“Ja pse i ka hyrë frika në palcë Berishës dhe Ramës nga rekomandimi i KE, nuk shpëtojnë dot nga reforma në drejtësi

Nga Spartak Ngjela

Pse janë trembur të korruptuarit trima të qeverive shqiptare nga rekomandimi i Kimisionit Europian?

Por më i trembur dhe që ka dalë nga mendja fare është kryeministri shqiptar Edi Rama. Ky ka që dje pasdite e gjithë ditën sot që flet përçart.
E ka humbur toruan. Po si mund të jetë kryeministër në Shqipëri një palaço panairesh?

Rama po hidhet degë më degë: një herë kërcënon gjyqtarët dhe i lidh me Rekomandimin, pastaj hidhet dhe thotë që “ka shtete të Bashkimit Europian që nuk na pranojnë në BE”.
Të gjitha i ka nga halli.
Asnjë ndalim nuk i bëhet më dot Shqipërisë, se Rekomandimi është bërë nën influencën e Shteteve të Bashkuara dhe të Gjermanisë, dhe asnjë shtet i BE nuk mund të dalë kundër Amerikës e Gjermanisë; sepse interesat e tyre janë në qëndër të Bashkimit Europian.

Shqipëria sot nuk ka më asnjë vështirësi për pranimin e saj në BE. Dhe, në funksion të sigurisë së Shqipërisë për anëtarësim në BE, janë dy ingredientë që e përforcojnë këtë siguri: forca amerikane kundrejt shteteve të Bashkimit Europian që ndiejnë kërcënimin rus, dhe presioni i borxhit të madh që i kanë Gjermanisë dhe bankave gjermane Franca, Greqia e disa shtete të tjera të Bashkimit Europian.
E pra, ku hyn Edi Rama këtu me injorancën dhe ligësinë e tij? Askund.

Asnjë ndalesë nuk ka më Shqipëria drejt anëtarësimit në BE. Por Rama duhet ta lexojë me vëmendje pjesën kundër Rexhep Taip Erdoganit në Raportin që po pret t’i vijë, dhe të japë dorëheqjen, sepse, nga Raporti, ky kryeministër del si njeri i padëshirueshëm për BE, pikërisht për marrëdhëniet e tij të dyshimta me presidentin turk Erdogan.

ll.
Po opozita, si u gjend përballë Rekomandimit?
Edhe kjo e përjetoi shumë keq. U fut nën heshtjen e marrëzisë së saj dhe doli me mendime sporadike; që kuptohen se janë shprehje e ligësisë që iu buron nga frika. Më i trembur u pa të ishte Sali Berisha, derisa u shfaq duke shkruar ca mendime që nuk mund të nxirren nga një mendje normale.

Kjo tregon se i gjithë korrupsioni kryeministror shqiptar është i trembur. Por frika që kanë nuk duhet t’ua çojë arsyen deri në zerot e një mendimi politik dhe të mos kuptojnë që ndërkohë i gjithë korrupsioni kryeministror i dhjetë vjetëve të fundit në Shqipëri, është në një presion dyfish: nga kërkesat e Kushtetutës së Shqipërisë për reformëm në drejtësi, dhe nga kërkesat e drejtpërdrejta të Komisionit Europian.

Kjo është arsyeja që të gjitha palët e korruptuara nuk shpëtojnë dot nga reforma në drejtësi, sepse të gjithë bashkë janë të implikuar në korrupsion, dhe bashkërisht janë autorë të krimeve shtetërorë. Për këtë shkak, tani, të trysnuar edhe nga kërkesat kompetente dhe detyruese të Brukselit, korrupsioni kryeministror shqiptar nuk mund të këtë më asnjë shpresë.

Gjithçka, shumë shpejt do të marrë trajtë të plotë ekzekutuese, dhe pikërisht për këtë kuptohet qartë se korrupsioni shqiptar dje, indirekt, ka shpallur falimentimin e tij.

REMOTE_ADDR:[]

57 komente në ““Ja pse i ka hyrë frika në palcë Berishës dhe Ramës nga rekomandimi i KE, nuk shpëtojnë dot nga reforma në drejtësi”

 1. bobo says:

  I ka hyre frika ne palce Rames nga rekomandimi i KE? O Tak ke ik per lesh dhe se kupton.

  1. Toni says:

   Hahaha Je shakatar i madh. Perpara i veshur me kollare e nga mbrapa me breket poshte. Per Berishen nuk te heqim as edhe nje presje por per z. Rama ja fut kot, si gjithmone. O ka bere perpjekje Edi Rama per te filluar negociatat dhe per te bere reformen ne drejtesi o ska njeri ne Shqiperi; dhe kjo te ben te dukesh si idiot para lexuesve, me komentet e tua kundra Rames.

  2. Tony uk says:

   Taku me vjen keq por sic duket spaci e paska bere te veten,ke ikur komplet per lesh ne te gjitha drejtimet!!
   Si ore derdimen fut Ramen ne nje kallep me Berishen.
   Taku mos u merzit se me kane thene qe do te bejne minister drejtesie,llafe jane po ku i dihet ndoshta jane te verteta!!!!

  3. Dertani says:

   Persëri taku nuk permend lulushin dhe taninuk permënd baxhellen e ilirin kuptohet qarfë se i kanë hedhur kocken ik mor bythlepires burgaxhi

 2. likja says:

  Ik ore tru kar se na cave bythen. Flet percart si idioti pa tru ne koke.

 3. Dibrani says:

  O Spartak pushka,..ti ke lajthitur vlla ,.nuk di pse merren gazetat me ty.

  I gjith ky presion Gjerman behet ,.. qe Shqiperia te leshoj pe per pasurit detare me Greqin.

  Dhe qe Gjernanet te sundojne ate zone ekonomike ,..per te lare borxhet e Greqise dhe per tu pasuruar per vete.

  Fuck Europe

 4. Kujdes nga tradhtia says:

  Ke te drejt Spartak ky RAMA I KARIT ESHTE DUKE U BYTHQIR ME DISA TURQ TE MUTIT KUR ATA NUK I RESPEKTOJN TE DREJTAT E NJERIUT -KETU ESHTE DUKE U BERE NJE PASTRIM PARASH NGA TE DY RAMA/ERDOGAN MD MILIONA- NJE TRESHE E RREZIKSHME -RAMA+ vucic- ERDOGAN E TMERRSHME PER SHQIPETARET NE RAJON PLUS EDHE NDONJE POLITIKAN KOSOVARE FUTET NE LIQENIN E QELBESIRAVE DHE KY POPULL SHKON PER LESH!!!!

  1. Tony uk says:

   @ kujdes nga tradhetia,po ti ku e more kete informacion ke qytetari digital apo shqupi!!!
   I o rrote ngrohu ne diell se qenke ftohur keq fare.

   1. Lushnja says:

    Would u like to suck MERO BAZE COCK OR U WOULD LIKE JUST TO DO YOU A RIM ARSHOLE! Keep me posted!

    1. Tony uk says:

     Not going to use my cock for you,because I’m using my dick for your big arse sister and mother!!
     Again just to keep up to date.

   2. Tony uk says:

    Are you talking to me??
    If yes,go and fuck your self with your own dick!!
    Just to keep your posted.

    1. Lushnja says:

     U must be kidding mate ? Ar u shure u don’t suck ur own cock ?

     1. Tony uk says:

      I have your sister sucking my cock!!
      She’s very good trust me,if you don’t believe me ask her!!!
      She’s so worried about you,trying to raise some money for you to have a dick transplant because is so small.
      Don’t get angry with me,she the one who told me!!
      Poor girl she have to suck lots of dicks to help you.
      Just to keep you posted moron.

  2. Baca Bajram says:

   Ndigjo o ti qe kujdesesh nga tradhetia. .Qe je legen e dashakeq ose injorant , te duhet te dish nje gje; ndoshta Rama mund te kete te meta por keto karagjozlleqe qe thua ti kurre dhe nqs te punon kaplloqja, kjo ‘ diplomaci e tij , ka bere te qarte se ; o ne Europe ose ndryshe i dha rezultatet e veta duke bere qe Bashkimi Europian te levize dhe me ndihmen e partnereve duke dhene drejtimet e duhura ne forcimin e shtetit , sidomos ne krijimin e nje drejtesie te pavarur dha shenjat e para te perparimit te demokracise ne vend por ja qe shpura tradhetare nxin gjithshka qe ky vend te ngelet parajse per mafien qe humbi pushtetin.Rama eshte garancia e vetme qe ky vend te marre drejtimin e duhur dhe po e tregon me vepra, ndaj ti qe po digjesh nga trdhetia mos te haje meraku per lidhje me Erdoganin . Ne Shqiperi nuk mund te ndodhe kurre ajo qe ndodhi ne Kosove , se eshte vend i lire , por kujdesu nga tradhetite e fshehta me serbet, ruset e greket qe gatuan e po gatuajne ustallaret e tu o hipokrit. .

 5. Patrioti says:

  Mos u be inatçi se te la jashte qeverise. Te njejtin shkrim ben ke kaq kohe, vetem fjalite nderron me njeri tjetren.

 6. DON says:

  Ske turp Taku perversi. Fut ne nje thes nje vrases si Berisha qe shkaterroi shqiperine me Edi Ramen. Ku i ke faktet per Edi Ramen ti pervers i degraduar.?

 7. Cuku says:

  Taku Bythebardhaku ,pashe titullin ,se ty eshte e pamundur te te lexosh ,se je.sallate ruse,
  D.m.th. futja pordhes kot
  Mire me.Berishen e dime.qe e ke inat se te.«ngriu»,
  Se po te ishe kaq pro Europian dhe pro Amerikan nuk do I mbyllje dosjet e 1997 per Berishen ,se ishe.Minister Drejtesie zotrote,,,,
  Me Ramen ( as me plas trapi per asnje politikan ) ti deri dije ishe pro e mbeshtesje ,tani cka ndodh. Apo nuk tu hodh ndonje kocke qe ta lepish,,,
  Po ne Shqiperi ka edhe te tjere politikane qe nuk po ndihen mire,sikur jane zverdhur shume
  Nuk te ka rene ne sy ,apo te kane shtene ndonje cik pershesh ne tas dhe po rri urte
  E mban mend si ta dhjeu Mona tek Kol Balla dhe e qepe fare,,
  Po Likja si te duket?
  Po Lulushi ,,,,,Po Fatos Nano?
  Po ta perseris qe nuk me plas trapi as per Edi Ramen e as per asnje tjeter,por kam frike se mos ke dhe ti ndonje gje kur ke qene Minister
  Po kot nuk tha.Namik Dokle qe
  Kungujt ne hije nuk piqen ,
  Keshtu qe futja pordhes kot,,,

 8. Cutter says:

  Nuk e mare vesh pse te gjithe gazetat ne mungese te aftesive per te prodhuar analiza, informacion dhe gazetari, merren me sharlatane delirante dhe parazite te tipit Berisha, Ngjela, Lubonja dhe fejzbuqet e tyre?!
  Nje njeri i tille qe flet ne emer te Amerikes, te Berlinit, te amabsades amerikane, te BEse, nuk duhet te jete shume ne rregull. Eshte vetshpallur si perfaqsues i drejtesise shqiptare, i shtetit shqiptar, si interlokutori kryesor i interesave te shqiptareve, me fuqite e medha.
  Duket sikur ketij, Lubonjes dhe Berishes, Rama ju ka rrembyer kryeministrine, pushtetin, pa pasur “aftesite”, ” kredibilitetin nderkombetar”, “legjimitetin popullor” dhe “ndershmerine” e ketyre.
  Mire qe rinine qe e kaluan si qener, duke shqyer, shtypur, abuzuar, spihunuar, peshtyre, por edhe ne pleqeri nje mut. Urrejtje, peshtyma, akuza, klithma, nxitje per dhune, hakmarrje, spihunlleqe, histerik dhe as nje gram Zotni-llek.

 9. Lulzimja says:

  Sikur ke ca kohe ti Tak tarrallaku se permend Lulzime Bashen ne vorbull si eshte puna? Te ka paguar apo ta kruan?

 10. ATZ says:

  O Taku, mos i bjer cyles me nje vryme gjithmone se na morre nga trute.

 11. Kombi says:

  RAMA I BEN TE GJITHA PER TE QENE NE SINTONI ME BASHEN .

 12. Mirditori says:

  taku taku frikacaku !!!!!!
  KE dhe BE ja or tak jan aq tverteta sa eshte edhe humbja apo barazimi sot i Juventusit me Ckrotonen
  pra fiton ose barazon krotone or tak sepse keta te KE dhe BE dun vetem pare vetem pare
  krotone 2:1juve ose
  krotone 2:2 juve

  shif oren e postimit tak
  te fala kryeministrit qe asht me Juventus

 13. Mirditori says:

  taku taku frikacaku !!!!!!
  KE dhe BE ja or tak jan aq tverteta sa eshte edhe humbja apo barazimi sot i Juventusit me Ckrotonen
  pra fiton ose barazon krotone or tak sepse keta te KE dhe BE dun vetem pare vetem pare
  krotone 2:1juve ose
  krotone 2:2 juve

  shif oren e postimit tak
  te fala kryeministrit qe asht me Juventus

 14. Mirditori says:

  taku taku frikacaku !!!!!!
  KE dhe BE ja or tak jan aq tverteta sa eshte edhe humbja apo barazimi sot i Juventusit me Ckrotonen
  pra fiton ose barazon krotone or tak sepse keta te KE dhe BE dun vetem pare vetem pare vetem pare
  krotone 2:1juve ose
  krotone 2:2 juve

  shif oren e postimit tak
  te fala kryeministrit qe asht me Juventus

 15. Mirditori says:

  taku taku frikacaku !!!!!!!!
  KE dhe BE ja or tak jan aq tverteta sa eshte edhe humbja apo barazimi sot i Juventusit me Ckrotonen
  pra fiton ose barazon krotone or tak sepse keta te KE dhe BE dun vetem pare vetem pare vetem pare
  krotone 2:1juve ose
  krotone 2:2 juve

  shif oren e postimit tak
  te fala kryeministrit qe asht me Juventus

 16. ### says:

  O Ngjele, e niset me baballaret luften e klasave dhe na qite nenen! E vazhduat me luften brenda llojit dhe u shqyet si qente. Pas 70 vjetesh vazhdoni po ju, pinjollet e persekutoreve komuniste te shqyheni si qente, aty ku e lane baballaret tuaj.

 17. Azio says:

  Ore pser merreni me nje te dale faze.
  A e kuptoni se ky Tak,Takatuke ka kohe qe ka ik per lesh arapi.
  Besoj se dhe gazeta Tema I boton artikujt e tij per t’i dhene pak humor komentueseve.
  Nuk ja vlen me gjate me u marre me Takin.
  Lereni ate te kenaqet me hijen e vet,si gomari ne pike te djellit.

 18. Engjelli says:

  Zoti Ngjela.
  Per formimin qe keni, moshen, eksperiencen dhe kohen e gjate ne politike, do ishte e udhes qe ne shkrimet e tua te kishte objektivitet, te kishte me shume transparence dhe jo mllefe, njeanshmeri, inate dhe te paverteta, gje qe do ndikonte me mire per te adresuar problemet aty ku duhet.
  Keni qene per disa kohe ne krah te Rames dhe nuk ke bere pak se bashku me te tjeret per te ndeshkuar krimet e bera gjate qeverisjes se PD-se. Me sa na kujtohet ke marre edhe vleresime shume pozitive nga lexuesit.
  Do ishte ne nderin tend ta njihje publikun se cfar ka ndodhur mes jush dhe Rames.
  Flitet se shkaku eshte se Rama u ka premtuar nje post ne qeveri dhe nuk e ka mbajtur fjalen. Ne se eshte keshtu, Rama mban pergjegjesi per kete dhe juve duhej tu kerkonte ndjese duke sqaruar per shkaqet e mos mbajtjes se fjales. Ne kete kuader flitet gjithashtu se kur eshte bere koalicioni me LSI, LSI-ja e ka vene si kusht qe ti mos te perfshiheshe ne qeveri.
  Keto mund te jene keshtu, por edhe mund te mos jene te verteta. Kete e dini vetem Ju.
  Nga ana tjeter, edhe ju mbase nuk keni te drejte qe per kete shkak te drejtoni te gjith arsenalin tuaj kunder Rames. Kjo eshte e padrejte. Ramen e konsideroni te keqen me te madhe ne kete vend, nderkohe qe shumica e qytetareve te ketij vendi i kane dhene besim per te qeverisur.
  Si mund te konsiderohet Rama shkaktar i pengimit te reformes ne drejtesi, kur ai qe ne programin e PS-se ne 2013-ten ka patur pikerisht kete reforme. Si mund te flitet se ai eshte pengese kur ai me grupin e deputeteve kane punuar intensivisht dhe kane pranuar pa ekuivok te gjitha keshillat e ShBA e BE-se? Ne jemi deshmitare per kete.
  Si mund te konsiderohet Rama si njeri qe pengon integrimin e vendit ne BE, kur vete personalitetet e rendesishme te BE e falenderojne Ramen per ato perpjekje qe ka bere ne kete drejtim?
  Shkrimet e perditeshme tuajat vetem kunder Rames, e kane kaluar cakun e nje analize serioze, ne nje kohe qe ne jemi deshmitare se si njerez te caktuar apo grupime te caktuara kane bere cmos per te penguar reformat, biles edhe deri 2 ditet e fundit kane bere perpjekje intensive per te penguar dhenien e nje raporti pozitiv qe vendi yne te filloje negociatet me BE.
  Ndoshta per te gjitha ato aresye qe rendita me siper, ju, si nje njeri i njohur ne politiken shqiptare, nuk do te duhej te bashkoje zerin tend me ata qe realisht nuk duan ecjen e vendit tone, natyrisht pa e ulur (ju) tehun e kritikes edhe per Ramen per ato gjera qe nuk i ka bere mire.
  Mos harroni se lexues te shumte gjithnje u kane falenderuar per aq kohe sa ju keni qene teper i rrepte por dhe i drejte ndaj kujtdo qe e ka merituar nje gje te tille.
  Nga ana tjeter, do ishte ne nderin e Z.Rama qe te merrte inisiativen, te uleshit bashke, te sheshonit keqkuptimet dhe te gjeni format e nje bashkepunimi te frytshem ne te mire te vendit sic keni bashkepunuar dikur.

 19. Kuq e zi says:

  Pse kaq inat ne komente kunder takut?
  Pse vertet mendoni se rama ben perjashtim ne korrupsionin shqiptar?
  E dine dhe qente qe kuvendi shqiptar eshte nje mut dhe sipas jush rama na qenka nje lule midis muti
  Nqs vetingu do jete i vertete rama do shkoi bashke me tufen
  Nese ka blere amnistine nuk do jete i vetem do shpetojne te gjthe te medhejte sepse krimet e tyre lidhen
  Rama para nje jave deklaroi gazetes amerikane qe largohet nga politika para se shqiperia te hyje ne BE pra mbrenda 7 vjetesh
  Mua me duket nje largim i padeshirueshem

 20. j says:

  Prit gamor te mbije terfonja,terfonja mbiu gamori ngordhi.

 21. Koba says:

  Pergjithesisht te kam mbeshtetur ne analizat qe i ke bere Politikes Shqiptare.Per Z.Rama e ke gabim.Ai asnjehere nuk eshte ndalur ne mbeshtetjen e Reformes per Drejtesi .Po a ka te meta? Sa te duash ka!!!.Po ama nuk eshte njelloj me Sali Kriminelin,apo Lul-hajdutin apo Like Floririn dhe Mona Baxhellen.Ka nje hendek te madh midis Tyre.Ne shikimin tim une verej se KM Rama po perpiqet te beje sa me shume per te miren e Shqiperise dhe shqiptareve.Eshte nje interpret ekselent i deshirave te Shqiptareve .Po deshira jone me e madhe eshte qe te mos qendroje si e Keqja me e Vogel .Por te Figuroje si e Mira per Shqiperine duke bere nje Veting per rrethin e tij te ngushte qe te behet me i besueshem per te gjithe dhe per Partneret e Shqiperise.

 22. Hetusi says:

  O Taku, je be si Shkelzen Berisha.
  U mundua dhe babai jot te na rripte ne qe te te pasuronte ty, po ja q.. Kurven Enveri.

 23. BRSS says:

  O TAKU NA RROFSH KOQET SE NUK DI SAGJE

 24. Dike Mullai says:

  Faleminderit Gazeta TEMA ! Cdo dite, krahas shkrimeve informues, na “Keput” edhe nje shkrim “RELAX” !!! Autori i ketyre shkrimeve mbetet i Fameshmi NGJALA !!! Me sa duket, Truri i Ngjales punon vetem ne “DHENIE”, nuk lexon komentet, qe i behen cdo dite, atij i interesojne honoraret, qe merr nga Gazeta TEMA ! Fotot me PURO ne buze, nuk po jepen! Mos e ka lene Duhanin ?!

 25. Qytetari durrsak says:

  Spartak, sorry, nuk do te behesh kurre kryeminister, sic te ka hipur ne koke dhe ne mendje. Nese je vertet per Reformen ne Drejtesi, dura edhe pak kohe, te formohet SPAK dhe shko e bej denoncimet tek SPAK per bemat e Rames, etj. Jepe shembullin e perkushtimit tend per drejtesine shqiptare atje, tek SPAK, atje do te jete vendi i te vertetes. Ben mire te heshtesh derisa te krijohet SPAK, sepse je bere i pabesueshem.

  1. Pellumbi says:

   Ju Spartak qenkeni nje person fundurin i te gjitha sistemeve ju beni analizen per Ramen ,Berishen ,Bashen e te tjer qr mere neper goje .Mbylle ate b..e.

 26. Lalai says:

  Hiq 2 3 komente te tjeret jane ca copa karri qe komentojne!!!
  Te gjithe Glasa polike jane beeqqqiiirrraaaaa qe nga Saliu e Rama Meta e Lulushi.
  Po ju o komentuesa dy thundrake nuk e kuptoni dot cfare thote Taku.
  Raku po thote TE GJITHE NE BURG…RAMA duhet te mbylle deren i fundit nga Brenda.
  Po ju jeni RRIPJELLAS TRUSHPELARE DHE TRUSHPEKARE….!!!

 27. Jimi says:

  Pas gjithe kesaj dalldie duhet edhe nje intermexo humoristike!

 28. Kanina e Ismailit says:

  Takut mos i degjoni pordhet ,por fjalet degjojani.\Nashi do fillojne te kercejne Napolonin dobicet qe u kane pire gjakun Shqipetareve,

 29. BUJARI JU DEGJON says:

  Mire thote BRSS me lart. Me kaq shkrime qe na kane” hapur” syte ,si psh:
  “Po pse si kujtuat ju” :),”Po c’pandeh Edi Rama dhe Sali Berisha” :),”Po pse jane trembur…”,etj. 🙂
  Pra me gjithe kete bagazh,avokati e meriton titullin e mohuar :”Berber” 🙂
  Dhe fill pas marrjes se licences une mendoj qe ta filloje rruajtjen me Kryeministrin!
  Kam besim qe avokati nuk eshte hakmarres dhe nuk dyshoj se … mund t’ia prese… 🙂

 30. Fadili, Malesi e Madhe says:

  Te provosh burgjet e Enverit, edhe me i mençuri del budalla, e jo me Taku, qe ka qene gjithmone i marre, ndonese eshte kryetari i nje partie me rreth tre mije votues. Me keto qe shkruan, mund t’i kene mbetur rreth trembedhjete…

 31. DETARI Atllantides🌐 says:

  E ka pisk punen Rama me kete ‘ harixheshken’ e dehur !!!!!!!!
  E hoqi si keshilltar dhe ky edhe kur vete ne banje fillon te lidhe trillime qe te fuse edhe Edin brenda !!!!
  Eshte teper burre kurve……!

 32. Mirditori says:

  a ishe tue pa tak barazimin e Juventus
  krotone 1:1 Juventus
  sic ta kam thene !!

 33. Mirditori says:

  a ishe tue pa tak barazimin e Juventus
  krotone 1:1 Juventus
  sic ta kam thene !!!!
  kjo tregon per BE dhe KE tende

 34. Mirditori says:

  a ishe tue pa tak barazimin e Juventus
  krotone 1:1 Juventus
  sic ta kam thene !!!!
  kjo tregon per BE dhe KE tende

 35. Mirditori says:

  a ishe tue pa tak barazimin e Juventus
  krotone 1:1 Juventus
  sic ta kam thene !!!!!!!
  kjo tregon per BE dhe KE tende

 36. Mirditori says:

  a ishe tue pa tak barazimin e Juventus
  krotone 1:1 Juventus
  sic ta kam thene !!!!!!!!
  kjo tregon per BE dhe KE tende

 37. Mirditori says:

  a ishe tue pa tak barazimin e Juventus
  krotone 1:1 Juventus
  sic ta kam thene !!!!!!!!
  kjo tregon per BE dhe KE tende

 38. Ola says:

  Me i dale mendsh keto kohe jeni ju zoti Ngjela ,puna juaj nga se niseni por mos u lodhni te na mbushni mendjen ne te tjerve per ato qe thoni se jeni kthyer ne nje klloun.

 39. Petriti says:

  Thone se gjate kohes qe ke qene ne burg nuk u bere spiun dhe nuk e shite vehten! Po tashti cfare ndodhi me ty?
  Mbaje vehten Taku!

 40. Aleksander Thana says:

  C’me krahason kryekriminelin e Ballkanit, Sali perbindeshin, me Edin e cilindo tjeter. Nje monster SI ai, ta djegesh te gjalle e ka pak!

 41. Specialisti says:

  Ne mungese te ”Gopistit” per Takun…
  E perdor shume fjalen ”pafillo”
  Dhe mire ben o Taku…
  Dhe te sheses pordhe me ”qillo”
  Te ka zen meraku.

  Ben keshtu se je kal pa kapister
  Por s’eshte e lehte te jesh k/minister.

 42. Kombi says:

  JU KOMENTUES TE NDYRE , KOKETRASHE ,ANALFABETE , MOS MENDLNI SE Z. AVOKAT SHKRUAN PER KATEGORINE TUAJ .
  JO , JU JENI LLUMI I SHQIPERISE , QE NUK KUPTONI ASGJE .
  USH GOMAR USH .

 43. E verteta says:

  Je kthyer ne nje lolo, qe nuk di se cprrallis. Po pse do trembet Rama, kur dihet boterishte se eshte ai dhe vetem ai , qe i beri reformat per te kthyer shtetin e se drejtes dhe per te futur shqiperine ne rrugen e nje shteti modern?. Sa te paska dhembur mos dhenia e postiz te ministrit, aq ‘ sa te ka cekuilibruar fare.

 44. sorge says:

  Deri sot nuk kam qene i bindur se Taku ka lajthitur
  Pas leximit te keti artikulli u binda se Taku ka ikur per lesh.

 45. kujtese says:

  Paske rrjedhur avokat te ka bere dem burgu I Enverit

 46. Tomi Trako says:

  Zoti Mero te me falesh po nuk eshte ne nderin tuaj dhe te gazetes tuaj qe te botoni shkrime te ketij lloji. Z Ngjel flet keshtu sepse Edi Rama nuk e beri minister. Kaq per sot.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *