Çelja e negociatave, LSI del kundër BE-së: Ja arroganca, paaftësia, kapja e drejtësise dhe korrupsioni i qeverisë

Teksa Komisioni Europian ka vlerësuarecurinë e Shqipërisë në progres-raport dhe ka rekumanduar hapjen e negociatave pa kushte, tjetër mendim ka shpalosur Lëvizja Socialiste për Integrim.

Kreu i grupit të kësaj force politike Petrit Vasili, ka reaguar pas vendimit ku thotë se ” Arroganca, paaftesia, kapja e drejtesise dhe korrupsioni i qeverise jane premisa edhe me negative, qe rrezikojne qe pas ketij hapi perpara te prillit 2018, te behen hapa te tjere pas ashtu sic ndodhi me rekomandimin historik te nentorit 2016.”

Mes të tjerash Vasili shton se çdo ekzaltim, trimfalizëm apo keqpërdorim i këtij rekomandimi do të zhyste vendin në pasiguri të reja, instabilitet ekonomik dhe social edhe me të rëndë.

REAGIMI I VASILIT

Rekomandimi pozitiv i KE te mos jete nje hap para dhe dy pas.

Rekomandimi pozitiv per hapjen e negociatave per anetaresim ne BE duhet te mos jete kurrsesi nje hap para dhe dy hapa pas.

Shqiperia ka pasur nje moment historik ne nentor 2016 kur absolutisht per here te pare ne historine saj te procesit te integrimit europian ajo mori nje rekomandim pozitiv per hapjen e negociatave.

Por qe nga ai hap i pare pozitiv te tjera hapa shume te renda prapa beri Shqiperia sepse krimi i organizuar dhe trafiku i droges u shnderruan ne probleme kritike per vendin.

Arroganca, paaftesia, kapja e drejtesise dhe korrupsioni i qeverise jane premisa edhe me negative, qe rrezikojne qe pas ketij hapi perpara te prillit 2018, te behen hapa te tjere pas ashtu sic ndodhi me rekomandimin historik te nentorit 2016.

Ndaj cdo ekzaltim, trimfalizem apo keqperdorim i ketij rekomandimi do te zhyste vendin ne pasiguri te reja, instabilitet ekonomik dhe social edhe me te rende. (TemA)

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/04\/petrit-vasili-konference-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/04\/petrit-vasili-konference.png","attachment_id":"873929"}]

52 komente në “Çelja e negociatave, LSI del kundër BE-së: Ja arroganca, paaftësia, kapja e drejtësise dhe korrupsioni i qeverisë”

 1. Llapi says:

  Se kuptoj kush e nxjerr kete idiot neper shtype.

  1. Kujtimi says:

   O JEVG I KEQ O PLERE E SHQIPERIS
   U GEZUAN EDHE FEMIJA JU KRIMBA JENI KUNDRA
   O ZOT MERI KETA NGA KJO BOT

  2. Lloji says:

   Asnje ndjenje urimi nuk percjell mesazi i boles Vasil. A nuk ishte qellimi i partise se integrimi ne BE pse tani ta hengri macja gjuhen?!

  3. Flutura says:

   IDIOTET. Kush tjetet.

 2. LORA says:

  Ngushellime lesh-e-lise,,,,,,progresimi i Shqiperise eshte ngordhja e sigurt e nahijes se hajnise se integrume.

 3. Lleshi says:

  O BQ LE NAM MER PALLE,, PO MJAFT MYLLE HALEN DHE BOJU BURRE SE NGELE LOQE GJITHE JETEN,,

 4. presidenti i zi says:

  te fala Lilit ……..edhe Mones……….

 5. kalciani says:

  Ky plehra dhe koleget e Tij, nuk benin asnje lloj pune pa vjedhur mijra euro,keta horra grabisnin diten me diell qytetaret shqiptare nen formulen e punesimit,si ska turp qe flet ky lloj insekti …

 6. Ilo says:

  Cudi i kap sondroma e Mao Ce Dunit keta te Leshelise

 7. Cuku says:

  A mor Zvarranik Vasili ,sa ne hall te madh qe jeni tani,,,
  Nuk late gje pa bere dhe thene ,por sju eci ,,,
  Hidh cizme ,,,hidh veze,,,,hidh miell,hidh uje e hidh.BREKE,,,,,, po perseri. Ata te poshtrit Euriopiane I hapen negociatat,,,,,
  Eshte mire qe ta.dish or servil I peshtire qe :
  Nuk I meritojme hapjen e negociatave ,por nje nga arsyet qe u hapen jeni ju
  LeshteLikes dhe Lulethara( P.D.+L.S.I.)

  Se po ta kishit seriozisht kerkesen per hapje negociatash ju (P.D.+ L.S.I)as per 100 vjet nuk kishin per tu hapur
  Por lepuri fle ne vend tjeter o lepires bythe
  Nuk e di a do e.vazhdosh bythelepirjen edhe tek vendi ku do shkoni shume.shpejt
  Legen plak

 8. niki says:

  Petrit,heshtja eshte nje gje e mire.Nje fjale e urte thote:eshte me mire te heshtesh e te te marrin per budalla ,se sa kur hap gojen kuptohet gjitheshka.!!!

 9. Shqiptari says:

  Plas nga inati o plak i keq.
  Shqiperia e mori rrugen e mbare drejt BE.

 10. Shpetim Leka says:

  Ikm mor legen i like floririt dhe mona baxhelles

 11. Faik says:

  Ik moresahanlepires i like florit dhe mona baxhelles

 12. korçari says:

  O Hajvan Vasili po hapi syte e veshet o negativ i lidur qe ben pjese ne plehrat e pariciklueshme qe qelbin ere .Ti nuk je shqiptar dhe fatkeqesisht plehra si ty ka jo pak por ti e Kaçi i Zi jeni te veçante pasi jeni dhe te pacipe dhe maskarenj.Shqiparia po perparon me gjithe pengesat qe ti shume maskarenj te tjere po mundoheni te pengoni por do t’a shohesh vleresimin e popullit ne zgjedhje pasi do te shkrihesh si parti e hajduteve dhe maskarenjeve.

 13. Zydocaitung says:

  Su poqe qe su poqe o K O K E L O Q E !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 14. Besua says:

  Ah fara me e keqe shqipetare.lesheli flliqesirat e kombit

 15. Tini says:

  Hahaha , po Evropa ka rregulla ai qe ka bere zullume e ka vendin prapa hekurave , prandaj I ka hyre lepuri ne bark ktij hajdarit lol

 16. Franci says:

  Yyyyyyyy funderrine, idiot e deficent.

 17. Shqiptari says:

  O shtrembaluq, drejto nje hete trupin tend te shemtuar dhe pastaj mendo per ne.

 18. Tarrasi says:

  Pirdh se cfryhesh.

 19. Kovaç says:

  Para Rama. Mos u merr me lesh e li,as me ku..a e ku… linj, por i vendosur per ta çuar ne destinacion Shqiperine.Ku..vat e lesh e lise po qajne tepsine, kurre asnjehere ne mend nuk kane patur nder mend Shqiperine.

 20. Roland says:

  Ky eshte shqeto ” abaz”

 21. Qytetari durrsak says:

  Cfare thote ky torollak ?!

 22. taraboshi says:

  O rrot . Per arrogance per paaftesi per kapjen e drejtesise per korripsion na i hapen negocjatat more torollak .

  1. A eshte mundesia qe ky bukuroshi i leshelise te dale me shpesh. Me te thene te drejte o Vaso,je bere si majetofoni i Muharrem Hoxhes. Ndaj dhe ne ,jemi shume burra,gra,femije ,pleq e plaka. Behemi kaps e na ndihmon te dhjesim me lehte e me rehat.

 23. Arberiiiii says:

  Pa fytyresia e ketyre te te LSIçizmes nuk paska as fund as krye , ligesia juaj bashk me SHPKne tuaj ka falementuar dhe tani po nzirni klithmat e fundit ,ndyresira .

 24. xoni says:

  Ne burg do te hyni o hajdutet e FLORIRIT…

 25. do vijë një ditë says:

  I lexon Petrit Vasili reagimin e shqiptareve ne komente? Apo vetem flet çfare i vjen nga b…a. Plasen armiqte e Shqiperise dhe shiko si nxjerren koken si gjarperi nen gur, ku te kafshojne. Guri do tu shtyp koken.

 26. kaloresi i urdherit te leshtelikes force e pare says:

  kete drejte,o tit vagina.gjithe ai kanabis dhe ajo droge qe shkon ne europe bleu politikanet e europes.u perpoqet ju lulushi dhe ata qe e ndjekin,ata qe e ndiqnin dhe sot jane kritizere,like floriri dhe monalikja me kukumjackat e saj,tia shpjegonit europes,por hicgje,nuk iu kuptuan.sa te pakuptueshem qe jane.nuk iu dridhet zemra atyre qe bukuroshja jorida sot ishte ne zi,veshur me te zeza.shyqyr qe dolet ju dhe iu bete thirrje:-kemi dhe nje shprese deri ne qershor ,prandaj ne sulmper te goditur marrveshjen e europianeve me qeverinee narkoshtetit dhe krimit.ti demaskojme miqte e klement balil eskobarit .bravo,jeni tamam leshtelikes.

 27. Demokrati says:

  vec mutra nxjerrin nga goja keta plera.

 28. Zani says:

  Qenet lere te lehin……..

 29. N. says:

  SA T U R P !…
  Hapur kunder hyrjes se Shqiperise ne EU…
  Dhe bertasin se jane partia e integrimit europian!

 30. Rrok Cubi says:

  Po si sju vjen turp dhe dilni neper ekrane,po ju jeni turpi,krimi,injoranca,amoraliteti,tradhetia,zjarrvenia,hajduteria e ketij vendi,ju jeni te gjithe objekt i drejtesise,po mire ju thote ai i gjati,skeni pare gje akoma,ju leqendisi te gjithve dhe tani beni ca si kone,ca si zagare dhe mener te hani mu..,akoma se keni marre vesh se cfare i keni bere vetes,se cfare i keni bere ketij vendi dhe ketij populli,e di i madh dhe i vogel,jeni damkos per breza dhe paret e vjedhura dhe djersa e ketij populli do ju ngelen ne fut,vetem kini durim dhe do ta merrni vesh,ndyrsira.

 31. Armandi says:

  O tellall karagjos , po ty s’te degjon njeri as ne lagjen tende, perse harxhon kot frymen ?!

 32. shkodra says:

  Ik o derezi ik! Si nuk paska njeri t’i flase ketij derziu!

 33. Doktori says:

  Kaq shume je merzitur zoti Vasili?? Te dha urdher prape Mona qe te dalesh? Nuk gjete asnje fjale gezimi per te shprehur?? Turp turp per ju qe perdoreni …

 34. Berti says:

  Si nuk ke turp ore shurraq, o antishqiptar i betuar.
  Nuk ke turp o legen.

 35. Ciu ciu says:

  Dole o fytyre e qelbur te prishesh gezimin e shqiptareve. Apo te dha urdher baxhella. Fytyre muti.

 36. Jimi says:

  Deri ne qershor do te vazhdojme te degjojme korin e kukuvajkave te PD+LSI, madje me nje tonalitet me te larte e me vajtues. Mergata e qyqeve e ka filluar vajtimin qe ne qershor te 2013-es! Ne more Llaqi do ti, nuk do ti, kemi per t’ja thirrur kenges edhe pse eshte ende heret.

 37. Iliri says:

  Njeri i ndyre. Por jeni trapa dhe njerez kot Ju shqiptare qe mbeshtesni akoma PD dhe PSI. Ju sjellin verdalle si duan

 38. shqipe says:

  o,oooo,lere! qenka ky mo, i forces se par’ dhe te pa pare!!! Ky,qe per nje cickerr fare,desh u be dhe krye k…tar i lesh it te monikes…

 39. timo says:

  Vasillaq, ngushëllime dhe suksese në jetë paskëtaj.

 40. Koba says:

  Ne fakt Like Floriri nuk dinte Gjo.E ka bo Titi me kryet te vet ose me mendjen e Mona Baxhelles.

 41. Alban Dega says:

  DRITA JESHILE PER INTEGRIMIN EVROPIAN VETEM 6 MUAJ PAS LARGIMIT TE LEVIZJES SOCIALISTE PER INTEGRIM NGA QEVERISJA ESHTE NJE GRUSHT I RENDE
  PER PARTINE E TEPSISE !

  Ndaj eshte terbuar kaq shume partia e Tepsise qe po shkoqet nga brenda e po izolohet nga jashte !

 42. Turi says:

  Ore po mire qe turp ske se je futur ne bythen e metes dhe metllies,po kaq idiot je qe kete qe po thua smund ta thoi as Fari Balliu sot qe kjo esh dite e mire per ne Shqiptaret qe u meruam rrugve te botes o legena muti qe befahit morte perdite ne shtepite tuaja
  Puuuu farreeee e qelbur

 43. Studenti says:

  Ky Vasili e kuptuam qe eshte maskara e byth lepires Lesh e Li por une nuk kuptoj se qenka dhe budalla i madh. Nuk mendon per vehten e tij por mendon per familjen e likes. Si duket eshte futur shume borxh te ata.

 44. Shoku I gruas says:

  Ik o surrat ndyre qe na flet me teorine leniniste te hapave kaq per zemer I kini ruset ,me kete gjuhe shko foli Mones jo publikut
  Kaq te zinj jeni me shpirt sa po ju duket cdo gje e zeze turp te kini
  Po Monen ku e ke apo I ka rene te fiket kur degjoi lajmin???????? Shpirtzinj
  Shkoni po jua mbajti tani me zgjedhje te parakoheshme e do asgjesoheni komplet do ngelesh ti e Mona e do shkrani historine e LSI
  NA ISHTE NJE HERE ………..

 45. Aleksander Thana says:

  Sa e paguan greku kete pleh?

 46. JKB says:

  Je kërriç i lindur, Shpejt bëhesh gomar, Nga koka te këmbët, Je i tëri kar!

 47. Petrit says:

  O Pjederast,o Gei,o fytyre e flliqur turp te te vije o plere..Ti je njeriu me i peshtire qe kam pare deri me sot..TURRP,TURRP,TURRP

Lini një Përgjigje te Iliri Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *