Lulzim Basha braktis Kuvendin: Do rikthehen vizat, do ndalojmë rrëshqitjen e vendit

Pavarësisht se Shqipëria mori rekomandimin pozitiv për çeljen e negociatave, kryedemokrati Lulzim Basha mendon se mund të rikthehen vizat dhe mund të bllokohet lëvizja e lirë.

Sipas tij, vendi ka hyrë në një gjendje të vështirë dhe se duhet të ndalohet rrëshqitja në autokraci.

“Duhet të ndalojmë rrëshqitjen e vendin në autokraci. Duhet shbërë përqëndrimi i pushtetit. Duhet të kthejmë shpresën se në Shqipëri ka të ardhme. Në Shqipëri nuk ka më investime perëndimore, europiane dhe amerikane, nuk ka më shkëmbime. Disa vende europiane po mendojnë të rikthejnë vizat.
Ditën e hapjes së negociatave, EdI Rama pati pafytyrësinë të mbronte Saimir Tahirin”
tha Basha i cili pas fjalëve braktisi Kuvendin. (TemA)

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/04\/Basha-l-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/04\/Basha-l.png","attachment_id":"875005"}]

11 komente në “Lulzim Basha braktis Kuvendin: Do rikthehen vizat, do ndalojmë rrëshqitjen e vendit”

 1. Sina says:

  TURP TĒ KESH !🤡🤡

 2. ashtu o posi! says:

  JA KU PO TA THEM O LULEZIM!
  TA DEGJOJE DHE KRYEKRIMINELI I 120 VITEVE TE FUNDIT TE SHQIPERISE!
  BOLL I MERZITUR JAM ME ED RAMEN.
  POR TY DHE SALI BERISHEN NUK DUA TU DEGJOJ AS EMRIN E JO TU SHOH NE KRYE TE VENDIT!!
  YYYYY…… PLERAT E SHQIPERISE!!!

 3. Naim Frasheri says:

  Po Ju Numerohen Ditet o Kriminela.

 4. Lulushi says:

  O gamor po si e bur i dheut te perzuni sala jasht shqiprise , ik er trongull se je bo si lolo burr pa pik dinjiteti legen

 5. do vijë një ditë says:

  Kaq i paskrupullt! do kthehen vizat! Po tani shqiptaret do levizin te lire, ore idiot, do jen njelloj si europianet dhe s’do kete nevoje te kerkojne azil e te jene refugjate. O idiot, ajo eshte deshira jote, por mbaroi filmi juaj; nuk behesh dot pushtetar ne kurrizin e shqiptareve te ndershem. Dhe kujdes se me ate bindjen civile po shket ne terrorizem e po kthehesh ne organizate terroriste dhe pastaj e di se ku qendron.

 6. shqiptar me tru në kokë e këmbë në tokë says:

  Bashto, precipitat i gropave të halesë ku je ngjizur, nuk të kanë faj shqiptarët të shohin përditë surratin tënd si petull gjysëm e tiganisur…!!!

 7. Lulka says:

  Shikoni o popull kush na ka qeverisur vendin dhe kerkoj ne ra marin prap keto plera we po qelbin dynjane.🤮🤮

 8. Aureli says:

  Tamam kjo eshte detyra e opozites nxi e largoju nga parlamenti. I!!!!!!!!! Mjaft o ndyresira te rruzullit se ja nxite jeten nje populli te tere Cfar shprese I sjell ti popullit kur nuk shpalos asnjegje alternative qe ti mbushesh mendjen qe je me I mire ??!! Ti nuk di ku je per vete ketu a ne Hollande a ne ndonje planet tjeter e do pyesish per ne ,ty nuk te duan brenda partise tende rregullo punet aty se te kane dhene postin nuk e ke fituar pastaj mendo per Shqiperine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *