Ndoka del kundër Bashës e Kryemadhit: Jo më mosbindje civile, të presim negociatat nga BE, duhet marrëveshje

Kreu i PDK, Nard Ndoka deklaron se opozita do heqë dorë nga aksionet agresive si mosbindja civile deri në vendimmarrjen e BE në muajin qershor për çeljen e negociatave.

I ftuar në emisionin “45 minuta” në Report Tv, Ndoka theksoi se Basha dhe Rama mund të shkojnë drejt një marrëveshje për çështje madhore siç është qeverisja e vendit.

Marrëveshja duhet të jetë për gjëra madhore, siç është qeverisja, integrimi nuk është në dorën e Ramës e Bashës,  por nga vendimmarrja politike e BE.

Opozita po tregon përgjegjësinë e vet, nëse kemi pasur një aksion të egër deri në mosbindje n civile, afati deri në vendimmarrjen politike të BE, do ta detyrojë opozitën të kthehet në politikën e vet institucionale.

Pavarësisht se është e rëndësishme me një maxhorancë të tillë, ku priten të plasin skandalet nga lufta e brendshme, opozita do ketë një mision tjetër. Duhet marrëveshje për të ardhmen politike të vendit, por edhe për qeverisjen e vendit”– tha Ndoka.

Nuk do ketë protesta?

Do të ketë protesta, por jo një agresivitet të asaj natyre që të bëhet Shqipëria lajm në mediat ndërkombëtare në aspektin negativ. S’do ketë një datë për një protestë të madhe çka do ta kapitullonte Ramën dhe qeverisjen e tij. Në këtë sens ka një lloj maturimi./shqiptarja/

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “Ndoka del kundër Bashës e Kryemadhit: Jo më mosbindje civile, të presim negociatat nga BE, duhet marrëveshje”

 1. Cuku says:

  Ky trapi nuk do mosbindje se ka hall se do digjen mandatet dhe ngeli pa icik deputetllek,
  Se duhet filluar lepirja e bythes Berishes ( se Lulushin se pyet njeri)
  Niveli Deputetit sa turp,,,,,,

 2. populli shqiptar says:

  Te gjithe i thone idiot Nard Ndokes perfshi edhe mua por ja qe ne fund edhe ai tha nje fjale me vend dhe mendoje se te gjithe duhet ta perkrahin se eshte ne te miren e Shqiptareve dhe Shqiperise

 3. Lumi A says:

  Po kush e beri shqiperine gazi i botes o i madhi filozof Ndoka? Po ju, te PDs dhe banda e LSIs. Ju keni hadhin e pasurise qe keni bere duke vjedhur, vrare dhe shitur interesat kombetare. Ne shqiptart e ndershem duam te ju shohim ne burg deri ne qershor. Dhe kur them ne burg e kam fjalen per te gjithe politikant te cilet jane te inkriminuar.

 4. anonim says:

  Por nuk mund te rrije pa lehur baxhella. Ajo thoshte sot te largohet Edi Rama përndryshe ska Europe. Jo moj baxhelle se kështu te thërrasin gjithë populli Ky popull mund te hyje ne BE vetëm me Edin. Kryeministër se ju e keni mendjen tek çizmja, tepsia, hajduteria. Shore me dick ne dore pra jeni nje particke qe përditë po shkon ne rrugën e mutit,,

  1. Qafoku says:

   More ish minister i shendetesise dhe qe sarrite te maresh vesh nje term shendetsore. Pi a din vehten sa peshon zotrrote. Mund edhe te peshosh ca kg.po edhe ato kg.i ke bark e mut se mend nuk ke as sa nje mize.

 5. Jam nana hajde mor pi kafe jam nana mtrego ti mu pidhat

 6. Henri says:

  E MOR NARD TASHTI KE FOLE TAMAM ME BEHET QEFI KUR FLET PRO SHQIPERISE.KUR TAKOHEMI NDONJE HERE DO TA BOJM NGA NJE QINSH BRETKOS ATJE KE ZADRAT NE SARANDE .TE FALA LLAKSI.

 7. Koba says:

  Jo se nuk doni por po e shikoni se i jeni neveritur Popullit te thjeshte .Jeni legena Jashte Kontrollit dhe Realitetit.beni diskutime mes vedit si te lajthitur.

 8. Star says:

  Reforma ne drejtesi po jep frutet e veta.Ky eshte ne tave qysh nga viti 97 e 98.

 9. Armandi says:

  Me ne fund e mblodhe mendjen o Nard , te lumte ! Ben mire t’u thuash dhe atyre Nardeve te tjere te bejne te njejten gje , se nuk kane gje ne torbe, nuk kane kellqe te bejne ato qe thone . S’i degjon me njeri, se s’i lane me boje vehtes me ato qe kane bere , dhe me ato qe po bejne .

 10. Fatosi says:

  O koqe !!!! U dogje dhe su poqe Vetem brockulla nxjere nga goja ,Po kush po te pyet ty se PD dote beje demostrata,me te ashtuquajuren( Mos bindje Civile) Ti je nje vemje qe vazhdon te maresh fryme ,te Hashe,te Dhjesesh,te flasesh kot me kot, sa per numer
  Hajvan……..
  Mjere televizionet Shqiptare se ku jane katandisur nuk din se ke te ftojne ne emission per ta mbajtur emisioni dhe televizionin e tyre
  Mjeran …Mjeran….

 11. Tipik kryq bythqim, edhe budall edhe i pabes me nji fjal shpellar pleher.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *