FOTOT: “Kaubojsi” shfrenon imagjinatën, publikon pikturat me “pullë të kuqe”

Ish deputeti Eduart Ndocaj i është rikthyer pasionit të tij për pikturën.

Pasi shpalli kandidaturën për “Bashkinë Lezhë” në mëse një vit e gjysëm para zgjedhjeve, Ndocaj nuk ka humbur kohë dhe ka treguar një pjesë të krijimtarisë së tij artistike.

Ish aleati i Partisë Demokratike i njohur ndryshe si “kaubojsi” i parlamentit, përcjell pikturat e tij me “pullë të kuqe” ku duket se i është drithëruar… peneli.

‘ Bukuria qe lind jeten ‘ 
Te dashur miq , nuk ka poet, piktor apo gjeni i fushave te ndryshme artistike i cili te mos jete gacmuar perball bukuris nudiste femerore.

E si mund ti shpetoja ketij tundimi edhe une qe ashtu si Van Gogu e shikoj lakurqsin femerore si arkitekti krijimin e tij magjeps.

Nudizmi femeror eshte nje stil i veqant pasqyror i shpirtit qe na rrethon edhe i veshur apo sadopak diku na shfaqet nje gjoks i zberthyer ne pik te dimrit .

Kemi hyr ne stinen e afshit te ngroht pranveror ku temperaturat rriten ashtu si edhe ngjyrat e mija mbi telajot e ndezura te perfektshmeris femerore.

Kam kohe qe peneli im ngaterrohet mes ngjyrash per t,ju percjellur modestisht larmin e perceptimit gjinor nudist te femres ku nga brendesia intime e saj lind jeta dhe prej kodrave qumeshtore rritet femija.

Ndoshta moralistat do me gjykojne por ju jap kohe njehere te shikojne veprat e mija e pastaj pasi te shetisin neper nudizmin e ‘stilit tim femeror’ te me tregojne se ku e kam fyer BUKURIN .

Nder shekuj artistet percollen veprat e tyre si deshmi e asaj qe edhe sot e ledhatojme jo vetem me fjale e puthje por edhe me ngjyrat qe peneli dhe une s,lodhemi kur ti kombinojme plot jet. 


Me respekt ju ftoj te me keshilloni piktur per piktur se ku e kam pickuar gabimisht mrekullin EVA qe Zoti ja fali Adamit per te na trasheguar”,
shkruan Ndocaj në Facebook. (TemA)

                 Loading...