Meta: Rekomandimi pozitiv i KE-së, një hap i rëndësishëm përpara! Faleminderit Mogherinit dhe Hahn

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Presidenti i vendit Ilir Meta ka reaguar pas takimit që mbajti në zyrën e tij me shefen për Politikë të Jashtme në Bashkimin Evropian, Federica Mogherini, pas dhënies të regomandimit pozitiv për hapjen e negociatave.

Përmes një postimi në facebook Meta thotë se rekomandimi pozitiv i KE-së, një hap i rëndësishëm përpara!

“Rekomandimi pozitiv i KE-së, një hap i rëndësishëm përpara!

Faleminderit Federica Mogherinit, Johannes Hahn dhe Komisionit!

Shqipëria duhet të vazhdojë, edhe më e bashkuar, të thellojë reformat e saj kyçe.”- shkruan Meta. (TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

1 komente në “Meta: Rekomandimi pozitiv i KE-së, një hap i rëndësishëm përpara! Faleminderit Mogherinit dhe Hahn”

  1. Muti says:

    Like FLORIRI
    Ti kushedi sa I shan’t po nuk ke cfar Ben
    SIMBOLI LIKE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *