Reagon sërish Tahiri: Nuk jam dorëzuar, ja pse kam heshtur për 6 muaj dhe një sqarim për mesazhin “s’ka bir nëne dhe s’ka bir kur*e”

Saimir Tahiri ka reaguar sërish pas seancës plenare të ditës së sotme ku replikoi me ish-kryeministrin Sali Berisha.

Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ish-ministri i Brendshëm shkruan se nuk është dorëzuar dhe se heshtja e tij  është respekt për drejësinë.

Tahiri ka sqaruar edhe deklaratën në Parlament ku tha se “nuk ka as bir nënë e as bir kurve” ta ndalë nga rruga për të bërë drejtësi.

Kur gjyqin moral ta ben djalli…keshtu quhet ajo qe degjoj cdo dite nga goja e kujt ka qeverisur 25 vjet duke vrare e duke vjedhur per pushtet.

Pas thuajse 6 muajsh, shkova ne Parlament.

Kush e ka marre heshtjen time per dorezim, eshte gabuar. Eshte vetem respekt per drejtesine.

Kete rruge do ndjek me durim.

Ndersa me kete historine e mesazheve te koduara qe leshokam une, bjerini shkurt. As me duhet ti coj mesazh njeriu. Dhe po te kem, jam nga ata qe i ben drejteperdrejte.

Me intereson vetem e verteta dhe drejtesia, askush e asgje tjeter.

E nuk do ndalem!” nënvizon Tahiri. (TemA)

Tahiri reagon për të tretën herë: Ja kush më filmoi sot dhe një paralele me 21 Janarin

FOTOT: Saimir Tahiri rikthehet në Kuvend, përqafohet nga kolegët

REMOTE_ADDR:[]

21 komente në “Reagon sërish Tahiri: Nuk jam dorëzuar, ja pse kam heshtur për 6 muaj dhe një sqarim për mesazhin “s’ka bir nëne dhe s’ka bir kur*e””

 1. kampaçurreta says:

  BESIMI DHE SHPRESA JANE DY GJERA TE NDRYSHME.,PER RASTIN TUAJ ZOTI TAHIRI UNE SHPRESOJ POR NUK BESOJ PASI NE SHQIPERI ESHTE BERE ….TI MULLAR. NGA DO QE TE LEVIZESH VJEN ERE,. POR DUHET TE PRANONI NJE PAFAJSI SERIOZE JO SI AJO E LULUSHKES ME RAPORTA.

  1. Tony uk says:

   Sajmir Tahiri mund edhe te kete dore,por kur keto akuza vijne nga Kriminel Berisha cdo gje bie poshte!!!

   1. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


    Supozojmë një çast
    fajtor është Saimiri
    po pse t’a gjykojnë
    Sala dhe i biri?!
    *
    E shanë, i thanë
    sikur të ish vallë
    pse të jetë i njerkës
    kur ka Nënën gjallë
    *
    A Ka shitur drogë?
    Quaje Remitancë
    me ç’a vodhi Luli
    s’vihet në balancë.
    *
    A ka shitur drogë?
    Po para ka hyrë
    jo siç bën Iliri
    e banda e ndyrë.
    *
    A ka shitur drogë
    Tonë le të themi
    po nuk krahasohet
    me ç’ka bërë Zeni.
    ***
    P.S.
    Zihen në kuvend
    lozin e aktrojnë
    pika që s’u bie
    se nga droga rrojnë!
    🙄

    1. joel shkodra says:

     Le te marre secili
     ate qe i takon
     se per ne Evrope
     do te jete shume vone.

 2. Zigur Qarri says:

  Mendon se Rama nuk do te shesi,nga frika se e merr me vete?
  Nuk ka shnac,qe nje Minister te beje pisllekun pa dijenine e
  Kryeministrit.Je i vetmi Minister ne Europe qe je lidhur direk
  me krimin.Mbaje koken lart horr!

  1. Eri says:

   O zigur po qënke një rotë k…tamam si udheheqësi tënde sali e lulushka

   1. Zigur Qarri says:

    Militant i ndergjegjshem.
    Mire qe e pranon dhe vete qe je komplet rrotë k…!
    O trap,militantizmin,ti e shet per argument?

    1. Grigor says:

     Zigur, ke shume të drejtë per Tahirin. Dhe e di pse? Sepse sapo pranove qe Lul Basha nuk mund të vidhte Rrugën e Kombit pa dijenine e Saliut.
     Edhe Fatmir Mediu nuk mund ta organizonte Gerdecin pa dijenine e Saliut.
     Vazhdo keshtu Zigur sepse jemi te gjithë me ty. Po u fut Saliu me Lulin be burg, kafen e ke prej meje.
     Per zotin je i madh. Qysh te vajti mendja?
     Po Rama? Thua ti.
     Po Rama ne te sat ëme te vejë. Me fal, ne të s’ëmës desha te thosha. Kujt i plasi për Ramën? Le ta vendosë gjykata.

 3. Rrumpalla says:

  I dashur E ri, zigur qarri,sit bek dhe relaks, beni apo ku di unë zakonisht janë të paguarit e shkërdhenit djalit të kërmës sali, kështu që mos u acaro mor djalë se e bën shkërdhenin me krahë. Thjesht injoroi dhe flit për temën, leri këta kërmat të merren me njerëzit.

  1. mirel says:

   Po po, per juve ky refren vazhdon ne pafundesi.
   Jane te paguar te gjithe ata qe kritikojne Ramutin.
   Trakt zyrtar.
   Armiqte e PiSave.

   1. Zigur Qarri says:

    Eshte militant,eshte i ideologjizuar ashtu si ekstremistet fetare.
    Individualizmi eshte i huaj per te,nuk eshte i sigurte.
    Nuk sheh me qindra komente ku kam kritikuar Berishen,por
    regjistron ne trurin e tij te mykur prej militanti,vetem kur kritikoj
    “Profetin” e tij.Nuk eshte rast per perçmim,por per trishtim,kjo
    eshte fatkeqsi kombetare.

 4. Ilo says:

  Ky ziguri meritoka emrin Zigur Ka.i

 5. Or bir po ktu po denoen njerez per faturen e dritave dhe per ujin se skan lek me ngren buk jo ti qe e ke mbyt italin me drog edhe me arme do dhe tja hedhesh paq aty e ke vendin nburg shkerdhat djal ste dilnin as 5 milion euro maskara

 6. Roberto says:

  Po mos u nxitoni njehere. Eshte vertet e rende nese Tahiri ka qene i perfshire ne trafik por kjo mund te jete dhe nje alibi qe Saliu ka kurdisur per te justifikuar revoltat apo shperthimet e tyre ne parlament apo ne rruge alibi tek e cila po mbahen fort dhe po shpresojne po aq duke harruar KRIMET qe kane bere vete kur kane qene ne pushtet dhe mendojne se duke akuzuar te tjeret do dalin te lare vete.

 7. Cen Durimmodhi says:

  kush eshte ai bir kurve, se ne shtetin ligjor nuk ka bira kurve, ka vec ligj qe te thyen brinjet, nese ky Sajmir Tahiri mendon se do te bej shtet tribal me kercenime rruge dhe nga pozita force , kjo eshte e gabuar, eshte imazhi me i keq qe nje njeri i vene perballe drejtesise mund te jape,ose bindju ligjit dhe perballu,ose clirohu nga trashegimia politike dhe jep doreheqje nga cdo funksion , duke u bere qytetar i lire dhe i Barabarte me cdo qytetar tjeter qe nuk i ka keto privilegje, vetm keshtu do te distancohesh nga llumi i politikes, cdo njeri me kete gjest do te kuptoje qe ti nuk e do mbrojtjen e kerkujt, qe ti je i pafajshenm dhe keshtu nuk do ta paraqitesh ceshtjen tende si ceshtje qe qe implikon qofte edhe perciptaz integrimin e vendit duke e bere kete ceshtje me ose pa te drejte argumentin kryesor te PD per lidhje te politikes me krimin, keshtu qe Sajmir dorehiqu edhe largohu nga ai parlament, ku nuk ke me asgje cfare te japesh

 8. Tirona says:

  O ju komentusa te gjore
  A ja fusing Zigur Qorrit ne gone
  Nga qe ai nuk shef
  Do i duket si kallom
  sheqer
  🖕🏽🖕🏽🖕🏽🖕🏽😂😂😂🤗🤗🤗🤗🤗

 9. Tirona says:

  O ju komentusa te gjore
  A ja fusim Zigur Qorrit ne goje
  Nga qe ai nuk shef
  Do i duket si kallom
  sheqer
  🖕🏽🖕🏽🖕🏽🖕🏽😂😂😂🤗🤗🤗🤗🤗

  1. Albani says:

   Ziguri shume drejt po flet,nuk vlen ajo qe ti katnar tirone mendon,qe rilindasit jane te mire meqe akoma nuk ja kane kaluar paraardhesve ,qe Tahiri qenka I paster ne krahasim me ckane bere Berisha e Basha.
   Mut ishin te paret,kake Tahiri,mut ai qe te beri,mut dhe I biri.

 10. Cuku says:

  Po te sulmovi Sali Gerdeci je 100 % I pafajshem,,
  Sala ska gje me Samen se e di qe eshte I pafajshem,por sulmon Samen qe te rrezoje Ramen,,,,

 11. Iliri says:

  Zigur : Zi gur = gur i zi. Po ti ke trurin e zi o Zi gur. Shko e haj nje pjate groshe me nje kokerr qepe se nuk je per politike o plako. Saluti e bevi anche un bicchiere di grappa che capisci una minchia o Zi guro

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *