hapjen e negociatave….burgu te pret o kurve kriminele, kurve hajdute e kurve vrasese e kurve qe shet bythen e tetritoret e vendit…ben mire te rrish i heshtur e i dhjere sepse e dime da je perpjekur ti dhe qelbesirat e PD per hapjen e negociatave. Shko rri ne bythe te daliut dr mos i bjen infarkt ne zemer neser nga suksesi i Edi Rames….nuk late gje pa genjyet e shpifur e share Edin…gjithe krimet dhe te zezat qr i kwni bere ketij vemdi ja hodhet Edit mbi kurriz…krimeel, drogaxhi, e lloj lloj …cfate nuk i thate..po tani o kurve qe Europa ju la si te dhjere po tani po hrapon e thua qe perpiqesh per te miren e Shqiperise.
  Ah kurve budallaqe. Dhe da pwr kriminele e te korrupruar ti je i dyti pas qenit berisha

 14. aqifi nga lagja jote says:

  shyqyr qe shkove se ti do na fusesh ne europe. rrofsh or lul rrofsh por ne radhe te pare te fusim ty ne hetim pastaj te fillojme me ata te tjeret qe thua dhe pretendon zotria tate…..
  a pika qe ste bie o toqe gamori….
  ngelem ne te na fusesh ti ne europe, ku te con mushka e derzi me boje….

 15. strategji e re says:

  Ne fakt kte premtim e beri dhe Rama kur mori pushtetin dhe me nder nji m..te madh
  Asnji politikan i koruptuar nuk eshte arestuar, kur dihet fare mire se kush jane
  dhe sa per oligarket qe moren fuqi me berishen, rama jo vetem qe i suportoj akoma me shume por i shkateroj dhe ata qe ishin te mesem
  , pra strategji komplet pa te ardhme

 16. Toni says:

  Hahahahahhahahahh. Ky esht komplet kar se nuk ka munci tjeter. Ose esht vllai i karit

 17. besniku says:

  Po si nuk ke turp more idiot qe shprehesh keshtu.Ti je ai qe ke vjedhur e ke vrare ne mes te bulevardit.Ti je ai qe nuk u paraqite asnjehere ne gjykate.Ti je ai qe duhesh te arestohesh i pari dhe mos kujto se ne jemi lolo dhe nuk e dime se kush je.Do e provosh edhe ti deren e burgut po prit edhe pak kohe sa te hiqen plerat qe vendoset ti edhe Saliu ne gjykata.

 18. Haha ha ha ky te dhjet se qeshuri,eshte ber edhe humorist.
  Qe te besojme bej nje foto si i vetprangosur.

 19. Lulqim Bajtha says:

  O njeriu më bythqir ne planet o Lulqim

 20. Halil says:

  Po ky eshtë duke aplikuar për Kryeprokuror që bënë kësi llojë premtimesh, pastaj duhet filluar nga vetja…

 21. ALBAN DEGA says:

  From : Alban Dega
  Dated on January 5, 2018 at 2:42:21 AM EDT.

  Mendime me e mbi fakte fakte

  ESHTE KOHA TE KERCASIN PRANGAT !

  – A mund te krijoje qeveri Antimafie
  Lulezim Kryemadhi dhe Mafia e tyre?

  – Ti varesh melcite ujqerve te pangime !

  – Enough its enough….. Boll me !

  Nga Alban Dega, Nju Jork

  “Banda e Gangstereve” te Sali Berishes e rrenoi, e shkermoqi, e zhberi te pakten 7 here nga themelet Shtetin Shqiptar ne 13 vjet sundimi te Salikracise e kryeministri Edi Rama flet per sabotimin, pengimin e Integrimit te Shqiperise ne Bashkimin Evropian qe e duan e aspirojne 95 per qind te shqiptareve me evropian e pro perendimore se vete ata !?
  Cila rini e popull ne cilindo vend te ish- Perdes se Hekurt e Perandorise se Djallit doli neper sheshe me parullen lapidare :
  – E duam Shqiperine si e gjithe Evropa ! ne dhjetorin historik te 1990-es !
  Edhe kete aspirate e kushtrim unikal mbarepopullor e nakatosi Katovica e Sali Alise !?
  A nuk ishte “ Kjo Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “ e Sali Kadafit, qe i shpalli lufte te hapur nga foltorja e altarit te Salikracise ne ate kohe “ imperializmit Amerikan dhe dores se zeze te tij CIA-s” ne pranveren e vitit 1997!?
  A nuk ka dy muaj plot qe Partise se Cadres se Putinit iu bashkua edhe Mafia me bllok ne dore me ze e me figure e Like Floririt!?
  A nuk e bekoi edhe vete Mareshalli i Beogradit bashkimin e Mafias e Cadres dhe asaj te Cizmes qe i shpallen se bashku lufte te hapur “ imperializmit amerikan “ ne pragdimrin e vitit te trishte 2017 kunder Ambasades amerikane ne Tirane dhe ne vigjilje te protestes nekrofile te deshtuar me sukses te plote nga braktisja e shqiptareve ?
  A e dini cila eshte kerkesa kryesore e “ kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “ dhe Mafias se Bllokut 700 mije euro faqja dhe e Cizmes per protesten e 27 janarit 2018 !?
  Permbysja e Rames dhe krijimi i nje qeverie Anti- Mafia !?

  Po a mund te krijoje nje Qeveri Antimafia kjo Mafia !?

  1- Dopjo- Mafia e 97-es,
  2- e 14 shtatorit 1998,
  3- e kusarise 500 milione euroshe te Autos-trades se Kombit me Lul- Giten ne krye,
  4- e Gerdecit me Fatmir Xenn ne balle,
  5- e atdheshitjes se Otrantos me Sali Zerven e Lulezim Fazlicin
  6- Mafia e bllokut me 64 prej 82 videove te Likes me deri 700 mije euro faqja
  7- Mafia e 850 milone eurove te munguara te privatizimit te ARMO-s ,
  8- 620 milione eurove te CEZ-it ,
  9- 250 milione dollare e te Rapiscanit,
  10-mbi 100 milione eurove investim te humbura shtetit e popullit shqiptar nga Gita,
  11- e rreth 100 milione eurove te humbura Shqiperise nga Xeni dhe dajet e tij serbe me Interkonksionin Shqiperi- Kosove me i vestime gjermane …. !?
  12- e miliona dollare allishvetishe te pista e te kunderligjshme te Lulezim Bashicit, me Mafian turke e nderkombetare off-shore , ku vetem per nje fotografi me Donald Trumpin ka paguar 500 000 dollare, fotoja me e shtrenjte ne Bote e ketij sharlatani zecjerre e zeshtjerre qe na trashe edhe zerin e humbur e na ben edhe garipin, edhe te fortin si Il Capi dell Capi, post qe nuk ia leshon Sharovi i Vicidolit sa te jete gjalle sepse ai e di mire qe qehajai i tij ne krye te PDSH-se eshte nje p… jeshke mashkull.

  Kapoja Berisha dhe qehajai Basha- hajna edhe te shtepise se vet

  Ai e ka zgjedhur qenushin Basha per te zbatuar urdherat e tij e jo per te drejtuar Partine e tij qe e ka me tapi “derisa ti jape ymer ai lart”, sic e ka deklaruar ne gojen e tij.
  A mund te krijoje e drejtoje nje qeveri antimafia kjo “ Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit “, sipas “The New York Times” , mbretit te shtypit te lire Amerikan dhe boteror, te cilin Kapobandoja e saj Saleh Karaxhici e quajti “ nje leter higjenike” vetem se ne kete fjali ia beri radiografine e persosur te krejt sundimit te tij – SALIKRACISE !?
  Po si mund te pranoje rinia e populli me proamerikan ne Bote qe ta qeverise nje p… jeshke mashkull qe kurre ne jeten e tij nuk i ka thene per hajer nje pune te dobishme per te e per Shqiperine !?
  Po si mund ta ndjeke nje popull e rini nje humbameno, nje p… mashkull si Lulezim Basha qe per kater vjet ne krye te Bashkise se Tiranes nuk mbajti nje, qofte edhe nje premtim, qe per kater vjet nuk nguli qofte edhe nje gozhde ne Tiranen tone te bukur !?
  Po si mund ti shkoje mbrapa nje hori e hajduti me cizme jo vetem te Autostrades se Kombit, por edhe te kapur me ze e me figure duke vjedhur votat e Tiranes ne 2011… por edhe deri votat per kryetar te Partise se tij Salikratike te Shqiperise me kamikaze qe votuan deri ne pese here secili per kete hajn votash ?
  Si mund te besoje nje popull e rini nje rrenc te pafytyre si Lulezim Berisha qe nuk nxjerr nje fjale nga goja pa genjyer !?
  Te protestosh per krijimin e nje qeverie antimafia te Lulezime Kryemadhit eshte njesoj si ti varish ne qafe ujkut melcite per ti ruajtur … !!!
  Kane vjedhur boll per tu dhene shans te fshehin gjurmet, te prishin edhe me provat e deshmite, te stervjedhin perseri edhe vet vjedhjen !
  Eshte koha tu kercasin celsat e prangave ne kycet e duarve e jo tu jepen celesat e qeverisjes se saj kapove te kesaj “ Bande Gangsteresh” e “ Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit” per te shpetuar kokat e saj prej kucedrash te pangopura me parate, pasurite dhe gjakun e shqiptareve nga Vetingu dhe Reforma ne Drejtesi !

  Lanet !

  Populli duhet te dale ne sheshe me kushtrimin:
  Hiqnu dreqer prej meje
  Se jeni pa kurrfare feje !
  Enough it’s enough … Boll me !
  Eshte koha te paguan deri ne qindarken e fundit kusarine dhe vjedhjen masive te ketyre hajduteve me cizme e pa asnje skrupull, te ketyre atdheshitesve e atdherrenuesve, te ketyre vrasesve serial te popullit e Shqiperise !
  Lanet!

 22. Moni says:

  Paska fantazi seksuale me te burgosur qe e shkepin rendshem Lulja qe dashka me fut veten ne burg?

 23. Paqesori says:

  Mos !!
  Epo ne vendin tone te dashur nuk mbarojne cudirat … Nuk te ve asnje pike faji ty Basha ngjala…Po qe je kaq i paturpshem sa nga i akuzuar te kthehesh ne akuzues duke tallur bythen ( te me falin te gjithe lexuesit pervec atij qe i adresohet ) me nje popull te tere …Ti qofsh !

 24. Toni says:

  Si i dhjere je Basha.. Ik se late nam..Shif nga vetja pastaj fol per korrupsionin dhe krimin..Jeni te pandreqshem dhe fatkeqesisht nuk jepni shprese.

 25. Timi says:

  Ah kurve berishiste…kujton se po flet me delet jo me njetezit ….kurve e keqe… Tani qe Edi Rames po i buzeqesh suksesi i hapjes de negociatave prt anetaresim ne BE ti o kurve qe nuk le gje te zeze pa thene per Shqiperine po mbeshteske hapjen e negociatave….burgu te pret o kurve kriminele, kurve hajdute e kurve vrasese e kurve qe shet bythen e tetritoret e vendit…ben mire te rrish i heshtur e i dhjere sepse e dime da je perpjekur ti dhe qelbesirat e PD per hapjen e negociatave. Shko rri ne bythe te daliut dr mos i bjen infarkt ne zemer neser nga suksesi i Edi Rames….nuk late gje pa genjyet e shpifur e share Edin…gjithe krimet dhe te zezat qr i kwni bere ketij vemdi ja hodhet Edit mbi kurriz…krimeel, drogaxhi, e lloj lloj …cfate nuk i thate..po tani o kurve qe Europa ju la si te dhjere po tani po hrapon e thua qe perpiqesh per te miren e Shqiperise.
  Ah kurve budallaqe. Dhe da pwr kriminele e te korrupruar ti je i dyti pas qenit berisha

 26. Devolliu says:

  O Lui-ush, o kërriçi i Sali Kriminelit; po kush të fut në burg Kryeministri apo gjykata?

 27. Cuku says:

  Na mbaj te informuar ,se tek ty I kemi shpresat ne si Popull,,,,
  A mor trap ,po ti zoti te ka dhene aq mend sa per ru bere kamarjer
  Qenke tek zyra e.Merkelit ti ,,,,
  Ty Merkeli edhe ne HALE nuk te fut se ka hall se mos.vjedhesh pajisjet e HALESE,
  TRAP ,,,,,,
  PUNE.LULUSHI,,
  KUSH TE PORDHI TY PER HAPJEN E NEGOCIATAVE,,,,
  TE ISHTE PER JU OR TRAP ,KURRE NUK DO ISHIT DAKORD PER HAPJE NEGOCIATASH……..

 28. Marko says:

  Po te afrohet lulushe….hahaha po vjen ora

 29. Xha Teme says:

  Ti pleh ke shkuar vetem per ti vene sterkembesha hapjes se negociatave te Shqiperise. Je nga ato vemje qe edhe kur sta varr njeri hiqesh sikur ti ke merite ne kete process. Shqiptaret te njohin mire o Lulash Bythfishkuri. Je njeriu me antikombetar bashke me ceten tende kriminale PeDe

 30. ALBAN DEGA says:

  From: Alban Dega
  Date: April 5, 2018 at 1:18:44 AM EDT

  Mendime me gjuhen e fakteve

  LUFTA CIVILE” E PUTINIT DHE “MOSBINDJA CIVILE” E SALADINIT

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Flake per flake

  Vetem 12 ore pasi ” Sputniku ” i RIA-s, GRU-se dy bijave te ish- KGB-se sovjetike te Vladimir Putinit dha njoftimin kobezi per “fillimin e luftes civile ne Shqiperi” , kryekryetari de facto i PDSH- se, Sali Berisha, qehajai i tij Lulezim Basha, i akuzuar dhe nen hetim per lidhje te fshehta e afera korruptive me nje kompani ruse te Putinit dhe bashkeshortja e Presidentit te Republikes dhe kryetarja e partise se tij LSI “ Levizjes Socialiste per Interes”, sic e quajti me shume te drejte deputeti i PS-se Ulsi Manja ne News 24, shpallen si me komande e flake per flake fillimin e ” mosbindjes civile” ne Shqiperi.
  Me teper se nje sinkron kohor ngjason me nje sinkron politik midis opozites se hallakatur e laramane shqiptare dhe Kremlinit, i cili ka filluar nje ofensive te eger per shtimin e influences ruse ne rajonin e Ballkanit, ku Shqiperia dhe shqiptaret kane nje pozite kyce per rajonin e trazuar gjithnje nga Moska e Shen Peterburgu.
  E ndodhur perballe kritikave te vazhdueshme e ne rritje te aleateve tane strategjike SHBA-se dhe BE-se, e ndodhur para dyerve te burgut per krimet pa fund te kupoles se saj drejtuese kjo Mafia e Bande Gangsteresh, ajo po i drejton gjithnje jo vetem syte, por edhe zemren drejt Beogradit dhe nenes se tij, Kremlinit .
  Per te rivendosur sundimin e saj e sidomos per ti shpetuar uraganit te Reformes ne Drejtesi e
  Vetingut dhe ligjit ajo eshte e gateshme te beje aleance edhe me djallin e “ Perandorine e Djallit “, per te shpetuar koken e rrezikuar nga kusaria dhe korrupsioni masiv, qe po i dalin cdo dite me shume petet ne syte jo vetem te shqiptareve, por edhe nderkombetareve.
  Behet fjale jo per nje rastesi, por per projekte e plane te reja ruse kunder shqiptareve si popull e si komb me orientim drejt Evropes Perendimore dhe Shteteve te Bashkuara te Amerikes si aleati yne kryesor
  strategjik dhe miku me i madh ne Bote.
  Nuk eshte hera e pare qe ndodhe nje dukuri e tille e nje politike e djallezore e Moskes kunder shqiptareve si populli dhe kunder Kosoves e Shqiperise si shteti te pavarura, me sy e zemer tek Washingtoni e Brukseli !

  Plani Brezhnjev dhe “ shpetimtari i dyfishte” Tito

  Qe Rusia, BRSS-ja, e perseri sot Rusia historikisht ka qene nje armik i betuar e shqiptareve nuk ka asnje dyshim por ka shume deshmi te pakundershtueshme duke filluar nga copetimi i saj e aneksimi i gati gjysmes se territorit dhe gjysmes se popullsise se saj dhe i sakatimit ne kater shtete.
  Rusia ka qene jo vetem aktori kryesor, por edhe regjizori i Golgotes shqiptare qysh para 150 vjetesh e deri sot, qe nga Traktati i Berlinit, Konferenca e Londres e deri me sot ne favor te bijeve te saj sllave serbo- malazias e maqedone.
  Keto synime aneksioniste i shprehu hapur edhe pa maska vete Nikita Hrushovi kur i deklaroi Enver Hoxhes gjate vizites se tij ne Pashaliman, ku ndodhej e vetmja baze ushtarako- detare sivjetike ne Mesdhe , duke deklaruar se “ prej ketu e kam mbare Mesdheun ne pellembe te dores nga Gjibraltari deri ne Detin e Kuq “ .
  Nese ka nje akt te madh atdhetar e shpetimtar per Shqiperine pas Pavaresise e LNC-se, ai eshte vendimi i liderit shqiptar Enver Hoxha per mbylljen e asaj baze dhe perzenien me bisht ne shale te flotes sovjetike nga territori i Shqiperise. Ky akt e shpetoi Shqiperine nga blick-krig rus per pushtimin e saj.
  Vetem 5- 6 vjet mbas ketij vendimi ishte pasardhesi i Hrushovit ne krye te BS dhe PK te tij, Leonida Brezhnjev qe i kerkoi ish-Presidentit te Jugosllavise Josif Broz Tito , qe ti hapte shteg kalimi Ushtrise se Kuqe qe nepermjet territorit te saj te sulmonte dhe pushtonte Shqiperine.
  Titoja jo vetem e kundershtoi prere kete projekt makaber antishqiptar, por edhe e njoftoi menjehere liderin shqiptar Enver Hoxha per kete rrezik.

  Dy zogj me nje gur !

  Natyrisht lideri jugosllav nuk e mori kete vendim nga dashuria e madhe qe kishte per Enver Hoxhen, por se pari kishte frike se Ushtria e Kuqe para se te futej ne Shqiperi mund ta pushtonte vete Jugosllavine dhe te vendoste hegjemonine serbe ne mbare vendin duke i Hewitt edhe karriken liderit historik jugosllav, Tito qe arriti ta mbaje bashke kete shtet te arnuar keq qe u zbraze si nje kocan misri pak vite pas vdekjes se tij.
  Me siguri politikani i mprehte kroato- jugosllav do te jete konsultuar dhe keshilluar edhe nga anglo-amerikanet qe te njoftonte qeverine shqiptare per planet ogurzeza sovjetike.
  Si dhelper plake qe ishte Josif Broz Tito goditi dy zogj me nje gur.
  Tito kreu nje akt miqesor ndaj Shqiperise por mbi te gjitha i dha nje goditje nokauti nacional- shovinizmit dhe klanit filorus serb, qe po komplotonte dhe rrezikonte vete sundimin e tij nepermjet Aleksander Rankovicit .
  Ai e shkarkoi Rankovicin dhe njekohesisht
  ndermori nje sere hapash per zgjerimin e te drejtave te shqiptareve nepermjet Autonomise se Kosoves duke vendosur Fadil Hoxhen ne poziten e trete te udheheqjes politike dhe shteterore te Jugosllavise.
  Jo vetem pse ai kishte zbuluar dhe e kishte informuar me kohe Titon per pergjuesit e Rankovicit ne zyrat, vilat e deri ne krevatin bashkeshortor te Titos.
  Jane te rralle lideret qe e kane perdorur taktiken anglosanksone “To kill two birds with one stone”, pra te vrasish dy zogj me nje gur si Churchili dhe Titoja, shpetimtar i dyfishte i Jugosllavise dhe Shqiperise nga nje rrezik i madh e serioz per momentin…
  Por ariu rus nuk do hiqte dore nga politika dhe veprimtaria antishqiptare e mbi dhe e nedheshme !

  Deri ne majat e kupoles komuniste te Tiranes

  Agjentura e vjeter ruse ne Shqiperi ka qene teper e fuqishme dhe aktive. Skalioni i pare i saj ka qene gjithnje ne veprim qysh me ardhjen e misionin te pare ushtarak sovjetik ne vend. Ai u perforcua me tej me rekrutimin e studenteve shqiptare ne BS nga femrat e bukura ruse, te pergatirua qe ne moshe shume te re ne shkollat me te mira e speciale te KGB-se.
  Prania e madhe e specialisteve sovjetike ne fabrikat, hekurudhat, ne ushtri, ne Sigurimin e Shtetit e kudo krijoi hapesira te reja dhe me te medha per kete veprimtari.
  Shume prej ish- studenteve ne BS u vendosen ne piste kyce te politikes, mbrojtjes, sigurise, ekonomise, shendetesise, aresimit, artit e kultures. Pothuajse e gjithe jeta e vendit u sovjetizua.
  Shume prej tyre arriten deri ne majat e qeverisjes dhe jetes politike shqiptare. Mehmet Shehu, minister e Brendshem dhe me vone kryeminister ishte shkolluar ne Akademine Frunze, pasuesi i tij Kadri Hazbiu, Ramiz Alia, Foto Cami, Sofokli Lazri, Agim Popa etj. ishin ne pozita kyce te qeverise dhe PPSH-se.

  Meka e kupoles komuniste te Tiranes !

  Ambasada sovjetike dhe Kremlini u kthyen ne Meken e kupoles komuniste te Tiranes qysh me vendosjen e sundimit te saj.
  Te gjithe jo vetem faleshin, por edhe rrefeheshin tek ambasadoret sovjetike. Enveri spiunonte Koci Xoxen e Pandi Kriston, Mehmet Shehun e Nako Spirun… Koci bente te njejten gje. Spiunonte Enverin, Mehmetin , Nakon jo vetem te Cuvahini por se pari tek ambasada jugosllave e kasapi antishqiptar serb Aleksander Rankovic…
  “ Ashtu si nje drejtor drejtorie informon ministrin e Brendshem per gjithcka ndodhte edhe Koci Xoxe informonte Aleksander Rankovicin per gjithcka ndodhte ne Shqiperi…” shkruante gazeta “ Borba” dhe revista Nin ne vitin 1984…
  Cdo koment eshte i tepert edhe per ata qe e paraqesin Koci Xoxen e Banden e tij te Rankovicit si viktima te Enverit kur cdo shtet ne Bote do tu jepte denim maksimal per spiunazh e tradheti ndaj Atdheut .
  Nuk benin perjashtim nga kjo falje tek Kremlini as Liri Belishova etj.
  Secili spiunonte secilin… Te gjithe spiunonin te gjithe !

  Dukuria Ramiz Alia

  Nuk bente perjashtim asnjeri. Por si duket me i sukseshmi qe Ramiz Alia .
  Ramiz Alia do ti ngjiste nje nga nje shkallet e udheheqjes deri sa mberriti ne krye te PPSH-se dhe shtetit shqiptar. Foto Cami do te ishte krahu i djathte i tij ne krye te ideologjise bashke me kehsilltarin e tij Sofo Lazrin e Agim Popen, si drejtor i Drejtorise se Jashteme te KQ te PPSH-se.
  Fakti qe gjuha ruse mbeti gjuhe kryesore e huaj nga klasa e peste e 7- 8 vjecares deri ne Universitet qysh kur ai ishte minister Aresimi e deri edhe 25 vjet mbas prishjes se madhe me Kremlinin, tregon se fijet e Moskes ishin te thella ne cdo fushe te jetes shqiptare,
  Po ashtu per 30 vjet me radhe propaganda shqiptare perdorte te njejtat shabllone e standarte si TASS dhe “Pravda” ndaj SHBA-se dhe Bashkimit Evropian deshmon qarte per doren e KGB-se dhe GRU-se sovjetike ne politiken shqiptare…

  Nga keq ne keq e me keq

  Prishja e marredhenieve edhe me Kinen per aresye ideologjike kur duhet te forconim edhe me miqesine me te pas hapjes se saj drejt SHBA-se dhe Perendimit, pas fillimit te modernizimeve te saj, izolimi nga Perendimi, sektore keta qe i mbulonte pikerisht Ramiz Alia jane deshmi logjike e bindese te kapjes se tij me teper se shpirterore qe heret nga ruset… Ka edhe me !
  Hapja e Shqiperise dhe rivendosja e marredhenieve edhe me Rusine , krijuan kushte dhe hapesira te reja per lidhje te drejteperdrejta me agjenturen e vjeter, qe ishte mbajtur gjalle, nepermjet ambasadave te shteteve lindore si RDGJ, Polonia, Cekosllavakia, Hungaria e sidomos nga bija e perkedhelur e saj Serbia.
  Asaj i shtohen edhe rekrute te rinje e mjafte agresive,
  Forca e agjentures ruse ne Tirane u shfaq me permasat e saj te verteta nepermjet
  propagandes dhe organizimit djellezor te te gjitha skalioneve te vjetra e te reja gjate protestave kunder vendosjes dhe eliminimit te Armeve Kimike siriane ne Shqiperi, qe per pak coi ne permbysjen e qeverise Rama-Meta.
  Shkendijen e kesaj levizje e hodhi nje gazete province e humbur ruse . sikur SHBA do tu paguanrte nje shume qesharake prej vetem 1:3 milione dollare qeverise shqiptare per kete veprim, cka ishte nje genjeshter e mashtrim ala KGB. Nje Fake New tipik rus!
  Protesta e Shoqerise civile ala Sazan Guri para ambasades amerikane ne Tirane dhe
  para Kryeministrise ishte suksesi me i madh dhe deshmia se agjentura ruse i kishte ndezur te
  gjithe moltoret e saj te vjeter e te rinj ne Tirane,

  Ogur apo skenar i ri antishqiptar i Putinit !?

  Kjo veprimtari antishqiptare ka depertuar deri ne majat e opozites se shpartalluar nga korrupsioni , nga pandeshkueshmeria dhe paprkshemeria qe “Banda e Gangstereve ” dhe ” Mafia krejt jashte kontrollit e Sali berishes i krijoi vetvetes per 13 vjet sundim te tij, , Salikracise ala Luigji i 14-te ” Ligji jam une !”
  Pak dite pas “Cadres” berishiste te Lulezim Bashes ne qender te Tiranes Lulezim Basha njoftoi per ardhjen e “instruktoreve ukrinas” dhe shpalli “modelin Maqedon” si ruugen dhe qellimin e tij per permbysjen e qeverise te zgjedhur ne rruge demokratike e plebishitare Rama- Meta dhe “themelimin e Republikes se Re”
  Ky sihariq u dha vetem pak ore mbas takimit te fshehte te Bashes me ambasadorin
  rus dhe ndofta edhe me “instruktoret ukrainas: te Vladimir Putinit , RIA-s dhe GRU-se ruse.
  Kambanat bien per ata qe kane veshe te degjojne.
  Shpejtesia me te cilen Sali Berisha e Lulezim Basha, Ilir Meta e Monika Kryemadhi,
  Flamur Noka e Edmond Spaho , krejt kupola e PD-se iu pergjigjen ” fillimit te luftes civile
  ne Shqiperi” te Sputnik Putinit me ” Mosbindjen civile” te tyre eshte nje deshmi domethenese e
  lidhjeve te tyre me Mosken.

  “Perandoria e Djallit” dhe Djalli i Vicidolit-Fatkeqesia e Shqiperise !

  Nuk mund te pritet asgje tjeter nga nena e cdo fatkeqesie kombetare shqiptare ne
  historine tash e e 150 vjecare te Shqiperise..
  Nuk mund te pritet asgje me e mire nga kjo “Bande Gangsteresh”, fatkeqesia me e
  madhe e shqiptareve dhe Shqiperise ne hisotrine mbi 105 vjecare te shtetit te pavarur shqiptar!
  Per karrike e per pushtet, Sali Berisha vrau jo vetem Arbenin e Azemin por eshte gati
  te vrase edhe Shkelzenin e mijera shqiptare te tjere!
  Pse!? Sepse Sali Berisha duhet te kercenonte , bente shantazh e udheqhiqte PD-ne e opoziten e hallakatur shqiptare nga qelite e burgut!
  Jo sot ! Po sot e te pakten 20 vjet, qe me shtetrrethinmin e 97-es, qe me shterrenimin
  e urdherat e tij per te perdorur arme kimike e napalm kunder popullit te vet!?
  E sa a sa here te tjera me pas,
  Si Sali Berisha e Banda e Gangstereve te tij politike e familjare, mediatike e financiare… eshte babai i cdo fatkeqesie te shqiptareve ashtu sikurse edhe Rusia eshte nena e te gjitha te keqijave, pabesive, padrejtesive, copetimit e sakatimit te trojeve shqiptare ne Ballkan.
  Si “Perandoria e Djallit” – Rusia edhe vete djalli i Vicidolit dhe mbare Shqiperise- Sali Berisha jane fatkeqesia e shqiptareve dhe shtetit te tyre!
  Ndaj vigjilence perballe Ariut rus dhe Djallit te Vicidolit !
  Syceltesi

 31. Fierakja says:

  O Lul-bolja, kujt i thuaj qe “do fus ne Burg te korruptuarit.”.?!?! Ti je kryetar partie qe do behesh kryeminister( kur te hipi gomari ne fik) ??? Po pse ne totaliterizem, ne diktature do na cosh qe te japesh urdhra per te futur ne Burg …. Ore Po ti kujton se flet me Nardi ndoken, MUL NOKEN…😂😂😂😂😂!!?? Dhe se dyti ti je i pari qe duhet te kape vetingu, ti je i korruptuar, ti je oligarku( Beleair, bizneset e kunatit, parate ne offshore) je che kriminel… Kurre mos u futshim ne BE Po qe se vareminga ty! Pale, Po dhe deklaron se Po vene mire bisedimet. Po mundohesh te rregullosh biografie eeeeeee ??? Po do ta shohesh karrigen e te pandehurit do japesh llogari, per ato qe ke bere dhe te berat qe mbulon …pa sa per karrigen e kryeministrit te ngrene votato e popullit me gisht ne b…..

 32. ¯\_(ツ)_/¯ says:

  O më po kjo është estradë. Hajduti thotë që do burgos hajdutët.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *