“Nuk ka bir nëne e bir k**ve që më ndalon të gjej drejtësi…”, reagon PD: Tahiri kërcënoi sërish Ramën

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar pas deklaratës së ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri i cila tha se “nuk ka bir nëne e bir k**ve që më ndalon të gjej drejtësi”.

Përmes një statusi në facebook Paloka thotë se më këtë deklaratë Tahiri ka kërcënuar për herë të dytë Edi Ramën publikisht dhe madje ka përdorur shprehje të vetë atij për ta kërcënuar”.

Sipas Palokë paralajmërimi i parë i Tahirit ndaj Ramës u bë publikisht në fillimet e skandalit po me një shprehje të përdorur nga Rama: “nuk keni parë asgjë akoma”.

Ndërkaq ish ministri Tahiri e bëri këtë deklaratë pasi u pyet lirun me hetimet dhe ku siguroi se nuk po e mbron askush pasi beson tek e vërteta e tij duke shtuar se “nuk ka bir nëne e bir k**ve që më ndalon të gjej drejtësi”.

Statusi i plotë

Tahiri kercenon per here te dyte Ramen publikisht. Ka perdorur perseri nje shprehje te Rames per ta kercenuar : “Nuk ka bir nene dhe bir kurve te me ndaloje…” kercenoi sot Tahiri me te njejten shprehje qe pergjigjej dikur Rama per akuzat e korrupsionit qe i beheshin kur ishte kryetar bashkie.

Paralajmerimi i pare i Tahirit ndaj Rames u be publikisht ne fillimet e skandalit po me nje shprehje te perdorur nga Rama: “nuk keni pare asgje akoma”

I gjendur ne te njejtat rrethana, kur arrestimi i tij eshte perseri afer , i kerkuar me kembengulje jo vetem nga opozita por dhe nga nderkombetaret per shkak te fakteve evidente, Tahiri duket se ka marre sinjale edhe qe Rama eshte gati ta leshoje per here te dyte.

Berisha beri dje nje denoncim qe si gjithmone rezulton i vertete.

Ne keto kushte vjen kercenimi i dyte i Tahirit per Ramen duke i bere te qarte se jo vetem nuk pranon te bej burg per Ramen , por ne se Rama do e leshoje, ai do nxjerre jo vetem bemat e fundit te shefit te tij por do ti kthehet dhe aferave korruptive te bashkise.

Keta jane ata qe na drejtojne dhe pretendojne madje te pranohen dhe ne BE. (TemA)

 

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në ““Nuk ka bir nëne e bir k**ve që më ndalon të gjej drejtësi…”, reagon PD: Tahiri kërcënoi sërish Ramën”

 1. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Sa per bir k**ve dihet qe nuk e ka me Ramen !!!!
  Pse po te djeg o Paloka ?

 2. syri blu says:

  Ky qenka karagjoz fare , ky kujton se eshte cyryk per vete dhe kujton se te gjithe shqiptaret kane mungesa ne menyren e te kuptuarit ……… me sa duket I.Q e ketij sharlatani do jete nga me minimalet , mundej te mos nderhynte ne deklaraten e Tahirit dhe cdo gje shkon normalisht , vecse nderyri dhe i jep temes menyre te menduarit djallezore thote gjithcka , dhe ky eshte versioni me i mire per te , se ka dhe tjeter , qe ky me gjithe mend e kuptoj keshtu sic e thote , atehere qenka gomar , dhe si i tille ti vene nje dore jonxh qe te mos e hapi gojen vend e pavend …….

 3. butrinti says:

  MERO ! LERE PALOQEN NE HALLIN E TIJ DHE MOS NA E NXIRR KETU . AI DHE ATO/ATA KANE AQ TRU SA I KERKUAN MOGHERINIT LIRIMIN E KUKSIANEVE .

 4. Biri i k says:

  O Paloka i bir kurve…e ka fjalen per krimbat si puna jote. Njeri pa karakter dhe pa shtylle kurrizore. Nje parazit i sistemit dhe i ketij populli. Njeri hic…

 5. rroku says:

  Ku e ke krye K…,o nen krye K….,po ju akoma nuk doni ta kuptoni qe nuk e can njeri me K…. per ju

 6. ela says:

  ik o thuthuq se e ka me meten o gamor,

 7. Lili says:

  O vrases,o rrugac,o hajdut ,,o curvar me emrin e shemtuar Paloqe.O sahanlepires,o mizerja e mizerjeve ke surrat ti vrases me fole.Hesht e fshihu nga kjo bote ti i pafytyre qe kerkon te na shesesh vrasesin e shqiptareve per engjell.

 8. Azio says:

  Ah more Paloqe.Po vertete paske qene I tille.
  Cfare mutin ke.Si nuk te pushoje Ajo goje e qelbur,qe vetem mut nxjerr.
  More qelbesire,duhet ta dish,qe sa te kete Shqiperi e shqiptare,asnjehere nuk do te arrini te vini ne pushtet.
  Ti je pushti I pushtave ne ate fold gerenxash te helmuara te p d.
  Plehre.

 9. kris says:

  Ky ka urejtje patologjike per Ramen qe kur ai e quajti Paloqe ne parlament dhe sic e shikoni paska pasur te drejte kur I dha kete nickname sepse tani ai njihet si Paloqja ,cka I shkon shume statures se ketij “ligjberesi”

 10. Lushnjari says:

  O Edi po pse nuk erdhe me Lushnje ta provoke ti ate preshin me goje dhe me byth se si kurve je bere.Ti I di gjithe krimet qe ka bere vicidolasi dhe grupi serbo rus pd e sotshme.Ti do plumbin ne goje o kurve o te qifsha fisin.Ultimatum per ty dhe vicidolasit e tjere ju duhet tiu besh pjese e nje akti horrorr se ashtu e meritoni qe nga femijet deri ke ju.Ky nuk eshte kercenim por premtim I njerezve qe I keni bere me hasem edhe I keni larguar jashte vendit.Ju hasmi jon

 11. Johani says:

  I zoti je ti paloqke,ti e di se edhe çfar endrre ka pare Tahiri apo edhe çfar ngjyre kishte pordha e tij,ti je “gjeni” paloqke,i di te gjitha ato qe nuk kane ndodhur por quditrisht nuk i dije ato krime qe i ke bere vet apo shefat tu,edhe sot u tregove i menqur paloqke te kapi frika se Tahiri e mbyti Ramen qe ka pese vite qe nuk leni gje pa provuar per ta zhdukur,e tash politiken serbo-greke qe ju keni perqaje e sundo nuk ka shqiptar qe e ha,prandaj nese do kete drejtesi ne shqiperi ndonjehere Tahiri jo vetem do shpallet i pafaj por edhe do tju shkaterroi tere kopene gjakpirse qe ju drejtoni e qe quhet PD sepse ai ka shume prova per ju,mjaftojne vetem ato te lazaratit dhe plaqkitjes se bankave qe ti paloqke e kopeja juaj te kalbeni ne burg,sju ka mbetur gje tjeter veq prodhimi i skenareve te pavlere,dhe mos harro se Tahir e Rama nuk jane te droguar as te dehur qe te bien ne gracken tend-tuaj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *