REPLIKAT: “Reforma po nxjerr në pension me pasuri marramëndëse të korruptuarit… Rama: Akoma s’ke kuptuar se…

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me ndjekësit e tij në rrjetin social facebook.

Fokusii i repilkave mes tyre ka qënë reforma në drejtësi.

Ja komentet mes tyre:

Komentuesi: Leri keto dalje se per ne si popull jan reklama, ne duam vepra e ti shohim e jo fjal, dhe jepi mbeshtetjen kryeprokurores shoqes Arta Marku te veri ne burg ata qe te hedhin mjell ty me ne krye ilir e Monika floriri Lul kriminelin Sali serboviçi me familjen e tij.

Rama: Vaso, lere popullin se populli kupton me mire se ti e se une dhe nese ty te duken reklama bashkebisedimet me grupet e interesit, ky nuk eshte problemi im xhan! As detyra e prokurores se pergjithshme, nuk eshte e imja dhe po te kujtoj qe e imja eshte e para qeveri ne kete vend, qe i ka dhene mbeshtetje te plote prokurorise ne 4 vjet e gjysem me radhe dhe qe ka marre persiper detyren e veshtire te reformimit te drejtesise!

Komentuesi: reforma e drejtesise duhet te ishte denim per ato qe kane vjedhur e abuzuar mbi popull dhe jo te felenderohen per cka kane bere e ti nxjerresh ne pension me pasurine marramendese qe kane bere duke vrare , prere dhe shkaterruar shoqerine shqiptare . Populli kupton shume gjera por kshu do shkoje jeta e shqiptarit. Gjithesesi falenderim te vecante per aq hapa sa keni bere se aq ju lejohet.

Rama:  populli kupton shume me teper se sa une dhe se sa ti, qe akoma s’ke kuptuar se denimet per ata qe kane abuzuar nuk i bej une, po nje drejtesi e pastruar nga ata qe e kane mbajtur peng! Me radhe Blerim me radhe… (TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

12 komente në “REPLIKAT: “Reforma po nxjerr në pension me pasuri marramëndëse të korruptuarit… Rama: Akoma s’ke kuptuar se…”

 1. view says:

  prit o popull prit, prit edi ramen, ose me sakt prit sa te behet qingji dash, ah mer burr i poshter se paske qen o ed rama nuk bo nona, i burr qe sdo baben e vet normal ska se si te doje popullin e vet.

  1. Kujtimi says:

   RAMA verity para pergjegjesis te koruptuarit qe Berisha Basha Mona Like FLORIRI etj
   Vjedhjet qe Kan bere kerkoin tja u hedhin te tjereve
   Dhe keta plera e bejn
   Ti denoncoi prokuroria ti gjykoi
   Ke popullin ne vete
   LULI ADOLESHENT ESHT PAKICA

 2. Komentues says:

  Edi, komentuesi eshte me i zgjuar se sa ti dhe antaret e partise dhe qeverise tend. Ndoshta ti luan rolin e budallait. Komentuesi, qe perfaqeson mendimin e shumices se shqiptareve, desheron ndeshkimin deri ne fund te hajduteve dhe te korruptuarve, perfshi edhe ata qe ndodhen ne partine tende. Natyrisht qe formalisht eshte detyra e prokurores se pergjitheshme te procedoj hajdutet. Maxhoranca, dmth PS partia jote qe ti ke pergjegjesi te drejteperdrejte, ishte ajo qe caktoi prokuroren. Maxhorance eshte gjithashtu pergjegjese per punen e prokurores. Ashtu sic edhe komentuesi shkruar, populli desheron vepra (dmth hajdutet ne burg) dhe jo propagande e fjale boshe. Eshte shume e thjeshte, nese prokurorja nuk e bene kete (ndeshkimin e hajdutet), atehere eshte pergjegjesia e jote si drejtues i PS / maxhorances qe prokurorja te kryes detyren, zbatoj ligjin.. ne rast te kundert ajo duhet te pergjigjet per punen e bere e te zevendesohet.

 3. Populli kupton qe ju jeni mut muter dhe mbroni njeri tjetrin.
  Ne kete vend akoma e ben ligjin sali berisha me kriminelet prokuror dhe gjykates.
  Ti me qeverine tende jeni ca kuklla qe keni frike nga salikrimineli dhe cubat e tij.
  Juve po u poshterojn nje bythec si luli dhe nje injorante si monika qe eshte gati te gjuaj edhe me dafllak.
  Shteti duhet te tregoj forcen e ligjit dhe jo ta bej ligjin nje tuf hajdutesh qe kane vjedhur e shkatrruar ne keto 28 vjet.
  O beni shtet ligjor ose ikni e pirdhuni dhe ja lini shtetin mulit dhe krimineleve dhe ta falimentojne kete vend.
  Boll me ,jo kupton populli,jo e di populli.
  Populli di qe eshte shfrytezuar ne keto 28 vjet.
  Nuk e permbysem soc dhe bllokmenet per familjet hajdute berishiane dhe ilirfloririt.

 4. Me ju po tallin bythen ca spurdhjak si djali spiunit fahri bajga,salianji e muli i kuksit dhe ti i te njejtin avaz do bejme shtet.
  Kur do e besh shtetin kur tja dorzosh krimineleve sali e co.
  Te dhan timonin pa mare patenten.

  1. AA2 says:

   Tall bythen djali i Fahriut se e di kush eshte Rama.
   Per kriminellet mafjoze peshkaqene Rama citon pavaresine e gjyqesorit, kurse kur behet fjala per peshq te vegjel apo popull qe spaguan dritat dhe talksat, Partia luan rolin e saj. Mjere kush beson dhe shpreson te keta Mafjoze te politikes Shqiptare.

   Se per se e ka shumicen ne Parlament ky artist zoti e di.

 5. Emiljano says:

  Pirdh se cfryhesh thot populli

 6. Lisi says:

  Rama !
  Ç’të polemizosh me ty ?!
  Ti do t’a rizgjidhje prapë president Metën – kështu deklaron ti , arrogant , kapriçioz e mëndjemadh !
  Shqipëtarët , a do t’a zgjidhnin Metën president , si mendon ti Rama ?
  Ç’do veprim që të mban ty kryeministër është i justifikuar , i moralshëm, demokratik , në interes të vendit- ky është makiavelizëm i pastër . Ke stomak të fortë ti, Rama , s’e ke për gjë të lëpishë , atë që ke pështyrë !
  Kjo është njëra nga pabesitë , hipokrizitë e tua , Rama , s’po permend të tjerat . Janë bërë shumë !

 7. Kari-katuristi Kari-katuron 1 Kari-katurë Kar-akteristike says:

  Pushtetin ky karikaturist e ka perdorur vetem per interesat e oligarkise dhe per te arrestuar dhe per te denuar peshq te vegjel.

 8. Përjetësisht says:

  Po këta të gjithë hajduta janë e mbrojnë njëri tjetrin, lëre se çbëjnë show në parlament me miell e vezë, me të shara nga ku smban më..Edhe kur zihen,zihen se I hynë në biznese e monopole njëri tjetrit, Jo se u ha palla shumë se vdesin,sëmuren apo skanë bukë të hanë 1, 5,10 ,100 apo mijëra shqiptarë të pafajshëm.
  Këtyre u ka I kur cipa..këtyre u ka ikur njerzllëku dhe humaniteti….dhimbsja. Këtyre u ka ikur keqardhja dhe loti. Këta janë thjeshtë njerëz barbarë e robotë që mendojnë vetëm lekë ,lekë ,lekë dhe urrejtje për popullin.
  Po filloj lapsi ti bjerë një hajduti nga këta nuk do pushojë më pastaj , do ti mari me radhë. Se aq të lidhur janë me njëri tjetrin , saqë do ‘hapen vetë si petët e lakrorit’.
  Dhe këta bëjnë çmos që mos të fillojë vetingu.

 9. Shoku " Shpati " says:

  Drejtesi e pastruar ? Na ndrico pak o kryeminister ! Kush eshte sistemi qe do I detyroj te pastertit qe do te vijne te ngelen te pastert !!! Reforma ne drejtesi nuk eshte gje tjeter vetem ngritja e sistemit te kontrollit per punen e kryer nga prokuroret dhe gjykatesit . Kush do ta denoje nje prokuror I cili thjesht te urren nese je igjate , I shkurter ,I shendoshe apo I dobet ! Pra perderisa nuk ka nje rregullues I cili te coje para dtejtesise prokurorin e korruptuar dhe te paafte nuk behet fjale per reforme .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *