FOTOT: “Kaubojsi” shfrenon imagjinatën, publikon pikturat me “pullë të kuqe”

Ish deputeti Eduart Ndocaj i është rikthyer pasionit të tij për pikturën.

Pasi shpalli kandidaturën për “Bashkinë Lezhë” në mëse një vit e gjysëm para zgjedhjeve, Ndocaj nuk ka humbur kohë dhe ka treguar një pjesë të krijimtarisë së tij artistike.

Ish aleati i Partisë Demokratike i njohur ndryshe si “kaubojsi” i parlamentit, përcjell pikturat e tij me “pullë të kuqe” ku duket se i është drithëruar… peneli.

‘ Bukuria qe lind jeten ‘ 
Te dashur miq , nuk ka poet, piktor apo gjeni i fushave te ndryshme artistike i cili te mos jete gacmuar perball bukuris nudiste femerore.

E si mund ti shpetoja ketij tundimi edhe une qe ashtu si Van Gogu e shikoj lakurqsin femerore si arkitekti krijimin e tij magjeps.

Nudizmi femeror eshte nje stil i veqant pasqyror i shpirtit qe na rrethon edhe i veshur apo sadopak diku na shfaqet nje gjoks i zberthyer ne pik te dimrit .

Kemi hyr ne stinen e afshit te ngroht pranveror ku temperaturat rriten ashtu si edhe ngjyrat e mija mbi telajot e ndezura te perfektshmeris femerore.

Kam kohe qe peneli im ngaterrohet mes ngjyrash per t,ju percjellur modestisht larmin e perceptimit gjinor nudist te femres ku nga brendesia intime e saj lind jeta dhe prej kodrave qumeshtore rritet femija.

Ndoshta moralistat do me gjykojne por ju jap kohe njehere te shikojne veprat e mija e pastaj pasi te shetisin neper nudizmin e ‘stilit tim femeror’ te me tregojne se ku e kam fyer BUKURIN .

Nder shekuj artistet percollen veprat e tyre si deshmi e asaj qe edhe sot e ledhatojme jo vetem me fjale e puthje por edhe me ngjyrat qe peneli dhe une s,lodhemi kur ti kombinojme plot jet. 


Me respekt ju ftoj te me keshilloni piktur per piktur se ku e kam pickuar gabimisht mrekullin EVA qe Zoti ja fali Adamit per te na trasheguar”,
shkruan Ndocaj në Facebook. (TemA)

11 komente në “FOTOT: “Kaubojsi” shfrenon imagjinatën, publikon pikturat me “pullë të kuqe””

 1. H says:

  Te lumt Eduart. Kisha kenaqesine per disa caste derisa I pashe te gjitha

 2. Te piktura e 2 jam dhi tu qesh! Ke ngateruar brimen e bythes e ke ven ne kurriz!

 3. Mario says:

  Spo lexoj me poshte o Van Gogu (Shqiptar).Nuk jam kundra punes tende,dhe as asaj cka shpreh me rreshtat e tua per bukurine femerore,por te pakten meso te shkruash SHQIP.Pshm “ stil i veqante”.Lere diatelktin ne rrethinat e tua qe ashtu sic ti kerkon te kuptojn mire punen tende,po ashtu te kuptojne sakte edhe ate cka ke dashur te thuash ne gjuhen e bukur SHQIPE,por pa e basarduar ate.

 4. Dibrani says:

  Bravo kaubojsi ,..jam imprest me talentin tend

  Rama nuk te afrohet as tek thoi

 5. Treviso says:

  Te lumshin duart zoti Eduart.

 6. kunji says:

  KY ESHTE RRK.KOMPLET….

 7. DINGO says:

  E mire Vajza e Kaubythes.po Gruan kur do na i tregoje.Me duket Kaubytha i bika Sumes se vetem Bythe e paska trurin.
  Malok Artist eshte si te thuash Kinez kachurel

 8. Shkullaku Uturaku says:

  Nuk e kuptoj ca ka dash ne politike ky Van Gogh?

 9. Jimi says:

  Ka gje qe s’e ben karabojsi?

 10. Toni says:

  Sh….bukur…por ajo Grida pak me poshte pse del…me prishi shijen e pikturave.

 11. Laci says:

  Ore tema pse ngaterroni kekun me byrekun

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *