Balla “flakë për flakë” me Bashën për negociatat: Po merremi me baltën e eksportit “Made in Shqupi”, e do Shqipërinë veç për mollë sherri e pushtet

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas bashkëbisedimit të kreut të PD-së Lulzim Bashës me gazetarët pas kthimit nga Berlini.

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social facebook Balla deklaron se çfarë ka thënë e çfarë ka berë në Berlin, Lulëzim Basha, jo vetëm e dimë ne po e kupton çdo shqiptar i arsyeshëm.

Sipas Ballës mazhoranca do të duhet të përballet më tej jo thjesht me individë a grupe skeptike ndaj zgjerimit të BE, po edhe me baltën e eksportit “Made in Shqupi”, që Lulëzim Basha ka derdhur në veshët e tyre, me moton shpif shpif se diçka do mbetet!

Statusi i plotë i Taulant Ballës:

 

Se çfarë ka thënë e çfarë ka berë në Berlin, Lulëzim Basha, jo vetëm e dimë ne po e kupton çdo shqiptar i arsyeshëm.

Për më tepër mjafton ta dëgjoje sot logorenë e tij, për të marrë vesh se sa shumë është lodhur kryetari i opozitës për të bërë avokatine e Shqipërisë.

Sipas Lulëzimit, Shqipëria është narkoshtet, por BE-ja duhet t’i thotë “PO” Shqipërisë!

Shqipëria është kokë e këmbë e zhytur në krim e në zullume, por BE-ja duhet t’i thotë miresevjen!

Shqipëria ka një kryeministër të të gjitha të zezave, por BE-ja duhet të çelë negociatat me të!

A ka njeri që nuk e kupton se kjo është thjeshtë loja e vjetër e Lulit, shaj e nxij vendin tënd dhe bëj sikur po i’a zbardh faqen?!

Fatkeqësisht, ne do të duhet të përballemi më tej jo thjesht me individë a grupe skeptike ndaj zgjerimit të BE, po edhe me baltën e eksportit “Made in Shqupi”, që Lulëzim Basha ka derdhur në veshët e tyre, me moton shpif shpif se diçka do mbetet!

Fatkeqësisht, ne nuk e kemi në krah opozitën në këtë proces kaq jetik për Shqipërinë e shqiptarët, sepse kjo opozitë Shqiperinë e do për mollë sherri për pushtet dhe shqiptarët i sheh vetëm si mish për topat e vet!

Por fatmirësisht, me Lulin pa Lulin, Shqipëria i’a ka dalë dje me një arritje historike dhe do i’a dalë më tutje sfidës së madhe të europianizimit të saj!

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “Balla “flakë për flakë” me Bashën për negociatat: Po merremi me baltën e eksportit “Made in Shqupi”, e do Shqipërinë veç për mollë sherri e pushtet”

 1. . says:

  … shume e vertete, gjithe shqipetaret e vertete dhe te edukuar (vec verioreve) kerkojne BURG per “Lul – Tullumin” !

  1. Kujtimi says:

   BASHA NJE MASHTRUS
   GENJESHTAR
   Adoleshent,,, …..

  2. Aleksander says:

   Luli te shkoje ne burg e bashke me te edhe saliu e ilir meta,por ti ça ke me ne verioret ?! Je me i edukuar se une ? Nuk me dukesh ,perderisa pergjitheson .Te pergjithesosh ,te çon detyrimisht ne gabim e ne ekstremizem dhe ekstremizmi eshte pjelle e mosnjohjes…

  3. Ora Dora says:

   Bir Selman i nones ke t’qaj m’pare!

 2. Lushnja says:

  Taulet bole shko ne LIBRAZHD SE PO TE PRET NJE MASHKULL NE PYLL ME TA FUT KARIN NE BYTH OK

  1. Ora says:

   Ti lushnja je deputeti i PD të lushnjes ik o idjot se do te pervishemi se na cave b…..

  2. prizem says:

   @Lushnja
   Po ty ta tha vete ai pyllit mbasi mbaroi pune me sumatricen tende apo e ke nga rutina jote e perditshme?

  3. shqipe says:

   Ne fakt ai mashkulli eshte miku yt dhe po pret motre,gruan tende O lushnja qe Lushnjarve u hengesh mender m….

 3. Dimeri says:

  Luli sot perdori fjalorin e Nokes :”Rekomandimi nuk eshte dere e hapur,por futje ne oborin e kopshtit.” !!!!!!

 4. USA says:

  LUL SUMQIRI QE DREJTON PARTIN E KURVAVE

 5. Mihali says:

  Lule , kush të më erë i këputet hunda.

 6. skrapari says:

  Luli u tha se : Rama u ka ginjyer se 7×7 bejne 49 . Me degjoni mua, o Gjerman ! 7×7 bejne 42 dhe pike.

  1. Pellumbi says:

   Balla:C’merresh me ate idjot .Ai ne keto momente eshte kryetar i partis demokratike,te sfilitur deri ne palce.S’paska burra kjo partia demokratik qr ta qrrojn si kryetar Nuk di te punoj kete pune me rendsi.luli dhe punen e kamarjerit se ben doteTha mire zonja Topalli qr ta rrezojm lulashin .Nuke rrezohet me fjal por me vepra.C’beni veproni rrezoheni te shpetoj opozita

 7. Shpend Dragobia says:

  Armiqte e Shqiperise jane ulur kembekryq ne Shqiperi. E keqja potenciale si Saliu apo Luli jane te istruktuar te bejne cte bejne, vetem Shqiperi te mos bejne. Kjo eshte ekzakt cfare Saliu beri ne kohen e tij dhe ekzakt cfare po ben Luli sot. Kur jane ne pushtet shkaterrojne shtetin dhe ndertojne rrumpallen, kur jane ne opozite perpiqen me te gjitha mundesite qe Shqiperia te nxihet. Eshte i njejti orjentim bej, cbej, shtet mos bej por, ne situata te ndryshme. Eshte I njejti orjentin nga e keqja pa emer dhene ne momentin kur ata gelltiten corben e helmuar. Eshte po kjo arsyeja qe ata nuk pyesin se diskreditohen. Ata nuk pyesin per idealet demokratije te PD, as per vrasje, as per tiurp se e keqja e tyre eshte me e madhe se kaq. Ata I tremben vetem faktit se mos zbulohen si eksekutoret e shkterimit te Shqoperise.

 8. Lushnja says:

  Bythqiret e mbronje Bythqirin TUALET BALLA& co mbrojne EDI RAMUTIN KURSE MERO BAZE VETEM I LEPIJN AFER BOLEVE SI AFER BYTHES ATY E KA PIKEN E REFERENCES MEROJA!!! Flm

 9. Tironci says:

  Ku bie Librazhdi o Nalle!!??

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *