Vendimi për kuksianët, reagon Basha: Drejtësi gjysmake, protesta dhe qëndresa qytetare do vazhdojë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit që mori gjykata e Apelit në Shkodër, për 11 kuksianët duke liruar 7 dhe lënë në burg 4 prej tyre.

Përmes një postimi në facebook Basha thotë se “vendimi i sotëm për lirimin nga arresti të 7 prej kuksianëve të grabitur nga shtëpitë e tyre me urdhër të Edi Ramës, është arritje e protestës dhe rezistencës së qytetarëve”.

Më tej lideri i PD e quan drejtësinë gjysmake pasi sipas Bashës 4 kuksianë mbahen në qeli, ndërkohë që trafikanti ndërkombëtar i drogës Saimir Tahiri është në parlament.

Ndërkaq kryedemokrati thotë se protesta dhe qëndresa qytetare do të vazhdojë. (TemA)

REAGIMI

Vendimi i sotëm për lirimin nga arresti të 7 prej kuksianëve të grabitur nga shtëpitë e tyre me urdhër të Edi Ramës, është arritje e protestës dhe rezistencës së qytetarëve.

Por kjo drejtësi gjysmake është në fakt padrejtësi, sepse 4 kuksianë mbahen në qeli, ndërkohë që trafikanti ndërkombëtar i drogës Sajmir Tahiri është në parlament.

Ky është thelbi i regjimit të Edi Ramës: burg për popullin që ngrihet kundër grabitjes, liri për kriminelët që mbajnë Edi Ramën me paratë e drogës dhe vota të blera.

Ndaj protesta dhe qëndresa qytetare do të vazhdojë. Nga fati i kësaj beteje varet e ardhmja europiane e Shqipërisë. PD është në krah të njerëzve, është në krah të popullit. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Vendimi për kuksianët, reagon Basha: Drejtësi gjysmake, protesta dhe qëndresa qytetare do vazhdojë”

 1. hasan says:

  Populli cdo ne kete mes. PD do te perpiqet te ngreje popullin, i cila ka hallet dhe problemet e veta dhe nuk ja ndjen fare per PD-ra e lesh e lira, te cilet duan pushtetin. Me pare vetingu, pastaj lufta per pushtet.

 2. Tony uk says:

  O idiot kane djegur pasurine e popullit.
  Protesta eshte tjeter gje dhe te shkatarrosh pasurine publike eshte tjeter gje.
  Kur dolen me djegur ta pyesin bythen mire!!

  1. joel shkodra says:

   Nese kane djegur te gjithe duhet te mbahen ne burg te gjithe (11). Por, perse u liruan 7? Nese keta nuk kane djegur, perse u mbajten ne burg deri tani? Pra, u liruan 7 per t’i bere “qejfin” protestave, opozites. U mbajten 4 per t’i bere “qejfin” qeverise, kryeministrit. Kjo eshte “drejtesia” jone.

   1. Tony uk says:

    Joel jam dakort me ty,ne nje vend normal do te ishin te gjithe brenda!!
    Por mos harro se me kete opozite qe jane gati ti vene zjarrin shqiperise vetem te shpetojne vjedhjet e tyre nuk eshte cudi qe kjo ndodh.

 3. kjo behet nga kryemadhi e basha qe te mos kete drejtesi kurre ne shqiperine e krininelve berisha, basha e meta. po pergatitin terrenin per te mbrojt vrasesir e 21 janari, gerdet, hajdutin e rruges se kombit e ilir 700000-in. ku ndodhe ne bote qe shkelesiot e ligji te lirohen me demostrata nga hajdutet. monika , luli e saliu duan ti thone popullit se me forte eshte banda e sali lushes, flamur nokes e edi palokes se reforma e drejtesise e pergatitur nga shba bashkimi europian. a do te fitojne bandat e saliut, bashes e monikes mbi shba e bashkim europian. kur shkelzeni, luli e iliri te shkojne ne burg demostratat do ti udheheqe sali anusi-grida e ylli mahanjani-monika. rrofte amerika. mos u dorezo amerike para bandave berisha-basha-monika

 4. vito says:

  O ED RAMA kaq idjot je mer burr ,kur deputetet e PDse kerkojn lirimin e atyre shkatrrimtarve te kuksit mos bej si matmazel ,je burr a çfar mutin je ,nuk ka te drejt taksapagusi SHQIPTAR te paguaj demet e disa barbarve nga kuksit ,nese PDja kerkon lirimin dhe pafajsin e tyre demet faturoja PDse dhe LSIse ,ne taksapagusit nuk kemi pse paguajm demet e barbarve , boll ky popull po mban per jet me buk 200 mij te burgosur per jet ,te pagujm edhe maloket per demet qe bejn sa her i ngrihet atyre , behu burr o njeri , ben kryeministri si karagjoz ka frik , pse ke frik voten jemi ne qe ta japim , por ti mos ja qi nenen elektoratit tend duke i faturuar demet e barbarve te kti vendi.se me duket po na leverdis te zgjedhim ne qeveri barbaret , te pakten ne ne opozit nuk bejm deme , ata do ken pushtetin do jen te kenaqur , ti shko pirdhu ED RAMA me zahon tend ne surrel bej qypa me balt meqe i ke fiksim.ose ne te kundert dili per zot kti vendi.

 5. mirel says:

  Nuk e kuptojne kukesianet qe eshte Basha qe po jua fut bashke me Ramutin.
  Ramuti do e mbaje traun dhe ju do hani dhe traun e Lulit.
  Luli fyt hundet te protesta e Kukesit dhe keshtu protesta merr ngjyrim te padrejte sikur eshte politike e PDse dhe jo proteste e drejte popullore per nje takse hajdutesh.
  Zgjohuni shqiptare dhe bashkojuni Kukesit se e hengret taxen prape 10 euro.
  Ose merrni pasaportizim ne kukes te paguani 3 euro.
  Meqe ra fjala, ka nderruar monedhe shteti, apo ka hapur pike kambizmi te rruga?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *