VIDEO/ “E digje shaminë e beqarit”: Bie zjarri në ndërtesë, tmerrohen 300 dasmorët

Ky është momenti tronditës kur dasme u kthye në makth për 300 të ftuarit pasi  shpërtheu një zjarr masiv.

Flakët fillimit u përhapën në tavan dhe më pas përfshinë gjithë sallën.

Zjarri ra në momentin që çifti i sapo të martuarve po vallëzonin së bashku.

Menjëherë sapo panë flakët çifti e mysafirët e tyre u larguan me vrap nga ndërtesa që po digjej.

Nusja dhe dhëndri qëndronin të përqafuar me njëri-tjetrin kur britmat e miqve të tyre i paralajmëruar për rrezikun.

Pamjet filmike u regjistruan nga një i ftuar në dasmën në hotelin Hacienda Benazuza në Zapopan të Meksikës.

Sipas mediave lokale zjarri u shkaktua nga fishekzjarret që i vendosën flakën tavanit.

Fatmirësisht nuk pati të lënduar. (TemA)

 

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *