Negociatat/ Vasili tallet pas konferencës së Ramës me Mogherinin: Po na çoni drejt humnerës

Kreu i grupi parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas konferencës për shtyp që kryeministrit Edi Rama pati me përfacësuesen e lartë të BE Frederica Mogherinin.

Përmes një statusi ironizuar në facebook Vasilli thotë se Rama si versioni negativ i Don Kishotit u tregoi vendin skeptikeve europianë për integrimin e Shqipërisë në BE.

Teksa vazhdon me ironinë e tij Vasili thotë se “Shqipëria nuk duhet t’i ngjajë demokracisë së vendeve të BE, por t’i ngjajë demokracisë së drogës dhe krimit së kryeministrit, e cila do të na çojë përpara……drejt humnerës”.

Statusi i plotë:

Rama u tregon vendin skeptikeve europiane,cfare humori….

Rama si versioni negativ i Don Kishotit u tregon vendin skeptikeve europiane.Ç’humor i zi….

Po kush jane skeptiket:

Jane lokomotivat e ekonomise europiane

Jane vendet e standartit me te larte ne zgjedhje

Jane vendet e shtetit ligjor model

Po kush kryeministri butaforik i Shqiperise:

Eshte rrenuesi i ekonomise se vendit te tij.

Eshte hajduti i zgjedhjeve dhe mbeshtetesi i krimit te organizuar e trafiqeve.

Eshte ai qe la Shqiperine pa sistem drejtesie qe nga gjykata kushtetuese

Ndaj rrofte Kryeministri i shkaterrues i shtetit te tij.

Poshte skeptiket qe kane ndertuar shtete qe ndricojne me ekonomine dhe demokracine e tyre.

Ka te drejte kryeministri yne, kurre te mos u ngjajme demokracise se ketyre skeptikeve qe jane edhe ata pjese e kazanit,duhet t’i ngjajme demokracise se droges dhe krimit se kryeministrit,kjo e fundit do te na coje perpara……drejt humneres. (TemA)

 

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Negociatat/ Vasili tallet pas konferencës së Ramës me Mogherinin: Po na çoni drejt humnerës”

 1. Kujtimi says:

  VASIL DELLI
  GOMAR MBETE TERE JETEN
  U BERE ZONJ E PARE PO NUK VURE MEND

 2. Kujtimi says:

  VASIL DELLI
  GOMAR MBETE TERE JETEN
  U BERE ZONJ E PARE PO NUK VURE MEND
  FURCE E MONES MBETE

 3. salem says:

  Ky eshte budallepsur fare apo ben vete edhe kete e quan “humner?” ky debil !

 4. m says:

  Ketu e ke thene mire o vasil ……..po na coni drejt humneres….. qe do te thuash ;…. po na coni drejt burgut.

 5. ilir says:

  Po po torrollak. Me ty po tallin bythen gjith shqipetaret or trap. Ke familje or felliqesair apo te kane braktisur. po fle me pastrusen apo me …..ndonje qe sy ty ne LSI ershte e braktisur nga familja. Mbylle sqepin se te mban ere

 6. petrit says:

  Po ky gomar do te zere mend ndonjehere apo keshtu do te vdese, budalla shejtan.

 7. Jimi says:

  Ne pith te sat eme do te na coje!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *