Deputeti i LSI sfidon Monika Kryemadhin, nuk braktis seancën Parlamentare

Teksa PD dhe LSI braktisën sot seancën parlamentare, pas urdhrit të Berishës, duket se Monika Kryemadhit nuk i është bindur një deputet për të bojkotuar Kuvendin.

Ai është deputeti Robert Bitri, i cili ka qenë i vetmi nga radhët e LSI që nuk është larguar.

Deputeti Robert Bitri nuk e ka herën e parë që del publikisht kundër LSI-së me veprime e deklarata.

Më hërët Bitri ka kundërshtuar aksionin e mosbindjes civile duke deklaruar në parlament se nuk ishte dakord, duke shtuar se: Basha nuk ishte kryetari i tij.

Ndërkaq mësohet se deputeti Bitri ka dhënë dje dorëheqjen nga kryetar i LSI Fier.

Pas “eksodit” që po ndodh me këshilltarët bashkiakë të LSI duke shkuar tek PS, duket se edhe deputetët e kësaj force politike nuk po i bindem Monika Kryemadhit, por po japin “shenja afrimi” tek Partia Socialiste.(TemA)

 

7 komente në “Deputeti i LSI sfidon Monika Kryemadhin, nuk braktis seancën Parlamentare”

 1. firaku says:

  ky eshte kokerr langaraqi, interesaxhi…………..

  1. Taraboshi says:

   Sejcili ka ment e tije dhe as fieraku dhe as lushnhari nuk imponojne mendim. Cdo berr……….nga koja e tije.

  2. kaculi says:

   ti dukesh qe je lepiresi mones. je si puna e opozites qe dhe pse u hapen marreveshjet thua qe nuk i duam sepse ne duam jashte BE-s.
   Kur te tjere duan te punojne per integrimin e shqiperise ju thoni jo nuk duam…

 2. 😄 says:

  Bitri , i mënçur dhe i ndershëm.
  Si përket rracës së LESHELISË.😄

 3. Malo Kanina says:

  Robert Bitrit i ka edhe bytha mënd, nuk është si Luan Rama që shkon në Rusi dhe ngordh sa të dali në fotografi me Putinin.

 4. Maelga says:

  Mona zemer, ke dy dite qe i kreh floket si Mogherini.
  Pse genjen veten kot?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *