Nis ndërtimi i autostradës Prishtinë-Preshevë

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Ka nisur këtë të diel punimet për ndërtimin e një tjetër autostrade në shtetin e Kosovës.

Bëhet fjalë për rrugën gjatësore që do të lidhë Prishtinën me Dheun e Bardhë, që do të kalojë përmes Gjilanit.

Fillimin e  punimeve e ka lajmëruar vetë kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili u shpreh se ky është një moment i shumëpritur për të gjithë qytetarët që do të jenë më afër me Preshevën.

Kreu i Qeverisë kosovare theksoi se kjo rrugë do të bashkojë njerzit si dhe do të rrisë ekonominë.

Haradinaj ka deklaruar gjithashtu e se në krye të viteve të gjitha qytetet në Kosovë do të lidhen me autostradë.(TemA TV)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

3 komente në “Nis ndërtimi i autostradës Prishtinë-Preshevë”

 1. Vlore durres shengjin says:

  Bravo i qoft kosoves qe lidh akse ktyesore me autostrada
  Shqiperia vend me tre porte kryesore dhe nuk ka nje rruge te hajrit. Injoranc , hajdutllik , babzi, vetem bejm tendera per interesat e veta.
  portet e durresit, vlores apo shengjinit, duhet te ishin furnitoret kryesore jo vetem te shqiperise por edhe serbise , kosoves, maqedonise etj
  Po kush do e bej ketu , gjith qeverite duan vetem te vjedhin.. mallkim dhe vetem mallkim te gjith bthq qeveritar qe abuxojn ne kurriz te popullit

 2. Timi says:

  Nuk i duhet autostradë Gjilanit. Është 20 km distancë nga autostrada e Shkupit edhe e Podujevës. Mjafton rruga që është vetëm se të rinovohet. Kushton para që nuk i ka Kosova.

 3. Timi says:

  Sa për rrugët e Shqipërisë është e vërtetë që vidhet më shumë por edhe kushtojn sepse terreni në Shqipëri është më malor se në Kosovë. Një rrugë e mirë Kukës Korçë Sarandë do ishte me rëndësi për turizmin por edhe lidhja Ulqin Velipojë Shëngjin. Shpresoj që Rama ti marr parasysh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *