Në prag të hapjes së negociatave, flet Vasili: Rama përgjegjësi i vetëm për ngadalësimin e integrimit evropian

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili thotë se kryeministri Rama është përgjegjësi i vetëm për ngadalësimin e integrimit evropian të vendit.

Në një status në Facebook, Vasili shkruan se “kryeministri eshte pergjegjesi i vetem qe Shqiperia qe pas rekomandimit historik te 9 nentorit 2016 vetem humbet terren ne procesin e integrimit dhe qe i shtohen kushte te reja”.

Statusi i plotë

Kryeministri pergjegjesi i vetem per ngadalesimin e integrimit europian.

Rekomandimi i sivjetem per hapjen e negociatave me BE eshte per mire apo per keq nje Deja Vu.

Kryeministri ne 9 nentor te 2016 kur BE dha per here te pare rekomandimin pozitiv deklaroi si me poshte:

“Vjen lajmi i shumëpritur nga Komisioni EU: Rekomandim pozitiv per hapjen e negociatave Fruti me i bukur i 3-vjeteve, beteja per Reformat ”.

Mire eshte se riperseritet rekomandimi historik i 9 nentorit te 2016.

Me negative se kurre eshte qe kemi ne rekomandimin e sivjetem pranine e shqetesimit madhor e te jashtezakonshem te BE per krimin e organizuar dhe trafikun e droges,kjo eshte ajo e keqe e madhe, qe i solli kryeministri procesit te integrimit duke e veshtirsuar e kriminalizuar ate.

Kryeministri eshte pergjegjesi i vetem qe Shqiperia qe pas rekomandimit historik te 9 nentorit 2016 vetem humbet terren ne procesin e integrimit dhe qe i shtohen kushte te reja.. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Në prag të hapjes së negociatave, flet Vasili: Rama përgjegjësi i vetëm për ngadalësimin e integrimit evropian”

 1. salem says:

  Po te ishe ti do kishe bere namin ?!

 2. undefined says:

  U bere i neveritshem !Bej pak pushim.

 3. Rrok Cubi says:

  Unuku ,prap ne komunikim,per ti qare hallet popullit,i papergjegjshem,sa me zbehet,ipafytyre si ai,i bindur qe ti sherbeje deri ne fund te keqes,sherbetor i krimit dhe i korrupsionit,nuk thote asnje gje per kriminelet ne rradhe te formacionit te tij,qe po shkermoqet dita dites dhe po kthehet ne nje O.J.Q,nuk kane asnje pergjegjsi soji i tyre per 8 vjet qeverisje dhe tani kerkojne te qeverisin,po keta duhet te qeverisin,populli po i pret me padurim,po si sju vjen turp,po ju kujtoni se ky popull merret me me ju,duroni deri sa te vijne zgjedhjet dhe do ta shihni sa ju vlen lekura

 4. eli-tiv says:

  ..e kane patur me kohe gati gete reagim..kishin planifikuar e punuan forte te merrej rezultat negativ…tani bejne nje retushim per te dale nga gjendja..Nuk mund ta lidhin me fatin e tyre me ate te shqiptareve e Shqiperise

 5. jack says:

  Loqe komplet , thua te kete budallenj qe e ndegjojne????

 6. Vetingu says:

  Vetem nje I cmendur dhe nje antishqiptar si kjo monster mund te shprehet ne kete menyre dhe aqe me teper keto dite, kur po behet Realitet endra shekullore e shqiptareve!

 7. Rr. B. Gramshi says:

  Po mjaft o sahan lepires, mjaft se je bere tejet i peshtire!

 8. Fatos says:

  Po kush ja ka vonuar procesin vendit, Rama qe kerkon reformat apo ju idiota qe i hidhni cizmet qe vijne era fashizem? Normale qe nese zvarrisni proceset, doni qe fajin t’ja hidhni qeverise, taktike e mirenjohur kjo por vetem per ata qe jane me idiote se ju. Te kishin pak sense burrerie e te mbyllnit gojen do ishte me mire, por nuk ju le kurva qe keni mbi koke ta beni dhe karakteri juaj joegzistues.

 9. Miri says:

  Kot e ke qe bertet, ne BE do na futi vetem Edi Rama, asnje tjeter.
  Plas po deshe nga inati !

 10. Alidemsi ri says:

  O Baxhella mashkull i LSI-se , na thuj te pakten se kur i ben deklaratat,mos ndoshta 3 apo 4 here ne dite?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *