Çelja e negociatave, çudit ish-ministri i LSI: Rekomandimin nuk e solli Mogherini, duhet falenderuar….

Ditën e djeshme Shqipëria mori rekomandimin për çeljen e negociatave me BE-në, nderkohe qe politika ka qene e ndare ne falenderimet e saj .

Një përgjigje e shumëpritur kjo, ndërsa ish-ministri Ylli Manjani bën falenderimin e tij ndryshe nga te tjerat, duke tentuar ti jape nota ironike.

Në fakt falenderimi i Manjanit është mjaft i pazakontë. Ish ministri nuk falenderon Mogherinin, as KE, por shkrimtaren Ornela Vorpsi, e cila sollli furtunë në opinionin publik shqiptar, pas deklarateve për fëmijërinë e vështirë dhe dashurinë platonike për kryeminitrin Rama.

Manjani ironizon thellë se sipas tij duhet falenderuar Vorpsi pasi ajo solli rekomandimin.

“Sugjeroj të falenderojmë Ornela Vorbsin, shkrimtaren me famë në Paris, Francë e gjithë Shqipërinë, për rekomandimin e KE për hapjen e negociatave!

Hapen s’hapen negociatat, tashmë ska rëndësi! Ajo na solli rekomandimin…

Ndërkohë kemi në burg nja 11 të arrestuar politikë!!!

Ata presin drejtësinë!”, shkruan Manjani.

REMOTE_ADDR:[]

29 komente në “Çelja e negociatave, çudit ish-ministri i LSI: Rekomandimin nuk e solli Mogherini, duhet falenderuar….”

 1. "BOHOTINA" says:

  Ua sa ironik qenka ky? Ma kaloi. Do t’ i gris nja 6 libra qe kam bere me fabula. Kot i kane vleresuar ato fabulistet tane me te mire se une, siç eshte i madhi i kesaj fushe Ferit Lame.
  Vendosa me keto ironite e ketij te madhi te politikes tone do marr idete e do ti bej fabula. Kur ta botoj do t’ i dergoj nje kopje. Do jete nder per mua te kem nje liber timin ne biblioteken e tij.

 2. Ornela says:

  Ky mbeti i pa gdhendur fare,…. sa shume dhune ka perjetuar nga gruaja e vet ky yyy ?????

  1. kashi says:

   ky eshte i tredhur nga trute

   1. Harilla says:

    Edhe i tredhur,por edhe i rrjedhur nga trute.Opo ngeli trap edhe ky mut Manjani! Ka te drejte se ka mare kulture nga ai me shkolle te madhe Petrit Vasua.Ku ju çon mushka keshtu me keto sjellje more matuf malok.

  2. Eei says:

   Po nuk e kupton se na peshtiron sa herë delë fotografia jote ikë o idjot se le kokrën a namit degjoji dhe njerzit qe ta thone keto ose shko vizitou

 3. capi.dhia says:

  Eh fillozof, per gjithcka ku nuk ka asgje. Thelbi i demokracise arnaute.

 4. ilir says:

  Ore po akoimas dini se ky eshte torrollak. Nuk u le kete pershtypje ne kete foto?

 5. shabani says:

  Paske dale heret nga pavioni sot

 6. Kesi says:

  Ky gjarper vec helm nxjer

 7. Lumi says:

  Ky katundar edhe per 200 vjet s’behet qytetar.

 8. Vlora says:

  Or YLLI MOS U MERE ME ATE FAR BUSHTRE PO AJO KISH PUNUE NE CLUBE NATE ATY KU VETEM PROSTITUTKAT PUNOJN “” aty ku ua ferkojn njerezve te pasur bolet – me vjen keq per familjen e saj se duket ka qene e vuajtur nga familja e KRISTAQ RAMUTIT POR KJO VAJZE ESHTE SJELL KETU PER PROPOGAND TE QEVERISE- ME RENDESI KA JETA E ATYRE KUKESIANEVE SE KJO FAR KURVE E MUTIT .ata jon kalbur ne burg per nje te drejt jetesore te tyre kurse ne nuk ju dalim ne krahe – DUHET TE MBLIDHEMI TE GJITHE PARA BURGUT DITE E NATE DERI TE LIROHEN TE GJITHE !!!

 9. sul korriku says:

  Ironi patatesh !
  Sa dukshem e kini inatin me atdheun dhe veten.
  Sa largpames eshte Rama me rastin tend kur te “qerroi” nga Qeveria.

 10. Gardiani qe mezi pret te takoje gruan tede says:

  O F’YLLI….Shko ore CAR…shko ruaj gruan se po shkerdhehet me qente..lere Vorpsin ne hallin e vet ;persa i perket Rames kam frike se vdekja do ta gjej KRYEMINISTER kurse Ty banor i burgut te ri qe na e ndertoi Mogerini ne Shkoder.Urime ne jete se negociatat nuk jane per Ty.

 11. Shaqo says:

  LSI dhe trimat e saj pjese e ISIS.
  O Mero pse e ndot gazeten me kete idiot?

 12. luka says:

  Me gomar se kjo qenie, nuk bohet! Mjere ata qe e kane pjelle biologjikisht dhe politikisht!

 13. Ola says:

  Po kur politika mbetet ne dore te rrotave si ty cvaj halli ?

 14. BRSS says:

  O MANJAN. GRUAN MU NE PIDH DHE PAK E KE O PLERE

 15. Aqifi says:

  Ketij nuk i ka dale inati akoma per ato 600 mije euro qe kerkoj dhe nuk ia dhane dhe tani deri sa ti kaloj inati brockullat e tij do degjojme. o katunar……

 16. ladi says:

  hajde koqe gomari hajde.Sa rendesi i jep vehtes.Kur Muc Nano e pyeti ne studio se pasi lepive bythen e Rames,tani po lepin bythen e Metes me von ke byth do te lepish?Ky ngeli si muti.Por me duket se po kerkon byth per te lepire le te vej te lepij bythen e Nardit.

 17. qazim says:

  Se paku na kurse nervat dhe hiq foton e shpifur se dukesh si Saliu ne selfie.Na tremb ne te rriturit e jo me kalamajte e adeoleshentet.Je bere per te ardhur keq,vetem peshtyn e p…..

 18. Kellira says:

  Kur ngel si bole fillon shkruan si keto poste.
  Gjejini pak hashash ketij qe te relaksohet se per femra me keto komplekse qe ka te ha mutin.

 19. Petrit says:

  Po ky eshte b.the q..e,akoma me kete mereni ju..ky eshte bere njeriu me i peshtire,si si vjen turp…

 20. anonim says:

  mos ma nxirrni kete te cmendur qe ka probleme me paraqitjen dhe ngaqe nuk i pelqen fytyra e IS- iS merr poza . ky eshte pjella e lesheliqise qe ka ikur per lesh qysh me hapjen e negociatave, jane strukur luan qimeuriqi, kejdi , baxhella, Floida sharebajga dhe po mbajne zi per daljen jashte politikes shqipatare te partickes qe u ngrit per integrimin por ne fakt vetem mbushi thaset e drejtoreve qe sot gjenden brenda hekurave. shkoni mbytuni ne haremin veror te Jales,,,,

 21. Ramy says:

  Kta te sorosit e bashkise rrine ne kompjuter gati per tju versulur kujdo.
  Yyyyyyyyypppppp xhixhiiiiiii. Yyyyyyyyppppppp

 22. Franci says:

  Ky eshte llumi i shoqerise shqiptare.

 23. Jimi says:

  Ne burg jane te gjithe ata qe shkelen ligjin duke demtuar pronen privaqte e shteterore ! Nje nder ta je dhe ti, por i vetmi ndryshim, ti je ende i lir!

 24. Kali says:

  Ti je bere koqe gomari o Manjan.Te ka zene frika nga Balilet o skizoften.

 25. taraboshi says:

  Bo bo ke paskena pas minister drejtesie . Nuk di si paska punu Edi Rama me te ky qeka injorant i teri . Une po te isha ne vend te kryeministrit qe ne muajin e dyte ne detyre e kisha zhdukur nga minister .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *