Nis ndërtimi i autostradës Prishtinë-Preshevë

Ka nisur këtë të diel punimet për ndërtimin e një tjetër autostrade në shtetin e Kosovës.

Bëhet fjalë për rrugën gjatësore që do të lidhë Prishtinën me Dheun e Bardhë, që do të kalojë përmes Gjilanit.

Fillimin e  punimeve e ka lajmëruar vetë kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili u shpreh se ky është një moment i shumëpritur për të gjithë qytetarët që do të jenë më afër me Preshevën.

Kreu i Qeverisë kosovare theksoi se kjo rrugë do të bashkojë njerzit si dhe do të rrisë ekonominë.

Haradinaj ka deklaruar gjithashtu e se në krye të viteve të gjitha qytetet në Kosovë do të lidhen me autostradë.(TemA TV)

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...