“Fituam”, Majlinda Bregu lajm të mirë për shqiptarët, zgjidhet në postin më të rëndësishëm politik për Evropën Juglindore

Majlinda Bregu ka përcjellë një lajm të mirë për shqiptarët.

Ish- ministrja e Integrimit është zgjedhur sekretare e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, një ndër postet më të rëndësishëm politik për Europën Juglindore.

Bregu është e para shqiptare që merr një pozicion kaq të lartë ekzekutiv në institucionin që ka si mision fuqizimin dhe rritjen e bashkëpunimit në vendet e Europës Juglindore.

“Fituam

Unë fitova garën, por fitorja i takon vendit tim!

Faleminderit të gjithëve që besuan dhe më votuan për pozicionin e Sekretarit të Përgjithshëm të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal. 

Mirënjohje të gjithëve,vendeve anëtare, institucioneve shqiptare, Komisionit Europian, EEAS( Shërbimi i Jashtëm i BE),Parlamentit Europian, familjes time politike EPP, e mbi të gjitha vendeve që votuan bindshëm kandidaturën time.

U përpoqën të gjithë, me qartësinë se drejtimi prej meje i këtij institucioni do të ishte fitore e Shqipërisë dhe shqiptarëve!

Jam e nderuar sot që për herë të parë më takon mua të drejtoj si e para shqiptare në një pozicion të lartë ekzekutiv, institucionin që ka si mision fuqizimin dhe rritjen e bashkëpunimit në vendet e Europës Juglindore!

Një falenderim miqësor për Ditmirin. Na ndajnë sinoret politike, por na bashkoi qasja Europiane dhe përpjekja për të punuar pro Shqipërisë!

E di që do të jetë një sfidë e vështirë, por nganjëherë e vështira është më e mira!”, shkruan Bregu në Facebook. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

47 komente në ““Fituam”, Majlinda Bregu lajm të mirë për shqiptarët, zgjidhet në postin më të rëndësishëm politik për Evropën Juglindore”

 1. Al says:

  Suksese! Na e zbardh faqen tende dhe tonen tani.

  1. ben says:

   Mund te me thote njeri se ca K…N fituan shqiptaret???????????
   ME KETE FITUAM????
   kur te dali neser ne mengjes timonieri i madh e te shkruaj ne fb per rastin e majlindes qe i gjeti pune.
   Vari leshte propagande me idiote me pavlere nuk ka qarkulluar ndonjehere ne shqiperi.

   1. Ermiri says:

    Urime Majlinda, do te kisha preferuat te mernit drejtimin e PD po pret puna. Mbare

  2. Prudentino...! says:

   Prudentino…!

 2. Der Rotarier says:

  Urime zonja Bregu!!
  Gezohemi per faktin qe do jeni nje representate e denje e shtetit shqiptare ne europe!! Dhe hidherohemi se opozites do i iki nje zedhense aq avangardiste!!!
  Wir wünschen Ihnen viel Glück

  1. Prudentino...! says:

   Prudentino…!

 3. ladi says:

  E meriton.Urime per te miren e ketij vendi.Jam i majt por ju jini progresive,e sakte me me nivel modern mendimi per te ardhmen dhe zhvillimet e kesaj cope te begat ne jug te Europes, dhe besoj se do besh me te miren per kete vend te caflitur 28 vjet nga Hienat,palacot,kreminelet,hajdutet,te pa shpirtet,dashakeqesit e ketij vendi te begat.Urime Zonja Majlinda.

  1. Prudentino...! says:

   Prudentino…!

 4. Kali says:

  Je e afte dhe me bindje so do e ralizosh shume mire detyren e marre.Suksese dhe dalçe faqe bardhe.Urime.

  1. Prudentino...! says:

   Prudentino…!

 5. Shqiptari nga Shqiperia says:

  Thuaj nje fjale te mire per Edi Ramen dhe Ditmirin , ata te propozuan se po te qe per “mikun” tend te madh Lul pyka , e shumta e se shumtes do ishe roje tek selia e Pd-se , ose ne rastin me te mire do mblidhje dosjet neper zyrat e PD-se , nje fjale te mire nuk e thua ama , apo mos e ke lene per baben Sale ???

  1. Juglindori nga Korça says:

   Jo , i dashur shqiptar , nje fjale te mire dhe me mirenjohje per Ditmir Bushatin , e ka thene Majlinda , sepse ai ka mbi nje vit qe lobon per zgjedhjen e saj ; lexoje shkrimin e saj , ndersa per Ramen , nuk e permend mirenjohjen e saj , vetem per diplomaci politike , por te gjithe e dine (ajo me mire se te tjeret) , qe propozimin per ate post per Majlinden , e ka bere qeveria shqiptare e personalisht Kryeministri .

 6. Dash says:

  Bravo! Suksese….mendoj se eshte ashtu si duhet te jete nje opozite atdhedashese…mendoj se do te kesh mbeshtetjen e gjithe shqiptareve

  1. Prudentino...! says:

   Prudentino…!

 7. Humor apo e pa besushme says:

  Biografia ne wikipedia shkruan ne 1966 u diplomua ne shkencat shoqerore Tirane, plote 8 vjet para lindjes

 8. Lulzimi Bythqimi says:

  Urime qe mbushni xhepat e njeri tjetrit. Na rrujtet lesht

 9. Gaetano says:

  Do mjaftonte te ishin te gjithe politikanet ne nivelin e majlindes, shqiperia sdo ishte ku eshte.u kthyem ne kafshe huliganesh jo te majte jo te djathte, jo dhe lsista.mjafton te bejne punen qe paguhen, mos vjedhin fukarenjte, dhe njerzit te behen tifoze vec doten e zgjedhjeve.te pakten mbaron telenovela, jo fajin saliu jo rama.mjaft populli te jete indeferent nga kastat politike, dhe sdo lulzoi shqiperia mbase, por te pakten do perparoje.suksese .

  1. Prudentino...! says:

   Prudentino…!
   Pro te gjithe politikanet Jane ne nvelin e nje sharlataneje si kjo…! Ca me shume e ca me pak…!

  2. Ali Pasha Tepelenes says:

   ke te drejte o hajdar… prandaj edhe majlinda sa u fut ne pralmanet filloi te blinte canta Gucci 1000 euroshe dhe vajza e saj shkon ne universitete te shtrnjta private…. me rrogen e deputetes????

   te rente damllaja o militant i edvin droges

 10. eda says:

  BRAVA dhe suksese.
  I duhet Evropes, por nuk i duhej PD-se. Cfare paradoksi.

  1. mirel says:

   Po domosdo qe i duhet Evropes. Per nje si kjo vuante.
   Nga cari Sali te cari Rami.
   E perkryer nga te dyja anet, para dhe mbrapa

 11. manastiri says:

  Suksese per detyren e re …….te jesh dinjitoze , dhe hidhe larg ate modelin e Majlindes qe tallej me shqipetaret kur ishte ne qeverisje me kopene e vet politike ………e pate se ku e katandiset PD -ne. Deri dje u tallet me shqiptaret ….sot po tallen shqiptaret me ju.

 12. Gaspri says:

  Urime. Falenderoje edhe Salen, edhe Sashen, edhe grida Sumen qe bene cmos te te largonin dhunshem nga PD-ja.

 13. Alban says:

  URIME DHE SUKSES NE MISIONIN E RI !

  Sent from my iPhone

  Begin forwarded message:

  From: Alban Dega
  Date: March 8, 2015 at 09:10:53 EDT

  Ne vend te nje urimi per 8 Marsin

  GRUAJA – PERENDESHE E NJEREZIMIT

  – Mos e prek Lulen Mos e Prek !
  – Femija eshte engjell i Botes !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Gruaja , edhe prostituta me e ndyre e rrugeve, eshte e shenjte, Perderisa dikush e therret nene ajo eshte fisnikeria vete.
  Nene eshte fjala me e madherishme e kesaj Bote! Fjala e pare edhe e fundit ne kete jete ne te gjitha gjuhet e Botes!
  Eshte fatkeqesi qe akoma disa shqiptare e shikojne ate si nje skllave, si nje fabrike femijesh pa asnje te drejte….
  Eshte fatkeqesi qe me shume se kushdo ne shqiptaret i bejme grate … cka nuk e mban goja. me shume me fjale se me veprime, edhe ne internet e faqe gazetash! Turp! Haram emri shqiptar!
  Grua eshte nena jone!
  Grua eshte motra jone!
  Grua eshte gruaja jone, shoqja jone e jetes!
  Grua do te behet edhe vajza jone….
  Gruaja eshte mbreteresha e Botes sepse pa gruan nuk do te ekzistonte Bota!
  Gruaja eshte Perendesha e njerezimit!
  Mos vini as dore e as goje te lige mbi gruan!
  Besnikerine e saj nuk e ruan as dajaku as skllaveria, as shtateqint dryna e as njemije pergjime telefonash e interneti!….
  Nuk e ka ruajtur kurre… Aq me pak sot !
  Besnikerine e gruas e te burrit e ruan vetem dashuria e sinqerte dhe respekti si per nenen. Nese ajo nuk eshte nena jote… ajo eshte nena e femijeve tu…. Ajo eshte nena e Botes!
  Nuk ecen bashkejetesa… Nuk eshte fundi i Botes… Ligji e njeh divorcin! Jo plumba! Jo barbari mbi grate e femijet !
  Kush ve dore mbi gruan dhe femijen, engjellin e dashurise , eshte me barbar se vete barbaria!
  Jo vetem ne Perendim por edhe ne Lindje!
  Si brenda edhe jashte Kosoves e Shqiperise.
  Gruaja eshte lule e jetes! Eshte vete jeta! Femija eshte engjell, shenjteria vete !
  Femija eshte engjelli i Botes!
  Gruaja eshte fisnikeria e jetes!
  Gruaja eshte Perendesha e njerezimit!
  Mos prek Lulen Mos e Prek !

 14. Koba says:

  Urime .E ke merituar.Dalc Faqebardhe !!!!

 15. Lala says:

  Boll derdhet bronxe per statuja shkaterruasish te Shqioerise dhe per medalje kriminelesh.
  Derdheni ndonje qerpic per ndertimin e vendit tani .Urime!!!???

 16. emigranti says:

  Urime Majlinda.
  Suksese ne detyren e nderuar me te cilen respekton veten dhe vendin tend.
  Puno fort per ngritjen e dinjitetit te Shqiperise.
  Suksese te metejshme ne detyra te tjera edhe me te rendesishme.

 17. sapa says:

  Fitore per shqiptaret?cmenduria vazhdon ne shqiperi!Kjo tregon se sa te thella i ka rrenjet korrupsjoni ne ballkan!

 18. timo says:

  Urime Majlinda dhe suksese në detyrën që sapo jeni zgjedhur.

 19. NjeQytetarOptimist says:

  Kisha qejf te te shihja ne krye te PD-se por ste lene hajinat e korrupsjonit ta ktheje ate parti ne nje model evropjan.. Je e para demokrate qe te them: Urime!!!

 20. Studenti says:

  Na ndajne sinoret politike- thot Majlinda,,,,,,pse ne cfar sinori eshte kjo prej 5 vitesh? Kush e ka ne liste kete Majlinden tek PD e Lulushit?
  Gjithsesi urime.

 21. popull says:

  Organizata te kota, per te mbushur xhepat burokratet e Europes Juglindore! Me parate e shqiptareve do paguhet. Cfare te mirash ka sjelle deri tani ky keshill?! As berisharja Majlinde nuk i meriton gjithe keto urime e levdata dhe as snobi Rama nuk duhej te kishte propozuar ate kandidature nga Shqiperia.

 22. Lani says:

  Bravo politikanja me e mire ne shqiperi. Love you majlinda

 23. mirel says:

  Kete ish horren e Saliut po e pershendesin gjithe qorrat e Ramiut.
  Pse valle? Ku eshte fitorja e Shqiperise?
  Te raporti i FMNse per PPP, apo te shkaterrimi i Valbones dhe i Vjoses, apo te papunesia dhe te niveli i varferise me te madhe ne rajon?
  Suksese e fitore me negocijatat, suksese e fitore me Majlinden kur vendi po shqyhet nga te kater anet nga koncesionet.
  Dhe pastaj e ka fajin gjermoni i Bashes. Dhe Macroni i Frances.
  Ej dreq, jane fry komentuesit ne bythe e po fluturojne nga gezimi

  1. Ali Pasha Tepelenes says:

   papunesia dhe varferia nuk jane me te medhate ne rajon se FYROM-i, Bosnja dhe serbia per faqe te zeze jane, servia con mijra prostituta dhe striptiste ne shqiperi, tetove dhe kosove per ate pune dhe bosnja mbahet ne kembe nga organizata nderkombetare…

   por e verteta eshte se per faqe te zeze jemi….

 24. Endri says:

  Urime te perzemerta. Suksese dhe nderofsh kombin.

 25. Gimi says:

  Urime Majlinda !
  Faleminderit shume qe na jep te drejten te mendojme
  dhe te themi qe edhe ne shqiptaret jemi si gjithe te tjeret
  dhe ne disa raste edhe me te mire 🙂 🙂

 26. nord.al says:

  Mjaft hengre mut Mirel.

  1. mirel says:

   o gerruq, krimb bythe, ta mbash ne goje mutin tim se me ate ushqehesh

 27. Treviso says:

  Urime dhe suksese ne detyren e re zonja Majlinda.

 28. Po,Po says:

  Ju uroj sukses ne detyren e re ku iu zgjodhen . Eshte
  nje lajm qe me sjell kenaqesi e krenari bashke !

 29. Fatmiri says:

  Pershendetje Majlinde!Na ben te gjitheve krenar!Vleresimi eshte per ty , por edhe per vendin tone . E meritove dhe jemi shpres plote se do t’ja dalesh ne saje te aftesive qe nuk te mungojne ! Pergezime!
  Fatmir Xhamamallati

 30. ora says:

  Ke arsye pse te jesh e lumtur dhe krenare….dhe te pasur te ka bere. politika …
  Mos ke frike t’ i thuash faleminderit Rames se ne byth te tij te kemi pare ne te gjitha mbledhjet e takimet jashte.
  Mos mendo se u zgjodhe per merite…
  Suksese se fitove ti ne te tjeret gje prej gjeje jo vec pordhet e tua

 31. Turkofagos says:

  O sa qejf . Dhe nji jave do marr rrogen. 300 Euro nuk jane pak. Kini pak inat o sunite.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *