Pas bojkotit të seancës parlamentare, Vlahutin takon Bashën

Pasi opozita bojkotoi seancës e sotme parlamentare ambasadorja e Bashkimit Europian në vendin tonë Romana Vlahutin ësht takuar me Bashën.

Mësohet se Vlahutin i dorëzoi kryetarit të Partisë Demokratike raportin e Komisionit Europian i cili rekomandon hapjen e negociatve me BE.

Takimi mes tyre është zhvilluar në ambientet e Kryesisë së Kuvendit dhe vjen një ditë pas dorëzimit të këtij raporti nga shefja për politikën e Jashtme të BE Frederica Mogherini. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Pas bojkotit të seancës parlamentare, Vlahutin takon Bashën”

 1. Mirditori says:

  shkruani per lajmin e stisjes se perdorimit te armeve kimike nga HELMETAT E BARDHA
  PSE JO

 2. Mirditori says:

  shkruani per lajmin e stisjes se perdorimit te armeve kimike nga HELMETAT E BARDHA
  PSE JO
  …………

 3. Gri says:

  Evropa infomoni popullin ! Basha eshte pa vlere!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *