Gjermania skeptike për zgjerimin? Rama: Ka forca politike në Bundestag që mbështesin PD, furnizohen me propagandë

Kryeministri Edi Rama hodhi poshtë zërat se Gjermania është njëvend spektik përsa i përket zgjerimit dhe anëtarëtsimit të Shqipërisë në BE. Në konferencën e përbashkët për shtyp me shefen e Politikës së Jashtme të BE-së Federica Mogherini, një ditë pas marrjes së rekomandimit pozitiv për çeljen e negociatave Rama tha se në Gjermani ka forca … Continue reading Gjermania skeptike për zgjerimin? Rama: Ka forca politike në Bundestag që mbështesin PD, furnizohen me propagandë