Monika Kryemadhi: Ne kemi më shumë merita se Rama për hapjen e negociatave, kemi sakrifikuar nga vetja, gati protestat

Monika Kryemadhi shprehet se opozita e vendit ka më shumë merita për çeljen e negociatave duke nënvizuar se ka sakrifikuar tepër.

Kryetarja e LSI-së, pas takimit me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Europian Frederica Mogherini, thotë se ka akoma punë për tu bërë deri në qershor.

Duke pasur parasysh falënderimet për KE duke i dhënë Shqipërisë një dritë jeshile për herë të dytë, kjo dritë i jepet dhe klasës politike për të reflektuar.

I kërkuam Mogherini-t ndërhyrjen e saj në mënyrë njerëzore t’i kërkojë Ramës të lirojë 11 kuksianët që mbeten të arrestuar në mënyrë të padrejtë.

Ajo që dua të themi është se sot shqiptarët kanë nevojë për më shumë besim dhe ta shohin BE sa më pranë. Mogherini na falënderoi dhe opozitën si bashkëvepruese në këtë proces.

Opozita është ajo që ka sakrifikuar më shumë nga vetja e saj, për t’i dhënë më shumë shqiptarëve dhe jo mazhorancës,” tha Kryemadhi.

Pjesë nga fjala e Kryemadhit

Duke pasur parasysh falenderimet për të gjithë punën që ka bërë Komisioni Europian për ti dhënë një dritë jeshile Shqipërisë për herë të dytë, pra mbas vitit 2016, ne kemi përsëri një dritë jeshile që I jepet jo vetëm Shqipërisë, por në radhë të parë klasës politike për të reflektuar.

Raporti që do të na dorëzohet sot edhe nga Ambasadorja do të jetë një raport prej shumë faqesh, ku në fakt aty janë të gjithë detyrat të klasës politike, duke pasur parasysh problemet që ka Shqipëria sot, qoftë me luftën kundër krimit të organizuar, luftën kundër trafiqeve të drogës, luftën kundër korrupsionit, zbatimin e Reformës në Drejtësi, atë që shqiptarët e kanë pritur me një vëmendje të jashtëzakonshme.

Gjithashtu ne i kërkuam zonjës Mogerini dhe ndërhyrjen e saj në mënyrë njerëzore pranë zotit Rama për të liruar 11 kukasianët, të cilët mbahen në mënyrë të padrejtë nga policia, duke patur parasysh që vetë kryeministri Rama kërkoi falje publike në Parlament, përsa I përket ngritjes së Pay-tollëve në Rrugën e Kombit në zonën më të varfër të Shqipërisë dhe ajo çka dua të themi është se ajo që është edhe më e rëndësishme për ne, është që sot shqiptarët kanë nevojë për më shumë besim dhe për ta parë Bashkimin Europian sa më pranë.

Zonja Mogerini në fakt na falenderoi opozitën shqiptare dhe si bashkëvepruese dhe bashkëkontribuese në të gjithë këtë proces, ku meritat janë qoftë të mazhorancës, apo akoma më shumë të opozitës, e cila bën kalime mbi veten e saj për të dhënë një mundësi shumë më të madhe Shqipërisë dhe shqiptarëve, sepse në fund të fundit jeta politike e politikanëve shqiptarë është një jetë politike të cilët janë të detyruar ta bëjnë, por opozita është ajo që ka sakrifikuar më shumë nga vetja e saj për ti dhënë një mundësi më shumë shqiptarëve, për t’ia dhënë këtë mundësi shqiptarëve, dhe jo mazhorancës.

Është një rrugë e vështirë deri në qershor, ku opozita është e hapur dhe ka qenë gjithmonë prezente në punën e saj dhe në iniciativat e saj për hapjen e negociatave të menjëhershme për Shqipërinë.  Sigurisht që është e vështirë, sepse situata që po kalon vetë Bashkimi Europian e bën akoma dhe më skeptike, por ajo çka është edhe më e rëndësishme, detyrat që I janë lënë qeverisës shqiptare për të realizuar, luftën kundër krimit, luftën kundër drogës dhe të gjitha problemet e tjera, të cilat ne do ta lexojmë me shumë vëmendje Raportin që është paraqitur nga Komisioni Europian. Pyetje nga gazetarët Kryeministri Rama ka thënë që ka elementë të opozitës, të cilët lobojnë për bllokimin e negociatave. A keni një koment për këtë?

Kryeministri në fakt duhet të largohet nga arroganca e tij dhe nga manipulimi që bën çdo ditë dhe më shumë sepse nëpërmjet deklaratave spekulative kërkon të mbulojë kapjen e tij nga krimi i organizuar. Dua të them atë çka ka bërë opozita, ka kaluar çdo limit të bashkëpunimit të saj me z. Rama duke filluar që në prezencën e saj në parlament duke vazhduar dhe i ngritur çdo ditë e më shumë duke ia dhënë mundësinë z. Rama për të reflektuar por mesa duket i vetmi njeri këtu që nuk ka më ngjyrat kuqezi është z. Rama se shqiptarët dhe gjithë ata deputetë dhe opozita të cilët duan të veshin ngjyrën kuqezi këtu e kanë veshur. Në qoftë se ka njeri këtu që nuk mban më ngjyrën kuqezi është Edi Rama.

Kështu që për mua dhe për të gjithë opozitën është shumë e qartë, jam e bindur që z. Rama kërkon vetëm të largojë vëmendjen nga problemet që ka sot Shqipëria. Ne do të marrim raportin nga Komisioni Europian do ta lexojmë me vëmendje , do tua bëjmë të ditur dhe ju mediave për të bërë të qartë detyrat që Komisioni Europian na ka vendosur politikës shqiptare, por në rradhë të parë nuk ia ka vendosur opozitës po ia ka vendosur qeverisë sepse luftën kundër krimit të organizuar nuk e bën opozita por e bën qeveria. Luftën kundër bandave dhe trafikut të drogës nuk e bën opozita por e bën qeveria. Tashmë reformën në drejtësi e dini shumë mirë që është zgjedhur një prokurore e përgjithshme me votat e mazhorancës dhe pa Vetting.

Tashmë e dini të gjithë shumë mirë që para se të largohen gjyqtarët dhe prokurorët nga Vettingu del dhe deklaron kryeministri shqiptar në faqen e tij në Facebook pra çdo gjë është shumë e qartë. Ajo çka ne mendojmë që është shumë e rëndësishme është që kushti që ka vendosur BE më duket se është Edi Rama. Të gjitha këto kushte që janë të vendosura nga BE kanë vetëm një personifikim që ka emrin Edi Rama. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

54 komente në “Monika Kryemadhi: Ne kemi më shumë merita se Rama për hapjen e negociatave, kemi sakrifikuar nga vetja, gati protestat”

 1. Lani says:

  Mos cfar surrati me operacione ik moj baxhelle

  1. Katerina die Große-Madona prej Sauku says:

   Kjo transvestitja e LSI ka hjek çizmet dhe do hjeki dhe breket vetem qi Likja te mos shkoj para drejtsis si HAJDUT ME ÇIZME.
   Femen e pacipe dhe katunare e pagdhendeme.

  2. Zorro says:

   Po,keni me shume merita se keni mbeshtetur kriminelin Berisha ta shkaterronte Shqiperine 8 vjet rresht.
   Keto ruaji kur te dilni para gjyqit.

  3. Po, por me B*the, Cizme, djegje gomash dhe blookim rrugesh.

  4. Kujtimi says:

   Turi by the
   Basha Berisha Like FLOLIRI Mona duan te keqen shqiperis
   Rama ka bere detyren

  5. raul says:

   A e mer vesh moj Baxhelle je e vetmja femër ne Shqipëri qe ne mbare Shqipërine te therasin Baxhelle, rast i rralle ne çdo kafe kur përdoret fjala Baxhelle te gjithë e dinë se per ke behet fjale pra shko bej groshe ne shtepi se je femra me pa vlere dhe me e urryer,,

 2. Bert says:

  Mona,kryetare e opozites?Bravo Basha,ja arrite qellimit,e nxorre Pd-ne force e 3 apo te 4.

 3. selvia says:

  Per cfare merita flet kjo rrospia per vjedhjen e floririt.

 4. Stela says:

  Mos na merr per budallenj kjo mo aman?!

 5. Toni says:

  Tranvestit. Kjo esht burr qe ka bo operacion. Duhet me e bo grup me ato tranvestiatat qe rrijn ke 15 katshi. Me Anxhelen

 6. BeBac says:

  Sakrificat fillojne tani! Do ti ktheni ketij populli gjithe çfare i keni vjedhur per 28 vjet, ti, Likja, Salehu dhe gjith soj e sorrollopi juaj!

  Kuksianet dhe kushdo idiot qe i ve flaken shqiperise per te mbrojtur hajduterine tuaj, do te denohen po si ju, per çdo dem vandal qe i sjellin vendit!

  Shqiperia vetem sa pastrohet nga vemje kriminale si puna juaj, nga poshte, lart!

 7. Genti35 says:

  Kulmi !!!!. Ti cizme ke merite per hapjen e negociatave?
  Ke te drejte, sepse ke merite ne hapjen e kembeve.
  Monika Cizmja, tik-tak tik-tak, po ju vjen ora.

 8. Alidemsi prej Shkoze says:

  Kesaj po i bi faqja e smume m toke,rrezik tjetra, ene i gjo tjeter qi sun e them prej turpit……

 9. Mirashi says:

  Protestat e p….te sateme,moj hajsute e gru superhajduti.ne esfel vafshi.

 10. Anton says:

  Nuk mund te flas familja juaj .Eshte shum e korruptuar.Uroj popullin shqiptar.

 11. Jimi says:

  Kjo i merr te keqen travestitit, Koncites!

 12. Miri says:

  Ti vazhdo agenden tende deri sa te te ikin te gjithe keshilltaret e deputetet.

 13. Beni bo says:

  Sakrifica jote me e madhe per integrimin ishin cismet.Uuuuuu te hengert nje mortje moj baxhelle e politikws shqiptare.Te ka hy frika moj rrospije e floririt .ptyyyy.

 14. taraboshi says:

  Oooo na doli edhe Mona bukuranja se pak para se me dal ti po lexonja paçauret e bukuranave tuaj P .Vasili dhe Y . Manjani . Ti ke kontribu vetem me p….. çizme desha te thosha .

 15. ceni boston says:

  Sakrifice do beni atehere kur do futeni ne burg per korrupsion, Ilir Floriri i pari!

 16. Remi says:

  Oj Monka. Po s’ije hic e heshme as e majr ne shpairt. Mos dil ma ne televisi se nuk t’ dun njerzia

  T’fala nga Tetova

 17. Turi says:

  Hahahahhahahaha🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂😂😂😂😂Deficente

 18. TIRANA says:

  Po moj,Po, po sakrifikon me çizme, po sakrifikon me sharje nga te gjitha anet!
  Ka bere shume sakrifica Monika dhe Burri saje!! PO durojne pa vjedhur fare!!
  Telendarja po sakrifikon, degjoni o popull!!

 19. Loku says:

  Shko moj rrot kurve

 20. Cobo says:

  Ky surrat flet per Shqiperine, dhe ne duhet ta besojne ate. Vajmedet!

 21. kashi says:

  kjo eshte budallaqe fare
  po cizmen e harove moj per ke e hodhe moj te keqen

 22. Bardhi Tolabi says:

  Per kete opoziten e sotme,jane me vend dy fjale te urta popullore:
  -Dhente e dhite e Zeres name i Hasan qorres.apo
  -Kush pordhi dhe kush mori groshet…

 23. Haha says:

  Fytyrat me bastarde…shqiptare

 24. Enveri says:

  E vetmja merite qe ke zoterote me gjithe ate fshatarin tend nga cepani dhe gjithe tabori yt eshte hajduteria. E keni mjelur kete vend me paturpesine me te madhe dhe tani kerkoni te na beni dhe budallenj.Aq te babezitur ishit sa nuk late sektor te ekonomise mbi toke e nen toke pa lyer duart. Idiotizmi yt Monik arriti kur krijove dhe nje show televiziv e te tregoje sarajet e tua dhe halete qe kishte ne to per tiu mburrur ketij populli te varfer se sa zotesi kishe zoterote.Me rroga duhen te pakten nja 200 vjet qe te kesh pasurine tende.Idiotizmi yt vazhdoj ne parlament kur emeruan kryeprokuroren e cila do tju drgoj ju dhe kopene tuaj tek vendi i merituar.God bless Amerika.

 25. Mona-liza e qymyrit kujton se po ju drejtohet ufove qe jane ne planet tjeter,ti ke bere vertete sakrifice,por vetem per ta nxire sa me shume Shqiperine. Je munduar dhe sakrifikuar qe shqiperia mos te hapi negiciatat,jam i sigurte qe ke plasur kur more vesh kete lajm.

 26. IP says:

  Urime gjithe shqiptareve. Nje dite e madhe. Ne shqiptaret kudo qe jemi te sillemi dhe punojme mire, te bindim skeptiket se shumica e shqiptareve jane njerez te mire, te sjellshem, te kulturuar. Na ka dale name I keq se ai perhapet me shpejt, me mire syri se sa name thoshte gjyshja ime. Kriminelet para drejtsise. Politikanet te kene shume kujdes se do denohen me vote nga gjithe populli neqoftese te majte e te djathte nuk bejne gjithe perpjekjet per te merituar hapjen e negociatave.
  Duket se Mogherini e ka bere usta kete grua pa educate kete grua ordinere perbindshe, drejtesia do vihet ne vend o Mona per ty dhe te tute. Mesazhi ishte per ty dhe Bashen dhe duket se te pakten ti e ke kuptuar. Shqiptare mos I lejoni politikanet te luajne me ju, t’ju demtojne dhe kesaj here. Momenti dhe shansi vjen vetem njehere mos e leme te na ike. Monika, Basha kini shume kujdes kete rradhe se te pakten populli nuk do t’jua fale nese per shkakun tuaj nuk do happen negociatat, rrini urte me mire dhe pergjigjuni fteses se hapur qe ju beri Rama si shqiptar, jo si socialist, kryeminister apo politikan dhe kushdo e di mire qe ka shume hipokrizi ne politike qe funksionon kur e do interesi I brendeshem… Amerikanet kane nje shprehje ne politike “we did it for the greater good” Beheni dhe ju for the greater good of Albania and Albanians.

 27. IVONI says:

  KUR BENI KOMENTE SE PASKAN VJEDHUR FLORIRIN E E SHQIPERISE , PSE NUK THONI SE E KANE BERE KETE PUNE NE BASHKEPUNIM ME ” KOKAT ” E MEDHA TE SHTETIT ?! PSE NUK BENI DENONCIM NE ORGANET KOPETENTE? PSE DUHET EUROPA KUR KOMANDE BEJNE HAJDUTET ?! PO “PESHQIT E MEDHENJ” KU JANE FSHEHUR ?! NESE KOMENTET E QYTETAREVE JANE TE VERTETA , TE PASTROHET ME PARE VENDI NGA LIGESITE DHE PASTAJ TE SHIHET EUROPA , E CILA DO TE BEJE ME SIGURI QE TE MOSHUARIT TE VDESIN NE VETMI ..!

 28. zhuli says:

  Kjo opozite ak
  oma nuk mori veshe se te ndaluarit e Kuksit, i gjykon drejtesia dhe nuk i nxjerr me mik Rama
  , si eshte bere kur qeveriste burri i Mones me Berishen. Opoziten e vret ndergjegjja, pasi i genjeu keq kuksianet e gjore, duke i hedhur ne shkatrrim.

 29. Si mund te jete kjo drejtuese partie.Lexoeni me kujdes fjalen e saj.Fjale e fjali pa kuptim,pa ortografi.E nis fjalin me njejes e perfundon me shumes e tjera.

 30. rroku says:

  Ha,ha,ha, cfare na the.po ku ke qene moj mona se na morri malli,fjala jote ne vesh te perendise,po fole ti e vulose,po kush te pjerdh ty moj e shkrete,po ju bete ca leke me te vjedhur,ku ju futen ne loje ca skrapalli me influence,vodhet gjakun dhe djersen e shqipetarve,dhe me qe bete shume leke,ju duket vetja dhe te zgjuar gje per te cilen ja keni mbushur mendjen vetes,po imponoheni qe dhe shqiptaret tju mbajne per te zgjuar,po ju jeni ca funderina qe jeni te neveritshem per opinionin dhe mardheniet e juaja me opinionin,jane njelloj si mardheniet e njerzeve normal ,me ata qe jane te semure me lebroze.

 31. Vasiliki says:

  Te paska ikur ngjyra, moj e uruar !
  Mos nuk ndihesh mire, si e ka hallin ?
  P***** me rigon leri, por pregatituni bashke me çeten e SHQUP-it, me ne krye Liken te jepni llogari dhe t’i jepni popullit ato qe keni vjedhur.

 32. Kellira says:

  Po ndonje llaf te mire per Skenderbeun e Korces nuk i thate Mogherinit?!

 33. h says:

  Paftyresia dhe e keqja, nuk kane fund.

 34. Guci says:

  Si ka ftyre kjo shpifesira dhe flet me emer te popullit dhe vendit.Prit edhe pak se te dyja karriget do ty thyhen kembet asaj te presidentit dhe e jotja.vetem karriget keni se gje tjeter siu ka ngelur.Burgu ju pret o hajdutet me te medhej te historise se vendit.Populli I skraparit eshte ai qe ka per tu hapur gropen dhe koken me kazem sic I keni shkaterruar ju jeten dhe vjedhur ne pabesi besimin e popullit.Poshte Ilir meta dhe kjo rrospija e malesise.Rrofte shqiperia e lire nga keta mafioze dhe kriminele.

 35. Cuku says:

  Po normale qe ju I keni gjithe meritat,,
  Keni sakrifikuar shume nga vetja
  Keni hedh ,miell,,,,veze ,,,,uje,,,,,tymuse,,,televizore,,,mikrofona,,,,,drejt Edi Rames ,,Qeverrise,,,Prokurores se Pergjithshme,,,,
  Keni hedhur dhe.cizme
  Edhe kjo sakrifice e madhe eshte,,,
  Kete te Enjte bej dhe nje « sakrifice » tjeter ,per te miren e Shqiperise
  Ju lutemi ( grave dhe feckave te P.D.dhe L.S.I.)
  Hiqni dhe BREKET dhe hidhini ne foltoren e Parlamentit,per te miren Shqiperise
  Po mundesisht lajini BREKET ,se e qelbet ate Parlament ,pasi jeni te gjitha me operacione nga bythet dhe vini era mut,,,,,,

  1. Tahyp Plaku says:

   Te lute moj z. Mona ben mire te vish sa me shpejt ne puushshsht_et. Nuk kemi gje ne terezi keshtu me keta te gjatit. Mendja e zgjuar rrin ne te shkurterit. Ndaj veri gjoksin punes,kujdes se na i can gomst,dhe permyse te gjatin e eja se ty po te presim me padurim Mone. Mer dhe lulushin me vete se edhte i embel packa sa thone te tjeret qe ai duhet te futet nje vit ne qyp te mjaltit e te bet i embel. Ai eshte mjaft i embel sa dhe ti si zeherri.

 36. Roland says:

  Kryekurva ,,,,, apo kryemadhi…. yyyyyyy rrace e qire….

 37. Ku pjerdh Rama per ty moj baxhelle muti. Ti rruash bythen Rames idiote muti.

 38. Zani says:

  Mendoni qe shqiptaret meritojne qe ti perfaqsoje nje femer si kjo, duhet te komentojme te gjithe ne interrnet sa here qe kjo ben koment apo jep ndonje interviste,qe te ndikoje sa do pake tek ata votusit e paket qe kane ngelur. Keta lloj politikanesh duhet te marin fund te na perfaqsojne neve ne parlament, eshte turp i botes. Kjo nuk ka llogjiken e nje njeri pa shkoll,do dhe merita, te takojne posi, merits per vjedhje.

 39. Koba says:

  Te zu nje Hall i Madh .Te mbeti Grushti i BE ne GOP te Vrimkes.Dhe shtiresh e Lezetosur.Flame Korrupsioni .Prite se po te vjen Vetingu!!!Si do ti justifikosh Miliardat e Grabitura apo te grumbulluara ne menyre te paligjshme.Te erdhi FUNDI moj Baxhelle neveritse .Sado operacione te Besh nuk merr Bojen e Nje Femre Normale.

 40. zgalem says:

  Mona ka te drejte , per videokaseten e Dritanit , ne drejtesine hyri Berisha dhe vidokaseta u pergenjeshtrua , qe ishte e zeza mbi te bardhe . Kjo kujton se Drejtesia keshtu funksionon ende . Nuk ka marre vesh , qe kryeprokurore eshte Arta , shqiponja bukuroshe , qe po e ben vettingun realitet . Zgalem

 41. anonim says:

  Shko mbytu moj Baxhelle, nuk e sheh sa e urryer je ne popull se je pjese grupit te sharebajgave ne parlament. Lesheliqia tani e ka vendin ne koshin e plehrave se misioni i saj nuk ishte per integrimin por per te mbushur thasët e drejtoreve te LQI se qe sot jane prapa hekurave,, jeni partipicka me e urryer ne Shqipëri

 42. Qytetari durrsak says:

  Felliqesire, felliqesire dhe vetem felliqesire !!!! Turp per Shqiperine qe perfaqesohet nga nje femer e tille e nivelit shume te ulet logjik dhe moral. E poshter deri ne fund, antishqiptare deri ne vdekje ! Perse na duhen ?! Perse na sherbejne ?!

 43. Iliri says:

  Kjo balte e zeze eshte cmendur fare Moj qeldesire qe po na ben te flasim pa eukate e te prishim gojen ti ke vetem 8 muaj ne opozite cfar ke sakrifikuar ti ?????? Ke bere teater ne parlament me cizme e miell po po ke te drejte se sakrifica me e madhe ishin ato pankartat me anglisht qe I mbanin ato shu …t qe edukonin seksualisht popullin e sakrifikonin se ish vetem ne leter ketu ke te drejte po skemi cte te bejme , ke djegur edhe gomat stoqe per te. pastruar ajrin e Elbasanit keto janesakrificat e tua e do shperblehesh ne radhe te pare nga elektorati tend me nje fund shume te keq Sakrifica me e madhe o hajdute eshte pasuria qe ke vene pa punuar asnje dite bashke me floririn duke pire gjakun e popullit si shushunje Uroj qe Rama ta shpjere vendin ne zgjedhje te parakoheshme e ta shohesh si do katandisesh fundin e ke ne burg

 44. sala says:

  buri ,buri .. hahahaaa

 45. raul says:

  Çudi e madhe, shikoni si eshte prishur ne fytyrë nga lajmi per hapjen e negociatave, i ka ra hije e zezë.shikoni pothuaj gjithë komentuesit i thonë Baxhelle, shko mbytu me mire ku je katandisur, shko me shoret qe ke ne parlament dhe dil ne konference shtypi dhe shpall shpërndarjen e çizme partickes se i mbaroi misioni i bllokimit te negociatave,,,

 46. Jimi says:

  O sot o kurr! Eshte ne interes te kombit shqiptar, qe gjithe antaret e ndershem , keshilltare dhe deputet te LSI-s, perballe ketyre thirrjeve antikombetare te kesaj pseudolidere te distancohen prej saj! Megjithese von, por eshte i vetmi kontribut patrotik qe mund ti jepet ketij vendi pas gjithe atij kalvari te krijuar artificialisht nga kjo skote “poltikanesh”! Kjo eshte e vlefshme edhe per gjithe anetaresine e PD-s !
  Eshte e pafaleshme per ne, sovranin e vertet te ketij vendi qe te mund te lejojme keta horra e kriminele qe me keto thirjeve poshteruse, t’ na trajtojne si dele !?
  O sot o kurre eshte dita e sovranit te vertet, qe tu tregoje vendin ketyre vrastareve te shpresave te ketyre njerezve qe me padurim presin qe te realizojne endren e tyre te shumpritur! Ko eshte nje thirrje e nje qytetari te zakonshem te ketij vendi, gjithsecili le ta lexoje si te doje!

 47. Fadili, Malesi e Madhe says:

  Je femra me e urryer ne Shqiperi…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *