FOTOT: Berisha përplaset me Tahirin në Kuvend, ish-ministri: O Sali si je çmendur kështu?!

Sali Berisha është përplasur me deputetin Saimir Tahiri në Kuvend.

Teksa kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ishte duke folur në foltore lidhur me raportin për çeljen e negociatave në BE, Berisha është ngritur nga vendi i tij dhe ka shkuar drejt tryzës së Tahirit duke kërkuar që ai të dalë jashtë.

Ky i fundit e ka pritur me qetësi reagimin e Berishës duke iu drejtua disa herë mes të qeshurave: “O Sali si je çmendur kështu?!”

Debati mes tyre:

Berisha niset me celular në dorë: Ku është ai?

Tahiri: Sa ke rrjedh mo burrë! Sa ke rrjedh!

Berisha: Po e festoni me Habilajt! Po festoni në me Habilajt! Ja pra!

Tahiri: Pse je çmendur kështu?

Berisha: U fut si pyetje, e di ç’i bëri Edi Ramës? Po s’fole të nxora dosjen.

Tahiri: Si je çmendur kështu? Si je çmendur kështu?

Berisha: Ja ku e keni dëshminë e pengut të kryeministrit tuaj! Ja ku e keni! Dje ishte me Gaz Demin. Pyete çfarë i tha Gazit dhe Dash Pezës?

Tahiri: Si je çmendur kështu mo?

Fill pas kësaj situate, deputetët e opozitës braktisën Kuvendin duke bojkotuar seancën e sotme plenare. (TemA)

 

15 komente në “FOTOT: Berisha përplaset me Tahirin në Kuvend, ish-ministri: O Sali si je çmendur kështu?!”

 1. Zigur Qarri says:

  Perderisa gangsteri Saimir Tahiri qendron ne kuvend,drejtesia shqiptare ka vdekur.

  1. R says:

   O zigur ik pirdhu bashkë me saliun

 2. Timi says:

  Sajmiri nuk besoj që është kriminel. Është alibi e Berishës që të provokojë konflikt. Me krimet e Berishës nuk krahasohet asnjë. Edhe pas 30 viteve do shihni pasojat e qeverisë Berisha.

 3. Çdo njeri ësdhtë i pafajshëm deri sa të mos jetë provuar fajsia e tij me prova, me fakte e jo me hamendje: bile me vendim të formës së prerë.Si rrjedhim, Saimir Tahiri është i pafajshëm.Duke u nisur nga eksperienca personale e thashethemnajës shqiptare, personalish paragjykoj se Sajmir Tahiri eshtë i PAFAJSHËM.

  1. Pellumbi says:

   SAJMIRI NUK ESHTE LEGEN SI SALIU .AI ESHTE NE DISPOZICJON TE DREJTSIS .PO CBEN DREJTSIS NUK GJEN DOT FAKTE .FAKTE KA SHUME PER SALIUN PSE DREJTSIA FLE GJUM.SAJMIRIN E KA VOTUAR ELEKTORATI I VET DHE JEPE LLOGARI ATJE DHE JO SALIUT.SALIU E KA VENDIN NE BURG QE NE KRY TE HERES .SAJMIR JU KERKOJ QE JU TE JENI NE C’DO SEANC NE PARLAMENT PELLUMBI

  2. Albani says:

   Bashkim Kopliku
   Shume te llogjikshme ato qe thua,mirepo vlejn per nje vend me drejtesi.
   A nuk me thua more njeri I mire sipas asaj qe vete thua a nuk jane te pafajshem te gjithe politikanet Shqipetare,te majte e te djathte,Berisha,Basha,Meta,sepse asnje drejtesi nuk I gjeti me faj ne ?
   A eshte llogjike ti mbulosh kriminelet roze,sepse ata blute ishin dhe me te keqinj?
   A mund te quhem une I Bashes,ngaqe sot kritikoj kasten drejttuese?
   A te duket rastesore qe kusherinjte e Tahirit jane narkotrafikante?
   A eshte rastesore qe Tahiri I shet dhe nje makine ne te zeze biles Habilajve,dhe qee patentat e tij gjenden ne nje te arrestuar te dyshuar per pastrim parash dhe narkotrafik?
   A nuk mendon qe ceshtja Tahiri qe mban ere te qelbur do te zbardhet drejt,apo mund te jete barazpesha qe do te shpetoje te gjithe kasten e larte te majte e te djathte,do me thene qe nuk ka njeri te pa ndyre ne krim qe ta rrase brenda ate dhe te tjere.?
   Une jam me Zigur Qarrin.

 4. likja says:

  O Sali krimineli. Po te shterngohet laku gjithnje e me shume. Erdhi date 28 qershor. Ti do ta shohesh veten mbrapa hekurave.

 5. Lond says:

  Si durove mor burr, sja fute turinjeve ketij shpellari, q….sheqeren, kurves mutit. Tema botoi komentet

 6. Lond says:

  Ti zigur kurva ta pa p…. somes qe esht kriminel saimir tahiri, dil e thuja para po pate byth or byth q…

  1. Zigur Qarri says:

   Ik ore klysh kurve!

 7. ermali says:

  Nuk ka apsurditet,tallje dhe ironi me te madhe per shqiptaret se sa kur shikon Berishen dhe Bashen dy vrases masiv te shqiptareve te pafajshem,njeri ishte kryeminister e tjetri minister i brendshem te dy prezent dhe urdherdhenes me 21 Janar, se si largohen nga salla e Parlamentit ne shenje proteste pse aty ishte ish ministri i brendshem i perfolur nga disa kriminel ,pa asnje fakt as prove konkrete,por gjithesesi ne hetim dhe ne proces drejtesie ,i pa mbrojtur.Berisha dhe Basha nuk tallen ne kete rast me qeverine sepse qeveria nuk arreston as nuk gjykon,keta vrases meprova,me ze e figure tallen me drejtesine shqiptare,tallen me Prokurorine dhe gjykaten.Keta vodhen dhe vrane publikisht para syve te shqiptareve ne mes te bulevardit kater njereze te pafajshem qe qendronin ne te drejten e tyre me duar ne xhepa ne Bulevard.Me siguri ata thone e do te thone Rama me socialistet ishte tash pese vite ne qeveri pse nuk na arrestoj .Drejtesia ishte ketu pse nuk procedoi.Eshte detyre e drejtesise e Aarta Markut dhe prokuroreve te kapin peshqit e medhenje dhe te ballafaqohen me krimin makaber te vrasjeve sepse shpirtat e atyre te pafajshmeve po klithin per drejtesi dhe kjo ironi dhe tallje e vraseseve ne parlament po i lendon edhe per se vdekuri ata njereze dhe po u rendon plaget me te dashurve te tyre.O sot o kurre duhet te veprohet drejtesia ndryshe keta do vrasin perseri .Prova e fakte ka per vrasje e hajni ,aktakuzat ishin te ngritura per 21 Janarin e per Gerdecin ,per rRrugen e kombit e per shume krime tjera.Ata deri dje paten ne dore drjtesine ,Po sot eshte drejtesia e pakapur? Te veproje pra mos te lejoje tallje dhe perqmime te tilla te vraseseve dhe hajnave.

 8. salem says:

  Sali krimineli ka surrat te ndyre qe perbalt nje hero.
  Inati i kryekriminelit eshte se cberi Lazaratin.
  Sali qeni ! Edhe sikur te kete te drejte nuk ka surrat te flas.

 9. Ledio says:

  Sali Serbi eshte si ata magjistaret : ju thute tru-shplareve shqiptar te perqendrohen diku , edhe nga ana tjeter ben levizjet diku tjeter. Saimir Tahiri mund te jete trafikant por nuk ka asnje prove qe eshte anti-shqiptar , edhe eshte i pafajshem derisa ta provojene fajesin e tije. Qeni Serb eshte akoma i rrezikshem perderisa keni nje legen edhe krye-Car Kryeminister.

 10. Niko Shpiragu says:

  Saimir Tahiri eshte ministri me i mire i brendeshem i Shqiperise se te gjitha koheve. Eshte djal trim qe shpartalloi bastionin e droges se Saliut, Lazaratin e tjera. Si s’ka turp Gramoz Ruci qe lejon plehren Sali te bej skandale. Kjo ndodh se Ruci eshte vet nje pleh qe ka bashkepunuar me Sali vagabondin gjithe keto vitet e tranzicionit. Sali rrugaci eshte pronari i droges qe vjen nga Kolumbia sepse njerezit e tij jane ata qe e drejtojne ate kartel nen urdherat e tij. Eh sa krime e maskaralleqe ka bere ky njeri. Po kush do ta veje kete perballe drejtesise?! Ne prokurori dhe gjykata jane njerezit e tij. Tani shkoi dhe nje tjeter si kryeprokurore per te mbrojtur deri ne fund ate. Turp per mazhorancen qe hoqen nje bajge, Llallen dhe vendosen nje tjeter besnike deri ne vdekje te Sali kriminelit.

 11. DETARI Atllantides🌐 says:

  Sajmir Tahiri eshte 100% i pafajshem,ne te kundert neqoftese do te ishte fajtor,kriminelet do ti vinin zjarrin parlamentit .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *