VIDEO: Zjarri tek fabrika në Tiranë, Berisha i revoltuar me Ramën: Qeveria asnjë masë për shpërthimin, qytetarët në mëshirë të fatit

Sali Berisha ka reaguar pas zjarrit të rënë në një fabrikë riciklimi në Tiranë.

Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ai shkruan se  përgjegjësia për flakët është e kryeministrit Edi Rama.

Edhe pse nuk ka pasur asnjë viktimë dhe të lënduar, Berisha tregon i shqetësuar se nuk është marrë asnjë masë dhe se qytetarët janë në mëshirë të fatit.

Mbase shefi i qeverisë duhet të merrte leksione nga parëardhësi i tij mbi përballimin e këtyre situatave pasi ai vjen nga një eksperiencë e dhimbshme ku mban mbi supe 26 viktima dhe qindra të plagosur.

“Rrezikohet nga gazra helmuese jeta e dhjetra mijra qytetareve!

Te dashur miq, re te zeze gjigande tymi toksik helmues dhe kancerogjen mbulojne Tiranen nga djegia e fabrikes se madhe te plastikes ne Kashar!

Helmet e djegies se lendeve plastike dhe solventeve te tyre jane shume te rrezikshme, toksike dhe kancerogjene!

Bashkia dhe qeveria asnje mase, asnje evkuim apo gjendje emergjence civile. Qytetaret e Kasharit dhe Tiranes ne meshire te fatit! sb” shkruan Berisha. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

35 komente në “VIDEO: Zjarri tek fabrika në Tiranë, Berisha i revoltuar me Ramën: Qeveria asnjë masë për shpërthimin, qytetarët në mëshirë të fatit”

 1. daniel says:

  Pak me pare shkruajta, Rama i vuri flaken vet. Po kush jeton ne ate zone aty pa leje !? Berisha ka te drejte ti mbroi. Shume i vonuar sot Sali.

  1. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


   Sharra ty në gozhdë
   me Edin të ngeci
   o Sali Haleja
   o Sali Gërdeci.
   *
   Dhëmbët të kan rënë
   nuk je më i pari
   Sali nëthteshtata
   o Sali Shpellari.
   *
   Mbi halenë tënde
   nuk do mbijë bari
   Sali Karaxhiçi
   njëstenjë janari.

 2. salem says:

  Sali qelbesira,me therte mua po s’e ke porositur ti .

 3. Une says:

  Foli djalli .Kur do mbyllen keto hale si sala me shoke se na cane trapin

 4. agimi i bradashehsit says:

  O sali cjapi plak serb ty eshte per te qire robt e shtepise. Ti vrave 21 veta ne gerdec dhe nuk te hyri asnje gjemb ne kembe. Ishalla te paft zoti me liber familje keq e me keq

 5. Soni says:

  Po cthoni mor debila qe merreni akoma me politike. Shihni cfare ajri jemi duke thithur ate beni o vemje e mos beni tifozlikk e pazar me jeten e femijve tuaj.

  1. Mul Noka dhe Paloka says:

   Soni Malaj
   Ti mos u merzit, se ti nuk thith ajër. Ai që thith ti, nuk quhet ajër. Nuk po e them sepse ti e di si quhet.

 6. ladi says:

  Sa i dhemb jeta e ketij populli Sali Gerdecit.Ky kreminel mbi kreminelet ka paguar ndonje agjent serb per ti ven zjarrin sic e ka shkrumbuar 28 vjet rresht kete vend.

 7. Rrumpalla says:

  Do më tregu se kjo është njëlloj si gërdeci.Por i shpëtojnë disa detaje, nuk është pronë e Gregut që ta barazoj më të birin, megjithatë ky krimineli sali do sajoj diçka mos kujtoni se do e lërë më kaq. Do ja shohim sherrin në ditët në vazhdim .

 8. Soni says:

  Pse nuk i pistoni te gjitha komentet o soke te temes?

 9. PTUUUU,,, says:

  PO KUR FLET DHE TI O BUCE PLAK,,,PER SHPERTHIME DHE FLAKE,QE SHKRUMBOVE GERDECIN DHE BISNESET PER RRETH,,,,KUR FLET DHE TI O HALE PUBLIKE,,,QE FUTE NE DHE 26 PERSONAbTE PAFAJSHEM DHE GJYMTOVE 100 TE TJERE,,,KUR HAP HALEN DHE TI QE VESHE NE ZI 26 FAMILJE ,,,,,PO PUSHO O JASHTQITJE HUMANE,,,,,ATE QE I KE BER TI SHQIPTAREVE SE KA BER DIKTATOR PER VENDIN E TIJ,,,,NE VDEKJEN E ENVERIT DIKUSH QAU DHE DIKUSH GEZOJ,, KUR TE VDESESH TI TE JESH I SIGURT QE DO GEZOJNE TE GJITHE,,,,EDHE ATA QE TE SERVELISEN SOT,,,,

 10. Prostituta Kombetare Sali says:

  Me shku dam gjithe ai shperthim e flake!
  Pse mos me vdek nja 20-30 vete e tu harrote Gerdeci jem?!
  Sa i pa fat paskam qene!!

 11. Merati says:

  Me te vertete foli shejtani.Pomenjehere dole dhe fole o shejtan.Po cfar te ka bere zoti o lugat.Tamam ti ke experience,Po dhe une kam frike se ti ke njeres nga ata te anes tende qe lene bythen per ty ke nisur dike tja vere zjarrin per te sjelle nje atmosfere te kendshme per ty se lajmet e reja te kane lene pa gjume dhe ndertove nje alibi per ta leshuar gojen sic di ti.Zjarre bien nga do o shejtan dhe seshte problem por ti ke qef ta krahasosh me ate zjarrin te kohes tende nuk eshte njelloj o shejtan jo edhe ne shohim dhe kuptojme si qendron e verteta prandaj mbylle ate qenef dhe mos te te shohim surratin olugat

  1. Prostituta Kombetare Sali says:

   Nuk jam lugat une i mjeri, thjesht jam buce, kurve, llahure… mue keshtu me kane rrit e edukue!
   Une perhere kam ba cfare me kane than me ba… jam i beses per kry te Shiqeres!
   Te gjitha jua kam ba por per kete zjarrin e fundit nuk po di gja, cudi me u ba kjo pune e une mos me dit gja… po me vjen fundi me duket… amanet Xenin, Giten, Desaren, Agim Docin e Karminen!

 12. Gjin Marku says:

  Nga kameraman (të enjten në Parlament), sot zjarrfikës. Përditë nga një zanat. Po nesër?…

 13. Fito.islamaj says:

  Qe ndodhin njgjarje te kesaj natyre nuk besoj se jep kujt kenaqesi. Po ky kriminel ne keto raste duhet te fshihet e te mos duket gjakundi pasi nuk ka shqiptar qe nuk e krahason me Gerdecin.

 14. Lleshi says:

  OPS SALA PREJ TROPOJE E PASKA HARRU GERDECIN QE DOGJI TE GJALLE EDHE BAXHANAKUN,,,SI KA MUNSI QE NJERZ SI PUNA E KTI I HARROJN KRIMET E VETA APO NGAQE ASHT MYSLIMAN DHE KA TEORINE E HOXHES,,SHIFNI SI BAJ UN POR MOS BANI SI BAJ UNE,,,

 15. kazani mediatik says:

  Ore nuk ju kuptoj ju rilindasve. Pse u vrane 25 vete ne Gerdec, duhet qe te mos e kritikojme Ramen ? Akoma mentalitetin e krahasimit me “kohen e zogut” do te rrime ne ?

  1. Pirdh se lerohesh o kazani saliut,,,,,zogu ishte 90 vjet prepara,,,,dhe xhaxhi ja preu bileten vetem ikje,,,,,bileten e ardhjes ja preu saliu,,,,,saliu eshte i fresket o Kazan,,,,dhe nuk do ta kaloj lehte,,,,

 16. ATZ says:

  E s’mund tja hedh Gerdecit kjo flaka, apo jo Sali!

 17. H says:

  Poshtë shpifësi me patentë.

 18. Lani says:

  O sali o pshtersi. Ti i vret ne mes te pazarit

 19. Te kishte rene zjarr ne vilat dhe banesat e tua dhe te ishe pjekur edhe ti brenda more qelbesire. Si nuk e gjen gje kete kellire, kriminel muti.

 20. Soni says:

  O trapani qe shani SB. Vertete mendoni se shejtani eshte SB? E keni gabim. Shejtani eshte SB&ER&co. Perndryshe ne sot nuk do thithnim ajrin e helmuar nga plehrat spitalore, kimike, rafioaktive, ps ,pd etj .mjere ne sa injorante!!!!!!!!!

  1. Speci says:

   Nuk rrin qeni pa hanger mut.

 21. Vk says:

  O komentator,mos u tallni me Salen kot, ai ka te drejt. Gerdeci nuk kishte lidhje me qeverin, ishte pa license, pa tatime, pa leje mjedisore, dhe qeveria smban pergjegjesi. Ai thjesht conte armatimet te kunati, hesapaet i bente cuni, po leje skishte nga shteti, biles shteti duhej ti shpronesonte per demet, sic ka ber me gjith ndertimet pa leje. Kurse per zjarrin sot esht totalisht faji i Edit dhe qeveris, se ajo i ka licensuar e vjel taksat, e ajo e ka pergjegjesin, te vinte nje roje ose ta rrunte vet Edi, pse se beri

 22. Si je cmendur keshtu ! says:

  Po te ishte kaq I pergjegjshem si person Berisha nuk do te kishte viktima Gerdeci .Plot 26 ! Bile femij dhe pleq u dogjen ne flaket e Fabrikes se Vdjekjes qe ndertoi vet Berisha ! Shikoni cfare vampire cfare mendje djallzori qe ka ! I harroi Berisha viktimat e tij por nuk I harron populli !

 23. çeço Selimi says:

  Me te drejte populli thote : KUR TE PELCET CIPA E BALLIT , NUK TE VJEN ME TURP ” Edhe Sales cipa i ka plasur me kohe, , qekur ne Gerdec ndodhi baterdia e madhe dhe tani terbohet dhe behet bishe per zjarrin ne Kashar !!!!Nuk mund ta klasifikojme , se ciles rrace njerezore i perket ky njeri !

 24. mona says:

  Ik ore kare se na cave bythen. Edhe nje dite te diele nuk te pushon haleja more kriminel.

 25. undefined says:

  Ky qe dogji Shqiperine qan hallin e nje fabrike !

 26. Lili says:

  Pronari e ketyre berllogeve tcitalise per te dyten here #djeg# ne ajr te paster mbeturinat toxike qe evropa nuk i pranon.
  Pra dy here #moskujdesi# eshte pak si shume…
  Ky nuk duhet me kur te lejohet me pasur bizness riciklimi,edhe shteti duhet te hulumtoje cfare eshte djeguar e sidomis pasojet toksike per njerezet perreth si dioxine..Edhe qeveritaret duhet te ndalojne komsumin e produkteve te zones ,se jane plot dioxine per disa vjet sidomos kumshti,edhe produktet e baqeve individuale,toka nuk duhet punuar edhe duhet ujit qe pluhuri toksik mos te levize prape ne ajr.
  Ministria e shendetsise edhe bujqesise duhet te marrin masa,bashke me Erion Veliajn.

 27. E vetteta Fare says:

  Ore komentues te verbuar,te verbuar e te helmuar.
  Po si s’ju ben pershtypje reja kanceroze qe mbuloi Tiranen.Po edhe jete ju do ta quani sukses te Rilindjes.Pa asnje dyshim.Jeni gati te vdisni familjarisht nga kanceri,vetem partia r’ju rroje.
  O zot pse i ke mallkuar shqiptaret qe te jene populli ne idiot i rruzullut.

 28. Idjoti shqipetar says:

  Sali te ngeci te gerrdeci fol se nuk te gjen gje sa te fryhesh e c’ fryesh te lumte bytha se te ka mesuar xhaxhi yt enver se populli eshte mesuar me gerbac ne koke ky popull duhet ta kishin ven ty ate trarin qe i vure rames ne surrel ku ka shtepin id

 29. Shpellari i rrjedhur nga trute says:

  Ju flet keyebanditi i masakres se Gërdecit ,
  që bëri provën me armë të shfarosjes në
  masë dhe , tani tërbohet nga “hidhërimi”
  për popullin , se u dogj (e dogji) fabrika
  e riciklimit të mbetjeve plastike !
  E si mund të kesh durim , kur të bën moral
  një egërsirë që i dogji të gjallë njerëzit në
  Gërdec , apo të persekutuarit në mes të
  Tiranës ! KULMI I HIPOKRIZISË E I MALOKËRISË !

 30. Armandi says:

  Epo kjo mos u degjofte , kur ka filluar t’i vije keq per popullin, ketij karagjozi , c’te besh skleroza ben te sajen , dhe do beje me shume, rruget do mare do t’a kerkojne me qen kufiri .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *