Fatmir Mediu: Na duhet një drejtësi e pavarur, kontribova për integrimin në BE

Fatmir Mediu thotë se Shqipëria ka nevojë për drejtësi të pakapur nga politika duke shtuar se kjo është e vetmja mënyrë që shkelësit e ligjit të marrin dënimin e merituar.

Kreu i Republikanëve argumenton se raporti për çeljen e negociatave është një kontribut i opozitës, rolin e të cilës e gjykon mjaft të rëndësishëm në kurorëzimin e këtij procesi.

“Sot është e detyrueshme nga gjithsecili nga ne që të kuptojë shpresën evropiane.

Nuk kemi vendosur në pikëpyetje dhënien e kontributit për vendin, kemi votuar cdo ligj që kërkonte BE.

Votuam Reformën në Drejtësi, por jo që të kapej, apo edhe paketa e 7 ligjeve.

Kemi kërkuar hapjen e negociatave se sa më afër Europës të jemi do të kuptojmë krimin e lidhur me pushtetin dhe korrupsionin galopant. 5 prioritetet mbeten përsëri.

Kemi nevojë për gjykatës dhe prokurorë që të kalojnë Vettingun. Rekomandimi duhet të ishte marrë më herët, por u vonua.

Nuk mund të zgjidhen problemet duke i drejtuar gishtin opozitës dhe vendeve skeptike të BE”– tha Mediu. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Fatmir Mediu: Na duhet një drejtësi e pavarur, kontribova për integrimin në BE”

 1. Kriminel kontrabandist i Gerdecit says:

  Krimi I Gerdecit me 26 te vrare nuk te jep te drejten morale te flasesh per integrimin Europian dhe aq me teper per contribute ! Nese do te ishim ne nivel europian si Shtet dhe Vend ju e pakta do te ishit ne burg ose jashte funksioneve publike ! Kjo eshte nje paturpsi e madhe kur ne mes Parlamentit Fatmir Mediu flet ne Parlament per “Kontribut” !

 2. ATZ says:

  Kur dhe cfare more r……… ir

 3. vl says:

  Sic kontribove dhe ne nato me gerdecin!!??

 4. s'kam ç'bej says:

  Po kur flet nje kriminel dhe hajdut, dreqi ta marre!

 5. Kaculi says:

  Kriminel vrave femije dhe nena. po nuk ke faj ti, fajin e ka ai qe ka kaq kohe qe te ben depute ty dhe nuk te plasin brenda.
  Fale jush partia demokratike ska per tu ngritur kurre sepse jeni te gjithe kriminela, nuk e di si arrini ta beni gjumin ne darke me ato jete qe keni marre ti dhe kryetari jote dhe ai qe te ben deputete ty.
  Jo se keta te tjeret jane me mire por ama nuk mund te vrasesh njerezit qe vuajne per buken e gojes dhe te jesh kaq i pafytyre.
  Shpresojme qe zoti te vonoje por mos te harroje me te gjithe ju te sojit tuaj

 6. Jimi says:

  Fate! Si e ke mbiemrin e vertet ? Mediu, apo Medihoxha, apo Mahmutaj? Kete mbiemer qe mban sot e ke para , apo pas vizites tende si minister i qoftlargut, kur u ndalove ne Milano?

 7. Bostonian says:

  Keshtu eshte kur votimet jane me liste, thua cfare te duash genjeh sy per sy se perfill sovranin, popullin, fare; si kur sike asnje detyrim.

 8. petrit says:

  Po te kishim drejtesi te pavarur ti zoti deputet duhej te ishe ne burg dhe nuk eshte fare nevoja e ndihmes tende per te hapur negociatat, se ndihma jote eshte sigurisht kunder hapjes se negociatave. Si nuk keni fare turp e dilni neper media, sidomos njerez te kallepit tend qe shuajtet nje fshat te tere me veprimet tuaja kriminale dhe nuk ju ben fare pershtypje, por na beni edhe karshillek. Turp, rraca juaj duhet zhdukur sa me pare z.deputet.

 9. Ali babushi says:

  O team po hiqeni nga gazetat kete fytyre krimineli se nuk e shkojme dot trafikantin we thote kam kontribuar, po ka kontribuar eshte e. Vertete se ka vrare njerez te pafajshem kylegen burec.mos ja permendini emrin ju lutem pars se te shkojme ne fushkruje…..

 10. Muli says:

  O fatmir nuk ke të drejtë morale të thuash gjëra që në një shtet normal duhet të ishin anormale. Ti bëhesh deputet prej kryekriminelit sali, për mbyllje goje dhe për imunitet, prandaj nuk ke të drejtë morale të japësh mend. Nuk di nëse duhet të ta uroj fatin e Lutit (u çmend i shkreti) komshiut tënd apo jo? Sepse megjithë krimet, e pa gjykuara që ke mbi shpinë prap po mendohem për të ta bërë atë urim.

 11. kunji says:

  Ky ka kontribuar ne fakt KA REALIZUAR GERDECIN VRAU 26 NJEREZ .

 12. Jimi says:

  Fate! Nuk na e rrefeve llagapin e fertet?

 13. Aqifi says:

  Kontributi yt u duk ne Gerdec.U tund toka nga shperthimi i barutit.U gjymtuan familje nena humbi te birin njerzit mbeten pa shtepi.Dhe ai komandari yt humbi baxhanakun e tij por beri sikur nuk e njihte,dhe per keto meritat i keni ju.E ke vendin nje ore e me pare be biruce shushunje

 14. shabani says:

  Je per burg ke shume hesape te hapura me drejtesine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *