FOTOT: Romana Vlahutin injoron Lulzim Bashën

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Shqipëri  Romana Vlahutin, duket se i ka marrëdhëniet mjaft të ftohta me kryedemokratin Lulzim Basha që pas sulmeve të shumta që deputetët e tij dhe mediat e kontrolluara nga opozita kanë ndërmarrë ndaj saj.

Gjatë takimit me shefen e diplomacisë europiane Federica Mogherini, Vlahutin zgjodhi të qëndrojë e distoncuar duke zgjedhur që të mos e dëgjojë teksa ai fliste.

Ashtu siç mund të shihet edhe nga fotografitë e mëposhtme, se sapo Basha filloi të flasë me shefen e saj Mogherini, Romana bëri të pa interesuarën, kerkoi gjatë në çantën e saj dhe filloi të lundrojë në celular.

Duket qartë që ambasadorja ka treguar shenja të zemërimit të saj me liderin e opozitës i cili prej kohësh ka kordinuar sulme frontale ndaj misionit europian në Shqipëri. (TemA)

 

21 komente në “FOTOT: Romana Vlahutin injoron Lulzim Bashën”

 1. Loran shehu says:

  Po kush e rru per vlahutinin

  1. DinPaku says:

   … kur ka me mijra qe e rrujne per Lushin.

   1. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


    EUSA, që s’pyeti për Millosheviçin!
    EUSA, që s’pyeti për Alfonso Kaponen!
    Do pyesë për Sali Karaxhiçin?!
    Do pyesë për Lulzim Nallonen?!
    ***

    1. lola says:

     Je njish vllai.Me simpatiku nga komentuesit.Te pershendes dhe te uroj shendet.Pena top tu befte.

     1. #Gopisti i NSHRAK-ut says:

      🥂

  2. Lloji says:

   Rroft Bathorja e pidhit te katunarit brek palar…

  3. Tony uk says:

   @Loran Shehu
   Po mos e rruanin nuk dalin perdite dhe e sulmojne!!
   E kunderta eshte qe kjo floke kuqja se rruan shume p…n per keta hajdute.
   U be kohe qe nderkombetaret i njohin mire keta hajdutet e PD,shume shpejt do perfundojne shoqate bashke me LSI.
   Klm

  4. armand says:

   U te keqen sa me kenaqe .
   Gomarin ta shisni per hamshor race .
   Ajo zonja eshte syri dhe veshi i BE dhe po’ se rruajtet per ate …….amen .

  5. Dinamovit says:

   Kush e rru per Lulen.

  6. Kujtimi says:

   Basha nje LEGEN

 2. Topalli says:

  Ka te drejte, Basha eshte kokrra e idiotit dhe e kote qe te harxhosh kohen me pallavrat e nje teveqeli te tille.
  Problemi eshte hajt ta kuptojne pedeistet se cfare idioti ju ka rrasur Salehu per kryetar., biles edhe tani qe e kane marre vesh, i rruajne bishtin. Zgjedhjet dhe votat i ben vete me kunatin, pedeistet Jane nje tufe figurantesh, pa ze, pa vote, pa gjak, pa tru, pa bythe.
  Rrofte Luli! Lavdi Berishes! Se PDja na hangu mutin!

 3. 111 says:

  Edhe Vlahutin nuk ruajti as edhe nje qime,ama as nje qime te vetme,perLulzimen!
  Te mos e degjosh kur flet Lulzimja eshte pordhaclleku me i madh qe mund ti behet asaj,Lulzimes!
  Vlahutin !
  Mos eruaj aspak perLulzimen!
  Eshte ne fazen e fundit……
  Ka mbetur shtatzane !

 4. Just me says:

  Laran kush e ru per lulin. Evmban mend si e nxori vlahutini lulin nga cadra. Se keshtu thote vete luli qe dola nga cadra nga presioni i nderkombetareve. Akoma nuk e kini kuptuar qe pd po kofshon bishtin e vet

 5. Azio says:

  Po.por per Bashen e rruan ti more Lorna?
  Ti duhesh te jesh nje trap,cope druri I pa gdhendur.
  Ti perfaqedon sic duket kontigjentin eBashes,qe se duan as te vetet.zPlehre.

 6. ENDRI says:

  Hajde te dhjere qe i paska bo hajde. Booooo e paska lon si langaraq si njeri pa intelekt. Si qen bir qeni qe eshte.
  hahahahaha sa mir ja ka bo. BRAVO VLAHUTIN ashtu e dun kalamajt rrugace e hajdut te SHQUPIT.

 7. Sami says:

  Cfare te poshteruare i paska ber luleshtrydhes se Berishes!
  Kur si kryetar opozite e konsiderojne nje hic, do te thote qe per Europen, Basha vetem kryeminister nuk mund te jete. Eshte nje menyre per ti thene shqiptareve, zgjidhni si lidere njerez inteligjente dhe serioze.
  Meta nga maja e qeverise dhe parlamentit, e futi ne cader. Rama e nxorri dhe e mbajti poshte tavolines se tij per gojore. Berisha, Xeni dhe Argita e terheqin per hunde si qenushin e shtepise. Kunati e mban si cerr qe mbledh gjobat. Vlahudin ne takim nderkombetar, ne vend ta konsideroje, chat-on me telefon.
  Thjesht gomar

  1. Tarrasi says:

   Nuk paskan te mbaruar keta te bathores e shpellaret. Hajdutet i dhkojne oas krye hajdutit lulush.

 8. Http says:

  Mesazhi i Vlahudin;
  “Une nje karagjoz si Basha e perdor si emoji ne chat, per tu tallur me shoqet e gjimnazit. Eshte fytyra tipike e debilit qe tallin dhe perdorin te gjithe por, qe te dhjet se qeshuri kur i duket vetja i rendesishem.”

 9. ╨◘╨sit back and relaks╨◘╨ says:

  Thjesht ka tregu qe eshte ballkanse tipike, miresjelljen gjithesecili e ka per veten e tij dhe jo per tjetrin. Ajo perfaqeson nje institucion dhe jo veten ne Shqiperi, kur te jete qytetare e thjeshte mund te beje si te doje por per sa kohe ka nje pozicion te caktuar duhet te sillet ashtu sic ia kerkon pozicioni dhe te respektoje personi i cili duam apo nuk duam ne perfaqeson sot nje pjese te shqiptareve. Me ate sjellje nuk eshte si boni naj gjo Lulit, thjesht tregoi se sa jo-profesioniste dhe se sa jo-europiane eshte ne sjelle, shqip i thone sjellje prej katnareje. Me sa duket tu nejt shume me Mister Arrogancen ka perftuar ca dhe ajo nga sjellja e tij……

 10. ╨◘╨sit back and relaks╨◘╨ says:

  Thjesht ka tregu qe eshte ballkanse tipike, miresjelljen gjithesecili e ka per veten e tij dhe jo per tjetrin. Ajo perfaqeson nje institucion dhe jo veten ne Shqiperi, kur te jete qytetare e thjeshte mund te beje si te doje por per sa kohe ka nje pozicion te caktuar duhet te sillet ashtu sic ia kerkon pozicioni dhe te respektoje personi i cili duam apo nuk duam ne perfaqeson sot nje pjese te shqiptareve. Me ate sjellje nuk eshte si boni naj gjo Lulit, thjesht tregoi se sa jo-profesioniste dhe se sa jo-europiane eshte ne sjelle, shqip i thone sjellje prej katnareje. Me sa duket tu nejt shume me Mister Arrogancen ka perftuar ca dhe ajo nga sjellja e tij…….

 11. Kukulla e viçidolsit prej katundi says:

  Po ç’fare lesh Bashe thoni ju mor te mjere?
  Takimi me kete trapin ishte sa per sy e faqe se gjerat ata I sqarojne me Sale vrastarin nga viçidoli I Tropojes.
  Ky eshte thjeshte nje kukull prej lodre,qe nuk di te beje gje tjeter veç te vjedhi ku te mundi e sa me shume te mundi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *