Saimir Tahiri flet pas seancës: Nuk ka bir nënë e bir ku*ve të më pengojë të bëj drejtësi (dhe një mesazh Berishës)

Ish-minsitri Saimir Tahiri ka deklaruar se nuk do të ndalet deri sa të bëhet drejtësi me çështjen e tij.

Me fjalët “S’ka bir nënë dhe as bir kurve që të më pengojë të bëj drejtësi” ai ka siguruar se nuk ka nevojë ta mbrojë askush pasi beson tek pafajsia e tij.

Deputeti tashmë i pavarur, duke folur pas seancës plenare për gazetarët, ka dërguar edhe një mesazh për Sali Berisha.

Duke ironizuar gjestin e ish-kryeministrit i cili po e filmonte sot në Parlament, Tahiri tha se njeriu që fshiu pamjet filmike në ngjarjen e 21 janarit sot nisi të filmojë atë.

Pjesë nga prononcimi i Tahirit për gazetarët

Ju filmoi Berisha dhe kërkoi largimin tuaj….
Kur të kem diçka për të thënë do vij. Për mua ishte ditë e lumtur që më filmoi Saliu. Kam motiv ta mirëkuptoj njëriun që fshiu filmimet në 21 janar dhe në kryeministër dhe më filmoi mua.

Zoti Tahiri pse nuk folët sot në seancë?
Nuk fola se nuk ishte opozita.

Ju mbron Rama?
As më mbron njeri dhe as dua njeri të më mbrojë.

A keni komunikim me Zotin Rama?
Unë…për mua ka vlerë vërteta dhe askush që nuk mund të.. ose ta them ndryshe që të më pengoj në rrugën time për të bërë drejtësi. Se besoj se do ketë bir nëne dhe bir kurve që të më ndalojë për të bërë drejtësi. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në “Saimir Tahiri flet pas seancës: Nuk ka bir nënë e bir ku*ve të më pengojë të bëj drejtësi (dhe një mesazh Berishës)”

 1. shqiptar me tru në kokë e këmbë në tokë says:

  Nuk e di pse, por Sajmirin (intuitivisht), e besoj plotësisht…!!!

 2. LORA says:

  Big like Saimir.
  Sic ngrite policine nga gjirizi i inkriminimit dhe antikombetarizmit shqup-s dhe e shndrove ne Polici te Shtetit te shqiptareve,besoj fort se do te fundosesh ne rrugen me racionale ,ne respekt te plote te ligjit dhe institucioneve, intrigen e nevojtareve ”opozitare” ,kunder teje dhe procesit te pandalshem te europianizimit te Shqiperise sone.

 3. ben says:

  Gallate qe do shofin syte tane me rilindjen.
  Kur ky tahiri te nxjeri dhe ramen e ti bejne shoqeri njeri-tjetrit ne burg.
  Po mos te futet saimir tahiri ne burg nuk ka negociata.
  Po nuk ka hapje te negociatave qeveria rama bie.
  Po u denua saimiri kuptohet qe do e shesi dhe ramen , sic sapo e kercenoi.
  Shkurt muahabeti nga do qe ta vervisi kr rilindasi shume keq do perfundoje.

  1. ,,,,,,perpara saliu me lulzimen ne burg,,,,pastaj tahiri dhe rama,,,meri me radhe o burr,,,,mos fut njerez pa rradhe ne burg,,,se na i ngel hatrii Sales. e Lulzimes,,,

  2. prizem says:

   @ben
   …qenke per te q***ir nenen ti, “orakull” i vertete qe i shtron rrugen Lulushit me Salisumlepirje me spond.

 4. Haha says:

  Ska me se merret sala me lulin..opozite kari…

 5. Endi says:

  Foli me gjuhen e Eskobarit kolumbian;
  Surrogato-ja imitues nga Gusmari i Telelenes.

 6. Asd says:

  Bravo Tahiri? Bravo per cfare? Ke folur me ndonje komisar policie? Ata mund te te tregojne me shume si ishte organizuar trafikimi i lendeve narkotike dhe cfare rekomandimesh vinin nga lart.

 7. Jimi says:

  Ben! E shikoj qe paske sevda te madhe per qoftlargun!? Nga se nuk ndahesh dot prej tij, zahmet e ke ti besh shoqeri kur te shkoje drejt deres se hapsanes! Me c’duken bathet e priftit nuik do te jete e larget ajo dite!
  Sa per Sajmirin edhe ai mund te ket ndonje “gjynah”, por “gjynahu” i Sajmirit nuk eshte jorgan per te mbuluar vrasjet dhe krimet e qoftlargut dhe horrave te ti!

 8. Albi_I says:

  Besoj e kemi te qarte te gjithe qe “bir nene e bir kurve” eshte mesazh per Ramen direkt e askend tjeter.

 9. zef says:

  Bravo per fjalorin ( i denje per nje minister)

 10. Shkodrani says:

  Oooo Ben apo Bole!!
  6muej hetime e nuk ka fakte
  BE thote me fut ne burg Saimirin fajtor
  Fajtor e shpall gjykata

  1. Albi_I says:

   Ke regjistrime pa fund mor burre qe thone takova ministrin, i cova leke ministrit, flasin me shoferin dhe shokun e ministrit qe te vine te marrin placka. Ca do me shume mo?!!!

 11. Bimi says:

  Ky evgjiti nga Gusmari do veje ne burg . E Rama do vazhdoje te qeverisi edhe 8 vjete te tjere. Kurse Sale do perfundoje ne çmendine e Zeni ne burg ne nje qeli me Tahirin.

 12. Attestati dixhital nga vici doli says:

  Do i rruani t. T Saimirit ju te polli ferri(pd) che leshe lise

 13. Ishte nje propozim says:

  O Zoti im, po t’boj nje pyetje : sa zota ka ne shqiperi? O my god!🙏
  Nuk duhet ta shprehim fjalen Zot, sepse Zoti o nje dhe vetem nje ne kete bot , nese, dikush nuk i pelqen fjala e bukur shqipe, shoku apo shoqja le te perdori fjalen zotnia apo zonja ose mister apo mis……..
  A keni komunikim me Zotin …….. pyet gazetari🤦‍♂️

 14. Ishte nje propozim says:

  O Zoti im, po t’boj nje pyetje : sa zota ka ne shqiperi? O my god!🙏
  Nuk duhet ta shprehim fjalen Zot, sepse Zoti o nje dhe vetem nje ne kete bot , nese, dikush nuk i pelqen fjala e bukur shqipe, shoku apo shoqja le te perdori fjalen zotnia apo zonja ose mister apo mis……..
  A keni komunikim me Zotin …….. pyet gazetari🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ ose kur thot Zoti ….. pse nuk filet …..

 15. Vlonjati says:

  Ahahahahahahahah….!
  Mero fshatari godet dhe njehere ne shenje me titullin e artikullit ( Tahiri i con sms Berishes ) dhe dhe vazhdon me ekspozene e fjalimit te Tahirit!!! Qe te thuash qe i con sms Berishes duhet te jesh shume rrocke nga mendja sepse kete gje me zor e pranojne dhe komunistat copa kari dhe te paguar qe komntojne ne kete gazete. E them kete gje per faktin e thjeshte se po te ishe Berisha ne pushtet Saimir Tahiri do kishte fluturuar brenda si laraske pa dale pergjimet e Habilajve! Kuptohet qe Saliu nuk do e bente kete se eshte burre i mire, perkundrazi, eshte moterqire, po ceshtja eshte se do e bente. Ne rastin konkret Saliu nuk ka me asgje ne dore, te gjitha i ka Kryekari ne dore, dhe sms-ja e Tahirit eshte vetem per ate. Sepse kellirat mediatike te kryekarit ( sic eshte rast i Mero fshatarit) duke folur per « meritat » e Kryerrockes per marrjen e Rekomandimit, e dine qe per t’u bere efektiv Rekomandimi duhet miratuar nga te gjitha vendet anetare. Ketu behet e veshtire puna se per t’ia arritur kesaj duhet dhene prova, dhe nje nga provat duhet te jete ose Llalla brenda ose Tahiri. Llalla eshte ca veshtire se ka akoma zarat e vete brenda ne sistem, kurse ky loqa tjeter, Tahiri, duket si viktime me e lehte dhe keshtu qe po qarkullojne « fjale » nga kurvat mediatike te Kryekarit se Tahiri mund te sakrifikohet per kete qellim dhenormalisht kemi kete reagim te Sajmos sot. Dhe mos te harojme dhe dicka tjeter, gjuha e perdorur ( ska bire nene dhe bire kurve te me pengoje per drejtesi…) natyrisht qe eshte fiks e njejta gjuhe qe bolja qe kemi per kryeminister ka perdorur kur ka qene kryetar bashkie dhe akuzohej per 20% e famshem qe ju vidhte ndertusave.

 16. @ says:

  Me ben pershtypje kur nje person nen hetim thote: “Do te bej drejtesi”. E ka marre ferra uraten, ketu tek ne. Vetem ne Shqiperi ndodh qe te pandehurit “e bejne vete drejtesine”. Lum si ne, me keta qe na qeverisin dhe na gjykojne.

 17. Përjetësisht says:

  Ky është kar’remi që do kapi ‘peshqit e mëdhenj’ siç u thotë z. Lu.
  Të shohim kur të na dali në deklaratë pë shtyp z. Lu tani..

 18. Përjetësisht says:

  Ky është kar’remi që do kapi ‘peshqit e mëdhenj’ siç u thotë z. Lu.
  Të shohim kur të na dali në deklaratë pë shtyp z. Lu tani.. .

 19. Akil says:

  Doni te behet shqipja vend demokratik e te jete si europa cojini ne gijotine komunistat nga nexhmija e para pastaj me rradhe saliun nanon e kelyshat e tyre rama meta basha edhe shikoni shqipja shkon atje ku e ka vendin ne europ sepse tani jemi ne afrike me mendje se me gjeografi e dim ku jemi por duhet bo kjo qe te nderrojme trurin e kombit se ndryshe si eshte e po shkon po na sjedh turkun ky kelyshi qe eshte sot se 500 vjet i kishim na duhen edhe 500 te tjera e shkojme uganda nqs bohet per 20 vjet do jemi te denje per europ por duhet djem e vajza te rinj qw skane jetuar ktu te pakten per 20 vjet sepse ktu ne shqipe jane njerzit e infektuar nga lakmia edhe ato njerez qe po them skaner mos te kene fare te bejne me faren e komunisteve ju siguroj ka shum njerez te tille te denje respekte per ata qe e kuptojne

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *