Berisha i “trishtuar” për fatin e minatorëve: Ramës qejfi ia ka por by**a s’ja mban, ka frikë

Sali Berisha duket mjaft i trishtuar nga situata ku gjenden minatorët sot, e cila sipas tij është krijuar gjatë qeverisë “Rama.

Teksa ka komentuar video-konferencën që sot shefi i qeverisë realizoi me minatorët e Bulqizës, Berisha shkruan se Rama ka frikë të përballet me minatorët ndaj dhe nuk shkon t’i takojë.

Ish-kryeministri madje nuk kursen as fjalët “Ramës qejfi ia ka por by**a s’ja mban”.
Edvini vazhdon serine e takimeve “qejfi ma ka por by… nuk ma mban”!

“Te dashur miq, sot Edvin Kristaq Rama nuk shkoi dot nga frika te takonte minatoret e Bulqizes ndonese kane patur dy vdekje rradhas, por i thirri ata ne takim online, pra me internet.

Kjo tani po thirret ne te gjitha mediat sociale si seria e takimeve “qejfi ma ka por prapanica nuk ma mba”!

Nje jave me pare ai zhvilloi nje takim te tille me bizdemenin siçilist Gjici dhe disa punonjes te tij kuksiane. sb” nënvizon Berisha. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Berisha i “trishtuar” për fatin e minatorëve: Ramës qejfi ia ka por by**a s’ja mban, ka frikë”

 1. Niku says:

  Ike o plak, leshoje mandatin e deputetit dhe shko para drejtesise! E pastaj thuaj se ta mban b….. Mjaft bere si gore.

  1. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


   “Pas meje, qameti”
   dhe fryhej Sala si gjeldeti.

   Lëri minatorët
   në punë e në hall të vet
   o derëziu e punëziu Sal
   shiko e bëj derman
   se t’a Përdhunun
   kryeprokurorin dixhital!

 2. Prostituta Kombetare Sali says:

  Vete kam ba mrekullina ne Bulqize!
  E lashe vete pushtetin, Bulqizen e mori lumi!
  Turp i madh, per kry te Shiqeres!

 3. fariu says:

  Po nuk ke turp, o faqezi? Po a nuk je ti që mbylle të gjitha minierat rentabël (me fitim), në Shqipëri, duke lënë rrugve dhe me pensione minimale minatorët? Po a nuk je ti, që me palosindikalistët si Gëzim mbanit në këmbë Valiasin me humbje kolosale, sepse të duheshin minatorët për revolta dhe mbylle minierat fitimprurse për ekonominë e popullit shqiptar?

 4. moza says:

  o shtrems i shpifur te hangert mortja ishalla

  1. Doktor Mortja says:

   Nuk me ha Mortja mue, se jam vete AY…
   Doktor Mortja!

 5. h says:

  Hiqeni këtë bajlozin se po na trembni fëmijët.
  Ju lutem pa foto.

 6. Lani says:

  Ik ore plak moterqi ik se ti do burgun por skemi shtet

 7. Sa i bukur qe je more pinok,sa vjen e te rritet hunda dhe gunga.
  Na e shpife kto 28 vjet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *